arbuz91 [ Centurion ]
Pierwsza gra na DVD
Jaka była pierwsza? Na początku myślałem, że MOH: PA, ale jak widziałem to są gry na DVD z 2003 roku :)
endrju771 [ Teleinformatyk ]
Chyba Enter the Matrix, chociaż nie jestem do końca pewny.
chyrlok [ Konsul ]
Chyba Silent Hill 2 albo Pes 3
Marsellus Wallace [ Fukitol ]
Schizm
KOLOSrv [ SiedzącY O ŚwiciE ]
Ciekawe pytanie, a jak była pierwsza na CD? xD
Jotkichłopak [ ancymonek ]
a nie myst IV ?
Jotkichłopak [ ancymonek ]
na cd też myst :D

Deepdelver [ Legend ]
Ależ Wy tu herezje wypisujecie. Już "Tex Murphy: Overseer" z 1998 roku był wydany w wersji dvd. Jeśli miałbym obstawiać jaka pierwsza gra ukazała się na tym nośniku, to wskazałabym ten właśnie tytuł.
Co do pierwszej gry na cd-rom, to nie mam pomysłów, ale na pewno nie był to Myst. Przeszło dwa lata wcześniej wyszedł na cd-romie choćby "Space Quest 4" (1991).

Deepdelver [ Legend ]
Mam. Pierwsza gra na cd-rom to odświeżona wersja gry dla dzieci "Manhole" pochodząca z 1989 roku. Pierwsza gra na dvd to najprawdopodobniej wspomniany przeze mnie "Tex Murphy: Overseer" z 1998 roku.

Father Michael [ Iscariot Paladin ]
Mi sie wydaje, ze na CD pierwszy wyszedl Mad Dog
claudespeed18 [ Senator ]
Deep ma racje, ja pierwsza jaka zauwazylem w Empiku gre na DVD byl Schizm, wersja 5CD odrzucala iloscia plyt a ze posiadalem wtedy juz takowy naped chcialem kupic wersje DVD, jednak do dzisiaj nie zagralem w ta gre
Deepdelver [ Legend ]
claudespeed18 --> już poprzednik Schizma, Reah, ukazał się na dvd.
szogun007 [ Generaďż˝ ]
Mam Schizm na 5CD ale nie doszedlem nawet do polowy pierwszego cedeka... gra jest super zakrecona i trudna.
Na DVD... hmm... moze... wlasnie ow Schizm
Na CD? O cholera... co ja mialem jako pierwsze? 12nr CDA :P
Pytanie kolejne... jaka była pierwsza gra pod MS-DOSa? :D