GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Dziwny problem z głośnikami/kartą muzyczną.

01.08.2007
23:51
smile
[1]

SirGoldi [ Gladiator ]

Dziwny problem z głośnikami/kartą muzyczną.

Kupiłem sobie zestawik 5.1 Geniusa.



Ale... pojawił się problem. Mianowicie, podłączam 3 kabelki i jest kłopot z ostatnim, pomarańczowym, czyli tym odpowiadającym za subwoofer oraz głośnik centralny. Jakiego rodzaju? Ano takiego, że w ogóle te głośniczki nie grają. Moja karta to Audigy 2 ZS Oem.

Co robić? Jakieś pomysły?

Aha - żeby było jasne. Wiem, że jest z nimi wszystko okej, bo w tym momencie używam tego kabelka z dwoma czinczami i zieloną końcówką. Ale brak dźwięku przestrzennego trudno przeboleć... :/

02.08.2007
10:13
smile
[2]

SirGoldi [ Gladiator ]

Pogrzebałem w AudioConsole i teraz jestem już bliżej niż dalej.

Obecnie sprawa wygląda tak, że grają wszystkie głośniki oprócz niskotonowego. Ale i to nie do końca, bowiem ten ostatni odzywa się w filmikach obsługujących filtr AC3. A muzyka? Wszystko leci poprzez 5 głośniczków...

Każda pomoc jest dobra. :-) Czy ktoś ma Audigy 2/ZS/4 i zestaw 5.1? Jeśli tak, bardzo prosiłbym o przesłanie sterowników na sirgoldi[at]gry-online[kropka]pl. Może akurat trafię? Spróbuję jeszcze zainstalować pełną paczkę kodeków.

02.08.2007
10:36
smile
[3]

brzydki potworek [ apatryda ]

Ja mam ten sam problem od niedawna na Creative P5800 + Soundblaster X-fi Fatality. Jedyne co sie dowiedzialem, to to, iz trzeba przekierowac porty z centralnego na subwoofer, ale nikt nie potrafil mi powiedziec, jak to zrobic.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.