GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Pytanie o przepisy

02.08.2007
12:04
[1]

Lukis171 [ Poznańska Pyra ]

Pytanie o przepisy

Mam pytanie. Znam zasadę, że prawo nie działa wstecz. Jednak chcę się tylko upewnić.

Jeżeli otrzymałem mandat za jechanie tramwajem bez biletu (praktycznie zapomniałem skasować przyzwyczajony do sieciówki ale mniejsza o to), a będę miał możliwość spłaty go ok. 15 sierpnia. Jednak od 8 sierpnia wchodzi nowa ustawa o wyższych karach (zamiast 65zł - 150zł). Czy mimo to JA zapłacę 65 zł? Nie mogą mi zwiększyć kary skoro mandat dostałem przed wejsciem ustawy w życie?

02.08.2007
12:05
smile
[2]

Kompo [ aka dajmispokoj ]

Niezbyt.

02.08.2007
12:13
[3]

NewGravedigger [ spokooj grabarza ]

nie mogą

02.08.2007
12:15
smile
[4]

Loon [ Panicz ]

Zapłać przed ósmym :)

02.08.2007
12:16
smile
[5]

[bd,[55,pb5i [ Generaďż˝ ]

Prawo nie działa wstecz: nie mogą.

02.08.2007
12:16
[6]

emii [ Generaďż˝ ]

w ogóle im nie płać

02.08.2007
12:25
[7]

Madzia02 [ Pretorianin ]

Raczej to niemożliwe, ale pewna nie jestem

02.08.2007
12:30
[8]

Lukis171 [ Poznańska Pyra ]

Loon --> rzecz w tym że nie dam rady zapłacić przed ósmym. Chyba że wygram gdzieś sianko :).

Kompo --> Niezbyt mogą? Czy niezbyt ja zapłacę 65? :)

02.08.2007
12:30
smile
[9]

Kompo [ aka dajmispokoj ]

Niezbyt mogą. :)

02.08.2007
12:33
smile
[10]

Vaisefoder [ Konsul ]

Nie mogą.

Ale tak naprawde jest 100 000 sytuacji, w których prawo działa wstecz. :)

02.08.2007
12:35
[11]

stanson [ Szeryf ]

Vaisefoder --> wymień 10 z tych 100.000.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.