GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Nowy komp (nowy bios)

07.09.2007
12:43
[1]

davhend [ Ghost of Sparta ]

Nowy komp (nowy bios)

Starsi w końcu kupili nowego kompa, pomijając fakt, że nowy monitor był popsuty i musiałem go już wymienić, to pojawił się nowy problem.

W sklepie (komputerowym) nagrali mi Windows Server 2003 (trail), za jakieś 13 dni się "ulotni". Chcę sobie wgrać XP, no, ale tutaj jest pies pogrzebany. Mam najnowszego biosa (nie wiem dokładnie jaka nazwa) i nie wiem jak ustawić, żeby mi botowało z płyty. Chciałem porównać biosa z nowego kompa na tym starym, ale trochę się różnią, więc nic mi to nie da.

W tym nowy kompie w biosie nastawiłem w zakładce BOOT tak:
1) bla bla...... [CD-ROM]
2) bla bla...... [HARDISK]

W zakładce MAIN nastawiłem IDE Pirimary (bodajże:P) tak:

1) z NONE na AUTo

w IDE secondary tak samo jak w punkcie 1). Naciśnąłem F10, zapisały się nowe ustawienia, ale dalej się XP nie zbotował, załącza się ten 2003...

W końcu się wkurzyłem i dałem w BOOT z góry na dół [CD-ROM], zrobiłem restart i wyskoczyło, że proszę włożyć płytę do napędu, nawet jak wkładam wciskam obojętnie, który przycisk to dalej nic się nie dzieje... Sprawdzałem mojego XP na innych kompach i działa wszystko normalnie, napęd też działa, bo grałem już w Drivera 4 i FEARa.

Plz. Help. :)

07.09.2007
15:12
[2]

Conath [ Generaďż˝ ]

moze nie mieszaj z tym IDE:) poza tym jak sie komp bootuje (ten pierwszy ekran gdzie pokazuje podlaczone dyski, ram etc) naicisnij F8- wyskoczy boot menu gdzie mozesz wybrac, z jakiego urzadzenia ma startowac. pzdr.

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.