Marcinwin [ Pretorianin ]
Pytanie do uzytkownikow Berlingo
Mam zapytanie do posiadaczy citroena berlingo. Niestety na necie nie znalazlem jednoznaczenj odpowiedzi w danych technicznych auta, mianowicie chodzi o to, czy do bagaznika wejdzie niewielkie motorek/skuter ? [musze go przetransportowac ..], podaje wymiary: dlugosc 1,9 M, szerokosc 0,7 m, a wysokosc to 1,1 m. Niestety nie potrafie zalatwic wiekszego auta, a motorek musze odebrac z Legnicy do Wrocka, jakies 80 km a boje sie nim wracac. Czekam na odpowiedz i pozdrawiam ;)

50_Cent [ Pretorianin ]
moj tata ma citroena berlingo (najnowsza wersje). moze zmierz ten oto skuterek. mowisz ze jest maly? mysle ze powinien sie zmiescic. na wszelki wypadek sprawdz wymiary skuterka. wiem ze gówno pomoglem ale zawsze coś :(
Marcinwin [ Pretorianin ]
fifty ... przeciez podalem wymiary skuterka :D
Ale podam jeszcze raz: [minimalnie zaokraglilem w gore]
1,9 m/ 0,7m / 1,1 m dług/szer/wysok
Czekam na odpowiedz, sprawa jest dla mnie bardzo wazna, swoja droga nie myslalem ze na necie tak trudno znalez wymiary bagaznika berlingo...
50_Cent [ Pretorianin ]
myslalem ze to wymiary bagaznika :(
wejdz na strone auto-swiata (nie znam adresu) i wpisz w bazie citroen berlingo. tam bedzie recenzja jaka byla w gazecie i pojemnosc bagaznika. patrzac na wymiary skuterka: TAK ZMIESCI SIE!!!
nutkaaa [ Panna B. ]
Powinien się zmieścić, a jeśli będą problemy to można zawsze złożyć tylnie siedzenia :)
Marcinwin [ Pretorianin ]
Dzieki. Zapytaj jeszcze ojca o zdanie pewnie tez sie orientuje. bo wiem ze tam mozna wywalic tylnie kanapy i przednie siedzenie pasazera, bylbym Ci baardzo, ale to bardzo wdzieczny jak bys dla mnie mogl zapytac, dowiedziec sie czy da sie w tym samochodzie wygospodarowac tyle przestrzeni, musze miec pewnosc :P Bo pojade tam te 80 km a sie okarze ze nie wchodzi, w tedy moj tata mnie chyba zabije ... nie mowiac o tym co zrobimy z tym motorkiem ;] bo boje sie wracac bez rejestracji i wogle bez umiejetnosci jazdy. Z gory dziekuje raz jeszcze ;*
50_Cent [ Pretorianin ]
nom =]
nutkaaa [ Panna B. ]
Jednak nie. Wysokość 1,14, szerokość 1,2. Po złożeniu tylnich siedzeń długość 1,40 a po przekątnej 1,60
Marcinwin [ Pretorianin ]
Czyli troszke bedzie wystawac na dlugosc ... Mam nadzieje ze jakos uda to sie upchac i odpowiedznio zabezpieczyc, zobaczymy co jeszcze raper powie :D w kazdym razie thx nutkaaa za wymiary ;]
nutkaaa [ Panna B. ]
Wymiary w 100% prawdziwe, osobiście poszłam na podwórko z miarą wymierzyć cytrynę ;]
Marcinwin [ Pretorianin ]
Oj niedobrze, niedobrze .. w kazdym razie dzieki nutkaa za fatyge ;*
Tyle czekam na ten motorek, na ostatnia sztuke sie zalapalem, wiec o to czy wejdzie czy nie pomartwie sie jak juz kupie :P Tata na pewno cos wymysli, w kazdym razie ja go zapewniam ze wejdzie, byle by pojechal odebrac ze mna :D
Z tego co napisalas, wynika ze na dlugosc nie pasuje .. tu mam pytanie - nigdy jeszcze nie jechalem berlingo, co sadzisz o takiej opcji zeby jechac z podniesiona klapa tylnia, zeby troche cm wystawalo z bagaznika ? Myslisz ze da sie to upchac i przejechac w ten sposob te 80 km z legnicy do wrocka ;> ?
Bobuch [ Mniejsze Zło ]
1. Nie da się tam wyciągnąć tylnich foteli?
2. Możesz uchylić klapę i przywiązać dobrą liną do haka holowniczego za uchwyt do zamykania klapy. :)

D3O [ Konsul ]
Hmm, skoro szerokość bagażnika wynosi 1,2 m - zaś WYSOKOŚĆ motorku 1,1 to znaczy że jakbyś go położył na boku to by się zmieścił - może wtedy dałoby się jakoś skręcić na max. kierownicę od motoru tak aby był ktrótszy? Wydaje mi się że efekt był by taki jakbyś nie miał przedniego koła...
Marcinwin [ Pretorianin ]
Nom, faktycznie nie pomyslalem ze dlugosc jest podana na wyprostowanym kole, a przeciez moge skrecic i zyskac te pare cm. No ok mam nadzieje ze jakos to bedzie, na wszelki wypadek wezme linke, w sobote sie wszystko okaże, w kazdym razie, po prostu bede musial to jakos upchac bo innej opcji nie widze ;] Dzieki za odpowiedzi, mam nadzieje ze jakos to bedzie, pojutrze napisze czy sie udalo czy nie :P