GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Jaki był wasz pierwszy system operacyjny? [1]

04.07.2007
02:26
smile
[1]

James Bond [ Chor��y ]

Jaki był wasz pierwszy system operacyjny? [1]

Jaki był wasz pierwszy system?

Mój pierwszy system operacyjny: Windows 98

spoiler start


Nie wiem, było czy nie, tym razem sprawdziłem to w wyszukiwarce na różne metody i nic nie znalazła, więc myślę, że nie było

spoiler stop

04.07.2007
02:31
smile
[2]

kasztaneczuszek [ Legend ]

Pierwszy komp - '98
Pierwszy windows - 98
Pierwszy net - modem '98
Pierwsza spowiedź - chyba '99
Pierwszy sex - long time ago

Więcej grzechów nie pamiętam....

04.07.2007
02:37
smile
[3]

No Pain No Game [ Pretorianin ]

Windows '95

04.07.2007
02:45
smile
[4]

-=BROGI23=- [ Generaďż˝ ]

Na pierwszym kompie:
- Norton Commander (o ile mozna go nazwac w ogole systemem operacyjnym)
- Pozniej Windows 3.11 na 10 dyskietkach 5 1/4" (chyba nawet je gdzies jeszcze mam) :)

Drugi komputer Celeron 400 (mam go do tej pory, kosztowal mnie uwaga! 5000zl :P ):
- Windows 95 - pozyczylem kiedys koledze i juz nie wrocil :(

Dalej byl Celeron 733 (sprzedalem go za 750zl):
- Windows 98, pozniej wersja SE
- Windows XP Professional

Teraz jade na Sempronie 1667@2000 i Win XP Pro. Myslalem nad zakupem Visty, ale mam za malo ramu zeby 'to' jakos po ludzku chodzilo na tym sprzecie ;)

04.07.2007
03:04
[5]

col. Kilgore [ Mac User ]

MS-DOS (nie pamiętam na jakim komputerze, jakiś 286, chyba 16mhz), z Nortonem Commanderem który służył jako taki graficzny interfejs. W tamtych czasach miałem nawet dostęp do sieci :), tekstowy bo tekstowy, ale był.

Przez wiele lat korzystałem tylko z systemów Microsoft (DOS, Windows 3.11, 95, 98, NT, ... , Vista praktycznie kazdą wersję), dopiero jakieś pół roku temu przesiadłem się na Mac'a i nie zamierzam wracać :).

04.07.2007
03:07
[6]

wysia [ Senator ]

MS-DOS (jesli dobrze pamietam - 5.0)

04.07.2007
03:17
[7]

neXus [ Fallen Angel ]

Lista poleceń w ZX 80
Trudno to nazwać systemem operacyjnym

04.07.2007
04:16
smile
[8]

Karrde [ Visual Effects Artist ]

MS-DOS + Norton Commander i Win 3.1 @ 486 DX2 :)

04.07.2007
06:28
[9]

john_himself [ krush, kill n' destroy ]

No DOS z Nortonem
a pierwsza windoza to 3.11

wczesniej... Amiga 500 OS ;]

04.07.2007
06:54
smile
[10]

Dominik1991 [ Bezimienny ]

Windows 3.11

04.07.2007
07:21
smile
[11]

Negocjator [ * ]

Commodore 64 pracował na BASIC v.2 ale to nie był system operacyjny :).

04.07.2007
07:39
[12]

Trael [ 24th MEU ]

MS-DOS a zaraz po nim Win 95.

04.07.2007
08:06
[13]

I.G.I [ |PL|-->I.G.I<-- ]

Windows 95 BTW. Przesiadka potem na 98 byla dla mnie lekkim szokiem ;) no ale wlasciwie... ile mozna bylo otwierac tych okienek w 95 ;)

04.07.2007
08:20
smile
[14]

maciula [ Generaďż˝ ]

MS-DOS z nakładką XTree

04.07.2007
08:21
[15]

yasiu [ Senator ]

spectrumna cos tam miala... pierwszy graficzny z jakim mialem kontakt - GEOS

04.07.2007
08:23
[16]

marcing805 [ Senator ]

Windows 95

04.07.2007
08:23
[17]

k2o [ !TlEnEk PoTaSu! ]

Windowa 95, jeszcze go gdzieś mam.

04.07.2007
08:28
[18]

Regis [ ]

AmigaOS
Potem jakis DOS, numerka za cholere nie pamietam, ale byl to rok '94

04.07.2007
08:28
smile
[19]

pecet007 [ Talk to the claw ]

MS-DOS 6 (6.22 chyba, albo nawet mniejsza wersja, w każdym razie na 286 10MHz AFAIK i odpalany z dyskietki 5,25")

04.07.2007
08:31
smile
[20]

Molzey [ Pretorianin ]

Workbench, numeru nie pomnę....

04.07.2007
08:36
[21]

Batonpl [ Konsul ]

Windows 98

04.07.2007
08:37
[22]

Yancy [ Legend ]

Pierwszy, o którym warto pamiętać - Workbench 1.2 albo 1.3 (na 100% już nie pamiętam).

Jako że Negocjator zasadniczo ma rację [38] - edytuję - AmigaOS

04.07.2007
08:38
[23]

radosh [ Major Enterprise Edition ]

1) Commodore 64 - GEOS
2) Pentium 120 mhz - Windows 3.11
3) AMD K6-III 450 mhz - Windows 95
4) Athlon 700 - Win98 SE, potem Windows 2000
5) Athlon 1000, Athlon XP 1700@2400, Celeron M440 - Windows XP

04.07.2007
08:43
smile
[24]

sasquath_ [ Konsul ]

z go*** i ze stali powstalo.......ATARI!!!! jaki tam byl system i czy byl? gry byly z kasety+ turbo:) pozniej dos itd....

04.07.2007
08:47
smile
[25]

alpha4175 [ Jeep Driver ]

Workbench, ale nie pamiętam wersji ;)

04.07.2007
08:52
[26]

Vidos [ Senator ]

Basic na Atari.
Ms Dos na pierwszym pc, a obecnie XP.

04.07.2007
08:53
[27]

rrrr [ Error File Not Found ]

Pierwszy komputer:

Proc - AMD Duron 1000Mhz
Ram - 256Mb
Grafika - GeForce Mx2 64Mb
Dysk - 32Gb
Płyta Główna - ECS K7S5A
CD ROM - Nagrywarka Cd Lite-On

Programy:

System - Win 98, Office 97 później Win Xp Pro i Office 2000 i 2003

Nowy komputer:


Proc - AMD Athlon 64 3200+
Ram - Corsair 1Gb
Grafika - GeForce 6600 Gts 256 Mb
Dysk - 160Gb
Płyta Główna - jakaś Asus'a
CD ROM - Nagrywarka DVD LG H10

System - Win Xp Pro SP2

04.07.2007
08:55
smile
[28]

szogun007 [ Generaďż˝ ]

Mój pierwszy komp to 486... a może i nawet 386 a systemem był DOS... zaraz po dosie łatka graficzna w formie Norton Commandera (bo to raczej nie był system) a dalej to już Windowsy... chyba tylko Visty nie miałem i nie mam zamiaru narazie instalować... znaczy się wcale bo już z XPkiem miałem problemy i zostałem przy 98 :) stary, dobry (wysypujący się kiedy trzeba) system :)

04.07.2007
09:01
[29]

Rendar [ Srokaty Konik ]

Pierwszy komp commodore c64.
Potem Amisia 500, a później to już sie z pecetowałem i jechałem własciwie jak tam wychodziło od chyba dosa 5 do dziś.

04.07.2007
09:07
[30]

twostupiddogs [ Senator ]

MS-DOS wersji nie pamiętam. Ach te walki z XMS i EMS o każdy kb. Poszukiwanie sterowników do myszki, które zajmowały jak najmniej pamięci.

04.07.2007
09:10
[31]

endrju771 [ Teleinformatyk ]

Stosunkowo późno dostałem komputer, bo w 2003, więc mój pierwszy Windows to był i do tej pory jest XP Pro.

04.07.2007
09:10
[32]

albz74 [ Legend ]

MS-DOS wersji nie pamiętam. Ach te walki z XMS i EMS o każdy kb. Poszukiwanie sterowników do myszki, które zajmowały jak najmniej pamięci.

Uruchomienie Settlersów graniczyło wtedy z cudem :D

Mój pierwszy system operacyjny - na C64 (NeXus - command line w Spectrum to nic innego jak interfejs użytkownika OS ) :)

04.07.2007
09:13
smile
[33]

Bobuch [ Mniejsze Zło ]

Win95 :)
Zastanawiam się, po co ludzie piszą jaki jest ich obecny system operacyjny... Wątek pyta o pierwszy OS. :)

04.07.2007
09:17
smile
[34]

mirencjum [ operator kursora ]

Zaczynałem na XP

04.07.2007
09:32
[35]

Wormsek [ Pretorianin ]

DOS + NC

04.07.2007
09:37
smile
[36]

EG2006_43107114 [ Generaďż˝ ]

Windows 95

04.07.2007
09:40
[37]

Narmo [ 42 ]

Sinclair BASIC
Na PC 95

04.07.2007
09:41
[38]

Negocjator [ * ]

Gwoli ścisłości.
Workbench to nie system operacyjny a interfejs graficzny.

04.07.2007
09:42
[39]

X-Cody [ Zabójca z Liberty City ]

Windows 3.1 :)
Wczesniej mialam tylko nortona na DOSa :)

04.07.2007
09:44
[40]

Piotrus1pan [ ZbiQ2 ]

Windows 98se

04.07.2007
09:48
[41]

Azzie [ bonobo ]

DR-DOS 3.41

04.07.2007
09:55
[42]

Azzie [ bonobo ]

In September 1983 the Apricot PC was released, based on an Intel 8086 microprocessor running at 4.77MHz. It was often referred to as the 'ACT Apricot'. It ran MS-DOS or CP/M but was not compatible at a hardware level with the IBM PC. The graphics quality was critically acclaimed, with an 800 x 400 resolution and a keyboard with 8 "normal" and 6 flat programmable function keys along with a built-in LCD screen (40 characters / 2 lines) which displayed the function of the keys, or could be configured to echo the current command line in MS-DOS. The keyboard contained an integrated calculator, and the results of a calculation could be sent to the computer where it would appear on the command line, or in the current application. Microsoft Word and Multiplan were supplied with the Apricot PC. Lotus 1-2-3 was also available, and took advantage of the machine's high-resolution graphics. The industrial design of the machine was well conceived, with an integrated flap covering the floppy drives when not in use. The keyboard could also be clipped to the base of the machine, and an integrated handle could be used for transporting it. The supplied green phosphor monitor had a nylon mesh glare filter.


Moj pierwszy komp :) Ale bajer z klawiatura byl genialny, szkoda ze teraz juz takich nie robia...

04.07.2007
10:13
[43]

Patrol_wcg [ Referent ]

Zaczeło się od Amigi 500 ... :P

Dalej 486 z MS-DOS Norton

Dalej 486 z Windowsem 3.1

Dalej Amd 700 + Geforce II z Windowsem 98 ze zmianą na Windowsa ME

Dalej Amd 1700 + Radeon 9600PRO z Windowsem XP Home ze zmianą na Prof

Obecnie Intel Core II Duo (na dole pisze co i jak) z Windows XP z nakładką Windows Media Player

[Edit]

No i oczywiście jeszcze
Mac z Mac OS X Tiger, iLife '06

04.07.2007
10:17
[44]

KOLOSrv [ SiedzącY O ŚwiciE ]

Windows '95
Co to były za czasy xD

04.07.2007
10:29
smile
[45]

Agent_007 [ Normalnie Nienormalny ]

Windows 95, potem Winodws 98, potem Millenium no i teraz XP :)

04.07.2007
10:42
[46]

Jeh'ral [ Konsul ]

Pierwsza styczność z komputerem - Commodore Amiga 500 i Workbench 1.3
Później: Commodore 64; MS DOS; Windows 3.11

Mój pierwszy PC - Windows 95 OSR 2
Później: Windows 98; Windows 98 SE; Windows 2000; Windows ME; Windows XP (czysty, później SP1 i SP2) i w końcu Windows Vista.

Przy okazji testowałem przez parę dni: SuSE 6; Ubuntu; Kubuntu; Novell NetWare 5.1; Mandrake; Start Linux.

04.07.2007
10:42
[47]

D3O [ Konsul ]

Najpierw u mnie był Windows 98, ale przeniosłem się na Windows XP.

04.07.2007
10:44
[48]

bladyk [ Promyczku boska jestes ]

Windows 3.11 na 10 dyskietkach 5 1/4

04.07.2007
10:48
[49]

wornock [ Generaďż˝ ]

Windows 98

04.07.2007
10:48
[50]

lutus [ Konsul ]

commodore c64 ze stacja dyskow !! 24lata temu.... 23 lata temu kupilem do niego odtwarzacz kasetowy, bo jak wszyscy znajomi mieli , a ja stacje dyskietek, to myslalem ze jestem ten "gorszy"....

A z Pecetowych - MS-DOS 3.0 z 286 na 8Mhz

04.07.2007
10:57
smile
[51]

Master_2 [ Generaďż˝ ]

Norton Commander

Aż zadzwoniłem do taty bo ja już nie pamiętam :)

Pierwszy system: Ms-Dos
Płyta Główna: 486dx2f (nie mam zamiaru sie z nimik sprzeczac bo to pamieta chyba tylko mój tata :P nie pamieta co pierwsze w moim życiu powiedziałem, ale skubany płyte główną zapamietał :D)

Tyle co od niego przez telefon wyciagnełem :P

04.07.2007
11:13
smile
[52]

Rezor [ broken_thoughts ]

Norton Commander 4.0 na 386DX 8MB RAM - 1993

04.07.2007
11:15
[53]

wysia [ Senator ]

Norton Commander to nie system operacyjny..

04.07.2007
11:17
[54]

Indoctrine [ Her Miserable Servant ]

Commodore 64 - GEOS
Amiga1200 - Workbench 3.0, 3.1, 3.9, Linux
PeCet - W98, XP

Najprzyjemniejszy z tego jest Workbench 3.9 :)

04.07.2007
11:22
[55]

verify [ Pretorianin ]

taki z prawdziwego zdzarzenia to MS-DOS w wersji 3 na PC XT ('85 rok jakos ;)

04.07.2007
11:22
[56]

Gonsiur [ Hitokiri Battousai ]

Ms-dos + windows 3.11

04.07.2007
11:23
[57]

Michał Raven [ Jeremy Clarkson ]

Windows 98SE.

04.07.2007
11:25
smile
[58]

DKAY [ Generaďż˝ ]

Windows 3.11 to był pełny system?? Ja tego używałem pod dosem jako rodzaj nakładki.

Zaczynałem od DOSa, dobrze że miałem kumpla w klatce który się znał na tym bo dla poczatkującego 10latka był to kosmos totalny:)))

04.07.2007
11:26
[59]

Loon [ Panicz ]

Win 3.11/DOS ;)
Potem Win95
bardzo krótko Win98
Win ME
Win XP

I do Visty sie nie spiesze, mysle natomiast nad ubuntu :)

04.07.2007
11:27
[60]

K4B4N0$ [ Pan od Batmana ]

Dkay --> dokladnie tyle, ze ja uzywalem 3.1 i mialem 4 lata :P

DOS/Norton/Windows 3.1
Windows 95
Windows 98
Windows 98 SE
Windows XP

Oto ma kariera.

04.07.2007
11:29
[61]

Gibon91 [ Jestem Zajebisty ]

Windows 98

04.07.2007
11:29
[62]

LeszekJ [ Chor��y ]

Mój pierwszy system: windows 95 OSR 2

04.07.2007
11:30
[63]

Kaka11 [ Konsul ]

Pierwszy? Windows 98
W szkole dzieciaki mają Windows 3.1

04.07.2007
11:31
[64]

chickenom [ ]

Windows 3.11

04.07.2007
11:33
[65]

verify [ Pretorianin ]

Windows 3.11 to był pełny system?? Ja tego używałem pod dosem jako rodzaj nakładki.

Wersje Windows az do 3.11 byly w zasadzie tylko nakladkami graficznymi dzialajacymi pod DOS'em.

95, 98 i ME sa samodzielnymi systemami, ale i tak sa oparte na MS-DOS

04.07.2007
11:43
[66]

Rezor [ broken_thoughts ]

wysia --- fakt.
W takim razie pracowałem na menadżerze plików, bo wersji DOSa nie pamietam,
Win 3.11 też gdzieś tam był.

04.07.2007
11:45
[67]

Fett [ Avatar ]

CP/J :) Później był masakrujący DOS + Dos Navigator i po długim czasie Windows 3.1 :)

04.07.2007
11:45
[68]

stanson [ Szeryf ]

MS DOS + nakładka Norton Commander.

04.07.2007
11:54
[69]

EG2006_43107114 [ Generaďż˝ ]

Kaka11---> 3.1? U nas w szkole mają 98SE, a nauczyciel XP.

04.07.2007
13:49
[70]

krzynier [ Senator ]

Zdaje mi się, że zaczynałem od win 3.11. Ach te czasy... Szkoda że ten komp już nie działa (coś w nim padło).

04.07.2007
13:51
smile
[71]

NiEbiEsKi PtAk [ Legionista ]

Windows 95

04.07.2007
13:53
[72]

qaq [ CCCP ]

DOS z czarno-białym monitorem. pamięam, jak po zakupie kolorowego monitora byłem mocno zdziwiony niebieskim "tłem" w dosie:)

04.07.2007
14:05
smile
[73]

Shilka the Red [ Ponury Grzybiarz ]

AtheOS/Syllable

04.07.2007
14:06
smile
[74]

domin12 [ JJuuNNiiOOrr ]

Windows millenium

04.07.2007
14:10
[75]

Marcio [ Bleeee ]

Dos ;)

04.07.2007
14:16
[76]

Mr.Kalgan [ Gold Dragon ]

DOS + NC - używam do dziś czasem.

W 3.11

W 95

W 98 SE - używam do dziś stale.

04.07.2007
14:23
smile
[77]

Judith [ Senator ]

TOS, chyba nawet w wersji 1.0 (Atari ST)

04.07.2007
14:28
smile
[78]

mons [ FLCL ]

Winda '95

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.