GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

po co tak sprzedawac tak dobrego procka?

01.08.2007
13:47
[1]

DjPeja11 [ Konsul ]

po co tak sprzedawac tak dobrego procka?




nieźle ten gośc ten procek podkręcił...


ja bym niesprzedawał na jego miejscu...

01.08.2007
13:48
[2]

Axl2000 [ Hohner ]

bo to nie jest wcale taki dobry procek? Do tego nie ma nawet 64 bitowych instrukcji...i jedno jajko...więc czym tu sie podniecać?

EDIT: to że sie zgłasza na 4,4Ghz nie oznacza ze dziala na tym stabilnie...

01.08.2007
13:50
[3]

cotton_eye_joe [ maniaq ]

"zglasza sie na 4.4 GHz" gratulacje.

zdolal cyknac fotke i pewnie od razu reset. nie licz, ze komp sie bootuje na fsb 293.

01.08.2007
13:50
[4]

marcing805 [ Senator ]

No i jeszcze ten Presscot i 90nm.Taki podkręcony proc musi sie strasznie grzać.

"nieźle ten gośc ten procek podkręcił..."

Ty chyba nie wiesz co piszesz.

01.08.2007
13:51
smile
[5]

eJay [ Gladiator ]

Zgłaszał się, ale chyba do wyłączenia bo zwyczajnie kwiczał:)

01.08.2007
13:52
smile
[6]

Arxel [ Legend ]

I to wszystko na powietrzu...

01.08.2007
13:55
smile
[7]

marcing805 [ Senator ]

Arxel

No przecież nie płynem.

01.08.2007
14:51
[8]

Haron [ the boatman ]

od razu grzeje. ;) chyba panowie nie wiecie, że P4 można nieźle kręcić. ja swojego z 2,4 podciągnąłem na 3,0 na chłodzeniu boxowym. dawało radę i na 3,2 dzięki dobrym pamięciom, ale już zauważałem braki w stabilności. temperatura bardzo kulturalna.

zostawiłbym go tak, gdyby nie jeden fakt - SNDS (Sudden Northwood Death Syndrome) objawiający się tym, że kręcone Northwoody potrafiły padać ot tak. co śmieszniejsze, to nie temperatura jest przyczyną, ale zmiana napięcia zasilającego procesor, a co za tym idzie zwiększenie przepływu ładunków przez półprzewodnik. jakaś wada technologiczna. wolałem nie ryzykować i mój procek wrócił do 2,4. z Nortwoodami nie radzę, reszta jest ok.

wracając do tematu. gość na allegro nie am czym się chwalić:

In January 2007, a frequency of 8 GHz was reached by an Italian overclocker team known as ThuG OC, using a Pentium 4 631 with a FSB of 533 MHz and a multiplier of 15. By the end of March, this record was increased further to 8.18 GHz, using an even higher FSB of 545 MHz. This is considered the highest clock frequency ever realized on a consumer CPU.

procki p4 są ekstremalnie wytrzymałe w warunkach nominalnej pracy. jako ciekawostkę mogę podać przykład swojego wspomnianego p4, który przez 3 tygodnie chodził po 12 godzin dziennie z odpiętym wentylatorem. jedyne, co zaobserwowałem w grach to klatkowanie. procek skończył w marcu 4 lata. żyje nadal.

pytanie po co gość go sprzedaje? żeby wyciągnąć kasę od łatwowiernych. co z tego, że u niego zgłasza się na 4.40, skoro każdy kto kupi i wsadzi w swoją płytę, będzie miał nadal 3.0? mogło by to mieć sens, gdyby sprzedawał cały zestaw: płytę + procek + ram + chłodzenie, ale i tak mały, bo gwarancji da 14 dni, a paść może po miesiącu.

uważajcie na takich. z moich doświadczeń na allegro wynika, że super sprzedawca = super naciągacz.

01.08.2007
14:54
[9]

Axl2000 [ Hohner ]

Haron - moj P4 3,0Ghz śmigał na 4Ghz przy BOXowym coolerze i 75C (otwarta buda) ;D ale to był max maxów do wyciągnięcia na mojej płycie swego czasu...

sprzedałem go bo wsadziłem A64 3000+, lekko @ i był wydajniejszy xP

01.08.2007
14:59
smile
[10]

darek_dragon [ 42 ]

A po co komu zabytkowy, grzejący się Preshott, skoro za 300 zł można mieć nowiutkiego, dwurdzeniowego Athlona 64 X2 4200+, który zje go na śniadanie, bez popicia :)

01.08.2007
15:22
smile
[11]

QrKo_ [ ]

Haron - nie tylko P4 - Athlon X2 3600+ Brisbane kreci sie na 6000+ na boxowym chlodzeniu :)

01.08.2007
15:29
smile
[12]

Haron [ the boatman ]

QrKo_ -> wchodzisz już w dwurdzeniowe. ja się nie znam, przeskoczyłem od razu na 3-rdzeniowego ;)
wiem, że C2Duo E4300 (bodajrze) się kręci jak talala :P

01.08.2007
15:35
[13]

Axl2000 [ Hohner ]

3 rdzeniowego?

01.08.2007
15:38
[14]

Haron [ the boatman ]

w xboxie 360 ;)
ale tego sobie nie pokręcę :D

01.08.2007
15:39
smile
[15]

Axl2000 [ Hohner ]

a o tym mowa...;P

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.