GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Problem z odpaleniem dysku startowego

02.07.2007
11:16
smile
[1]

dziede [ Pretorianin ]

Problem z odpaleniem dysku startowego

Jest taki problem mój komp nie ma stacji dyskietek 3,5 a potrzebuje z formatować dysk bo jest zainstalowany linuks tylko że instaltor Xp nie odpala sie żeby sformatować dysk przez niego (nie radzi sobie z linuksem) I chciałbym format zrobić poprzez starego fdiska z dysku startowego 98 którego mam tylko bym musiał te pliki skopiować na cd bo nie mam stacji dyskietek. I mam takie pytanie czy wo gule ruszy mi komp z tego cd startowego win 98 i wtedy bym sobie spokojnie sformatował co trzeba ?

02.07.2007
11:20
[2]

Narmo [ 42 ]

Ściągnij, wypal, uruchom:

02.07.2007
11:24
[3]

dziede [ Pretorianin ]

ok. dzięki tylko napisz mi który plik mam ściągnąć

02.07.2007
11:24
[4]

wysia [ Senator ]

"tylko że instaltor Xp nie odpala sie żeby sformatować dysk przez niego (nie radzi sobie z linuksem)"
O czym ty piszesz? Aktualnie zainstalowany system nie ma zadnego wplywu na start instalatora. Instalator w ogole nie dotyka dyskow ani istniejacych systemow na tym etapie.

02.07.2007
11:30
[5]

dziede [ Pretorianin ]

wysia nie wiem czemu ale kupił kompa nowego i był tam linuks wrzucam płytkę z xp ustawiam boot cd-rom i wczasie bootwania wyskakuje komunikat że sprawdza konfiguracje sprzętową i po chwili stoi cd i nie rusza w sklepie mi tak powiedzieli że instalator xp nie radzi sobie z tym linuksem który tam się bezwzględnie zaczyna bootować

02.07.2007
11:35
[6]

Narmo [ 42 ]


Potem wypal ten obraz na płytę i po sprawie.

w sklepie mi tak powiedzieli że instalator xp nie radzi sobie z tym linuksem który tam się bezwzględnie zaczyna bootować
Vobis?

02.07.2007
11:41
[7]

dziede [ Pretorianin ]

nie vobis

02.07.2007
12:39
[8]

dziede [ Pretorianin ]

ok. Narmo wszystko gotowe płytka się botuje powiedz mi tylko co mam wpisać w tej ścieżce żebym mógł usunąć wszystko z dysku.

02.07.2007
12:47
[9]

Narmo [ 42 ]

Poszukaj jakiegoś narzędzia do partycjonowania dysków (Partition Tools w tej tabelce: ), skorzystaj z tego które jest dla Ciebie wygodniejsze i wykasuj partycje. Ranish sobie z tym poradzi na pewno. Potem możesz albo stworzyć przy pomocy jednego z tych programów partycje, albo zrobić to przy pomocy instalatora XP (Ranish nie obsługuje partycji NTFS. Widzi je ale nie potrafi tworzyć)

02.07.2007
12:48
smile
[10]

dziede [ Pretorianin ]

dzięki za pomoc już doszłem Zamykam wątek

02.07.2007
12:49
[11]

wysia [ Senator ]

Stawiam, ze instalator sie nie wykrzacza przez tego nieszczesnego linuksa, i po usunieciu danych z dysku sytuacja wcale sie nie zmieni.

02.07.2007
12:55
[12]

dziede [ Pretorianin ]

a właśnie że po usunięciu partycji z tym linuksem programem od Narnmo wszystko jest cacy i już się xp instaluję !

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.