GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Pierwsza gra na DVD

04.07.2007
13:40
[1]

arbuz91 [ Centurion ]

Pierwsza gra na DVD

Jaka była pierwsza? Na początku myślałem, że MOH: PA, ale jak widziałem to są gry na DVD z 2003 roku :)

04.07.2007
13:41
[2]

endrju771 [ Teleinformatyk ]

Chyba Enter the Matrix, chociaż nie jestem do końca pewny.

04.07.2007
13:42
[3]

chyrlok [ Konsul ]

Chyba Silent Hill 2 albo Pes 3

04.07.2007
13:44
[4]

Marsellus Wallace [ Fukitol ]

Schizm

04.07.2007
13:55
[5]

KOLOSrv [ SiedzącY O ŚwiciE ]

Ciekawe pytanie, a jak była pierwsza na CD? xD

04.07.2007
13:56
[6]

Jotkichłopak [ ancymonek ]

a nie myst IV ?

04.07.2007
13:56
[7]

Jotkichłopak [ ancymonek ]

na cd też myst :D

04.07.2007
14:04
smile
[8]

Deepdelver [ Legend ]

Ależ Wy tu herezje wypisujecie. Już "Tex Murphy: Overseer" z 1998 roku był wydany w wersji dvd. Jeśli miałbym obstawiać jaka pierwsza gra ukazała się na tym nośniku, to wskazałabym ten właśnie tytuł.

Co do pierwszej gry na cd-rom, to nie mam pomysłów, ale na pewno nie był to Myst. Przeszło dwa lata wcześniej wyszedł na cd-romie choćby "Space Quest 4" (1991).

04.07.2007
14:14
smile
[9]

Deepdelver [ Legend ]

Mam. Pierwsza gra na cd-rom to odświeżona wersja gry dla dzieci "Manhole" pochodząca z 1989 roku. Pierwsza gra na dvd to najprawdopodobniej wspomniany przeze mnie "Tex Murphy: Overseer" z 1998 roku.

04.07.2007
14:15
smile
[10]

Father Michael [ Iscariot Paladin ]

Mi sie wydaje, ze na CD pierwszy wyszedl Mad Dog

04.07.2007
14:18
[11]

claudespeed18 [ Senator ]

Deep ma racje, ja pierwsza jaka zauwazylem w Empiku gre na DVD byl Schizm, wersja 5CD odrzucala iloscia plyt a ze posiadalem wtedy juz takowy naped chcialem kupic wersje DVD, jednak do dzisiaj nie zagralem w ta gre

04.07.2007
14:20
[12]

Deepdelver [ Legend ]

claudespeed18 --> już poprzednik Schizma, Reah, ukazał się na dvd.

04.07.2007
14:23
[13]

szogun007 [ Generaďż˝ ]

Mam Schizm na 5CD ale nie doszedlem nawet do polowy pierwszego cedeka... gra jest super zakrecona i trudna.

Na DVD... hmm... moze... wlasnie ow Schizm
Na CD? O cholera... co ja mialem jako pierwsze? 12nr CDA :P

Pytanie kolejne... jaka była pierwsza gra pod MS-DOSa? :D

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.