
noname22 [ Wastelander ]
NWN Diamentowa Edycja
Mam problem z gra Neverwinter Nights Diamentowa Edycja. A mianowicie:
Na swoim poprzednim komputerze (Laptop AMD Athlon 64 3000+, 512MB RAM, Radeon 9700 128MB 128bit, 60GB HDD, zewn. 160 GB HDD) po zainstalowaniu gry mialem problem z polska czcionka w grze (w menu bylo ok). Zainstalowalem wszystkie dostepne aktualizacje i nic (ostatnia byla 1.68). Pamietam ze byl problem z ostatnia aktualizacja wiec wrocilem do 1.67 lub 1.66 - nie pamietam dokladnie. Pamietam jeszcze ze na stronie wydawcy byl podany sposob na "ręczne" naprawienie problemu z czcionką. Próbowalem i tego ale niestety brak efektow. Napisalem nawet do Pomocy Technicznej zgodnie z ich procedurą. Otrzymalem maila zwrotnego wygenerowanego przez skrypt informujacego mnie ze pracuja nad moim problemem i ze wkrotce sie do mnie odezwa. "Wkrotce" nigdy nie nadeszlo... Darowalem sobie. Pomyslalem sobie ze zostawie ta gierke na lepsze czasy, ktore mialy niedlugo nadejsc (mialem kupic nowego kompa). Czasy nadeszly mam nowgo kompa (ntel Core 2 Duo E6600 2.40GHz, Tagan Easycon 530W, Gigabyte GA-965P-DQ6 Rev3.3, Corsair TWIN2X 6400 CL4 DDR2 2048MB, Gainward GeForce 8800GTX 768MB,LG 19" LCD L1960TR-BF, Zalman CNPS8000 Slim CPU Cooler, klawiatura Razer Tarantula, Seagate Barracuda 7200.10 320GB SATA2 16MB 7200RPM, mysz Logitech MX1000, podkladka Steelpad S&S) - zainstalowalem gierke wraz z dodatkami i co ? Ano to ze jak uruchamiam gre zaraz po wszystkich "intrach" na ekranie widze ciemnosc.. i kursor w ksztalcie ręki. Oczywiscie poinstalowalem jak zwykle poprawki - ale nic nie pomagaja... Pobawilem sie ustawieniami - niestety to samo. Raz jedyny udalo mi sie zobaczyc menu poczatkowe w grze - niestety byl tam rowniez problem z czcionka - a gra po paru sekundach "wykrzaczyla" sie.. Chcialbym wspomniec jeszcze ze kiedy jestem w menu gry (czarny obraz i kursor) kiedy ruszam myszka slychac charakterystyczne klikniecia (w moim rozumieniu menu tam jest tylko go nie widac...). Dodam jeszcze ze uzywam angielskiej wersji Windowsa z wlaczonym wsparciem dla polskiej czcionki (polski programista i polski 214). Uzywam najnowszych sterownikow karty graficznej Nvidii. Prosze pomozcie... Chcialbym w koncu sobie normalnie pograc...

noname22 [ Wastelander ]
UP
Prosze o pomoc.
yasiu [ Senator ]
ja mysle, ze problem moze tkwic w podkladce, zmien model i wszystko sie naprawi...
a powaznie - mozesz wyjasnic po kiego tak dokladnie opisales sprzet zamiast skupic sie na problemie??? :)
Tal_Rascha [ Ilythiiri ]
najnowsze drivery nie zawsze sanajlepsze... zobacz alternatywne sterowniki Omegi, moze to cos pomoze
noname22 [ Wastelander ]
yasiu---> po prostu skopiowalem to co mam na Mojej Stronie Wizytowce,
a powaznie - mozesz wyjasnic po kiego tak dokladnie opisales sprzet zamiast skupic sie na problemie??? :)
- widze ze ilosc tekstu sprawia ci niemale problemy. Prosze, specjalnie dla ciebie wersja skrocona (usunalem tekst o sprzecie):
Mam problem z gra Neverwinter Nights Diamentowa Edycja. A mianowicie:
Na swoim poprzednim komputerze po zainstalowaniu gry mialem problem z polska czcionka w grze (w menu bylo ok). Zainstalowalem wszystkie dostepne aktualizacje i nic (ostatnia byla 1.68). Pamietam ze byl problem z ostatnia aktualizacja wiec wrocilem do 1.67 lub 1.66 - nie pamietam dokladnie. Pamietam jeszcze ze na stronie wydawcy byl podany sposob na "ręczne" naprawienie problemu z czcionką. Próbowalem i tego ale niestety brak efektow. Napisalem nawet do Pomocy Technicznej zgodnie z ich procedurą. Otrzymalem maila zwrotnego wygenerowanego przez skrypt informujacego mnie ze pracuja nad moim problemem i ze wkrotce sie do mnie odezwa. "Wkrotce" nigdy nie nadeszlo... Darowalem sobie. Pomyslalem sobie ze zostawie ta gierke na lepsze czasy, ktore mialy niedlugo nadejsc (mialem kupic nowego kompa). Czasy nadeszly mam nowgo kompa - zainstalowalem gierke wraz z dodatkami i co ? Ano to ze jak uruchamiam gre zaraz po wszystkich "intrach" na ekranie widze ciemnosc.. i kursor w ksztalcie ręki. Oczywiscie poinstalowalem jak zwykle poprawki - ale nic nie pomagaja... Pobawilem sie ustawieniami - niestety to samo. Raz jedyny udalo mi sie zobaczyc menu poczatkowe w grze - niestety byl tam rowniez problem z czcionka - a gra po paru sekundach "wykrzaczyla" sie.. Chcialbym wspomniec jeszcze ze kiedy jestem w menu gry (czarny obraz i kursor) kiedy ruszam myszka slychac charakterystyczne klikniecia (w moim rozumieniu menu tam jest tylko go nie widac...). Dodam jeszcze ze uzywam angielskiej wersji Windowsa z wlaczonym wsparciem dla polskiej czcionki (polski programista i polski 214). Uzywam najnowszych sterownikow karty graficznej Nvidii. Prosze pomozcie... Chcialbym w koncu sobie normalnie pograc...
Albo jeszcze krotsza jak bys mial z nia problemy :
Pomocy!! Mam problem z NWN Diamentowa Edycja - moze teraz raczysz napisac odpowiedz bo ta poprzednia w niczym mi nie pomogla (jesli chciales sobie podwyzszyc statyystyki postow - to brawo zarobiles jednego wiecej...)
Na pierwszy rzut oka twoj stopien generala na tym forum az krzyczy jaki ty pomocny innym jestes - jesli wiekszosc twoich postow wyglada tak samo to ja dziekoje za pomoc generalow na tym forum... ;/
Tal_Rascha---> Dzieki stary, sprobuje. Do tej pory myslalem ze omegi sa tylko pod ATI..
_Luke_ [ Death Incarnate ]
Pierwsza zasada z NWN DE - NIE INSTALUJ NA NIA ZADNYCH PATCHY! Sa absolutnie niepotrzebne a tylko robia bajzel.
noname22 [ Wastelander ]
_Luke_---> bez patchy mam niestety to samo...
_Luke_ [ Death Incarnate ]
Nvidia jak zwykle daje ciala. Masa ludzi skarzy sie na ten problem.
Sprobuj tego (uruchomi gre w oknie):
1. Folder Neverwinter Nights-> NWN.ini
2. Odszukaj linie "Fullscreen=1" i zmien 1 na 0.
3. Utworz nowa linie pod "Fullscreen" -> "AllowWindowedMode=1".
ps. najnowsze stery =/= najlepsze, sprobuj z wersja 158.24

noname22 [ Wastelander ]
_Luke_---> dzieki stary, sprobuje jak tylko wroce do domu z pracy
yasiu---> tak wyglada profesjonalna odpowiedz...

meryphillia [ Forever Psychedelic ]
Być może komputer masz za dobry na odpalanie takich "staroci" ;P
U mnie ta sama wersja NWN była instalowana chyba z 5 razy i za kazdym razem śmigała jak marzenie... no moze nie licząc tego, ze zawsze przed reinstalowaniem windy, zapominałem save'ów zgrać gdzieś i cholera chyba z enty raz bedę ją musiał przechodzić ;P
akai22 [ Junior ]
Częśc, może tu w tym wątku ktos mi odpowie :)
więc mam nowego kompaz Vista czy na nim pojdzie mi NWN? ale nie dwojka, tylko te starsze :))? Pytam bo chcialam zakupić, grzecznie, wlasnie diamentowa edycja, bo juz nie kosztuje fortuny, a nie wiem czy to ma sens :)
ObiOneMP [ Pretorianin ]
akai22 --> Demo jest w sieci ;) Sciagnij i sprawdź - to najlepszy sposob.