GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Mam internet o prędkości 320kb/s...

02.07.2007
22:59
smile
[1]

123el [ Centurion ]

Mam internet o prędkości 320kb/s...

Mam internet o prędkości 320kb/s, zazwyczaj ściągam pliki z prędkością 32kb/s. Słyszałem, że ten limit można jakoś złamać i ściągać z taką prędkością jaką ma się na prawdę...Może wie ktoś z was jak...?

02.07.2007
23:00
[2]

Api15 [ dziwny człowiek... ]

Trzeba połamać modem, tak przełamuje sie tą barierę.

02.07.2007
23:02
[3]

KhRON [ Dominus Mortis ]

ciesz się, że w ogóle masz internet ;)

02.07.2007
23:02
[4]

tomekcz [ Polska ]

Fajnie by było gdyby tak mozna :P

02.07.2007
23:04
[5]

Moshimo [ FullMetal ]

Mam internet o prędkości 320kb/s, zazwyczaj ściągam pliki z prędkością 32kb/s
To zdanie jest niepoprawne i nigdy w to nie uwierze.
limit można jakoś złamać i ściągać z taką prędkością jaką ma się na prawdę
To zreszta tez.

02.07.2007
23:04
smile
[6]

123el [ Centurion ]

Eee no bądźcie poważni, słyszałem, że Windows sam ogranicza tą prędkość z maksymalnej na 10x mniejszą...proszę o dalsze wypowiedzi...

02.07.2007
23:05
[7]

Dexter666 [ salem alejkum ]

może mas zinternet o prędkości 320 kbps ?

02.07.2007
23:07
[8]

Logadin [ People Can Fly ]

Nic 10x nie ucina.
Masz 320 kbps. Zatem jest OK.

02.07.2007
23:09
smile
[9]

darek_dragon [ 42 ]

Problem polega na tym, że nie rozróżniasz kilobitów od kilobajtów. Providerzy internetu podając prędkość łącza używają najczęściej tych pierwszych, natomiast programy tych drugich. Masz internet o prędkości 320 kb/s (kilobitów na sekundę), więc maksymalna prędkość z jaką możesz ściągać wynosi 320 / 8 = 40 kB/s (kilobajtów na sekundę). KPW? :)

02.07.2007
23:09
[10]

bart-2 [ Konsul ]

Masz internet o prędkości 320 Kilo Bitów/s

więc po podzieleniu 320 na 8 wychodzi 40 Kilo Bajtów/s

spoiler start
mogę się mylić :P
spoiler stop


edit: widzę, że kolega wyżej mnie już uprzedził :)

02.07.2007
23:10
[11]

col. Kilgore [ Mac User ]

Dostęp do internetu masz z prędkoscią 320kb/s, w takim razie predkość ściągania nie będzie przekraczać 40kB/s, w rzeczywistych warunkach bedzie wlasnie około 32-35kB/s, czyli wszystko w porządku, jedynie nie rozróżniasz jednostek.

1kB = 8kb

02.07.2007
23:11
[12]

Narmo [ 42 ]

Mam internet o prędkości 320kb/s
Czyli w kilobajtach to będzie 40 KB/s?
zazwyczaj ściągam pliki z prędkością 32kb/s
Czyli tylko 4 KB/s?

Edit: Pewnie masz Neostradę 256, modem synchronizuje sięz prędkością 320 co jest normalne a ściągasz z też maksymalną dopuszczalną dla 256 kb/s czyli 32 KB/s

02.07.2007
23:20
smile
[13]

123el [ Centurion ]

Dzięki, że mnie oświeciliście...

03.07.2007
01:06
[14]

dave_mgs [ Generaďż˝ ]

Tez mam neo 256 i place za to cholerstwo 60 zł, bo podpisalem umowe na 2 lata...kupa, ale w grudniu mi sie konczy ;]

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.