Ktosik2 [ Pretorianin ]
Do mieszkancow Krakowa lub osob podrozujacych
W przyszlym tygodniu zaczynam dlugowyczekiwany urlop :).Zamierzam pierwszy raz pojechac w gory do Zakopanego.Jechalbym z Warszawy pociagiem.Ekspres z Warszawy Wschodniej do Krakowa glownego jezdzi codziennie i wziazku z tym mam pytanie czy z tego dworca jezdza jakies pks/linie prywatne do Zakopanego ?.Bylbym bardzo wdzieczny jakby ktos podal linki do firm transportowych z tego dworca rozklady jazdy itp.Prosilbym tez o nazwe ulicy ewnetualne zaznaczenie na jakiejs mapce google gdzie jakis pks ma przystanek.Co mozna zobaczyc w Zakopanem ? :).Bede bardzo wdzieczny za pomoc.
Pozdrawiam
deTorquemada [ I Worship His Shadow ]
Nie jestem z Krakowa co prawda, ale bywam tam czasami ... Autobus linii Szwagropol, rozklad jazdy w linku poniżej. Bardzo łatwo dojść na dworzec, praktycznie pociągi i autobusy jadą z tego samego miejsca, ale to już rodowici Krakowiacy Ci powiedzą lepiej ;)
Wintermoon [ Pretorianin ]
Dworzec Autobusowy jest 100 metrów od peronu na który przyjedziesz do Krakowa. Tak jest zarówno PKS jak i prywatne linie. Jest sporo linii. Oto jedna z nich.
Wintermoon [ Pretorianin ]
deTorquemada ---> lol
a najpiększniejsza jest cena 16 pln :) będzie ci miło po cenie IC z Warszawy do Krakowa
Idi Amin [ Legionista ]
Człowiek, który jeszcze nigdy w Zakopcu nie był?
Po pierwsze- jazda ogórkiem z kraka do zakopca pomysłem najlepszym nie jest- mało wygodna. Ale to twój wybór.
Po drugie- jazda pociągiem jest długa (do kraka jakieś 3h, ale, zeby było zabawniej- do zakopca co najmniej kolejne 2-3, jest to jedna z wielkich tajemnic PKP, jakim cudem tak się dzieje) ale wygodniejsza niż pierdolotem.
Po trzecie- W Zakopcu nie ma nic do oglądania, jesli nie lubisz się pomeczyć i połazić po górach. Wtedy dołączasz do 90% tam przebywających, którzy cały urlop łazą po Krupówkach.
Na krupówkach tez za wiele nie ma, ale jak lubisz dobrze sie nażreć- knajp bez liku, polecam Czarny Staw, za placek po zbójnicku tam serwowany sprzedałbym własną matkę.
SULIK [ olewam zasady ]
Ktosik2
www.pkp.pl - masz przeciez nawet pociag do Zakopca z Krakowa
2 www.rda.krakow.pl - autobusy tez sa [ na stronie mapa jak dotrzec ] ale praktycznie w podziemia i w lewo i do konca :) [ jak dojdziesz do Galerii Krakowskiej znaczyz e skreciles nie w to lewo :P ]
Wintermoon [ Pretorianin ]
Tylko mieszkańcy Mazowsza pojadą pociągiem z Krakowa do Zakopanego :) Miejscowi wybierają tylko autobusy. Choć prawda jest też taka że droga jest w remoncie, ale i tak będzie o wiele szybciej i kursów jest dużo.
Ktosik2 [ Pretorianin ]
Nigdy nie bylem i zadko opuszczam prawobrzezna czesc Warszawy trzeba wkoncu gdzies ruszyc zwoloki juz cwierc wieku za mna a Polski nie widzial :)
Idi Amin [ Legionista ]
Jezu, na siłe cie zamykali, czy sam sie wstydziłeś wyjść do ludzi? Ja wiem, ze Prawy brzeg napawa przerażeniem i strach po ulicy chodzić, ale bez przesady.
Ktosik2 [ Pretorianin ]
Jak z zakwaterowniaem na miejscu ktos moze z was posiada jakies sprawdzone kwatery ?? moglby cos polecic ?.Slyszalem ze w tym czasie to mozna w ciemno jechac i napewno pokoj sie znajdzie.
idi Amin---> wiem ze to moze wydac sie dziwne :) ale zapewniam cie ze wiele osob nigdzie nie wyjezdza ba wszyscy moi znajomi brak kasy.Praca dom praca dom tak wyglada zycie wielu osob.
No ale ja jade juz postanowione.Moze tam i nic nie ma :) przynajmiej sie przejade :).
deTorquemada [ I Worship His Shadow ]
Ktosik2 --> Jedz, jedz ... nie słuchaj malkontentów ;)
Karl_o [ maniaC ]
Dokladnie tak jak mowi deTorquemada - jedz. Nie powinienes zalowac ;)
Ktosik2 [ Pretorianin ]
Zastanawia mnie tez kwestia bezpieczenstwa takiej samotnej podrozy.Jak myslicie jak jest z tym ? choc zapewne jak to mowia strach ma wielkie oczy :).Chodzi mi glownie o pijane dresiarstwo zlodzieji itp :).
Idi Amin [ Legionista ]
Przezyłeś po prawej stronie wisły cwierc wieku, to nie powinieneś mieć problemu