GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Komputer

01.07.2007
21:16
smile
[1]

Avireus [ Pretorianin ]

Komputer

Witam, pod koniec tego miesiaca planuje zakupić nowy komputer (bez monitora). Kwota, ktora mam zamiar na to przeznaczyc to ok 5000zl. Jestem zainteresowany takim zestawem:

Płyta Główna: Asus P5B Deluxe Intel P965
Procesor: Intel Core2 Duo E4400 2GHz (S775) BOX @ 3,2GHz
Pamięć: Geil Dual Ultra 2 x 1GB DDR2 800MHz
Dysk Twardy: Seagate 320GB Barracuda 7200.10
Karta Graficzna: GeForce 8800 Ultra 768MB / GeForce 8800GTX 768MB
Napęd optyczny: Lite-ON Super AllWrite DVD+/-RW LH-20A1P
Zasilacz: Chieftec (CFT-500A-12S) 500W
Obudowa: Chieftec BG-02B-B-B - bez zasilacza

Czy cos trzeba by w nim zmienic? A moze jakis inny zestaw bylby lepszy? czekam na waszą pomoc i z gory dziękuje.

01.07.2007
21:17
smile
[2]

Igierr [ Gwynbleidd ]

moim zdaniem wszystko jest ok

01.07.2007
21:23
smile
[3]

Arxel [ Legend ]

Weź zasiłkę bequiet 550W, GF 8800GTX - Ultry nie opłaca się brać. Dopłacasz tylko za wyższe taktowanie. Tak wiem, że to też coś daje, ale mogliby chociaż do ultry dać 1GB pamięci :)
Dysk możesz pomyśleć nad WD - cichszy i w niektórych testach wydajniejszy
Prcek - nie lepiej jakiegoś 6420?
Płyte główną może lepiej Abit AB9 Pro :)

Coś takiego

Płyta Główna:Abit AB9 Pro 455,00
Procesor: Intel Core 2 Duo E6600 2.40GHz 4MB 800,00
Pamięć: DDR2 2x1GB PC6400 800MHz GeIL Ultra CL4 GX22GB6400UDC 359,00
Dysk Twardy: WD Caviar 320GB 7200 16MB WD3200AAK 270,00
Karta Graficzna: GeForce 8800GTX Asus 768MB EN8800GTX/HTDP/768M/A 2050,00
Napęd optyczny: DVDR Pioneer DVR-112 OEM 125,00
Zasilacz: be quiet! Straight Power E5-550W 377,00

Bez budy 4436. Nie wiem po ile ta buda bez zasiłki kosztuje, ale zapewne starczy. Jeszcze coś zostanie to możesz kupić jakiś lepszy komponent.

01.07.2007
21:23
[4]

EG2006_43107114 [ Generaďż˝ ]

Ja bym wziął lepszy procek kosztem dysku (ja mam 120 GB i 40 GB wolnego) i karty (co do tego nie jestem pewny, ale może lepiej wziąć 8800GTS), a procek zmienić na E6600/E6700.

01.07.2007
21:31
[5]

Avireus [ Pretorianin ]

Arxel, dzieki za pomoc, napewno wezmę ten zestaw pod uwage, tylko zastanawiam sie czy nie kupić do tego wszystkiego 4GB ramu, co o tym sądzisz?

01.07.2007
21:44
[6]

Arxel [ Legend ]

Jak na razie nie potrzeba tyle ramu. No czasem to nawet 2GB za mało - taki Gothic3 - ale to wina programistów i lekkie niedopracowanie kodu :) 2GB w zupełności wystarczy.

Edit:
No, chyba że zajmujesz się obróbką wideo wtedy im więcej ramu tym lepiej. Ale zapewne chcesz go przeznaczyć głównie do gier.

02.07.2007
16:24
[7]

wilcz [ Konsul ]

Bierz GF 8800 GTX zamiast Ultry. Jak masz dużo pieniędzy to jeszcze procesor zmień na lepszy, np. taki jaki proponuje Arxel. Płyta główna moim zdaniem jest dobra. Ram też. Obudowa fajna, zasilacz może 550 W?

02.07.2007
16:44
[8]

Am.StaffGTS [ Slipknot ]

zasilacz proponuje ci Tagan 500V

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.