GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Jaki samochód :)

01.08.2007
13:42
[1]

Fett [ Avatar ]

Jaki samochód :)

Szukam samochodu do 10tys. zł :) Mały, tani w utrzymaniu, jeżdzący, nie gubiący części w trasach powyżej 100km;) Mile widziana instalacja gazowa:) Mam na oku Nisana Micre i Suzuki Alto. Nie znam się tak dobrze na samochodach, dlatego wolałbym zasięgnąć rady kogoś kto ma większy kontakt na co dzień z samochodami :)

PS. Czy w małych samochodach pokroju właśnie tych dwóch które podałem silnik 1.0 to bardzo mało, czy mało jak dla kogoś kto jeździ dużym rodzinnym samochodem z silnikiem 2.1 ?

01.08.2007
13:51
[2]

stanson [ Szeryf ]

Silnik 1.0 jest tylko do jazdy po mieście i to najlepiej środkowym lub prawym pasem.

Micra i Alto to małe gówienka, do jazdy po bułeczki dwie ulice dalej, na trasy się nie nadają. Proponowałbym coś troszkę większego, solidniejszego i bardziej komfortowego:


Możesz większość z tych ofert stargować do 10 - 10,5 tys. Zadbany egzemplarz będzie służył jeszcze przez wiele lat bez większego wkładu finansowego. W ASO Toyoty za 1500-1800zł możesz założyć instalację gazową z gwarancją dilera, spalanie nie powinno przekraczać 8l/100km. Dostępność części zamiennych bardzo dobra, świetny wybór zamienników. Niskie ubezpieczenie (silniki 1.3 i 1.4).

Tak naprawdę to ciężko polecić auto do 10.000zł. Chyba jedyny rozsądny wybór to taka Corolla.
Warto tu dodać, że w tym przedziale cenowym "łapią się" starsze i nowsze modele. te starsze są trwalsze od nowszych, ale trochę mniej komfortowe i brzydsze. Tu już Twoja decyzja.

P.S. jaki to samochód z silnikiem 2.1???

01.08.2007
13:52
smile
[3]

gladius [ Subaru addict ]

Po co instalacja smrodowa w silniku 1.0 ?

01.08.2007
13:54
smile
[4]

stanson [ Szeryf ]

gladius --> a co powiesz na Cinquecento 700 z inst. LPG? :P Są i tacy (np. mój sąsiad, muszę go kiedyś spytać po co mu to :)...

01.08.2007
13:55
[5]

gladius [ Subaru addict ]

stanson, widzieć może i widziałem, tylko pytam, po co?

01.08.2007
13:55
[6]

stanson [ Szeryf ]

Na to niestety nie umiem odpowiedzieć ;)

01.08.2007
13:57
smile
[7]

Azorsky [ Generaďż˝ ]

gladius, jak to po co payback to tylko 130 tys km

01.08.2007
13:59
[8]

Azorsky [ Generaďż˝ ]

Honda, ale nie lubi gazu. Jak musisz z gazem to kup Nubirę. Duża i wygodna, tania w eksploatacji

01.08.2007
14:00
[9]

Axl2000 [ Hohner ]

stanson - cienki 700 mojej siostry ciotecznej pali 12-14l w mieście :D

01.08.2007
14:01
[10]

stanson [ Szeryf ]

To niech wyreguluje gaźnik, albo zmieni silnik :)
Nie powinien raczej przekraczać 8 litrów...

01.08.2007
14:08
smile
[11]

cotton_eye_joe [ maniaq ]

stanson - cienki 700 mojej siostry ciotecznej pali 12-14l w mieście :D

tyle to nie pali Octavia RS znajomego z pracy

01.08.2007
14:22
[12]

Fett [ Avatar ]

Stanson - 2.1 rzuciłem bo sie nie znam :)

Gladius - kumpel ma Calibre z instalacją gazową, wiem zabolało...

wysia - a to sie dowiedziałem:) W takim razie szukam samochodu do 10 000 zł :)

01.08.2007
14:25
[13]

wysia [ Senator ]

Nic dziwnego, choc 12-14 litrow to duzo - ale nie niemozliwe. Pewnie stan silnika to jedno, ale wszystko zalezy od stylu jazdy, a male silniczki sa bardzo czule na ciezka noge i dynamiczna jazde, od razu zaczynaja wiecej palic. Tak samo na trasie, Clio 1.4 kumpla palilo wiecej na autobahnie, niz moj Escort 1.8. Na malej pojemnosci oszczedza sie tylko jezdzac spokojnie po miescie.

01.08.2007
14:40
[14]

gladius [ Subaru addict ]

kumpel ma Calibre z instalacją gazową, wiem zabolało...

Kumpel? Współczuję :(

01.08.2007
15:25
[15]

Dryf Wiatrów Zachodnich [ Pretorianin ]

Stanson i inni zorientowani :)

Corolle z linka w 2 poscie naprawde sa takie fajne ? Pierwsze auto, zerowe doswiadczenie jako kierowca czegos bez L na dachu. Nie zamierzam szarzowac i organizowac wyscigow od swiatel do swiatel. Auto byloby uzywane w warunkach typowo miejskich, bardzo rzadko na trasie. Bardzo mi wpadly w oko Corsy, silnik 1.0 lub 1.2, ale nie mam pojecia jak oszczednosci wygladalaby w praktyce.

Jakies porady ? :) Interesuja mnie tylko wersje 2/3 drzwiowe, zdecydowanie bardziej mi sie podobaja wizualnie.

01.08.2007
15:33
[16]

stanson [ Szeryf ]

Corolle nie są fajne - ale są trwałe a za 10k chyba nic lepszego kupić nie można.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.