Am.StaffGTS [ Slipknot ]
Najlepsze Historyczno-wojenne filmy
jakie według was są najlepsze filmy tego gatunku co w tytule?
według mnie:
1) Troya
2) 300
3) Braveheart
Ward [ Senator ]
z tych które podałeś ani jeden nie jest historyczny , może od biedy jakoś związany z jakimś historycznym zdarzeniem
a jeśli chodzi o ''wojenne'' to tylko waleczne serce , pozostałe dwa to kolorowa papka
Vegetan [ Zbieramy pieniążki ]
Troja -> O jakieś 5 wieków za wcześnie jak na ukazane stroje.
300 -> Na podstawie komiksu, od prawdziwych zdarzeń odbiega daleko
Breaveheart -> Prawie cała historia wymyślona, tylko postać prawdziwa (wtedy też żył Mel Gibson).

Pr0Gh0sT [ Konsul ]
Behind Enemy Lines (Za linią wrogą),bardzo dobry film,super efekty dźwiękowe,oraz na faktach.
squallu [ saikano ]
Szeregowiec Rayan
Gladiator
Królestwo niebieskie
Braveheart
300 ( ale to juz naprawde naciagane, bo historii bylo tam niewiele, ale film świetny)
mirencjum [ operator kursora ]
"Upadek"
"Wyzwolenie"
Najdroższy film w dziejach rosyjskiej kinematografii. Ponad 7-godzinna epopeja wojenna, zrealizowana z niespotykanym rozmachem. Wielka Wojna Ojczyźniana pokazana została z uderzającym realizmem i dbałością o szczegóły, a sceny ostatecznego tryumfu wojsk radzieckich nad III Rzeszą, czyli upadek Berlina, uznawane są do dziś za jedne z najlepszych w historii kina. Unikalne materiały dokumentalne z archiwów radzieckich w połączeniu ze fragmentami kronik filmowych koproducenta epopei � NRD � i nieomal nieograniczonym budżetem sprawiają, że efekt końcowy nie ma sobie równych. Na uwagę zasługuje międzynarodowa obsada...
Fett [ Avatar ]
Kompania Braci :)
Nikodinho21 [ Pretorianin ]
wróg u bram

Mazio [ Mr Offtopic ]
pozwolisz, że do Twojej listy Am.StaffGTS dodam jeszcze:
4) Czterej Pancerni i Pies
5) Rambo 2 i 3
6) Siedemnaście mgnień wiosny
profesor ciekawski [ Centurion ]
band of brothers, czyli kompania braci jest chyba najlepsze. moze jeszcze szeregowiec rayan ;)

marcin94 [ Piesiec ]
Z tych co ogladalem to ciekawe są:
Szeregowiec Ryan, Wróg U Bram, Zaginiony batalion, Cienka Czerwona Linia :)
Biały_695 [ Konsul ]
Byliśmy Żołnierzami...
Azazell3 [ C.O.P ]
Kompania Braci
davhend [ Ghost of Sparta ]
Kompania Braci
Szeregowiec Ryan
Gladiator
Pianista
Troja
Alexander
Europa, Europa!
Pan i Władca na Krańcu Świata
i niech będzie
300
szarzasty [ rammsteinick ]
Widzę że tutaj same dokumentalne film padają... no ale żeby nie było:
Najdłuższy dzień
Bitwa o Midway
Tora tora tora
Kleopatra
Spartakus ( chyba tak to się zwało- już nie pamiętam- w każdym razie chodzi o powstanie spartakusa)
Królestwo niebieskie
Działa Navarony ;)
Sandro [ GOL ]
Hm... może Stalingrad?
Mazio [ Mr Offtopic ]
when the trumpets fade
Kainek [ Konsul ]
wojna zimowa
Hayabusa [ Niecnie Pełzająca Świnia ]
Listy lekko żenujące. Co to, OKRĘTU nie widzieli ?!
Z pozostałych...
O jeden most za daleko
Stalingrad
Wojna zimowa
Europa Europa
Pan i władca na krańcu świata
Niezła jest także Cienka czerwona linia oraz Na zachodzie bez zmian.

Giezed [ Pretorianin ]
Ja wywalił bym Troje z Pitą:) i 300, Królestwo niebieskie troszke miesza realia historycznea, zostawił bym spokojnie Kompanie Braci, te serial jest wyjątkowy, polecam równierz zajrzene do książki Stephena E. Ambrosa, Szeregowca Rayana ,Behind Enemy Lines, dodałbym równierz Gettysburg - naprawde warto zobaczyć ten ponad 3 godzinny film, o decydującej bitwie w wojnie secesyjnej w USA
Mysza [ ]
Stalingrad
O jeden most za daleko
Full Metal Jacket
Das Boot
Na Zachodzie bez zmian
Orzeł
Pluton
Kanał
To tak na szybciora...
I jeszcze obowiązkowo: Czas Apokalipsy
Co chwila coś się przypomina... był jeszcze taki film o załodze ruskiego czołgu w Afganistanie... "Bestia" bodajże... cudeńko...