GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Cytat

31.08.2007
21:43
[1]

boskijaro [ Senator ]

Cytat

Kto zgadnie z jakiej książki to cytat? :) Bardzo mi się spodobał, tak jak cała książka

Gdyby tego dnia po zmroku ktoś podkradł się do chaty z zapadniętą strzechą,gdyby zajrzał przez szparę w okiennicy, zobaczyłby w skąpo oświetlonym wnętrzu białobrodego starca, w skupieniu słuchającego opowieści popielatowłosej dziewczyny siedzącej na kłodzie przy kominie.Spostrzegłby, że dziewczyna mówi wolno, jak gdyby z trudem znajdowała słowa, że nerwowo pociera zeszpecony paskudną blizną policzek, że przeplata długimi momentami milczenia opowieść o swoich losach. Opowieść o naukach, które odebrała, a które wszystkie, co do jednej, okazały się kłamliwe i bałamutne.O obietnicach, które jej złożono i których nie dotrzymano.Opowieść o tym, jak przeznaczenie, w które kazano jej wierzyć zdradziło ją niecnie i wyzuło z dziedzictwa.O tym, jak za każdym razem, gdy już zaczynała wierzyć, spadały na nią poniewierka, ból,krzywda i upokorzenie.O tym jak ci, którym ufała, i których kochała, zdradzili, nie przyszli z pomocą, gdy cierpiała, gdy groziły jej pohańbienie, męka i śmierć.Opowieść o ideałach, którym zalecano jej być wierną, a które zawiodły, zdradziły, opuściły wtedy, gdy ich potrzebowała,dowodząc, jak niewiele były warte.O tym jak pomoc,przyjaźń-i miłość-znalazła wreszcie u tych, u których z pozoru nie należało szukać ani pomocy,ani przyjaźni. Nie wspominając o miłości.
Ale tego nikt nie mógł zobaczyć, ani tym bardziej usłyszeć.Chata z zapadniętą i omszałą strzechą była dobrze ukryta wśród mgieł, na moczarach, na które nikt nie odważał się zapuszczać.

31.08.2007
21:45
[2]

novi.. [ Konsul ]

Andrzej Sapkowski "Wieża Jaskółki" ,pomogły google.

31.08.2007
21:47
smile
[3]

boskijaro [ Senator ]

eee to sie nie liczy :P liczyłem na czyjąś wiedzę

Ale zarówno ta część, jak i cała saga wiedźmińską ,są znakomite

proponuję skorzystać z wątku i porozmawiać o tych książkach

31.08.2007
23:27
[4]

boskijaro [ Senator ]

up, nikt nie czytał?

31.08.2007
23:29
smile
[5]

Mazio [ Mr Offtopic ]

rany - bez google bym sobie przypomniał...

zajrzyj tutaj:

tam wszyscy czytali... tylko uważaj bo tam łatwo o bana

31.08.2007
23:31
smile
[6]

Fett [ Avatar ]

Wiedźmina czytałem w czasie, kiedy wszystko w co wierzyłem, w co miałem wiarę i w co pokładałem wielkie nadzieje mi się zawaliło, skończyło etc. Cała hierarchia wartości legła w gruzach i jedno co mi się z całej sagi wryło w pamięć to cytat: "Coś się kończy, coś zaczyna" Który przewijał się przez wszystkie tomy i który wcale mi nie pomógł :P

31.08.2007
23:33
[7]

Devil_Son [ Sponge! ]

A kto rozpozna to?
-Widzieliście jakieś gruszki? Lubię gruszki.
-Widziałem faceta z toporem.
-A wyglądał na cenny?

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.