GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Układ rozpracowany

31.08.2007
10:55
smile
[1]

Bramkarz [ brak abonamentu ]

Układ rozpracowany

1.Janusz Kaczmarek - szef MSWiA, prokurator krajowy z ramienia PiS - oskarżony o spowodowanie przecieku, zatrzymany przez ABW pod zarzutem mataczenia
2.Konrad Kornatowski - szef Policji, prokurator z ramienia PiS, zatrzymany przez ABW pod zarzutem mataczenia
3.Jarosław Marzec - szef CBŚ, z ramienia PiS, poszukiwany przez ABW w celu zatrzymania zapewne pod zarzutem mataczenia
4.Jarosław Netzel - szef PZU, z ramienia PiS, podejrzewany o malwersacje, będący w kręgu podejrzeń w sprawie przecieku, zatrzymany przez ABW pod zarzutem mataczenia
5.Andrzej Lepper - wicepremier rządu PiS, powołany przez Lecha Kaczyńskiego, podejrzewany o korupcję, podejrzewany o składanie fałszywych zeznań, zamieszany w aferę dotyczącą wykorzystywania seksualnego
6.Kazimierz Marcinkiewicz - premier z ramienia PiS, Jarosław Kaczyński określa jego wypowiedzi jako bzdury i brednie, sekretarz klubu PiS podejrzewa, iż były premier wypowiada się w mediach w stanie upojenia alkoholowego
7.Marek Jurek - Marszałek Sejmu z ramienia PiS, Jarosław Kaczyński określił go jako "agenta" lub "wariata"
8.Tomasz Lipiec - minister sportu z ramienia PiS, oskarżany o korupcję w MOSiRze
9.Roman Giertych - minister edukacji narodowej w rządzie PiS, oskarżany o konfabulacje, awanturnictwo i propagowanie anarchistycznych zachowań
10.Piotr Ryba - kandydat do Rady Nadzorczej TVP, współpracownik wicepremiera RP, oskarżony o korupcję, zatrzymany przez CBA
11.Andrzej Kryszyński - pracownik ratusza kierowanego przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego, rekomendowany przez Andrzeja Urbańskiego - szefa kancelarii prezydenta RP i prezesa TVP z ramienia PiS, oskarżony o korupcję, zatrzymany przez CBA
12.Artur Piłka - doradca Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, oskarżony o handel narkotykami, zatrzymany przez PolicjęUkład w PiSie czy PiS w Układzie?

31.08.2007
11:01
smile
[2]

Harrvan [ Lucky Strike ]

Ja stalem tam gdzie stalo ZOMO i dzisiaj pisze tutaj z wysp kanaryjskich popijajac whisky wstrzasniete, niezmieszane i dostaje rente w wysokosci 25 tys dolarow i codziennie kocham sie z dwoma mulatkami

Fajnie jest byc Zomowcem

31.08.2007
11:01
[3]

twostupiddogs [ Senator ]

Kolejny przykład całkowitej nieudolności byłej już koalicji.

31.08.2007
11:03
smile
[4]

Golem6 [ Gorilla The Sixth ]

Wygląda na to, że tylko aresztowany Krazue jest Bogu ducha winny.

31.08.2007
11:09
smile
[5]

ribik [ Generaďż˝ ]

Niech szukają dalej, okaże się, że same kaczory są w układzie

31.08.2007
11:11
[6]

eJay [ Gladiator ]

ribik--->Bo są. Lepper przedstawil wczoraj jakies papiery na temat Porozumienia Centrum, ktorego kapital powiekszyl sie w 1992 roku w ciagu 10 miesiecy ponad 100 razy. Jesli nie rozwiaza tej zagadki bracia, to juz wiadomo o jakiej "rewolucji moralnej" w ich programie mowa.

31.08.2007
11:20
[7]

eros [ elektrybałt ]

Bramkarz ---> Nie rozumiem dlaczego na Twojej liscie ukladu jest:

A) Lepper - argumenty ktore podales nie tlumacza jego obecnosci.
B) Marcinkiewicz - upicie sie to nie to samo, co bycie w ukladzie (naprawde!), a przynajmniej tak mowia.
C) Jurek - moglbys mi zlinkowac te wypowiedz?
D) Giertych - akurat to zawsze bylo jego cecha i podobnie jak B.

A poza tym, to dobrze jesli przekreciarze nie moga spac spokojnie. Niech ich sadzaja, nawet jesli Kaczynscy tez maczali w czyms lewym palce, niech nie bedzie wreszcie wyjatkow.

31.08.2007
11:26
[8]

twostupiddogs [ Senator ]

eros

pkt c)Jak widać zły TVN nie wszystko poddaje na tacy.

31.08.2007
11:30
[9]

Bramkarz [ brak abonamentu ]

eros

Lista jest cytatem, więc z pytaniem o argumenty zapraszałbym do autora.

Co do Leppera to sprawa jest chyba oczywista.
Marcinkiewicz przeszedł do Układu gdy zaczął mówić o podsłuchach - reakcja obozu rządzącego była taka jw.
Jurek - ostatnio zaczął publikować swoje dzienniki z tego okresu - w Christianitas i Życiu Warszawy. Jak znajdę linka to podam.
Ktoś kto zgłasza nr 1 jako kandydata na premiera musi być w Układzie.

31.08.2007
11:30
smile
[10]

eros [ elektrybałt ]

2sd ----> Dzieki. Wydaje sie, ze byl to raczej epitet niz kategoryzacja. Podobnie zreszta jak to drugie okreslenie :P

31.08.2007
11:32
[11]

twostupiddogs [ Senator ]

eros

Tym niemniej nie za dobrze świadczy to o kondycji psychicznej pana premiera.

31.08.2007
11:41
smile
[12]

Mazio [ Mr Offtopic ]

śliczne określenie to mataczenie
pasuje do każdego

31.08.2007
11:44
[13]

eros [ elektrybałt ]

Bramkarz ---> Dzieki. Z checia poczytam :)

2sd ---> Ja o politykach w zakresie psychiki mam swoje zdanie i nie jest ono pochlebne. Wiec nawet jesli to "zero zdziwien". A politykow wystarczy oceniac pod wzgledem skutecznosci realizacji wlasnych postulatow, ich zasadnosci i ich kwalifikacji moralnych (jak to pisze, to samemu mi sie smiac chce, ale nawet tu jakies zasady obowiazuja).

31.08.2007
11:56
[14]

twostupiddogs [ Senator ]

eros

Mam to rozumieć, że byłoby Ci obojętne gdyby na czele państwa stał wariat, albo ktoś o ograniczonej poczytalności? Zauważ, że ma to kolosalne znaczenie jeśli chodzi o wyznaczanie postulatów, sposobu ich realizacji, a tym samym kwalifikacji moralnych.

31.08.2007
12:08
[15]

smuggler [ Patrycjusz ]

Ja tylko czekama na wyjasnienia Jaroslawa, ze Lech K. to dopiero byla dlugoletnia manipulacja ukladu, dziek ktoremu udalo sie umiescic agenta w najblizszym otoczeniu Prezia. Nic wiec dziwnego ,ze IV RP nie wyszla. No ale sprawa wyszla na jaw, a Lech K. (plus znajdujaca sie w kregu podejrzen jego corka z zieciem-agentem) zostali wlasnie zatrzymani, celem przesluchania i wydobycia a) prawdziwgo nazwiska, b) namiarow na mocodawcow.


Przesadzam?


Mam szczeraz nadzieje, ze tak. Ale wcale mnie cos takiego nie zdziwi. Nawet jesli nie do Lecha K. to juz na pewno do kogos z jego rodziny.

31.08.2007
12:08
smile
[16]

ribik [ Generaďż˝ ]

----> twostupiddogs

eros

(...) Zauważ, że ma to kolosalne znaczenie jeśli chodzi o wyznaczanie postulatów, sposobu ich realizacji, a tym samym kwalifikacji moralnych.

Pamiętacie hasełko "zero tolerancji" cokolwiek miało ono znaczyć, dla premiera, prezydenta (i tak ich nie rozróżniam) dałbym hasełko "zero moralności"

31.08.2007
12:20
[17]

eros [ elektrybałt ]

2sd ---->

Mam to rozumieć, że byłoby Ci obojętne gdyby na czele państwa stał wariat, albo ktoś o ograniczonej poczytalności?

No coz, Wlosi maja swojego Prodiego i jakos z nim zyja. Nikt nie posyla do niego psychiatry, choc czasem wydaje sie, ze bylby pomocny ;)

A juz powazniej to nie musze sie o to martwic, bo osoby niepoczytalne takich stanowisk nie zajmuja. Polityka to wymagajace rzemioslo, a ostatni niepoczytalny polityk jaki doszedl do wladzy zrobil to dzieki niepoczytalnosci calego narodu. Wiec jestem raczej optymista.

31.08.2007
14:11
[18]

Bramkarz [ brak abonamentu ]

eros

Link do wypowiedzi Jurka podał two.

smuggler

Takie rozwiązanie prognozował wczoraj Wałęsa.
Lech Kaczyński nadaje się na kandydata do Układu, w końcu znajomy Krauzego

31.08.2007
19:22
[19]

olivierpack [ Generaďż˝ ]

Więc układ z PiSu? Kaczmarek kłamał, Ziobro niewinny? Czy to już nadszedł czas wchodzenia pod stół i szczekania? No, ale spokojnie:)

Coś w tej liście jest, wprawdzie połowa naciągana dla efektu, ale ja bym się skupił wyłącznie na kluczowych nazwiskach ostatnich dni. Niewątpliwie jeśli jest afera, a wydaje się że jest to jej bohaterami są wysocy przedstawiciele z nadania jednej partii - PiSu, to oczywiście jest tragiczne i kompromitujące dla każdej partii, z kolei na plus trzeba przyjąć bezkompromisowość w ściganiu przecieku. Przeciek oczywiście ważny i kompromitujący ale jednocześnie mam nadzieję, że ktoś jeszcze pamięta czego dotyczył, jakiej sprawy i jakich osób.
Najciekawszy w tym wszystkim i tak jest przekaz medialny, jako że mam nieco wolnego czasu więc i niezły ogląd sytuacji. Śledząc przekaz medialny, który dyktuję przecież nie tyle rozwój ale szeroki odbiór całej sprawy, mam dziwne wrażenie, że dziecko wylano razem z kąpielą, teraz dziecko leży w błocie, a wybiera się wylaną wodę. Skoro Kaczmarek i ten jego trójkącik to przecież ten sam straszliwy PIS, jak to jest że słowa tych straszliwych PiSiorów przyjmuję się za jedyną prawdę, tymczasowe aresztowanie tych straszliwych PiSiorów to państwo policyjne, stan wyjątkowy, zamach stanu, etc. A gdzie radośc, że PiS zamyka PiS? PiS jest dobry, PiS jest zły. To już Lepper główny bohater całej afery, który wyślizgnął się w ostatniej chwili z haczyka jest bohaterem Tomasza Lisa, chłopcy przeciekowcy są w porządku, Ziobro już nie kłamie, niedawny błazen mediów Giertych teraz przywódcą opozycji, SLD kryształowe, Kwaśniewski pod ręką z Wałęsą to największe autorytety, obecnie straszne są już tylko aresztowania i policyjne metody Kaczyńskiego. Znamienna schizofremia, ale i naiwna diagnoza, przecież wszczyscy wiedzą o co chodzi, wolne media są ale niezależnych już dawno nie ma, czwarta władza (ITI, Solorz, Agora, udziałowcy, stronnicy i znajomi prezesa..) kształtuję pierwszą, drugą i trzecią, a rządzić muszą "nasi", tak miało być i będzie, a wtedy "nam" będzie dobrze i "naszym przyjaciołom będzie dobrze". Igrzyska muszą trwać, nawet jesli lwy z tektury, a gladiatorzy mają plastikowe miecze, ciemny lud wszystko kupi, Cesarz musi byc nasz.

31.08.2007
19:24
smile
[20]

J_A_C_K [ 11 ]

Premier: prowadzone są komputerowe badania nad "układem"
Są prowadzone komputerowe badania układu - powiedział premier Jarosław Kaczyński w "Gazecie Pomorskiej".
Jarosław Kaczyński powiedział również, że nie tylko nie ma poczucia winy, ale przeciwnie - ma poczucie dobrze spełnionego obowiązku.

- Trzeba doprawdy wielkiego trudu, żeby złamać postkomunizm w Polsce. W ciągu dwóch lat zdołaliśmy przebyć długą drogę, ale nie jesteśmy jeszcze na jej końcu – mówił premier. Podkreślił także, że dalsze zmiany muszą następować. - Miękkie postkomunistyczne państwo jest najbardziej anachroniczną strukturą we współczesnej Europie – podkreślił Kaczyński w "Gazecie Pomorskiej". O "układzie" premier powiedział, że "niedługo się przekonamy, że istnieje".

- Dziś o układzie można więcej powiedzieć niż kiedyś, nawet są prowadzone badania o charakterze naukowym, przy użyciu modelu komputerowego układu, by ukazać te wszystkie związki między różnego rodzaju ośrodkami sił społecznych w Polsce - mówi premier Kaczyński w wywiadzie dla "Gazecie Pomorskiej".

Kaczyński powtórzył, że ów "układ" to system powiązań między ludźmi, którzy - najczęściej - zdobyli swą pozycję w PRL-u, i który pozwalał im zdominować polskie życie gospodarcze.

Premier ocenił, że "teraz wszystko przed nami i to jesienne wybory będą prawdziwą bitwą o IV Rzeczpospolitą".
Oczywiście atakowanie premiera jest komercyjne, no ale trzeba przyznać że komputerowe symulacje "układu" brzmią kusząco. Mam nadzieję, że dowiemy się niedługo czegoś więcej.

31.08.2007
19:36
[21]

Runnersan [ Generaďż˝ ]

Tu widze szanse dla rodzimych twórców gier. Gra w której budujemy układ (nie elektroniczny) byłaby hiciorem:)


A tak serio, pamiętam jak swego czasu dziennikarze jechali po Netzlu, że ma dziwne powiązania itp. a PiS opowiadał, że to kolejna nagonka na PiS wywołana kłamliwymi doniesieniami. Czyżby doniesienia nie były do końca kłamliwe ?

Ogólnie słuchał ktoś dziś przemówienia prezydenta na żywo w TVP? Czy mi się wydawało czy powiedział, że do gospodarki rynkowej już nigdy nie wrócimy?

31.08.2007
20:01
[22]

Bramkarz [ brak abonamentu ]

J_A_C_K

Akurat tutaj bym się nie śmiał z premiera.

31.08.2007
20:10
smile
[23]

ADEK24 [ KOCHAM MARYSIENIECZKE ]

heh ta polska telenowela, żenada..

31.08.2007
20:21
[24]

Flyby [ Outsider ]

..PiS właśnie pracuje na wiarygodność swojego elektoratu ..elektoratu który krzyczy na ulicy " nareszcie zamykają tę sitwę .." ..I nieważne za co i po co ..Elektorat nareszcie widzi że zamykają tych co pieniądze mają i tych co rządzą ..Nareszcie sprawiedliwość dla "wszystkich" ..Wyborcy PiS-u groszem nie śmierdzą, większość wie że nawet ich marzenia o "robieniu" pieniędzy nigdy się nie ziści ..Niewiele wiedzą o swiecie czy Unii ..To zepsuty świat odchodzący od Boga, wciąż dla prostych ludzi i naszego kraju groźny ..Unia pieniądze daje bo podstępna, wykupić nas chce i zabrać wszystko.. Agentów swoich tutaj ma co nas okradają bezkarnie i chcą nami rządzić ..A PiS powiedział im "NIE", postawił się ..dlatego obrażają premiera czy prezydenta, śmieją się niby bo poczuli że rządzić nami nie będą.. I trzeba tych co dotąd tyle na nas nieuczciwie zarobili i po świecie się szwendają też ukarać ..że niby nie kradli? ..Kłamią tak jak ci politycy co ich wspierali i bronią ..to jedna wielka sitwa lub jak słusznie premier mówi "układ" ..Złodziejski układ przez którzy ci co nie mieli pracy rozbojem się trudnią i młodych na złe drogi prowadzą..Tak, Ziobro ich wszystkich pozamyka, przecież to widać, nie ?! ..A jaki krzyk podnoszą w ich obronie te mądrale którym ze złodziejskich, parszywych stołów kapie ..Czują że im się urwie ..że już nie będą szmatławcami, filmami, grami, muzyką młodzież psuć, na łup pedofilów i gejów wydawać ....Pozamykają ich, nareszcie pozamykają ..sprawiedliwość będzie

31.08.2007
20:28
[25]

Belert [ Senator ]

Powstaje pytanie co sadzic o PiSie jesli najwaznijesze osoby w panstwie , najbardziej lojalni ludzie sa wsadzani do wiezienia.

Panie i Panowie Minister Spraw Wewnetrznych wybierany jest zawsze z najbardziej lojalnych przydupasow parti rzadacej, ma byc mierny ale bezwzglednie wierny.

I nagle gosc staje sie niewygodny a jak zaczyna mowic to laduje w wiezeniu.BTW to juz wszystko bylo , kiedys byl taki gosc Lenin , Stalin , Trocki i tak sie u nich krecilo.Biedni szefowie czeka mieli krotka żywotnosc tak na wszelki wypadek zeby za duzo wladzy nie mieli.

31.08.2007
21:00
[26]

Flyby [ Outsider ]

..było Belert, było tylko że niewiele nauczyło ..Gdyby spojrzeć na pisowców pod tym kątem to śmiało mozna powiedzieć że właśnie wraca komuna tyle że przez komin ..Taki dziwny komin podświadomych oczekiwań wielu, wielu ludzi ..W tym kominie komuna uczerniła się i wyprodukowała swoisty zlepek ideologicznych tęsknot na opak .. Przede wszystkim zagrała na starych strunach sprawiedliwości społecznej, na tęsknotach drzemiących w narodzie za tą karzącą zło, opiekuńczą ręką, co potrafiła jak trzeba opustoszyć ulice ..i spokój był, nikt torebki nie wyrywał, z tramwaju nie wyrzucał bo ludzie się bali..Ale żeby tak rządzić to trzeba mieć "waaadze" jak mawiał Gomułka ..mowy premiera Jarosława wielce mi go przypominają ..Trudno w warunkach raczkującej demokracji mieć taką "waaadzę" i tak bezwzględnie wymierzać prawo więc pokusa się rodzi żeby skorzystać ze starych wzorów co wywołują w społeczeństwie wyćwiczoną ongiś reakcję ..
..Korzysta z nich Ziobro i cała reszta wsparta na popularnych hasłach i nadziejach..korzysta coraz bezwzględniej niejako przymuszana sytuacją..

20.09.2007
11:32
smile
[27]

dolomith [ Generaďż˝ ]

Model układu -->


Układ rozpracowany - dolomith
22.09.2007
20:40
[28]

Bramkarz [ brak abonamentu ]

dolomith

:)))

Sam go zrobiłeś?

22.09.2007
20:42
[29]

provos [ Generaďż˝ ]

Z joemonstera jest ten model

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.