Sebaa [ Konsul ]
kryminały
możecie mi polecić jakieś dobre kryminały , mało czytam a jesli już to jakieś techniczne książki , znacie może coś w klimatach filmu Chinatown , filmów noir
Shadowmage [ Master of Ghouls ]
Ostatnio na topie są kryminały retro Marka Krajewskiego o Eberhardzie Mocku. Może Ci się spodobają.
karas_PL [ Kotwica Kołobrzeg ]
Absolutny klasyk
Agathe Christie "I nie było już nikogo"
Obowiązkowa lektura dla fanów kryminałów. Według mnie najlepsza końcówka w historii kryminałów...
Van tharp [ Legionista ]
Sebaa - nie czytaj żadnej Agathy Christie, bo to nie jest czarny kryminał (noir). Polecam: James Ellroy - Czarna Dahlia, Tajemnice Los Angeles, Wielkie nic, Biały Jazz, Amerykanski spisek, Sześć tysięcy gotówką. Michael Connelly - Czarne echo, Czarny lód, Betonowa blondynka.... w ogóle wszystkie jego książki. Może jeszcze książki Henninga Mankella. No i klasyków: raymond chandler, ross macdonald, dashiell hammett, james chase - "nie ma orchidei dla panny Blandish" pozdrawiam.