GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Problem z Biosem i Windowsem

02.07.2007
13:25
[1]

artux [ Pretorianin ]

Problem z Biosem i Windowsem

Witam
Złożyłem sobie niedawno komputer i zacząłem instalować windowsa wszystko ładnie poszło:) ale po restarcie nie ładuje mi się system tylko znów chce bootować z płytki jakby nie widział zainstalowanego systemu. Bios widzi dysk, sprawdziłem taśmy i nic wiecej do głowy mi nie przychodzi:/ Dopiero jak włoże płyte i nie nacisne żadnego klawisza do rozruchu to system się ładuje ale nie moge przez cały czas trzymać płytki z windowsem w napędzie.
Mój konfig:
Gigabyte GA-MA69G-S3H AMD 690G
Athlon X2 3800
2GB ram
Dysk WD 40GB (IDEE)
Będe wdzięczny za jakąkolwiek odpowiedź

02.07.2007
13:28
[2]

artux [ Pretorianin ]

A to 2 strona od razu ukazuje mi się Boot from Cd/DVD choć nawet w biosie ustawiałem na sprawdzenie dysku.

02.07.2007
13:37
[3]

polopolo [ Pretorianin ]

Windows oryginalny?

02.07.2007
13:40
[4]

maciek_ssi [ One Must Fall 2097 ]

Zworki sprawdziłeś?

02.07.2007
13:44
[5]

Shaybeck [ This man have ADHD! ]

wygląda jakby bios kasował ustawienia
sprawdź baterię ...
A godzina na kompie nadal jest dobra ? Wyłącz synchronizację jak masz i sprawdź

02.07.2007
13:51
[6]

artux [ Pretorianin ]

polopolo--> tak oryginał
maciek_ssi--> tak, sprawdzałem jest master:]
Shaybeck--> godzina jest dobra już sprawdzałem baterie wyjąłem włożyłem znów zainstalowałem windowsa a po restarcie to samo:(

02.07.2007
13:58
[7]

Shaybeck [ This man have ADHD! ]

wadliwa płyta / bios ?

02.07.2007
14:10
[8]

artux [ Pretorianin ]

Wątpie że płyta jest winna bo normalnie teraz pisze z tego kompa jeżeli chodzi o bios zostaje mi jeszcze mozliwość aktualizacji biosu ale troszke sie tego obawiam że już w ogóle go nie włącze:/

02.07.2007
14:12
[9]

Wormsek [ Pretorianin ]

Cd-rom i dysk masz na jednej taśmie?

02.07.2007
14:13
[10]

polopolo [ Pretorianin ]

Wątpie że płyta jest winna bo normalnie teraz pisze z tego kompa jeżeli chodzi o bios zostaje mi jeszcze mozliwość aktualizacji biosu ale troszke sie tego obawiam że już w ogóle go nie włącze:/




To może być rozwiązanie, jednak gdyby to nie podziałało, zostaje zainstalowanie Windowsa na nowo

02.07.2007
14:14
[11]

Shaybeck [ This man have ADHD! ]

przecież powiedział że przeinstalowywał windowsa

02.07.2007
14:20
[12]

Wormsek [ Pretorianin ]

Dobra teraz dojrzałem screena i na nim, że masz na jednej taśmie.

Przede wszystkim dysk i nagrywarkę podłącz różnymi taśmami. Jeśli nie pomoże, to przy takim podłączeniu ustaw dysk twardy na "Cable select" (czy jakoś podobnie), bo nie zawsze mu pasuje master na zworkach, gdy jest sam (np, ja muszę tak mieć, bo mi dysku nie widzi na masterze)

02.07.2007
14:21
[13]

artux [ Pretorianin ]

Wormsek--> tak najednej ale dysk jest podpięty 1 złączem a ostanim na taśmie DVD nie mam jak tego odzielić bo jest tylko 1 wejście na płycie reszta to SataII

02.07.2007
14:28
[14]

Shaybeck [ This man have ADHD! ]

ja bym dalej stał przy wadliwej płycie / biosie na niej
może update pomoże

02.07.2007
16:34
smile
[15]

artux [ Pretorianin ]

Aktualizacja biosu też nic nie pomogła:( ma ktoś jeszcze jakieś pomysły??

02.07.2007
16:40
[16]

IntelFAN [ Konsul ]

musisz wejść do biosu i tam gdzie masz ustawione żeby szukał windowsa na płytach musisz dać coś innego- nie pamiętam dokładnie ale w PC formacie było to opisane

02.07.2007
16:56
smile
[17]

artux [ Pretorianin ]

W biosie są 3 komendy gdzie ma szukać windowsa, próbowałem wszystkiego czasami nawet dawałem zamiast CD-Rom Hard Drive we wszystkich 3 opcjach naraz ale nadal widze komunikat z postu 2

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.