GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Jak połączyć(rozdzielić net) dwa komputery?

31.08.2007
12:38
smile
[1]

D3O [ Konsul ]

Jak połączyć(rozdzielić net) dwa komputery?

Witam, otóż mam pare pytań dotyczących podłączenia dwóch komputerów. Najpierw zaznaczę, że nie znam się na tym(stąd ten wątek :), więc proszę o troszkę wyrozumiałości.
Obecnie mam taką sytuację: mam dwa komputery, jeden(ten) jest podłączony do internetu za pomocą kabla sieciowego. Drugi komputer stoi w innym pokoju(bez neta), ale z kartą sieciową. Chciałbym aby w tamtym kompie działał internet. Co muszę zrobić/kupić?
U dostawcy sieci dostałem kartkę z wymaganiami/specyfikacją jakie musi spełniać router/kabel aby internet działał. W grę wchodzi opcja zakupu routera bezprzewodowego. . Powiedzmy że kupie takie coś na Allegro. Teraz jak to podłączyć, co potrzebuje drugi komputer aby odbierał internet z tego routera? Do czego służy tzw. Access Point? Czy potrzebuje jakiejś dodatkowej karty sieciowej?
Prosiłbym o pomoc :)

31.08.2007
12:48
[2]

jambond [ The Best Driver ]

No to właściwie będziesz musiał kupi tylko router .
Tylko że :
Router ma byc podłączony do internetu a z rutera możesz prowadzi kabel sieciowy do jednego kompa a do drugiego miec połączenie bezprzewodowe . (obrazek)
A tak dokładnie to nie wiemco to Action Point

31.08.2007
12:50
[3]

narmiak [ Konsul ]

Podpinasza kabel sieciowy który jest teraz podłączony do tego PC z którego korzystasz do routera (gniazdo WAN) a pozostałe komputery podpinasz albo kablem do reszty gniazd ethernetowych w routerze, albo bezprzewodowo. Konfiguracja zależy od tego, jaki router wybierzesz ale jeżeli administrator jest tak pomocny to pewnie i z tym pomorze

31.08.2007
14:49
[4]

D3O [ Konsul ]

Oki dzięki wielkie!
Mam jeszcze ostatnie pytanie: jak kupie ten router bezprzewodwy, to będe potrzebował do jednego(bo drugi, obecny będzie podłączony krótkim kablem) kompa coś, co będzie odbierać sygnał z routera? Jakaś karta sieciowa, WiFi?

31.08.2007
17:18
smile
[5]

D3O [ Konsul ]

Mały Up(s) ;)
Czy do odbioru sygnału z routera jest coś takiego: ??

31.08.2007
17:39
[6]

halski88 [ Pan Prezes ]

najtaniej to 2 sieciówki i kabel skrosowany, tyle ze wtedy musi pracowac komp z netem. A mozna tez przez router i wtedy nie musi pracowac komp, ktory ma obecnie neta.

31.08.2007
18:58
smile
[7]

D3O [ Konsul ]

Ponawiam delikatnie pytanie z postu [5] :)

31.08.2007
18:59
[8]

neozes [ Konsul ]

Jeżeli chcesz bezprzewodowo, to kupujesz Router WLAN, czyli z możliwością podpięcia określonej liczby komputerów bezprzewodowo. Sieć będzie działać na określonej częstotliwości, prawdopodobnie na IEEE 802.11g. Każde urządzenie, które będzie miało za zadanie odbierać sygnał będzie musiało posiadać odbiornik, który działa na tej samej częstotliwości. Innymi słowy potrzebujesz karty sieciowej WLAN (do sieci bezprzewodowej). Routery do WLAN przeważnie obsługują kilka komputerów bezprzewodowo i kilka przez kabel, więc kupujesz tylko jeden router. Access Point to po polsku urządzenie dostępowe, router WLAN ma takie urządzonko już wbudowane, więc nie musisz go dodatkowo kupować.

Z routerów to ja się właśnie szykuje do kupna tego:


Co do karty sieciowej, to jeszcze takiej nie szukałem, ale jakoś do 80 zł powinno się znaleźć coś w miarę porządnego.

Tak. Przez Ciebie podana karta sieciowa będzie się nadawać :)

31.08.2007
19:09
smile
[9]

D3O [ Konsul ]

@neozes
Dziękuje za obszerne wytłumaczenie :)

Znalazłem taki "zestaw"
Zdaje się, że ma chyba wszystko co potrzebuje. Fakt, że napewno nie jest jakiejś super firmy ale chyba będzie działało? Tak czy siak jeszcze raz wielkie dzięki!

31.08.2007
19:31
[10]

neozes [ Konsul ]

hhmmm...

Nie znam tej firmy i ten zestaw jest podejrzanie tani w porównaniu do ceny najtańszych routerów WLAN, samych routerów. Jakoś nie wzbudza ten zestaw we mnie pozytywnych odczuć w związku z czym bym go odradził. Uważam, że jednak powinieneś troszkę więcej zapłacić i cieszyć się dobrym sprzętem, niżeli później się frustrować, że router co chwile traci sygnał i wymaga restartu - bo tak bywa z routerami niskiej jakości.

Koniecznie poczytaj na forach w necie opinie kilku urządzeń i wybierz takie, które cechuje się naprawdę dobrym sygnałem i przede wszystkim stałym. Bowiem to może się stać zmorą Twojego zestawu, jeżeli dokonasz złej decyzji - przerywany i słaby sygnał, co w efekcie będzie powodować na komputerze docelowym gorsze pingi i wolniejszy net.

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.