Jake [ R.I.P. ]
Sterowniki audio - głośniki w monitorze
Witam.
Otóż, wyjechałem do Angli na zarobek, poszczęściło mi się i dostałem komputer z dostępem do internetu, ale jak to bywa, polakowi nie dogodzi.
Komputer ten, posiada głośniki wbudowane w monitor. Niestety po przeinstalowaniu systemu (co było konieczne) dzwieku nie ma. Może ktoś posiada taki monitor i wie jakie sterowniki powinienem zainstalowac i skad je sciagnac.
Help plz.
Pensar [ Pretorianin ]
Wydaje mi się, że specjalne sterowniki do głośników w monitorze nie będą konieczne:)
Problem tkwi raczej w źle zainstalowanych sterownikach do karty dźwiękowej lub płyty głównej (jeśli masz zintegrowany dźwięk na płycie głównej).
Jake [ R.I.P. ]
Hm, możliwe. Więc inaczej - możecie podać jakieś sensowne sterowniki :P
Pensar [ Pretorianin ]
To zależy od modelu karty dźwiękowej lub płyty głównej.

No Pain No Game [ Pretorianin ]
Sterowniki do głośników? ROTFL 2k7 :-))))))))))))))))))
mirencjum [ operator kursora ]
Nie masz płytki ze sterownikami dołączonej do tego komputera? Jak nie wiesz jaką masz płytę, to zainstaluj Everest i tam powinien wyświetlić się model płyty.
Jake [ R.I.P. ]
No Pain no game ---> Widzisz gdzies cos takiego jak twoje pierdoly napisane? Nie masz nic do gadania to sie nie odzywaj.
Pellsar---> Nie mam pojecia co jest w srodku wiec potrzebuje czegos uniwersalnego. Wydaje mi sie ze karta moze byc z prockiem zintegrowana. Nie chce tez w nim za bardzo grzebac bo nie lubie bawic sie nie swoim sprzetem, zepsuje i tyle bedzie...
mirencjum---> Nie mam nic, wszystko wywalili.
ATI SB450 <-- Multimedia Dzwiek PCI/PnP
Jake [ R.I.P. ]
Podsumowanie z Everesta
Komputer
System operacyjny Microsoft Windows XP Professional
Dodatek service pack systemu operacyjnego -
DirectX 4.08.01.0810 (DirectX 8.1)
Nazwa komputera JAKERSI-7GNSJBY
Nazwa użytkownika Londyn
Płyta główna
Typ procesora Intel Celeron D 346, 3066 MHz (23 x 133)
Nazwa płyty głównej Nieznane
Mikroukład płyty głównej ATI Radeon Xpress 200
Pamięć fizyczna 448 MB (DDR2-533 DDR SDRAM)
Typ BIOS'u AMI (12/02/05)
Port komunikacyjny Port drukarki ECP (LPT1)
Ekran
Karta wideo ATI Radeon Xpress 200 (RC410)
Akcelerator 3D ATI Radeon Xpress 200 (RC410)
Multimedia
Karta dźwiękowa ATI SB450 - High Definition Audio Controller
Magazyn
Kontroler IDE Standardowy podwójny kontroler PCI IDE
Kontroler IDE Standardowy podwójny kontroler PCI IDE
Kontroler IDE Standardowy podwójny kontroler PCI IDE
Dysk fizyczny Generic USB SM Reader USB Device
Dysk fizyczny Generic USB CF Reader USB Device
Dysk fizyczny HDS728080PLAT20 (80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)
Dysk fizyczny Generic USB SD Reader USB Device
Dysk fizyczny Generic USB MS Reader USB Device
Napęd dysków optycznych TSSTcorp CD/DVDW TS-H552L (DVD+R9:2.4x, DVD+RW:16x/4x, DVD-RW:12x/4x, DVD-ROM:16x, CD:40x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW)
Status dysków SMART OK
Partycje
C: (NTFS) 70166 MB (55162 MB wolne)
H: (FAT32) 6129 MB (908 MB wolne)
Rozmiar całkowity 74.5 GB (54.8 GB wolne)
Urządzenia wejściowe
Klawiatura Standardowa klawiatura 101/102 klawisze lub Microsoft Natural Keyboard PS/2
Mysz Mysz zgodna z HID
Sieć
Karta sieciowa Karta Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet NIC (192.168.1.64)
Urządzenia zewnętrzne
Kontroler USB1 ATI SB450 - USB Controller
Kontroler USB1 ATI SB450 - USB Controller
Kontroler USB2 ATI SB450 - USB 2.0 Controller
Urządzenie USB Masowe urządzenie magazynujące USB
Urządzenie USB Urządzenie USB interfejsu HID
Moge prosic o bezposredni link do sterownikow. Jako ze pracuje nie mam zbytnio czasu zeby usiasc i szukac.
Narmo [ 42 ]
Laptop? Jak tak to sprawdź model na spodzie i ściągnij sterowniki do niego ze strony producenta tego laptopa.
maciek_ssi [ One Must Fall 2097 ]
To chyba to:
Albo ze strony producenta:
Jake [ R.I.P. ]
Wielkie dzieki, juz sciagam, zobaczymy czy beda dobre.
maciek_ssi [ One Must Fall 2097 ]
Fajnie by było, gdybyś podał model tego kompa.
Jake [ R.I.P. ]
''Program instalacyjny wykryl ze zainstalowana w systemie wersja jest starsza niz wymagana do wykonania tej instalacji.
Jako minimum, konieczne jest zainstalowanie dodatku Service Pack 1 dla systemu Windows XP''
I co teraz? Dodatku SP nie mam przy sobie... Jakas rada?
_Robo_ [ Senator ]
Sciagnij go?
IntelFAN [ Konsul ]
a masz wogole jakiegoś sp?
edit: SP2 PL:
Jake [ R.I.P. ]
Jakby to bylo takie latwe...
Instalowałem SP1 i SP2, zawsze to samo --->
Jake [ R.I.P. ]
Maybe up?