
mcl007 [ Galaxy Ranger ]
Problem z exelem
Witam,
mam maly problem z exelem. Otorz potrzebuje regule ktora bedzie mi zliczala ilosc cyfr w danym wierszu np jezeli mamy w 10 kolumnach - 1 2 1 1 2 2 3 2 1 2 w taki sposob to regula powinna wypluc ze: 1 jest 4x, 2 jest 5x a 3 jest 1x
ktos ma pomysl jak to zrobic ?
Kharman [ ]
"Licz jeśli" z warunkiem i powinno ci dać ilość komórek z daną wartością.
mcl007 [ Galaxy Ranger ]
pytanie zasadnicze - a gdzie w open officie jest opcja dodawania reguly ?
Kharman [ ]
Na górze zaraz nad oknem z komórkami masz przycisk f(x) klikasz i wyskakuje ci okno dodawania reguł, wybierasz matematyczne i licz jeśli (countif).
mcl007 [ Galaxy Ranger ]
no i dalo rade :P szkoda tylko ze ten OO taki oporny jest :/