GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Problem z formatowaniem dysku.

08.09.2007
20:38
[1]

VanTheMan [ Konsul ]

Problem z formatowaniem dysku.

Witam!

Otóż podczas formatowania gruchota mojej mamy (system Windows 98) w czasie ładowanie pliku proces zostaje przerwany i wyskakuje komunikat: "plik ntfs.sys wywołał niespodziewany błąd (4096) w wierszu 5010 w d:\nt\base\boot\setup\setup c.".

W związku z tym nie można przeprowadzić formatowania, bo za każdym razem jest to samo.

Nie wiecie może co może być przyczyną tego błędu i jak się tego problemu pozbyć?

Liczę na Waszą pomoc i z góry dziękuje;)

08.09.2007
20:45
[2]

stempell [ Chorąży ]

na poczatku powiedz mi jaki to dysk ile ma pojemnosci i ile go juz masz?? bo mialem podobny problem z moim seagatem 120GB tez nie szlo sformatowac latalem z dyskiem po kolegach ale nic to nie dalo wszedzie ten sam problem okazalo sie ze pomieszaly mi sie sektory nie wiem jak ale sie pomieszaly wtedy jesli umiesz wystarczy kilka programow i cierpliwosci i dysk da rade naprawic ale nie bedzie to ten sam dysk bedzie wolniejszy itd ogolnie rzecz biorac musialem zakupic nowy dysk

08.09.2007
20:50
[3]

VanTheMan [ Konsul ]

Dysk jest tak stary, ze nawet najstarsi górale nie wiedzą jak wiekowy jest :P ale na serio ma już około 10 lat, więc staruszek z niego, ale nie wiem czy np. pojemnośc ma cokolwiek do rzeczy. A cały dysk ma może ze 2- 3 giga. Komputer jest używany tylko i wyłącznie do pisania w wordzie i niczego innego, więc wystarczy w zupełności.

Jakie programy miałeś na myśli konkretnie?

Nikt nie ma pomysłów jak się tego pozbyć?

08.09.2007
20:51
[4]

Jeremy Clarkson [ Prezenter ]

o w mordę to już mój 4 Gigowy pen-drive jest większy od tego dysku ;)

08.09.2007
20:52
smile
[5]

Widzący [ Legend ]

Ściągnij program Victoria, zrób bootującą dyskietkę i zobacz co jest z tym dyskiem.

A tu coś od Microsofta:

System plików FAT lub FAT32

Jeśli na partycji systemowej znajduje się system plików FAT lub FAT32, należy odłączyć lub wyłączyć wszelkie dyski danych zawierające woluminy NTFS. Dzięki temu będzie można ponownie uruchomić system operacyjny, aby wykonać kroki rozwiązywania problemów. Jeśli można ustalić, który wolumin NTFS jest przyczyną problemu z rozruchem, należy wykonać następujące kroki:
1. Upewnij się, że dysk, na którym znajduje się uszkodzony wolumin NTFS, został odłączony, a następnie uruchom system Windows w trybie awaryjnym.

2. Zmień nazwę pliku %SystemRoot%\System32\Drivers\Ntfs.sys na Ntfs.old, a następnie wyłącz komputer (zapobiegnie to załadowaniu sterownika Ntfs.sys).

3. Ponownie podłącz dysk, na którym znajduje się uszkodzony wolumin NTFS.

4. Ponownie uruchom komputer, a następnie uruchom następujące polecenie na uszkodzonym woluminie NTFS:
chkdsk litera_dysku: /f
UWAGA: W narzędzie Chkdsk wbudowano obsługę systemu NTFS, dzięki czemu naprawianie nie wymaga sterownika Ntfs.sys.

5. Po użyciu narzędzia Chkdsk do naprawy uszkodzonego woluminu NTFS zmień nazwę pliku %SystemRoot%\System32\Drivers\Ntfs.old na Ntfs.sys, a następnie wyłącz i ponownie uruchom komputer.
Komputer powinien wznowić pracę, dzięki czemu będzie można ustalić przyczynę oryginalnego problemu.

08.09.2007
20:55
smile
[6]

stempell [ Chorąży ]

Wiec tak program nazywa sie Firen sluzy do wszystkiego mozesz nim formatowac ustawiac partycjie wszystko co chcesz co bedzie potrzebne do naprawy tego dysku wiec musisz zrzucic go na plyte CD a pozniej odpalig go zpod Dosa zeby cokolwiek zrobic a dalej sam wiesz sprobuj go najpierw sformatowac jezeli sie nie da do sprawdz nim sektory na dysku i napraw je zajmie to troche czasu ale dysk bedzie dziala pozniej tylko sformatuj w formacie FAT lub NTFS i bedzie gicior ;]

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.