GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Tablety graficzne

26.09.2007
23:42
[1]

Yo5H [ ziefff ]

Tablety graficzne

zadaje te pytania tutaj bo wiem ze pare osob tutaj ma tablety :>

1. czy pentagram open xl/xxl bardzo odstaje od wacom volito2?
2. jak ma sie sprawa sprawowania tabletow przy monitorach panoramicznych?

26.09.2007
23:50
[2]

Karrde [ Visual Effects Artist ]

Ad 1 Tak, i ma się to tak samo dla każdej innej marki nie będącej wacomem. Jeśli chcesz używać tabletu - tylko Wacom.

Ad 2 Jeśli masz tablet 4:3, to przy panoramie obetnie Ci powierzchnię aktywną tabletu. Mniej więcej podobnie jak film panoramiczny na takim monitorze. W drugą stronę jest analogicznie odwrotnie.

Jeśli masz panoramę, to obecnie chyba warto zastanowić się nad Bamboo, czy jak on się tam zwał. :)

27.09.2007
00:11
[3]

Yo5H [ ziefff ]

tylko obszar roboczy bamboo (A6) w porownaniu do A5/4 troche odstrasza... nie mowiac juz nawet o roznicy w cenie

27.09.2007
00:47
smile
[4]

Karrde [ Visual Effects Artist ]

Spory kawałek czasu pracowałem na PenPartnerze - jakieś A7 - i nie narzekałem. Gdyby nie fakt, że potrzebowałem sterowników do osx pewnie nadal bym z niego korzystał. Nasuwa się tu bardzo ważne pytanie do czego chcesz go wykorzystywać. Jeśli obecnie jest to coś w stylu "zobaczyć jak takim tabletem się robi", to bierz coś taniego w rodzaju choćby właśnie penpartnera2 lub volito2 i pamiętaj, że "wielkość sie nie liczy". ;)


Swoją drogą tak jak Ci napisałem, powierzchnie Volito i tak Ci obetnie by dopasować się do widescreena.

27.09.2007
01:18
[5]

Marek z Lechem [ Okoolarnik ]

"tylko obszar roboczy bamboo (A6) w porownaniu do A5/4 troche odstrasza... nie mowiac juz nawet o roznicy w cenie"

Na A6 da się już bardzo przyzwoicie pracować, A5 to już spory komfort a A4 dla większości użytkowników jest za duży...
Wacomy naprawdę są warte swojej ceny

27.09.2007
01:28
[6]

_agEnt_ [ Tajniak ]

Wakom - ambrozja dla grafików.

Pentagramy to szit - pentagram to naklejają wspolna "marke" pentagram pod jakiś szit noname tak naprawdę ;)

27.09.2007
02:00
[7]

Karrde [ Visual Effects Artist ]

Tablety pentagrama to aipteki z ich logo. Nie do końca noname, ale i tk kilka lig niżej.

Zresztą jedna rzecz dyskwalifikuje konkurencję łakoma - piórko. Pomachaj takim z baterią (i wymieniaj ją) a wszystkiego Ci się odechce. ;)

27.09.2007
02:16
[8]

neozes [ Generaďż˝ ]

Ja mam Volito 2 i mogę polecić z czystym sumieniem. Praktycznie wszystko rysuję od ręki, a obszar roboczy jest w zupełności wystarczający. W pełni potwierdzam słuszność powyższych wypowiedzi odnośnie Wacoma :)

Zaczynasz - kup volito2.

27.09.2007
09:39
[9]

Yo5H [ ziefff ]

Aha, jednak zauwazylem, ze wyszedl nowy tablet ze stajni Wacoma - wlasnie ten Bamboo:

Chyba nie ma duzej roznicy od volito2, poza tym, ze jest swiezszy, wiec chyba lepszy :) Wiec opcjowalbym za nim.

Jednak powiedzcie mi dokladnie o co chodzi jesli pracowalbym z tym tabletem na monitorze panoramicznym. Da sie chyba na nich ustawic orientacje wzgledna/bezwzgledna? W jakim sensie mi obetnie obszar roboczy? ;(

27.09.2007
11:01
[10]

Karrde [ Visual Effects Artist ]

Oczywiście, że się da. :)

A jeśli chodzi o obszar roboczy na widescreenie to jeśli nie będziesz chciał będziesz miał cała powierzchnie tabletu. Tylko gdy piórkiem zakreślisz okrąg to wynikiem na monitorze będzie elipsa. Dlatego aby zachować proporcje będziesz musiał obciąć (via konfiguracja w sterownikach) powierzchnię aktywną do proprorcji 16:9 czy 16:10 w zależności jaki masz moniak. Praktycznie będą to po prostu dwa pasy (na górze i dole) "wycięte" - dokładnie tak samo jak oglądając film 16:9 na monitorze 4:3. :)

27.09.2007
13:15
[11]

Yo5H [ ziefff ]

A czy przypadek ktorys z tych tabletow nie jest przystosowany do pracy z panorama? (tj. panoramiczny obszar roboczy)


Pytam, bo zupelnie nie znam sie na rozdzielczosciach. Troche bede mial nielekko jak z A6 jeszcze mi gora i dol odpadnie :)

edit: dokopalem sie do specyfikacji i juz wiem, ze ten najtanszy z Bamboo jest 4:3 ;(

27.09.2007
13:28
smile
[12]

Karrde [ Visual Effects Artist ]

Tak, bamboo one jest 4:3, reszta "rodzinki" to wide 16:10 czyli coś co Cię interesuje.
Nie desperowałbym jednak z tym obciętym A6 - zapewniam Cię, że spokojnie wystarczy i będziesz zadowolony. :)

27.09.2007
13:29
[13]

Yo5H [ ziefff ]

pytanie: ile zostaloby mi obszaru roboczego gdybym chcial pracowac w panoramie na tym

tablecie?

27.09.2007
13:46
[14]

Karrde [ Visual Effects Artist ]

Zależy czy panorama 16:9 czy 16:10. Tak pi razy oko = 127.6 x 75. Czysta matematyka. ;)

27.09.2007
16:55
[15]

Yo5H [ ziefff ]

Ale czy na pewno da sie wybrac opcje dzialania z tym tabletem z monitorem panoramicznym?

27.09.2007
17:20
[16]

Karrde [ Visual Effects Artist ]

Argh.
Tak, na pewno.

01.10.2007
13:43
[17]

Yo5H [ ziefff ]

Nie ukrzyzuj mnie, to ostatnie pytanie :D
Bardzo ciezko wyhaczyc tego bamboo one, warto inwestowac w Volito2 za 149zl? Jest miedzy nimi jakis ogromny skok technologiczny? Bo z tego, co widze, to np. obszar roboczy maja identyczny.

01.10.2007
14:49
[18]

Karrde [ Visual Effects Artist ]

Bamboo one jest troszkę mniejszy (wymiary całości) i lżejszy, ale tak naprawdę jedyną ważną dla Ciebie różnicą będzie żywotność - sterowników. Do bamboo one na pewno będą update'owane dłużej.

01.10.2007
15:10
[19]

Yo5H [ ziefff ]

No to juz ostatecznie ostateczne pytanie: czy w volito2 jest opcja pracy z monitorem panoramicznym ?!

01.10.2007
15:17
[20]

Karrde [ Visual Effects Artist ]

*zgon*


To nie jest zależne od tabletu - to jest funkcja sterowników.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.