GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Problem z exelem

02.08.2007
10:36
smile
[1]

mcl007 [ Galaxy Ranger ]

Problem z exelem

Witam,
mam maly problem z exelem. Otorz potrzebuje regule ktora bedzie mi zliczala ilosc cyfr w danym wierszu np jezeli mamy w 10 kolumnach - 1 2 1 1 2 2 3 2 1 2 w taki sposob to regula powinna wypluc ze: 1 jest 4x, 2 jest 5x a 3 jest 1x

ktos ma pomysl jak to zrobic ?

02.08.2007
10:39
[2]

Kharman [ ]

"Licz jeśli" z warunkiem i powinno ci dać ilość komórek z daną wartością.

02.08.2007
11:50
[3]

mcl007 [ Galaxy Ranger ]

pytanie zasadnicze - a gdzie w open officie jest opcja dodawania reguly ?

02.08.2007
12:08
[4]

Kharman [ ]

Na górze zaraz nad oknem z komórkami masz przycisk f(x) klikasz i wyskakuje ci okno dodawania reguł, wybierasz matematyczne i licz jeśli (countif).

02.08.2007
12:11
[5]

mcl007 [ Galaxy Ranger ]

no i dalo rade :P szkoda tylko ze ten OO taki oporny jest :/

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.