Dayton [ Senator ]
Ktora karta jest szybsza (starocie) ?
Hej
Chce zapytac na forum, bo obie karty sa stare jak swiat, i ciezko jakies testy znalezc, potrzeba mi to do second pc wiec nie zalezy mi specialnie, ale jedna musze wybrac, (bo kolejna idzie do sprzedania z innym rupiatum kompem) to wole wybrac lepiej ;)
jest radeon 9000 i gforce 3 ti 200
co wedug Was jest wydajniejsze ?
sprawdzalem tutuaj : i wychodiz ze jednak gforce jest ciut lepszy, ale jak jest w praktyce ? :)
Loczek [ El Loco Boracho ]
Ge Force'a nie miałem ale Radka 9000 wciąż mam w starym kompie... I z tego co pamiętam w testach faktycznie wypadała nieco wolniej niż Ge Force.
ALE - Radek obsluguje DX'a 8.1, a GF 8.0. Różnica wbrew pozorom dosyć istotna bo DX 8.1 to pierwsze Pixel Shadery :)
Aceofbase [ El Mariachi ]
GF 3 rowniez posiadaly shadery, choc w nizszej wersji, z racji spelniania standardow dx 8 miast dx 8.1
Loczek [ El Loco Boracho ]
A to przepraszam za wprowadzanie w błąd... byłem pewien, że pierwsze shadery to właśnie DX 8.1 :P
Ward [ Senator ]
ten radeon ma shadery w wersji 1.4 a gf 1.1
malutka różnica