GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Karczma "Pod Poetyckim Smokiem" cz. 579

09.08.2002
12:08
[1]

Viti [ Capo Di Tutti Capi ]

Karczma "Pod Poetyckim Smokiem" cz. 579

Witamy w naszych skromnych progach :-)

Bufet jest czynny od 5:00 do 24:00 [dla potrzebujących non-stop, ale po godzinach obsługa we własnym zakresie]. Gościmy zbłąkanych, gdy tylko poczują, że na innych wątkach jest chwilowo podejrzanie cicho albo podejrzanie głośno. Za barem Holgan, Astrea (która okazała się doskonale nadawać do tej pracy i została postawiona za barem przez Szamana; należy także nadmienić, ze jest ona jedynym w swoim rodzaju Kryształowym Duszkiem i zgodziła sie kolaborować z liczem Szamanem i służyc mu za kryształową kulę przepowiadającą przyszłość) i Szaman (uwaga: Szaman ma zawsze rację, nie może inaczej być!) mieszają magiczne drinki, Magini kręci się po sali, ale ostatnio bardzo rzadko wpada pochłonięta obowiązkami przy nowej klientce Karczmy (przewiduje jednak, że wkrótce sytuacja się unormuje i do lokalu wstawimy kołyskę ;-), MarCamper pilnuje porzadku gwarantując bezpieczny odpoczynek, eros w kuchni miesza ... w kotle (na czas jakiś, obowiązki jego przejął Mac, czym zaskarbił sobie wdzięczność tak gości jak i obsługi, która martwić zaczynała sie o fakt przedłużającego się urlopu erosa) i rothon - na zapleczu dba o interes oraz dokarmia świnkę, którą kiedyś przyniósł w darze.
AnankE wpada wieczorkiem, puka w szybkę i pije soczek pomidorowy, mi5aser - etatowy stały klient, ostatnio rozgląda się nerwowo wyczekując na moment kiedy trzeba zmienić numerację. Adamus płaci za drinki wierszami sam przynosząc najlepsze alkohole świata, a Gambit przynosi ze sobą świeczkę i koronkową chusteczkę. Zajmuje się on także kominkiem, przed którym wygrzewa się z wyrazem błogostanu Tygrysek i rozgląda się jeszcze bardziej nerwowo niż mi5aser, gdyż ten próbuje go uprzedzić przy zmianie numeracji. Pellaeon dba o czystość, kontrolując z sanepidowską dokładnoscią wszystkie zakamarki i regularnie wyprowadza Ósmego na spacery (ale nie dane mu jest zaznać spokoju od służby we flocie z powodu Yoghurta, który regularnie raportuje mu o sytuacji w walce z Rebeliantami i aktualizuje Imperialną stronę Holonetową):-). Kroku dotrzymuje Admirałowi Pellaeonowi niejaki Viti, który dzielnie dotrzymuje towarzystwa obsłudze i gościom oraz dyskutuje o Star Wars i jest generalnie grzeczny, chociaż jego sub-nick sugeruje demona... ;) Nick Grzecha natomiast sugeruje różne grzechy, ale osobnik ten wsławił się szczególnym upodobaniem do numeracji rzymskiej ;-)
Odwiedzał nas Alver the Gnom, a po jego uprzejmej propozycji dotyczącej naszej Karczmy "a może to też mam rozpieprzyć?!?" umieściliśmy go w stopce papieru firmowego. Teraz czekamy, aż powróci do nas z wojska na białym koniu. Attyla, mnich pochodzący ponoć od smoka, przechodząc wstępuje na zimny prysznic, poza tym zawsze wie kiedy wstać i wyjść :). Tofu przychodzi na zieloną herbatę, bo już wrócił z Japonii !!! (choć na pewno do niej już tęskni). Można tu też usłyszeć pieśni Wędrownego Barda i gromkie okrzyki imć Dymiona, który broni honoru kobiet i naszej Karczmy. JRK przynosi różne ciekawe rzeczy i pije wapno. Ostatnio mamy nowego dostawcę szmuglowanego piwa - Mr. JackSmitha, który zaczął też parać się pracą barmana i jest w tym debeściarski :) Wieczorami lub nocą przychodzi Kerever cierpiący na bezsenność, odkąd po raz pierwszy odwiedził Sosarię. Śni o tej krainie na jawie. Rankiem zjawia się też krasnolud Kastore, znany Zabójca Trolli, przychodzi opowiadać o swych wyprawach i stoczonych walkach. Nemeda też gdzieś tu się czai w mrocznym kątku, szukasz magii nekromanckiej, wypowiedz jej imię a pojawi sie od razu. Jest także Shadowmage, który z uporem godnym lepszej sprawy czatuje na to, żeby być pierwszym i gotów jest się z każdym pojedynkować na Fireball`e... ;)
NicK próbuje w przybudówce zorganizować gorzelnię - zamarzyło mu się piwo własnej produkcji. Yosiaczek zaś wsławiła się tym, że w ogniu dyskusji postanowiła zademonstrować swoje zdecydowanie i użyła czołgu (pożyczonego od Admirała Pellaeona) jako argumentu i wjechała do Karczmy przez... ścianę, co zmusiło obsługę do jej późniejszego magicznego odbudowania...Cóż, poza tym łączy ją trochę niejasny związek z porucznikiem Yoghurtem ;)
AQA natomiast uczy się od Admirała Pellaeona, za niebiańsko wysokie stawki (ale w końcu sam Wielki Admirał udziela korepetycji... ;)) obsługi Generatora Czasoprzestrzennego, co może mieć dla naszej Karczmy wiekopomne konsekwencje... :)
Widziano nawet VIPów pijących kakao, ale o tym sza - jesteśmy znani z dyskrecji :-)
W sezonie zimowym podajemy wszystkim zziębniętym grzańce najróżniejszego sortu i w dowolnych ilościach (bardzo potrzebującym i bardzo zasłużonym nawet za przysłowiowe "Dziękuję" ;-)
Poza tym na pięterku można spędzić noc - oddano właśnie do użytku wyremontowane pokoiki (które, należy dodać, zimą są dobrze dogrzewane, a latem klimatyzowane) .
"Więc niech umierają słowa nasze - na to są, przez to są."

[Bar jest ciemny; kilka postaci siedzi przy kontuarze pijąc w milczeniu; nie mówiąc do siebie i nie patrząc na siebie trwają w cichym porozumieniu ludzi uprawiajacych rozpustę i oddających się nałogowi, a barman o twarzy apostoła rozumiejącego słabosc ludzkiej natury stoi w półcieniu brzęcząc kostkami lodu i porusza się bezszelestnie z jednego końca baru na drugi niby bóg niegodziwości, wyposażony przez naturę w twarz ascety]

Poprzednia część:

09.08.2002
12:09
[2]

Magini [ Legend ]

?

09.08.2002
12:09
[3]

Magini [ Legend ]

jeeeeee !!! ;-))) A teraz idę do dziecka, bo płacze

09.08.2002
12:10
smile
[4]

Viti [ Capo Di Tutti Capi ]

A ja idę do roboty, bo czeka.

09.08.2002
12:21
smile
[5]

Magini [ Legend ]

Ker- teraz zadzwon, wczesniej bylysmy zajete ;-))

09.08.2002
12:43
[6]

Szaman [ Legend ]

Cholera, tak sie zatopilem w NWN, ze stracilem poczucie czasu... ;))) Ale jest niezle - wlasnie ide po glowe drugiego High Capitana Luskan... :)))) Ker: Wlasnie, powiedz mi jak chlop krowie na rowie, co to za samochod! ;))) Mag: OK, skontaktuje sie, kiedy ustale jak stoje z czasem. A do Matta napisze jakby co! :) Viti: Na mnie tez czeka robota, a do niej nie ide... ;PPPPP

09.08.2002
14:20
[7]

Szaman [ Legend ]

I hop do gory!

09.08.2002
14:21
[8]

mi5aser [ Nawiedzający Sny ]

i siup w ten głupi dziób

09.08.2002
14:45
[9]

Magini [ Legend ]

Szaman - będziemy czekać na info od Ciebie. A do Matta ja też oczywiście napiszę :-)

09.08.2002
15:23
[10]

Szaman [ Legend ]

Mikser: A co to za okazja, ze pijesz w pracy? ;)))) Mag: Juz poslalem do Matta @. :) A najpozniej na poczatku przyszlego tygodnia dowiem sie, kiedy nie bede potrzebny.

09.08.2002
15:34
[11]

mi5aser [ Nawiedzający Sny ]

Szaman --> cóż piątek i juz nie mogęwysiedzieć w pracy ; )))))

09.08.2002
15:43
[12]

Szaman [ Legend ]

Cholera, a mialo byc tak ladnie... wywiady mialy byc... A sie kurna okazuje, ze jutro znowu chyba bedzie wyjazd... :-/ Mikser: Aaaa... to teraz rozumiem... ;))) Tylko nie przesadz, bo nie trafisz jeszcze do domu! :)

09.08.2002
16:29
[13]

Shadowmage [ Master of Ghouls ]

A ja jestem z poerotem, odebrałem drugą partię podręczników do ED, pograłrm w bilarda(wygrałem) i spadam na obiad.

09.08.2002
16:31
[14]

Kuzi2 [ akaDoktor ]

Heja all!

09.08.2002
16:59
[15]

Piotr - Tolkien [ Konsul ]

guten morgen, meine schone damen und herren jak zwykle spóźniłem się chwilkę (tylko jakieś 5 godzin ;-P ) na zakładanie nowej karczmy "Nie można mówić nic poza tym, co da się powiedzieć" - Ludwig Wittgenstein (cytat jest wyrwany z kontekstu, całego akapitu już nie pamiętam, ale nawet ten krótki fragment chyba ma w sobie coś)

09.08.2002
17:12
smile
[16]

Yoghurt [ Senator ]

Heloł heloł pszczólki moje kochane :) Ja znowu na chwilę (coś ostatno za często mi sie zdarza "na chwilę" wpadać, muszę odzyskać formę i znów pod pozorami gadania postatsować w Karczmie :)) Tylko powitać, wypić kufelek piwka, szklaneczkę koreliańskiej z lodem i uciekam!

09.08.2002
20:09
[17]

Piotr - Tolkien [ Konsul ]

witam ponownie, jak widzę karczmę trzeba dziś wyciągać z końca drugiej strony :-(( od jakiegoś czasu mam na komputerze zainstalowaną Age of Wonders II no i postanowiłem dziś zobaczyć jak się w to gra wrażenia są jak najbardziej przyjemne, tyle że muszę się jak na razie przyzwyczić do gry, poznać wszytskie opcje itp., czyli taki sobie jak na razie żadna granie mam nadzieję że nie zajmie mi to "oswajanie" tyle czasu, jak to się działo kiedy zciągnąłem sobie Master of Magic, bo wtedy musiałem co nieco czasu poświęcić (ale jakże warto było !!! )

09.08.2002
20:47
[18]

Szaman [ Legend ]

Jak pragne zdrowia, ale zapasc... No co z Wami, statsiarze? Do boju!!! :) A ja lece sie pakowac, bo niestety jutro rano wyjazd... :-/

09.08.2002
20:52
[19]

Piotr - Tolkien [ Konsul ]

no, w poprzedniej karczmie to w ciągu paru godzin od założenia było już 60 postów a dziś tak jakby wszyscy wyparowali albo wsiąkli może wy macie jutro jeden z tych waszych zjazdów, co? i dlatego wszyscy są zajęci?

09.08.2002
20:54
smile
[20]

Deser [ neurodeser ]

- Dobry wieczór - rzekł gnom wciągając za sobą pełen artefaktycznych artefaktow wóżeczek, ktory tymczasem rozrósł się juz do sporych rozmiarów wóżka i cały zrobił się kultowy (ale fajne słowo :P). - Poproszę piwo - mruknął jak zwykle i usiadl tyłem do sciany jak uczą na westernach :) (nie tyłem do okna jak czasem mu się wmawia :)))) Piotr - grałem długo i namiętnie w Age of wonders 1 i było mi bardzo fajnie z tą gierką. Teraz zamęczam Disciples II, a Heroesów na ktorych tyle czekałem posłałem na emeryturę :))))

09.08.2002
21:01
[21]

Piotr - Tolkien [ Konsul ]

Deser czemu posłałeś herosów na emeryturę? czwórka jest do bani, ale nie tak dawno temu zciągnąłem sobie z neta tyle mapek do cz. III-Shadow of Death, że nawet połowy z tych, które po obejrzeniu na edytorze wyglądają na interesujące, jeszcze nie przeszedłem (a propos większość z nich to tzw: mapy dla masochistów ;-) ) BTW, parę słów o Disciples? wiem, że strategia turowa fantasy, ale czy mogę się dowiedzieć czegoś więcej? P.S. Ja piwami na obrazkach nie dysponuję, możesz przyjąć że dziś samoobsługa

09.08.2002
21:03
[22]

Szaman [ Legend ]

Piotr: Nic z tego. A ludzi nie ma, bo maja inne zajecia - ten logiczny i fenomenalny w swojej prostocie wniosek sam sie nasuwa... ;))) Mam nadzieje, ze jutro bedzie lepiej... Deser: Prosze!

09.08.2002
21:08
[23]

Piotr - Tolkien [ Konsul ]

jak będzie tak dalej jak dziś, to 600 nie stuknie przed wrześniem a tak a propos, to czy już ktoś rezerwował chęć założenia jubileuszowego numerku? dokąd Szamanie jutro rano wyemigrowujesz?

09.08.2002
21:10
[24]

Piotr - Tolkien [ Konsul ]

Szaman, słonko, domyśliłem się że mają "inne zajęcia" wrodzona ciekawość każe mi jednak zastanawiać się, co oznacza to "inne"

09.08.2002
21:10
[25]

Piotr - Tolkien [ Konsul ]

przy poprzednim poście miał być taki znaczek ;-)

09.08.2002
21:12
smile
[26]

Deser [ neurodeser ]

Szaman - wielkie dzięki :) Piotr - posłałem czwórkę na emeryturę :) Trójka rządzi do dziś :) a co do Disciples :) był tu kiedyś spory wątek "strategie turowe..." czy jakoś tak. Disciples II przypomina Heroes lecz moim zdaniem jest lepiej i mroczniej zrobione. Klimat powala, a rozwój i armi i bohatera jest bardzo sensowny. Niektórym może się nie spodobać, że bohaterowie mają bardzo konkretne klasy i mogą mieć ze soba maksymalnie cztery jednostki (niektórzy tylko jedną). Jednostki są zróżnicowane i też się rozwijają :) Poza tym różnią się wielkością, niektóre (gigant :) zajmują bohaterowi dwa sloty i nie wpakuje już wiecej jak trzy do armii :) Czary są różne i ładnie wykonane, a poza tym gra ma zasadnicza wadę :) Wciąga jak cholera. Do tego posiada edytor więc własne mapy do woli. Wejdź na stronkę www.disciples2.com to obejrzysz sobie wszystko :) A Age of Wonders II też sobie sprawię :))))

09.08.2002
21:20
[27]

Piotr - Tolkien [ Konsul ]

Deser dzieki za info, może znajdę kogoś, kto mi udostępni pirata do skopiowania poza tym zauważyłem, że Ty się znasz na niejednej rzeczy - literatura, filozofia, strategie więc może Ty mi coś powiesz o grze Space Empires IV (tzn: grałem w nią kiedyś, ale miałem wersję piracką uruchamianą z dysku twardego, bez kompaktu, i niestety coś się spiep. przy przeinstalowywaniu windowsa; obecnie nigdzie nie mogę tego dostać, ba! nigdzie nawet nie mogę si dowiedzieć, gdzie to dostać :-( )

09.08.2002
21:22
[28]

AnankE [ PZ ]

Dobry wieczor ludkowie mili. Dzisiaj po miesiacu przerwy znowu wskoczylam na rowerek. Ciekawe czy to jutro odczuje? Yoghurt---> milego wyjazdu. :-) I jeszcze raz dzieki za wszystkie rady. Szamanie---> nie tylko pracuj, ale i tez odpoczywaj. No i usiadz na pomoscie i wiesz co zrob! :-) Piotr---> takie kosmiczne posuchy, ze Karczma laduje gleboko na drugiej stronie tez sie zdarzaja. :-) Cos czuje, ze w czasie weekendu bedzie jeszcze mniej ludzi. Deres---> juz wiele razy mialam sie zapytac, ale za kazdym razem ulatywalo mi z glowy. Zawsze ciagniesz albo wor, albo wozek pelen artefaktow. I tak sobie pomyslalam co tam wlasciwie targasz i czy mozna cos ciekawego zakupic? ;-))) A to, a na przychylne nastawienie ;-) -------------> Na razie zmykam, zagladne pozniej...

09.08.2002
21:32
smile
[29]

AnankE [ PZ ]

Aha... jeszcze jedno! No nie moglam sie opanowac i musialam napisac co nastepuje: Piotr---> nazwales Szamana "slonkiem" wiec wiedz, ze on na 100% pewnie z krzesla zlecial z tego powodu! ;******)))))))))****** Dlaczego? a) nie cierpi slonka, b) to arcylicz we wlasnej osobie, czyli wysoko postawiony Nieumarly, c) to szef sluzb wywiadowczych klanu Nieumarlych i pierwszy ochroniarz PZ. btw moje "inne zajecie" nazywa sie Fallout. :-)))

09.08.2002
21:42
[30]

Piotr - Tolkien [ Konsul ]

AnankE, kochanie ;-) ja mam taki wstrętny zwyczaj, że zwracam się do ludzi per: słonko, kochanie, cukiereczku, skarbie itp ;-)))

09.08.2002
21:43
[31]

Piotr - Tolkien [ Konsul ]

czy to możliwe, żeby on się za to słonko obraził? bo coś się nie odzywa ...... Szamanie?

09.08.2002
21:55
smile
[32]

Deser [ neurodeser ]

AnankE - dobry wieczór bogini przeznaczenia :))) Jeśli byś mi na kilka pytań związanych z przyszłością potrafiła odpowiedzieć to .... ech, pomarzyć :)))) W wózeczku mam różne scrolle i inne artefakty :) ale uparcie szukam Świętego Gralla :)))) a ostatnio coś mniej się kupiectwem zajmowalem bo lud zrobił się nieco stechnicyzowany i jakoś nie ciągnie ich do artefaktów :)))) Ale możemy podyskutować :) muszę sprawdzić czy mam coś na nastawienie :)))) Zaraz, zaraz "Nastawianie złamań", "Nastrojenie radia", "Nastrój grozy" :))) eeee może lubczyk ? :)))) Piotr - załatwiłeś mnie na amen :) Gry Space Empires IV nawet nie widziałem na oczy (na uszy również) co wprawiło mnie w niemałą konsternację bowiem każdą grę mam niby znać :) (choćby z racji tego, że gram chyba we wszystko co pójdzie na moim złomie :) a do tego zawodowo :)))) Niestety o tym tytule nie wiem nic :( Ale Disciples II sobie zobacz bo uważam, że warto. Dla mnie (nie widziałem Age of...II) warto.

09.08.2002
22:05
[33]

Pijus [ Legend ]

Witam wszystkich w ten wspanialy piatkowy wieczor. Cofam wszystko co powiedzialem (pomyslalem) zlego o kobietach. Nadal jestescie dla mnie niezrozumiale, ale moze to i Wasz atut:))) Pozdrawiam wszystkie Panie i (jak to mowi pewien Wodz) raczki caluje:)) Na dobranoc!

09.08.2002
22:05
smile
[34]

Magini [ Legend ]

Dobry wieczór. Moje inne zajęcie, to bawienie dziecka. Baaaardzo czasochłonne ;-))) Deser - a masz coś w tym wózeczku, który urósł do rozmiarów wózka na wysypianie się? ;-))

09.08.2002
22:06
smile
[35]

Magini [ Legend ]

Pijus - no, no . Cóż za zmiana nastawienia. A mówią, że to kobiety są zmienne ;-))))

09.08.2002
22:07
[36]

Szaman [ Legend ]

AnankE: Dobry wieczor slonko! :) Nie wiem czy usiade, bo nie wiem jak dlugo tam bede - moze mi sie uda wyrwac wczesniej? ;))) Piotr: Hmmm... "slonko"? Hmmm... ciekawe, czy zadziala na Tobie polimorfia... moze zamienie Cie w wiewiorke? Albo moze w bardziej standardowa zabe? ;P A jade do rodziny... Deser: A ja myslalem, ze szukasz "Samonapelniajacego-sie-kufla" +5! ;)))))

09.08.2002
22:09
smile
[37]

Magini [ Legend ]

Ooooo Szaman, słonko ;-PP

09.08.2002
22:09
[38]

Szaman [ Legend ]

Pijus: Wiesz co? Ty to sie jak baba prawie zachowujesz - sam juz nie wiesz czego chcesz! ;PPPPP Mag: Moze Pijus odkrywa swoja kobiecosc? ;DDDDDDDDDD

09.08.2002
22:10
[39]

Szaman [ Legend ]

Mag: Et tu? ;)))) (no, w sumie to nie, zebym mial cos przeciwko... ;)))))

09.08.2002
22:11
[40]

Piotr - Tolkien [ Konsul ]

Szaman prawdopodobnie zadziała ta polimorfia, ale zanim zamienę się w wiewiórkę, będziesz miał okazję poznać uczucie bycia magicznie dezintegrowanym ;-P

09.08.2002
22:13
smile
[41]

Magini [ Legend ]

Skoro nie masz nic przeciwko ... ;-))) Szaman, słonko ;-PP

09.08.2002
22:13
smile
[42]

Deser [ neurodeser ]

Magini - na tą radość to chyba nic nie mam :) Jakoś to dwa razy przeszedlem :)))) A teraz potrafię nawet na ławce w piaskownicy spać :D Szaman - samonapełniający się kufel +5 to byloby coś :))) Mówisz, że istnieje ? ..... eeee co mi tam jakiś Grall chyba zmienię zainteresowania :))))

09.08.2002
22:16
[43]

Magini [ Legend ]

Deser - hmmmm... to mnie zasmuciłeś. Myślałam, że coś u Ciebie znajdę. No , ale cóż, skoro takie stany da się przeżyć i nawet można się przystosować, to po co magia? ;-))) A teraz spadam. Trzeba wykorzystywać każdą chwilę jak maleństwo śpi. Do jutra :-)

09.08.2002
22:17
[44]

Piotr - Tolkien [ Konsul ]

a poza tym Pijus, Magini - dobry wieczór Deser - AoW II jest bardzo podobne do AoW I, odnośnie Disciples - zobaczę na pewno skoro polecasz a gra Space Empires IV naprawdę istnieje, tyle że nie została nigdy wydana w naszym "pięknym" kraju :-( i dlatego mam problem z jej odnalezieniem, a wersja oryginalna za granicą jest raczej za droga jak na moje poczucie "co jest uczciwą ceną, a co zdzierstwem"; gra jest podobna do z pomyślu MoO II

09.08.2002
22:19
smile
[45]

Pijus [ Legend ]

Mag - Jest takie przyslowie Tylko swinia nie zmienia zdania czy to byla krowa......hmmmm......whatever:))))) Szamanq - dobrze, ze napisales "prawie" bo inaczej 20 poziomowy Pijus the Beerfull musialby skonczyc zywot Twojego raczkujacego ledwnie maga:))))))) alez mam humor dzis:)) Nic mnie nie zasmuci:PPPP

09.08.2002
22:19
smile
[46]

Deser [ neurodeser ]

Magini - a kończąc z żartowaniem to poważnie powiem, że chętnie bym wrócił do tego malucha który się od dłoni do łokcia mieścił :)))) Aktualnie z trudem jednego podnoszę :) drugi jeszcze ujdzie :))) ale pewnie niedlugo.

09.08.2002
22:21
[47]

Piotr - Tolkien [ Konsul ]

Pijus ---> w powiedzeniu jest "krowa", ale na jedno wychodzi

09.08.2002
22:21
smile
[48]

Deser [ neurodeser ]

Piotr - jak podobna do MoO II to musi być interesująca :) W MoO zmarnowalem kilka miesięcy :)))

09.08.2002
22:21
[49]

AK [ Senator ]

Deser - na bogów, nie mogę! Nie wtrącałem się dotąd, ale żeby nie znać space empires 4 no to już naprawdę... Zwłaszcza jak się mówi co sie mówi...

09.08.2002
22:21
[50]

Piotr - Tolkien [ Konsul ]

AK a masz tę gierkę?

09.08.2002
22:24
[51]

Szaman [ Legend ]

Mag: :))))))) A teraz: Dobranoc! Piotr: Ze mna juz nie tacy przegrywali... Dezintegracja? Trzeba Ci wiedziec, ze jestem odporny na magie smierci (w sekrecie dodam, ze jestem odporny na magie w ogole... ;PPP). Nie mow, ze Cie nie ostrzegalem... Deser: Mowie Ci, ten kufel istnieje! Slyszalem z pewnego zrodla, ze kiedys nalezal do klanu krasnoludow, ktore dzieki niemu byly przez cale setki lat samowystarczalne! :)

09.08.2002
22:26
smile
[52]

Deser [ neurodeser ]

AK - nie znam :) A czemu mam wszystko znać ? Nie miałem okazji, w kraju nie było, a ściągać (modem rulez) mi się nie chce :))) Ale zapewniam Cię, że tez wszystkiego nie znasz :))) Może partyjkę w Rune na multi ? :)))) wyjasnimy sporne kwestie :))))) Szaman - skoro tak mówisz. Wysyłam wici i zobaczymy :D

09.08.2002
22:27
[53]

Piotr - Tolkien [ Konsul ]

Szaman ---> czy jesteś odporny na magię czy nie, jesteś tylko Cieniem w świecie Cienia ! i nie Tobie się równać z mocą Dworców Chaosu !

09.08.2002
22:31
smile
[54]

Viti [ Capo Di Tutti Capi ]

Magini - Fajnie żeś zareagowała na olewkę Szamana :DDD To ja też może powiem dzieńdobrywieczór, co by nie było że jestem ignorantem ;)

09.08.2002
22:33
smile
[55]

Deser [ neurodeser ]

Hm, apropo tego co napisał Piotr,. Miał ktoś okazję pograć dłużej w RPG AMBER :) Ja miałem dostęp do spolszczonego tłumaczenia i nawet jakąś sesyjkę zaliczyliśmy :) było fajnie ale potem podręcznik wcięło :( Chetnie bym odzyskał :) Może ktoś posiada ?

09.08.2002
22:34
smile
[56]

Pijus [ Legend ]

Piotr - dobrywieczor. Masz racje - to byla krowa. Ze swinia to brzydko brzmi:)

09.08.2002
22:37
[57]

Piotr - Tolkien [ Konsul ]

Deserku ja raczej nie grywam w RPG spytaj się Schadowa, ten to jest od RPG głęboko uzależniony no i Szaman chyba tesh cierpi na podobne schorzenie

09.08.2002
22:37
[58]

AK [ Senator ]

Deser - spoko z tymi nerwami :) Na razie mnie wzięło i póki co piszę, a nie gram. Może potem, kiedy zacznę grać zanim znowu mnie weźmie, itd. Poza tym, na pewno nie w Rune

09.08.2002
22:39
[59]

Piotr - Tolkien [ Konsul ]

AK, czy mogę Cię prosić o odpowiedź na pytanie z [09.08.2002] 22:21: czy jesteś posiadaczem gry SpaceEmpires IV ?

09.08.2002
22:40
smile
[60]

Deser [ neurodeser ]

AK - ja jestem spokojny :) nie ma to jak anemik :P A czemu nie lubisz Rune ? Ja pogrywam systematycznie ale okrutnie mi szkoda, że nie ma nawet jednego polskiego serwera :( A gra jak gra, ani lepsza ani gorsza :) Wreszcie nie strzelam w plecy tylko stoję oko w oko :)

09.08.2002
22:45
smile
[61]

Deser [ neurodeser ]

Piotr - powieneś spróbować :) Bawię się od wielu lat i muszę stwierdzic, że wciąga :) tak iz na komputerowe rpg zawsze patrzę jak na dziobaka :))) Nie ma prawa istnieć, a istnieje :P

09.08.2002
22:46
smile
[62]

Arab [ Senator ]

Viti---> wiesz moze czy pojawil sie FFIX na PC?

09.08.2002
22:48
[63]

AK [ Senator ]

Deser - A czy ja powiedziałem, że nie lubię? Sprawdzę... No nie :) Otóż, mam tak POTĘŻNE zaległości, żę mam niezły stos tego, co nietkniete. Jak nachodzą cię pomysły na jakieś ładne opowiadanko fantasy, to musisz to spisać, albo będzie chodzić za tobą jak Nazgul. Nie w rune, bo jeszcze nie zaliczyłem, proste... piotr - tak, mam, zdobyłem i... jeszcze nie grałem (poza około 15 minutami sprawdzania

09.08.2002
22:50
[64]

Viti [ Capo Di Tutti Capi ]

Arab - Nie mam zielonego pojęcia. Trzeba by poszukać.

09.08.2002
22:51
[65]

Piotr - Tolkien [ Konsul ]

Deser w LO mi nawet proponowano pzrystąpienie do grupki RPGgiercowników, ale mi się nie chciało a zresztą zakup tych wszyystkich wszelakiej maści podręczników prawdopodobnie zaprowadziłby mnie z kapeluszem pod kościół ;-)

09.08.2002
22:53
[66]

Piotr - Tolkien [ Konsul ]

AK wyślę Ci e-mail z krótkim wyjaśnieniem, o co mi chodzi, dobshe?

09.08.2002
22:55
[67]

Arab [ Senator ]

Viti--> szkoda :( Na konsole to pokazala sie juz chyba 11 czesc, a ja jestem zmuszony kolejny raz przechodzic 8, tym razem musze zebrac wszystkie karty!!! :)

09.08.2002
22:58
[68]

AK [ Senator ]

Piotr - ok. A przy okazji, gdzie jest opcja wstawiania tych tekstów po włsnym tekście, jak to się nazywa? Zapomniałem... Szukałem i nie ma

09.08.2002
22:59
smile
[69]

Deser [ neurodeser ]

Piotr - założenie, że kupujesz podręczniki jest moim zdaniem błędne :))) Jako gracz masz się wczuwac a nie studiowć podręcznik :) Podręczik jest dla mnie :))) Metoda ta się sprawdzała :) i dzięki temu jestem posiadaczem sporej ilości podreczników i dodatków do nich :) Po prostu nikt nie chciał prowadzić więc co jakiś czas rzucałem haslo, że robimy zrzutkę na kolejny podrecznik i bylo ok :) Prowadze od 6 lat dla 6-7 osób więc duzo na głowe nie wychodziło :)) AK - ok, dotarło do mnie :))) Ale single w Rune jest moim zdaniem dość nudny. Dopiero w multi gra pokazuje, że warto pograć :) a i ludzie są całkiem spoko, choć oszołomów kilku przez rok spotkalem :))) Ale pisanie jest zdecydowanie ciekawsze :)))

09.08.2002
22:59
[70]

Piotr - Tolkien [ Konsul ]

AK kliknij na "aktualizacja danych" i na samym końcu jest okno "Twoja sygnatura na forum" w nim wpisz, co Ci sie podoba

09.08.2002
23:00
[71]

Viti [ Capo Di Tutti Capi ]

Arab - Proste wyjście. Kup konsolę ;P

09.08.2002
23:01
smile
[72]

Deser [ neurodeser ]

Arab, Viti - może już znacie ale ja ostatnio znalazłem FF5 i 6 po polsku na gba :) pod emulatorka.

09.08.2002
23:07
smile
[73]

Arab [ Senator ]

Deser--> niestety nie :( Moja przygoda z Finalem zaczela sie na 7 czesci i przyznam, ze byla to NAJLEPSZA gra w jaka kiedykolwiek gralem. Zachwycalem sie mistrzostwem miecza Sephirotha, cierpialem wraz z Cloudem, plakalem jak zginela Aeris, a nawet wtedy jak Red XIII odkryl, ze jego ojciec nie byl tchorzem. Tyle przezyc... Chyba znow za chwile zaczne w nia grac :)

09.08.2002
23:07
[74]

Viti [ Capo Di Tutti Capi ]

Deser - Nie bawię się w emulację, tak jak przestaję sie bawić w gry na PC. trzeba je instalować, długo się wgrywają, ciągle wyskakują jakieś błędy, szarpie grafika, a do tego mały monitor (17"). Nie ma to jak PS2, nie trzeba instalować gry, wszystko ładnie chodzi, nie wyskakuja żadne błędy, duży monitor (21"). A do tego masa tytułów których na PC nie uświadczysz.

09.08.2002
23:08
[75]

AK [ Senator ]

Deser - o tak. Problemy są z chętnymi do czytania, ale może kiedyś... No i niech lepiej nie każdy próbuje :) Piotr - dzięki !

09.08.2002
23:09
[76]

AK [ Senator ]

Viti - od razu widać że nie używałeś XP. Poza tym, grę instalujesz raz...

09.08.2002
23:15
[77]

Piotr - Tolkien [ Konsul ]

AK ja też dziękuję Viti - nie wiem jakiego mash wina (zresztą co to za różnica, od dziś do każdego Ci sie włamią ;-P ) u mnie na chodzi win ME a to jest podobno największe cholerstwo, jakie kiedykolwiek micros wydał, a jakoś aż takie rzeczy to mi się nie dzieją

09.08.2002
23:17
[78]

Szaman [ Legend ]

Zanim powiem dobranoc tylko jedna uwaga: Deser: No to jestem graczem-koszmarem (Shadow tez... ;PPP), bo podrecznikow kupujemy na potege (ja to ide w hardcore - kupilem niemal wszystko do Earthdawna, mimo, ze gralem trzy sesje w tym systemie... ;)))) Dobranoc! (P.S. Viti: Pozdrowienia dla szefowej! :)))

09.08.2002
23:21
smile
[79]

Deser [ neurodeser ]

Arab, Viti - zmartwiliście mnie. Czy ja mam jakiegoś dziwnego emulatorka ? GBA na PC chodzi normalnie, nic mi nie rwało i błędów nie mialem (ok, jeszcze nie skończylem :) więc.... ) Ale Golden Sun i kilka innych pomykało lepiej niż Gothic :) bo o nowszych nie wspominam. Konsoli nie kupię i już :)))) Zawsze miałem komputery (Spectrum, Commodore, Atari, Amiga ) :))) więc konsole mnie odrzucają, bedę najwyżej robił to po co mi komputer potrzebny :) - czyli muzykę. AK - jak chcesz złośliwych i czepliwych recenzji to ślij na mojego maila. Przepraszam, że tak od razu z czepliwością wyjechałem :) ale możesz być pewien, że czepiam się wyłącznie uczciwe, a jak bedzie genialne to moze padpowiem co dalej z tym robić. Gdzieś tam mnie kiedyś drukowali :)

09.08.2002
23:24
smile
[80]

Deser [ neurodeser ]

Szaman - ja Earthdawna prowdziłem :))) Mam podstawkę i ten scenariusz dodatek :) przerobiliśmy to, a potem uslyszałem, że wracamy do Warhammera :))) Czy stara miłość nie rdzewieje :) Graliśmy w młotka zanim się pojawiło tłumaczenia MiM'a tudzież MAGA :)))

09.08.2002
23:25
[81]

Viti [ Capo Di Tutti Capi ]

Ak - To jest nieistotne jakiego mam windowsa. ...I co z tego że instaluję raz. Wystarczy, o jeden raz za dużo. A poza tym co ja napisałem o wgrywaniu się gier. Nie wiem czy masz konsolę. Ja mam i jestem w stanie porównać jakość grania na PS2 a PC. Rozumiemy się. Piotr - O włamach nic nie pisałem. Szaman - Przekażę, jak nie zapomnę ;P

09.08.2002
23:25
[82]

Arab [ Senator ]

Deser--> mam pare pytan: skad sciagnales FF5 i 6, ile miesjca zajmuja, jaki trzeba miec emulator i skad takze to sciagnac oraz czy te czesci sa rownie dobre jak nastepne? Troche duzo, ale bede wdzieczny za udzielenie odpowiedzi :)

09.08.2002
23:27
[83]

Piotr - Tolkien [ Konsul ]

Deser, AK, czy mi się wydaje, czy wy mówicie o amatorskim pisaniu fantastyki ? myślałem że tylko mnie dostatecznie już odbiło, aby robić takie rzeczy ;-))))))))))))

09.08.2002
23:28
[84]

Arab [ Senator ]

Viti--> ale na konsole sa wydawane tylko slabiutkie gry, typu: bijatyki, strzelanki itp, nic inteligentnego! Chyba podpadam... :)

09.08.2002
23:30
[85]

Piotr - Tolkien [ Konsul ]

VITI ja czytam uważnie co piszesz, a odnośnie włamów to nie czytałeś jeszcze ?

09.08.2002
23:30
[86]

Deser [ neurodeser ]

Arab - czy są równie dobre to nie wiem :) Nie grałem w inne. Na FFVII miałem za słabego pcta kiedyś. Emulatorka mam Visual BoyAdvance, a gierki z emu.makii.pl - trzeba się zarejestrowac aby ściągać. Miejsca to nic nie zajmują :) A jak ja na modemi ściagam to znaczy, że kilka mega:)))

09.08.2002
23:32
[87]

Piotr - Tolkien [ Konsul ]

Arab ja w życiu na oczy nawet konsoli nie widziałem ;-P (aj, posypią się LOLe, posypią ...) a co do podpadania - to pewnie pamiętasz pewną swoją uwagę skierowaną do mojej osoby ..........

09.08.2002
23:36
[88]

Deser [ neurodeser ]

Hm, co konsol :) miałem w domu PS one i PS2. Pograłem kilka dni i się pozbyłem :) Nie cierpię grać na telewizorku. A poza tym te gry co mialem to mnie nie ruszyły. Jakiś Tekken, wyścigi i coś podobnego.

09.08.2002
23:37
[89]

Viti [ Capo Di Tutti Capi ]

Arab - Nie chyba, tylko podpadasz i to ostro :P

09.08.2002
23:38
[90]

AK [ Senator ]

Viti - Nie rzozum mnie źle, widziałem konsole i nie mam nic przeciwko (wziąż lubię Amigę, a to była w połowie konsola). W końcu każdy ma inne potrzeby. Bawiłem się raz konsolą, ale długo bym z nią nie wytrzymał, bo komputer to u mnie nie tylko maszynka do grania. Wciąż, włos mi się jezy jak widzę teksty typu "jaki komputer kupić za 4500".

09.08.2002
23:39
[91]

Viti [ Capo Di Tutti Capi ]

Piotr - LoL... Gdzieś Ty się uchował ? ;P

09.08.2002
23:39
smile
[92]

Arab [ Senator ]

Piotrze, pamietam, pamietam :) U nas obecnie nikogo nie ma, bo prawie wszyscy wyjechali na wakacje, chyba tylko ja sie jeszcze ostalem. Wiec wpadam sobie do "konkurencji" ;) Co do pisania fantastyki to FoXXXMagda, wspolzalozycielka Nazgula zawziecie pisze fantasy osadzona w swiecie Tolkiena. Zglos sie do Niej (jak wroci z Anglii) po jej powiesc :) Deser--> dzieki, jutro sobie sciagne :)

09.08.2002
23:39
[93]

AK [ Senator ]

Piotr - a co złego w amatorskim pisaniu fantastyki???

09.08.2002
23:41
[94]

AK [ Senator ]

Do poprzedniego - jakbyś się dowiedział jaki sobie świat opracowałem, z jego historią, i cała resztą... Z tydzień musiałbym opisywac, a Sapkowski to by chyba ze wstydu wyjechał z Polski.

09.08.2002
23:42
[95]

Piotr - Tolkien [ Konsul ]

Viti >Gdzieś Ty się uchował ? nigdy to do końca nie zostało wyjaśnione, ale najpotężniejsze umysły tego Cienia wciąż poszukują odpowiedzi na pytanie: Czym jest Chaos :-PPPPPPP ;-)

09.08.2002
23:44
[96]

Viti [ Capo Di Tutti Capi ]

Ak - No właśnie. Po kiego grzmota mam ciągle robić apgrejdy ;) peceta, jak do pracy na nim wykorzystuję pakiet office i internet. Z AutoCADa nie korzystam. Po cholerę mi komp za 5000 zł. skoro do gier mam konsolę za 1200 zł.

09.08.2002
23:45
[97]

Viti [ Capo Di Tutti Capi ]

Ak - No właśnie. Po kiego grzmota mam ciągle robić apgrejdy ;) peceta, jak do pracy na nim wykorzystuję pakiet office i internet. Z AutoCADa nie korzystam. Po cholerę mi komp za 5000 zł. skoro do gier mam konsolę za 1200 zł.

09.08.2002
23:45
[98]

Piotr - Tolkien [ Konsul ]

AK to był żart gdybym dostrzegał w tym coś złego, to bym sam tego nie robił :-))

09.08.2002
23:47
[99]

Viti [ Capo Di Tutti Capi ]

Zakładam nową część.

09.08.2002
23:47
[100]

AK [ Senator ]

Viti - Na wszystkich bogów, aż tyle? Myślałem że konsole nie są aż tak drogie... Przecież za jakiś czas kupujesz nową, no nie? A co do cen - to tylko przykład, ile ludzie potrafią wydać. Ja musiałbym się zdrowo walnąć o ścian aby taką kasę wyłozyć na komputer. Wolę wlec się trochę z tyłu, powoli, i na cały interes wydaję tylko 500 rodznie (na hardware).

09.08.2002
23:47
[101]

Piotr - Tolkien [ Konsul ]

no to Karczma dobija do setki będzie miał mi ktoś za złe, jeśli założe następną część?

09.08.2002
23:50
[102]

Viti [ Capo Di Tutti Capi ]

Idzie nowe:

10.08.2002
00:11
[103]

AnankE [ PZ ]

Piotr---> oczywiscie, ze mozna grac w RPG mie bedac posiadaczem podrecznikow. Przykladem takiego gracza jestem ja sama (jedynie skserowana podstawka do AD&D). :-) Mam niewielki staz, jakies 1,5 roku. Z lekka nadgryzlam, bo tego nie mozna nazwac pelna znajomoscia 4 systemy. Nie grywam regularnie, chociaz moze sie to od wrzesnia zmieni. I musze powiedziec, ze nie ma lepszej zabawy niz ta niczym nieskrepowana gra wyobrazni! :-) Chociaz nie ukrywam ciagnie mnie, zeby bys posiadaczem podrecznikow. Niestety sa dwie przeszkody: kiepski angielski i brak funduszy. Jednak bez nich sie nie umiera. ;-)

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.