Lukis171 [ Poznańska Pyra ]
Pytanie o przepisy
Mam pytanie. Znam zasadę, że prawo nie działa wstecz. Jednak chcę się tylko upewnić.
Jeżeli otrzymałem mandat za jechanie tramwajem bez biletu (praktycznie zapomniałem skasować przyzwyczajony do sieciówki ale mniejsza o to), a będę miał możliwość spłaty go ok. 15 sierpnia. Jednak od 8 sierpnia wchodzi nowa ustawa o wyższych karach (zamiast 65zł - 150zł). Czy mimo to JA zapłacę 65 zł? Nie mogą mi zwiększyć kary skoro mandat dostałem przed wejsciem ustawy w życie?

Kompo [ aka dajmispokoj ]
Niezbyt.
NewGravedigger [ spokooj grabarza ]
nie mogą

Loon [ Panicz ]
Zapłać przed ósmym :)

[bd,[55,pb5i [ Generaďż˝ ]
Prawo nie działa wstecz: nie mogą.
emii [ Generaďż˝ ]
w ogóle im nie płać
Madzia02 [ Pretorianin ]
Raczej to niemożliwe, ale pewna nie jestem
Lukis171 [ Poznańska Pyra ]
Loon --> rzecz w tym że nie dam rady zapłacić przed ósmym. Chyba że wygram gdzieś sianko :).
Kompo --> Niezbyt mogą? Czy niezbyt ja zapłacę 65? :)

Kompo [ aka dajmispokoj ]
Niezbyt mogą. :)

Vaisefoder [ Konsul ]
Nie mogą.
Ale tak naprawde jest 100 000 sytuacji, w których prawo działa wstecz. :)
stanson [ Szeryf ]
Vaisefoder --> wymień 10 z tych 100.000.