GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

taktowanie procesora

17.07.2007
10:05
[1]

MGS_Saladin [ ]

taktowanie procesora

mam pytanie jesli bios niema mozliwosci zmiany czestotliwosci procesora to czy sa inne mozliwosci np. jakims programem... moze ktos cos polecic? z gory dziekuje

17.07.2007
10:50
[2]

.:DuDi:. [ Konsul ]

prawdopodobnie nie ma takiej opcji. Musisz zaktualizować bios u płyty głównej na nowszy wtedy będziesz miał tą możliwość

20.07.2007
06:52
[3]

MGS_Saladin [ ]

aha a duze prawdopodobienstwo jest ze zostatnie odblokowana taka opcja przy aktualizacji? bo mam netboka IBM t20 i niewiem czy warto sie brac bo to troche ryzykowne

20.07.2007
06:57
[4]

Axl2000 [ Hohner ]

skad wpadl ci do glowy pomysl podkrecania procka w laptopie? one nie maja wiatrakow i super duper chłodzenia...szansa na sfajczenie jest wielka a na dodatek jak sam widzisz, bios nie ma i nie bedzie mial takiej mozliwosci (jako zabezpieczenie) chyba ze znajdziesz i wgrasz jakis bios zrobiony przez fascynatow tego notebooka co przy okazji znalezli sposob na schlodzenie podkreconego procka w laptopie...

20.07.2007
08:30
[5]

Chupacabra [ Senator ]

hmm, w laptopie to procesory i tak wiekszosc czasu nie pracuja nawet na 100% taktowania, tylko zwalniaja taktowanie w razie bezczynnosci. Jak wspomnial Axl2000, nie maja chlodzenia odpowiedniego by wytrzymac obciazenie 110% przez dlugi czas, bedziesz mial cieplutko i najprawdopodobniej sie zaraz by powiesil :)

20.07.2007
10:11
[6]

MGS_Saladin [ ]

ale ja chce go troche skrocic... jak jest taktowany na 550mhz to sie trzyma dobrze i temperatura nieprzekracza 60C ale jak wlacza sie na full moc to temperatura strasznie skacze jest blisko 90C i chce ustawic zeby bylo zawsze na 550mhz mi tyle w zasadzie wystarcza... a w tamtym trybie boje sie troche o sprzet...

20.07.2007
10:20
[7]

.:DuDi:. [ Konsul ]

o to bardzo duża temperatura. Jest pewnie zasyfiony w środku. wyczyść go

23.07.2007
06:08
[8]

MGS_Saladin [ ]

szczerze boje sie troche go rozkrecac...

23.07.2007
09:53
[9]

Kainek [ Konsul ]

jak 550 mhz i tak stare padlo :P ;)

pozatym nie zepsujesz to sie nie nauczysz :] ;)

31.07.2007
19:28
[10]

Czaruśgajor [ Pretorianin ]

Lepiej nie ryzykować bo laptopy mają słabe chłodzenie

31.07.2007
19:36
[11]

wysia [ Senator ]

Saladin --> Kup powietrze w sprayu, i przedmuchaj go we wszystkie otwory. Jak nie pomoze, to smialo otworz, nie ma w tym zadnej filozofii - srednio zreczna manualnie malpa sobie poradzi:) Zepsuc sie tak latwo nie zepsuje.

02.08.2007
18:25
smile
[12]

karpiu_87 [ Brothers in Arms ]

Witam

Mam problem z prockiem. Kiedy wgrałem nowy WIN to pokazuje że mam AMD ATHLON XP 1900+ a przed formatem że mam 2500+. Co się stało ;-/ Komp mi ostatnio źle działał i dysk padł. Z płyty głównej wyciągnołem tą bateryjke , potem wsadziłem, czy to przez to????

Pomocy!

02.08.2007
18:28
[13]

wysia [ Senator ]

Tak, to przez to, zresetowaly ci sie ustawienia biosu, wejdz tam i poustawiaj tak, jak powinno byc.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.