GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Czy to prawda, że nie powinno się jeść po godzinie 18?

31.07.2007
20:58
smile
[1]

EG2006_16384928 [ Chor��y ]

Czy to prawda, że nie powinno się jeść po godzinie 18?

Mam dwa pytania :)

Czy to prawda, że nie powinno się jeść po godzinie 18, jeżeli tak to dlaczego?
Ile powinno się dziennie pić wody, co się dzieje gdy pije się jej trochę za mało? [nie pisać mi tu, że się umiera ;D] Czy może wystarczy pić tylko tyle ile czujemy, że musimy?

31.07.2007
20:59
[2]

boskijaro [ Senator ]

Ja kolacje jem zawsze koło 20 :D
a piję tyle, ile mi się chce...

31.07.2007
20:59
[3]

endrju771 [ Teleinformatyk ]

Ja jem kiedy tylko mi się podoba, kiedy jestem głodny. Z piciem tak samo, nie wiem czemu miałbym nie jeść po 18, zawsze jem kolację około 23.

31.07.2007
21:00
[4]

Aen [ MatiZ ]

Tyle ile czujesz, tyle masz wypić.

A z tym nie jedzeniem po 18, to jakaś bzdura.

31.07.2007
21:00
[5]

Minidump [ Centurion ]

jadlem i nic mi nie bylo, poza sraczką

31.07.2007
21:00
smile
[6]

wysia [ Senator ]

Jak bedziesz jadl za pozno wieczorem, to zamienisz sie w Gremlina, filmu nie ogladales? Oczywiscie 18 to czas z duzym zapasem, na wypadek jakby zegarek sie zepsul komus, albo co..

31.07.2007
21:01
[7]

Jeckyl [ Prawie jak abstynent ]

Nie powinno się jeść ileś tam godzin przed snem.

Co do picia... To może ja się nie będę wypowiadał.

31.07.2007
21:02
[8]

Marcin Orzeł [ Konsul ]

Zazwyczaj jem ostatni posiłek o 1 w nocy... Jakoś żyje...

31.07.2007
21:04
[9]

Sage [ Konsul ]

Ponoć <wspomina wczorajszą kolację o 4 rano>

31.07.2007
21:05
[10]

pablo397 [ sport addicted ]

bzdura z tym po 18. jedzenie trawi sie srednio 3h, wiec powinnienes jesc min. 3h przed zasnieciem, wiec jesli kladziesz sie sie o 3 rano to mozesz jesc maks o 24 :)

natomast powinnies pic duzo, w lato to min. te 3l dziennie. co sie stanie jesli sie odwodnisz? gwaltownie spada wydajnosc twojego organizmu a na dluzsza mete - umierasz.

31.07.2007
21:08
[11]

Gibon91 [ Jestem Zajebisty ]

Zazwyczaj jem około północy :)

31.07.2007
21:09
[12]

Zeus1990 [ Generaďż˝ ]

ja tam tylko czytałem że jeżeli chce się trzymać płaską linię(nie mieć sadła) to nie powinno się jeść po 18 czy to prawda nie wiem Doda tak robi ale o której ona się kładzie spać nie mam pojęcia

31.07.2007
21:11
[13]

pablo397 [ sport addicted ]

Zeus1990 --> ja jem czasami i o 24 i nie mam sadla, jak to wytlumaczysz? :P

31.07.2007
21:14
smile
[14]

cinekk [ Baccara ]

Ja jem koło 22.00 i jakoś żyję. Ba, żyję nawet bardzo aktywnie spędzając czas. A piję bardzo dużo - lubię pić( alkohol też lubię, ale nie o nim mówię :)

Z tą 18.00 to chyba lekka przesada.

31.07.2007
21:15
[15]

Zeus1990 [ Generaďż˝ ]

pablo to nadzwyczaj nieprawdopodobne :P tak na serio to nie napisałem że tak powinno się robić tylko że czytałem że nie powinno się jeść a to różnica :P

odnośnie tematu to uważam że w dużym stopniu wielkość brzucha zależy od przemiany materii(jedni szybciej inni wolniej) a nie od godzin

31.07.2007
21:25
[16]

Meganelle [ Konsul ]

Tak jak parę osób już tu napisało, nie tyle chodzi o sztywną granicę, co o odstęp między godziną posiłku a pójściem spać.
Jedzenie to dostarczanie organizmowi energii, ale jeśli pójdziemy spać z pełnym żołądkiem to więcej szkody niż pożytku, bo nie śpi się wtedy najwydajniej. Pełny żołądek w czasie snu z reguły wiąże się z problemami ze wstaniem i brakiem wyspania, więc energetycznie wcale to nie wychodzi dobrze.

31.07.2007
21:25
smile
[17]

dr. Acula [ Under cover of darkness ]

Skoro Doda tak robi to musi coś w tym być.

31.07.2007
21:32
smile
[18]

LOL 2160 [ Pretorianin ]

Nie przejmuj sie takimi pierdołami jedź kiedy jesteś głodny, pij jak jesteś spragniony i bedziesz żył zapewniam cie!

Taki offtop pablo397 jak tam z tymi sąsiadami i wiatą na samochód?

31.07.2007
23:15
[19]

pablo397 [ sport addicted ]

LOL 2160 --> a tyle tego wyszlo, ze musialbym z pol nocy tlumaczyc. w skrocie: wiate przerabiam na plot aby sie od chamstwa odgrodzic i skladam wniosek do sadu o wytyczenie drogi koniecznej (bo sasiad sie obrazil i nie pozwala mi korzystac ze swojej prywatnej drogi a to jedyny dojazd do mojej posesji) i porobilem zdjecia ich prywatnego nielegalnego warsztatu samochodowego na podworku i pogrozilem ze jak dalej beda robili problemy to doniose gdzie trzeba co oni za plotem wyprawiaja. no i sie uspokoili :)

31.07.2007
23:25
[20]

Mondragorn [ Lunar Dragon ]

Minimum to 1,5l wody dziennie (oczywiście woda jest też zawarta w pokarmie), a co do pragnienia, to cytując z butelki wody Żywiec:
"Czy wiesz, że z wiekiem uczucie pragnienia słabnie?
Dlatego ważne jest, abyś pił wodę, nawet kiedy nie odczuwasz pragnienia"

31.07.2007
23:35
[21]

Jarpen [ Wielka Polska na wieki! ]

Tak, to prawda, choć sam nagminnie łamię tą zasadę ;)
Jednak nie mam problemów z zasypianiem, gdy nie jem późno.
Na bezsenność przekładają się też wysiłek fizyczny przed snem, przy czym mały nie zaszkodzi, ja robię tak 30 pompek :0
jak i niedotlenienie organizmu przez cały dzień i siedzący tryb życia.
W 100% sprawdzone :)

31.07.2007
23:38
smile
[22]

Mad Meat PL [ Konsul ]

Właśnie kończę kanapeczki...
A wody to z 1,5l dziennie - przynajmniej tak pisze na butelce Żywca
PIJ ŻYWIEC ZDRÓJ CODZIENNIE!

31.07.2007
23:40
smile
[23]

Kompo [ aka dajmispokoj ]

Nie można jeść owoców po zachodzie słońca. Wtedy są trujące.

31.07.2007
23:44
smile
[24]

N2 [ negroz ]

Po 18:00 to nie jedzą Ci, którzy chcą zachować smukłą linię bądź Ci którzy się odchudzają.
Jeżeli zaś chodzi o aspekt zdrowotny to nie powinno się jeść 3-4 godziny przed snem, aby żołądek zdążył strawić przez noc to co wczesniej żeśmy zjedli. Ot, co.

31.07.2007
23:59
smile
[25]

KOLOSrv [ SiedzącY O ŚwiciE ]

Dlaczego? A dlatego, że w dzień jesteś w ruchu i dzięki temu wszystko lepiej trawisz i bebechy lepiej Ci to wszystko mielą tak przed osiemnastą jest jeszcze czas, że coś robisz ale mniej dlatego kolacja zawsze jast lightowa. Więc jak zjesz coś po osiemnastej (czyli przed spaniem) wszystko pracuje Ci wolniej i chyba zdrowiej jest nie jeśc
No chyba, że rzeczywiście kładziesz się cpac o 12 a zjesz o 9 to wyjdzie na dobre

01.08.2007
00:03
[26]

Voltion [ Centurion ]

Hmmm... ja jestem chory, na cukrzycę i jeszcze bardziej muszę dbać o dietę. Nie raz zdażyło mi się zjeść posiłek godzinę, czy pół, przed spaniem, a spac chodze w granicach 24.00 - 3.00 i jakoś się trzymam i chciałbym podkreslić, że jestem szczupły i jakby to powiedzieć...moja waga idealnie pasuje do zjadanego posiłku dziennie.

01.08.2007
00:10
smile
[27]

Spiderman 3 [ Konsul ]

Ja chcesz mieć cycki jak DODA, to nie jedz po 18.

01.08.2007
00:14
[28]

pablo397 [ sport addicted ]

Spiderman 3 --> nie wiem jak Ty, ale ja bym nie chcial miec dziewczyny z cyckami jak doda, jakos nie kreca mnie takie malutkie. co innego o operacjach plastycznych, ale co to za szpan jak sie operowalo. niech sie pochwali takimi jak dostala od stworcy a z tego co widzialem to wyjatkowo nie jest czym sie chwalic :D

01.08.2007
00:17
[29]

Stalker1 [ Generaďż˝ ]

wlasciwie to nie wolno jesc po 18 xD

01.08.2007
00:42
[30]

You tube my space. [ Konsul ]

Dobra dieta składa się z przynajmniej 5-6 posiłków dziennie co 2-3 godziny i jak najbardziej wolno a nawet trzeba jeść po 18.

Jedzenie przed snem MA sens pod warunkiem, że robi się to w określonym celu. Organizm w nocy nie potrzebuje tyle energii co za dnia, więc węglowodany są niepożądane. Natomiast kulturyści celowo wcinają wtedy sporo białka (tuńczyk na noc to już tradycja w niektórych kręgach ;)). Jednak, jak już wcześniej zauważono - nie je się przed SAMYM snem a przynajmniej 2 godziny wcześniej.

Generalnie dieta, wg której nie można jeść po 18 jest do dupy i lepiej uważaj na kogoś, kto daje takie porady. Brak posiłków po 18 jest nawet niezdrowy. Chyba, że o 20 chodzisz spać i wstajesz o 4.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.