GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

HAKER

04.07.2007
10:58
smile
[1]

Ziomuś15 [ Konsul ]

HAKER

Ktoś mi wlazł na kompa i po nim coś szpera, jestem pewien bo przez gg podaje mi ważne szczegóły tego co mam na kompie i a zwykły antyvir nic nie wykrywa, co robić w takiej sytuacji jak chronić się przed nim.
POMOCY bo zrujnuje mi kompa.

04.07.2007
11:00
smile
[2]

cotton_eye_joe [ maniaq ]

pull the plug!

04.07.2007
11:00
[3]

Kainek [ Konsul ]

wyrzuc komputer za okno moze jeszcze nie jest za pozno


zainstalowac jakis firewall?

04.07.2007
11:00
[4]

lutus [ Konsul ]

zainstaluj firewall? Ew zadzwon do taty, zeby przestal ci numery robic

04.07.2007
11:01
smile
[5]

mnichu3001 [ Centurion ]

Może grzecznie go poproś żeby sie...

spoiler start
odpie****ił?
spoiler stop

04.07.2007
11:07
[6]

Ziomuś15 [ Konsul ]

mam firewall, antywira, i parę zabezpieczeń przed hakerami.
Grzecznie już go też prosiłem.
Ja oczekuję poważnych odpowiedzi.

04.07.2007
11:10
[7]

Kainek [ Konsul ]

odlacz sobie kabelek od netu i masz spokuj

masz firewall i nie umiesz z niego skorzystac? sorry ale graj dalej w knightfighta a hakerami sie nie przejmuj

04.07.2007
11:11
[8]

jamkgh_rev02 [ Generaďż˝ ]

Zainstaluj linuxa

Linuxiarzy nie hakójom.

04.07.2007
11:13
[9]

Narmo [ 42 ]

Ja oczekuję poważnych odpowiedzi.
Sprawdź w logach firewalla, czy faktycznie ktoś się dostał do kompa. Co prawda dobry haker po prostu by je wykasował/zmodyfikował, ale jest szansa, ze tego nie zrobił bo nie spodziewał się, że ktoś może wpaść na tak oczywiste rozwiązanie. Sprawdź też jakie procesy masz włączone i czy masz wyłączony Zdalny Pulpit.

04.07.2007
11:13
smile
[10]

Revanisko [ Legent ]

zainstaluj lepszego anty vira , przeskanuj dyski , zainstaluj lepszego niz windowsowego firewalla >.> , zreinstaluj winde , sprawdz w taskmenagerze czy nie ma jakis podejżanych procesów - wybierz jedno ;] albo pare ;d

04.07.2007
11:34
[11]

profesor ciekawski [ Centurion ]

mam firewall...


ooook... teraz go uzyj.

04.07.2007
11:54
[12]

Dominik1991 [ Bezimienny ]

Narmo--->dobra po kolei gdzie to sprawdzić w procesach nie widać żadnych obcych użytkowników, ale jak sprawdzić te logi firewalla i wyłączyć zdalny pulpit.
(Mam firewalla windowsowskiego i Avasta jako antywira)

04.07.2007
12:07
[13]

Narmo [ 42 ]

Pulpit Zdalny --> Panel Sterowania --> System --> Zdalny --> Odznacz "Zezwalaj użytkownikom na zdalne łączenie się z tym komputerem"
Inna sprawa, ze mozesz mieć też po prostu udostępnione w sieci lokalnej pliki i ktoś (nawet przez Hamachi) może w ten sposób zdobywać te "tajne" informacje o zawartości dysku.

Windowsowy firewall tworzy logi zazwyczaj w C:\windows\pfirewall.log

04.07.2007
12:15
[14]

yasiek45 [ Legionista ]

Ja raz miałem takiego gościa co mi się cały wylogowywał z systemu. Ale zrobiłem zwykły skan internetowym skanerem i wywalił dziadostwo.

04.07.2007
12:28
[15]

Ziomuś15 [ Konsul ]

Dobra poradziłem sobie dzięki za rady.

04.07.2007
12:30
smile
[16]

Ksionim [ Centurion ]

Odlącz Neta i zformatuj system, nie będzie miał w czym grzebac.

04.07.2007
12:30
smile
[17]

Dominik1991 [ Bezimienny ]

Narmo---->Dzięki :) Ja miałem podobny przypadek co Ziomuś15 ze 2 tygodnie temu.
A możecie mi jeszcze polecić jakiś dobry firewall, bo ten windowsowski do d... jest, i czy są jeszcze jakieś specjalne dodatkowe zabezpieczenia niż firewall i antywir.

04.07.2007
15:22
[18]

Aristos [ między słowami ]

NetLimiter >

kiedyś używałem i złe nie też były: Sygate Personal Firewall Pro, Kaspersky Internet Security, Agnitum Outpost Firewall.
Sam NetLimiter - mały, robi co ma i DUŻY plus: ustawianie transferu dla każdego procesu z osobna.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.