GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Pytanie dotyczące ruchu drogowego

01.08.2007
14:46
[1]

mnichu3001 [ Centurion ]

Pytanie dotyczące ruchu drogowego

Witam. Zamierzam sobie kupić motorower(motorynke jak kto woli). I tu pojawia sie moje pytanie - czy żeby jeździć takim motorowerem, wystarczy że będe miał karte rowerową? Wiem że jest chyba jakiś przydział co do pojemności silnika, ale szczegółów nie znam. Prosze o szybką odpowiedź. Pozdrawiam

01.08.2007
14:48
[2]

N2 [ negroz ]

Jeżeli nie jesteś pełnoletni to musisz miec kartę motorowerową. Poza dokumentem uprawniajacym Cie do kierowania pojazdem jednośladowym/motorowerem (do 50cm) musisz takze posiadać dowód rejestracyjny pojazdu oraz umowę zawartą z ubezpieczalnią, mowa o ubezpieczeniu OC.

01.08.2007
14:49
[3]

darek_dragon [ 42 ]

Nie. Musisz mieć ukończone 18 lat albo posiadać kartę motorowerową. Możesz wtedy kierować jednośladem o silniku do pojemności 50 cm^3.

01.08.2007
14:51
[4]

mnichu3001 [ Centurion ]

N2 -> Tak, wiem o tym że musze mieć rejestracje, ubezpieczenie itp. Chodzi o to, że kiedyś mi sie obiło o uszy, że musze mieć karte rowerową, jeśli chce jeździć motorowerem z silnikiem poniżej iluśtam cm sześciennych(???) Czyli jak? Musze iść i zdać karte motorowerową, czy sama rowerowa wystarczy?

No to wtedy mnie nauczycielka kilka lat temu zabajerowała, bo mówiła że do prowadzenia motorowerów o silnikach poniżej 50cm^3(dzięki, przypomnieliście mi ile to było) wystarczy karta rowerowa :/ A w takim razie gdzie moge karte motorowerową zdać?

01.08.2007
14:54
[5]

N2 [ negroz ]

Jeżeli nie masz ukończonych 18 lat musisz posiadać kartę motorowerową. A o nią możesz się ubiegać/zdawać ukończywszy 13 lat. Karta rowerowa nie uprawnia Cię do kierowania motorowerem, a jedynie do poruszania sie rowerem po drogach będąc niepełnoletnim.

Gdzie? Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, tam sie zgłoś, albo najlepiej na najbliższy komisariat policji. Możesz również załatwić sobie przez szkołę, zapytaj w sekretariacie o szczegóły.

01.08.2007
14:54
[6]

darek_dragon [ 42 ]

Najczęściej egzaminy na kartę motorowerową prowadzą te same ośrodki, co na rowerową.

01.08.2007
14:54
[7]

wysia [ Senator ]


"Karta rowerowa to zgodnie z polskim prawem jeden z dokumentów stwierdzających uprawnienie osoby niepełnoletniej do kierowania rowerem. Kartę rowerową można uzyskać po osiąnięciu wieku 10 lat, oraz zdaniu egzaminu sprawdzającego kwalifikacje."


"Karta motorowerowa - dokument uprawniający do kierowania motorowerem przez osobę, która nie ukończyła 18 lat. W Polsce kartę motorowerową mogą uzyskać osoby, które ukończyły 13 lat. Szkolenie i egzaminy na kartę motorowerową przeprowadzają szkoły gimnazjalne lub ponadgimnazjalne, kartę wydaje nieodpłatnie dyrektor szkoły. Od osób kierujących motorowerem, które ukończyły 18 lat nie wymaga się dokumentu uprawniającego do kierowania motorowerem. Karta motorowerowa uprawnia również do kierowania rowerem, a po ukończeniu 15 lat, do kierowania pojazdem zaprzęgowym."




22-letni simson za 1600 pln?:O

01.08.2007
14:55
[8]

Łyczek [ Legend ]

W miasteczku ruchu drogowego można zdawać na kartę rowerową i motorowerową.

01.08.2007
14:58
[9]

mnichu3001 [ Centurion ]

A jeśli zdałbym na karte motorowerowa to czy moglbym jezdzic czyms takim?

01.08.2007
14:59
[10]

N2 [ negroz ]

Tak.

01.08.2007
15:01
[11]

mnichu3001 [ Centurion ]

A ile kosztuje zdawanie takiej karty? Nie mam jeszcze osiemnastki więc utrzymuje sie z kieszonkowego i ewentualnie tego co sobie dorobie...

01.08.2007
15:04
[12]

N2 [ negroz ]

Jeżeli masz rowerową to zapewne nic. Podbią tylko z tył.

W LOK'u kosztuje karta bodajże 50zł.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.