MGS_Saladin [ ]
taktowanie procesora
mam pytanie jesli bios niema mozliwosci zmiany czestotliwosci procesora to czy sa inne mozliwosci np. jakims programem... moze ktos cos polecic? z gory dziekuje
.:DuDi:. [ Konsul ]
prawdopodobnie nie ma takiej opcji. Musisz zaktualizować bios u płyty głównej na nowszy wtedy będziesz miał tą możliwość
MGS_Saladin [ ]
aha a duze prawdopodobienstwo jest ze zostatnie odblokowana taka opcja przy aktualizacji? bo mam netboka IBM t20 i niewiem czy warto sie brac bo to troche ryzykowne
Axl2000 [ Hohner ]
skad wpadl ci do glowy pomysl podkrecania procka w laptopie? one nie maja wiatrakow i super duper chłodzenia...szansa na sfajczenie jest wielka a na dodatek jak sam widzisz, bios nie ma i nie bedzie mial takiej mozliwosci (jako zabezpieczenie) chyba ze znajdziesz i wgrasz jakis bios zrobiony przez fascynatow tego notebooka co przy okazji znalezli sposob na schlodzenie podkreconego procka w laptopie...
Chupacabra [ Senator ]
hmm, w laptopie to procesory i tak wiekszosc czasu nie pracuja nawet na 100% taktowania, tylko zwalniaja taktowanie w razie bezczynnosci. Jak wspomnial Axl2000, nie maja chlodzenia odpowiedniego by wytrzymac obciazenie 110% przez dlugi czas, bedziesz mial cieplutko i najprawdopodobniej sie zaraz by powiesil :)
MGS_Saladin [ ]
ale ja chce go troche skrocic... jak jest taktowany na 550mhz to sie trzyma dobrze i temperatura nieprzekracza 60C ale jak wlacza sie na full moc to temperatura strasznie skacze jest blisko 90C i chce ustawic zeby bylo zawsze na 550mhz mi tyle w zasadzie wystarcza... a w tamtym trybie boje sie troche o sprzet...
.:DuDi:. [ Konsul ]
o to bardzo duża temperatura. Jest pewnie zasyfiony w środku. wyczyść go
MGS_Saladin [ ]
szczerze boje sie troche go rozkrecac...
Kainek [ Konsul ]
jak 550 mhz i tak stare padlo :P ;)
pozatym nie zepsujesz to sie nie nauczysz :] ;)
Czaruśgajor [ Pretorianin ]
Lepiej nie ryzykować bo laptopy mają słabe chłodzenie
wysia [ Senator ]
Saladin --> Kup powietrze w sprayu, i przedmuchaj go we wszystkie otwory. Jak nie pomoze, to smialo otworz, nie ma w tym zadnej filozofii - srednio zreczna manualnie malpa sobie poradzi:) Zepsuc sie tak latwo nie zepsuje.

karpiu_87 [ Brothers in Arms ]
Witam
Mam problem z prockiem. Kiedy wgrałem nowy WIN to pokazuje że mam AMD ATHLON XP 1900+ a przed formatem że mam 2500+. Co się stało ;-/ Komp mi ostatnio źle działał i dysk padł. Z płyty głównej wyciągnołem tą bateryjke , potem wsadziłem, czy to przez to????
Pomocy!
wysia [ Senator ]
Tak, to przez to, zresetowaly ci sie ustawienia biosu, wejdz tam i poustawiaj tak, jak powinno byc.