Rasti12 [ Centurion ]
Substancja/klej odporny na temteratuje 1500 C<<znacie cos?
siemka
zajmuje sie pirotechnika. chce sprobowac swoich sil w rakietach. wszystko ok, al zaplanowalem(moja 1 rakiete[dosc spora jak na 1raz ;]) narazie to tylko plany. zebym zaczol produkcje potrzebuje full poukladane. narazie planuje testy silnika. ale, nie wiem z czego zorbic dysze ;/
najlepiej, gdyby byla to miaszanka jakis kleji, albo czegos innego, ale zeby bylo to takie to latwo dostepne w sklepach.
dysza musi byc odporna na temperatuje 1500 C. czemu taka? poniewaz paliwo karmelek osiaga troche nizsza temperature.
taki jeden koles zaproza ile? pnowal mi: zaprawa szamotowa i szklo wodne. ale gdzie to nabyc? i napisal mi ze w sklepie szklanym, ale chyba tu gdzie ja mieszkam nie ma tkaiego ;/
jakby ktos nie wiedzial co tp dysza to niech sie nawet nie produkuje...
z gory dziex
Drackula [ Bloody Rider ]
dysza z "gliny" a tuba ze sklejki i bedzie rakieta "made by Fred Flinstone" :)))
Generalnie, lepiej zainwestuj w nauke jezyka ojczystego, bardziej na tym zyskasz.
A zeby nie offtopicowac za brdzo to masz:

Apocaliptiq [ Parapsychic Man ]
poniewaz paliwo karmelek osiaga troche nizsza temperature.
Że co proszę?:O Nie wiem czy chodzi Ci o takie paliwo karmelek na jakie ja znam przepis ale żeby zbudować rakietę z takim paliwem wcale nie potrzeba takiego materiału aby zbudować dyszę. Wystarczy zwykły papier.
Przykład budowy takiej rakiety:
Filmik z rakietą w roli głównej:
Źródło:
Inny przykład rakiety. W tym przypadku już bardziej musiałbyś się pomęczyć aby coś takiego zbudować:
Rasti12 [ Centurion ]
hmm czy czasem gips sie nie roxkrusy? ja nie robie takietki 10cm. srednica silika to 50mm wiec nie jestem pewien czy glina da rade, zreszta z gliny nie jest latwo, bo przy wypalaniu to ona puchnieje
Apocaliptiq>> to wszystko jest z forum pirotechnicznego na ktorym uczeszczam ;p a ta rakietka lodygina, to male guwno ;/