
Rudy1219 [ Legionista ]
Nowa karta, za ok. 400 zł.
Hej, jestem Rudy1219 i chciałbym się dowiedzieć jaką kartę można dorwać za około 4 bańki.
Kompa mam słabego, bo słabego, starego bo starego, ale nie wie m jakim cudem, Far Cry mi chodzi. Peter Jackson's King Kong też, i TR: Legenda, wiele innych gier, które mogły by się zdawać nie pójść na moim sprzęcie, odziwo w nie grałem. Z czasem coraz mniej gier zaczęło mi wchodzić, ale pocieszałem się, że "zawsze można zagrać w te starsze, np. Gothica" To mi się już znudziło.
Mój komputer :
NVIDIA GeForce 4 MX 440 with AGP8X 64MB
AMD Semptron(tm) 2500+
1,75 GHz
256 MB RAM
I pomóżcie mi znaleźć kartę Graficzną do tego. Co najmniej 128MB
I resztę ramów nie ramów, procków, nie procków, które by do tej karty pasowały :D
Pzdr.
EG2006_43107114 [ Generaďż˝ ]
AGP?
Super Kotlet [ Schabowy ]
Ale za te 400zł chcesz tylko kartę czy to cena już razem z RAM?
Jeśli tylko kartę to GeForce 7600GS
matchaus [ sturmer ]
EG2006_43107114 ---> Jeśli do tej pory miał AGP, a nic nie pisze o zmianie płyty gł. to raczej nie wierzę, że ma combo z dwoma portami (AGP i PCI-E) :)
Do 400 PLN to masz GF 7600GT. Wybór marki zależy od Ciebie.
P.S. Do karty nie wkłada się żadnych procków i RAMów ;) tylko na płytę główną. A że o niej nic nie piszesz, więc... :)
[choć z tego co widzę, to budżetowy i stary układ - możesz mieć spory dylemat jeśli chodzi o rozbudowę - rachunek zysków (wydajności) i strat (kasy) może być niekorzystny...]
EG2006_43107114 [ Generaďż˝ ]
Jak sama karta to rzeczywiście 7600GS lub GT. Jak z pamięciami to kup 1GB 800 MHz za 130 do 160 i jakiś 7300 GS lub GT.
Super Kotlet [ Schabowy ]
EG2006_43107114 - ale on nie ma pamięci DDRII tylko zwykłe DDR, taki 1GB będzie kosztował ~240zł :) Więc wziąłby tylko 512MB i kartę coś pokroju GeForce 6800XT

matchaus [ sturmer ]
EG2006_43107114 ---> Sądzisz, że na tą płytę kolega Rudy1219 jest w stanie wsadzić DDR2? :))
EG2006_43107114 [ Generaďż˝ ]
Aha, rzeczywiście zapomniałem. Sory za wprowadzenie w błąd. A skąd wiecie czy na tą płytę wejdą DDR? Może tylko SDRAM.

Rudy1219 [ Legionista ]
Tam za kartą jest coś nabazgrane o AGP8X
Jeśli moja płyta główna jest za słaba to podajcie taki komplecik : Karta, płyta i ramy. Przecież mama kasy dorzuci jak zabraknie, co nie ?
IntelFAN [ Konsul ]
ale do tego jeszcze proc!
Super Kotlet [ Schabowy ]
Przecież mama kasy dorzuci jak zabraknie, co nie ?
Nas się pytasz? Skąd mamy wiedzieć...
A na komplecik proc+ramy+karta+mobo musiałbyś mieć przynajmniej z 8 stów żeby coś sensownego złożyć...