GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Microsoft Imagine Cup 2007 w Korei: Polacy w 7 z 9 kategorii fina³owych

22.06.2007
01:41
smile
[1]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

Microsoft Imagine Cup 2007 w Korei: Polacy w 7 z 9 kategorii fina³owych

"Microsoft poinformowa³, ¿e w tegorocznym finale miêdzynarodowego konkursu technologicznego Microsoft Imagine Cup weŸmie udzia³ 17 studentów z Polski. Polska reprezentowana bêdzie w finale w 7 z 9 kategorii konkursowych, co klasyfikuje nas na pierwszym miejscu na œwiecie pod wzglêdem liczby kategorii, w których polscy studenci maj¹ szansê na wygran¹. Jednoczeœnie Polacy bêd¹ stanowiæ najliczniejsz¹ reprezentacjê spoœród krajów regionu EMEA oraz czwart¹ co do wielkoœci z ca³ego œwiata, ustêpuj¹c tylko Chinom, Indiom i Brazylii. Tegoroczny miêdzynarodowy fina³ konkursu odbêdzie siê w sierpniu w Korei."


- Fajnie, ¿e po raz kolejny Polacy udowadniaj¹ swoj¹ wartoœæ w dziedzinie informatyki. Bêdê im kibicowa³. Sporo osób z Politechniki Poznañskiej, ale nie uczelnia jest tu najwa¿niejsza. Liczy siê narodowoœæ. Niech nas us³ysz¹ :)

22.06.2007
01:43
smile
[2]

£yczek [ Legend ]

I niech skopi¹ ty³ki !

22.06.2007
11:14
[3]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

W poprzednim roku nasi nieŸle sobie dali radê z algorytmami. Ciekawe jak zaprezentuj¹ siê teraz.

22.06.2007
11:20
[4]

Tzymische_3 [ Konsul ]

szkoda, ze nikt z wladz jakiejkolwiek uczelni nie wyciaga wnioskow z tych sukcesow... wielka szkoda, ze takie perelki jak ci kolesie to tylko raczej przypadki i wynik pracy pasjonatow a nie przemyslana strategia ksztalcenia informatykow... Szkoda ze wogole nie ma zadnej strategii ksztalcenia w tej dziedzinie poza produkcja masowa niedoukow...

22.06.2007
11:31
[5]

fifalk [ fifalkowiec ]

Tzymische_3 --> o jakich wnioskach mowisz? inna sprawa, to ze to nie "perelki" tylko ludzie, ktorym chcialo sie ruszyc dupe, zeby cos pisac zamiast isc na browara. jestem blisko tematu - sporo osob mialo by szanse cos osiagnac w konkursach - probelm w tym, ze nie kazdemu sie chce, nie kazdy ma czas itp.

22.06.2007
11:32
[6]

Tzymische_3 [ Konsul ]

o takich ze system ksztalcenia informatykow jest prze chujowy.

22.06.2007
11:33
[7]

diabelek1 [ szczêœliwy ]

Ha, Politechnika Poznanska ROX :)

22.06.2007
11:35
smile
[8]

fifalk [ fifalkowiec ]

Tzymische_3 --> a, z tym sie zgadzam w 100% :-)

22.06.2007
16:28
[9]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

A ja siê nie zgadzam tak w 100%.
Polacy zdobywaj¹ najlepsze nagrody, mimo takich marnych funduszy na nauke. Gdyby by³o jak mówicie, o ¿adnych sukcesach byœmy nie s³yszeli. To nie s¹ pojedyñcze przypadki, bo Polacy regularnie od wielu lat s¹ w czo³ówce. Teoretycy. Z praktyk¹ jest rzeczywiœcie mego ch...

22.06.2007
16:29
[10]

Tzymische_3 [ Konsul ]

Cainoor ===> Przypadki, cholernie sie ciesze ze komus sie udaje wziac udzial i wygrac w roznych konkursach. Ale system ksztalcenia, sam w sobie jest C H U J O W Y :)

22.06.2007
16:33
smile
[11]

mrEdDi [ Sygnatariusz ]

niech poka¿¹ kto tu rz¹dzi ^^"

22.06.2007
16:39
[12]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

Hmm. Z ró¿nych przekazów od znajomych wiem, ¿e czêsto na zachodzie kierunki informatyczne nie s¹ powi¹zane z wy¿sz¹ matematyk¹. Np. brak jest wprowadzenia metod optymalizacji, metod szeregowania/harmonogramowania, analizy algorytmów, badañ efektywnoœci itp. Modelowanie danych, funkcji i procesów bez odpowiedniego przygotowania matematycznego, czy zarz¹dzanie ryzykiem, analiza szeregów czasowych nie ma szans wznieœæ siê na wy¿yny. Polacy na Politechnice Warszawskiej, Poznañskiej, na AGH, UW i paru innych uczelniach maj¹ naprawdê solidne podstawy do rozwoju tych dziedzin informatyki, które mocno zale¿¹ od aparatu matematycznego, bo inaczej nie da siê ich opisaæ. Czy to jest z³e podejœcie?
S¹ dzia³y informatyki, gdzie bez takiego przygotowania nie osi¹gnie siê zupe³nie nic. Dlatego nale¿y wspieraæ polski system nauczania finansami na rozwój, a dodatkowo zmieniaæ programy kszta³cenia dla ró¿nych specjalizacji. By np. administrator sieci nie uczy³ siê tego co inzynier oprogramowania. Np. dziêki wczeœniejszym specjalizacjom. System jest mocno kulawy, ale mimo wszystko wyprodukowa³ masê znakomitych informatyków i raczej bym nie powiedzia³, ¿e jest jednoznacznie z³y.

Chocia¿ jestem mocno nieobiektywny, wiêc byæ mo¿e z boku rzeczywiœcie wygl¹da na *ujowy ;)

22.06.2007
16:46
[13]

Tzymische_3 [ Konsul ]

Cainoor ===> jest bardzo chujowy. Otoz nasze uczelnie robia dokladnie tak jak napisales. Tylko nie wiem dlaczego komus sie wydaje ze 100% absolwentow to beda projektanci siedzacy gleboko w algorytmach albo projektowaniu zaawansowanych modeli. Gowno prawda. Potrzeba ludzi ktorzy zaczna od klepania najprostszych kodow, ludzi ktorzy zajma sie sieciami, i cala reszta.
Ludzie opuszczajacy uczelnie potrafia godzinami rozprawiac o transmisjach solitonowych w sieciach swiatlowodowych (mowie o absolwentach kilku zajebiscie fajnych uczelni, PSlaska, PWr, AGH) ale backupy chcieli robic ghostem (dla 500 serwerow). Spedzilem dziesietki godzin na rozmowach szukajac kandydatow ktorzy by mieli solidne podstawy na tyle solidne zeby mogli sie nauczyc na stanowiskach "junior". Niesety wiekszosc z nich byla zajebistymi matematykami z oczekiwaniami finansowymi conajmniej na glownego programiste... A to jest bardzo glupie.
I tak ten system jest chujowy :). 95% znanych mi absolwentow, w tym ja sam, musialem zakowac mase glupich i nie potrzebnych rzeczy na zajecia + po nocach uczyc sie rzeczy przydatnych i potrzebnych. Gora 5 % aboslwentow to sa ludzie ktorym wyzsza matematyka na takim poziomie jak wykladana u nas na uczelniach sie przyda. I to sie powinno zmienic.
Wystarczylo by, cala matematyka i fizyke z 1roku i kolejnych lat przerzucic na specjalizacje, zdjac ja z barkow ludziom ktorym nie bedzie potrzebna i dac im mozliwosc popracowac na nowoczesnym sprzecie w nowoczesnych warunkach.
Imho jest to do zrobienia od reki... tylko trzeba by wyciagnac wnioski z takich imprez jak w/w

22.06.2007
16:53
[14]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

Racja, przyznaje Ci racje. To w³aœnie te 5% wygrywa konkursy, a reszta ma sieczkê we ³bie. Ale to wynika w³aœnie z braku pieniêdzy, bo gdy uczelnia nie ma funduszy, to tuszuje braki w sprzêcie przedmiotami teoretycznymi. I potem taki student zamiast ciekawych zajêæ laboratoryjnych, praktycznych, ma zajêcia z rzeczy mu nieprzydatnych, czysto teoretycznych. Kiedyœ zakupiono sprzêty typu mierniki, dupriki i na pierwszych latach mnóstwo jest stareñkich obwodów elektrycznych (analogowych, cyfrowych jeden pies), ale potem gdy przyda³yby siê najnowsze firewalle to jest dupa blada i studenci tylko czytaj¹ o takich wynalazkach w internecie. A potem przyjdzie jeden z drugim do pracy i rozk³ada rêcê. Tutaj jest duuu¿o do zrobienia, ale czy g³ówn¹ przyczyn¹ chujowoœci systemu nie jest brak pieniêdzy?

22.06.2007
16:56
[15]

Tzymische_3 [ Konsul ]

niestety nie zdazylem z editem :)

chodzilo popracowanie a nie "popracowac".

Ludziom ktorzy wybrali np. sieci, zdjac niepotrzebna wyzsza matematyka i fizyke (nie mowie cala - bo akurat matematyka zawsze sie przyda zeby horyzontow nie zawezac) a w zamian dac godziny na:
prace z kabelkami i podstawowym hardware (tak tak), na prace z windowsami w domenie, na prace z linuxem, na prace z roznymi KONKRETNYMI rozwiazaniami : od exchange i postfixa, po rozne isa, smsy, openvpn, konfiguracje routerow pod linuxem, firewalle i cala reszte ja. To by dalo duuuzo lepsze efekty.

22.06.2007
16:59
[16]

Tzymische_3 [ Konsul ]

Cainoor ===> myslalem o braku pieniedzy ale mysle ze to po prostu skostniala i gowniana kadra. A nie brak pieniedzy. Wiekszosc uczelni, a z tych dobrych to wszystkie, ma MSDN ma akademickie programy. Wiec mozliwosc instalacji kazdego dowolnego softu - z ms'a jest. Tak samo z linuxem. Nie wiem czy Solaris/HP maja jakies programy dla uczelni ale bym sie nie zdziwil - bo to dla nich inwestycja i to dobra. Przy odrobinie checi moglyby uczelnie pobudowac labolatoria cisco. Wszystko to kwestia dogadania sie z akademia sieci.
Przeciez to nie problem w zamian za mozliwosc organizowania zajec dla studentow udostepnic akademii nieodplatnie pomieszczenia itp. Wszystko jest do zorganizowania...

Komputery sa wszedzie i mimo ze windows miewa straszne wymagania to zajecia dla studentow mogly by byc prowadzone na tym co jest. Kwestia checi.
Wiadomo z dostepem do ciezkiego sprzetu moze byc gorzej. Ale absolwenci mieli by swietne podstawy. A potem juz z gorki.
Tym bardziej ze program dla tych 5% absolwentow juz istnieje...

11.08.2007
17:13
smile
[17]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

Dobra wiadomoϾ :)
"Microsoft Imagine Cup 2007 w Korei: Polacy zajêli pierwsze miejsca w trzech kategoriach!"

"Microsoft og³osi³ oficjaln¹ listê zwyciêzców konkursu technologicznego Microsoft Imagine Cup 2007. W tegorocznych fina³ach, które odby³y siê w Seulu, w Korei Po³udniowej, wziê³o udzia³ 372 studentów z ca³ego œwiata, w tym 17 z Polski. Polacy, którzy startowali w 7 z 9 rozgrywanych kategorii konkursowych zajêli pierwsze miejsca w 3 z nich. Daje to Polsce pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej wszystkich reprezentowanych krajów pod wzglêdem wyników w ca³ym konkursie. Polacy znaleŸli siê równie¿ wœród szeœciu wyró¿nionych zespo³ów, startuj¹cych w kategorii Projektowanie Oprogramowania, które stworzy³y aplikacje o najwiêkszym potencjale biznesowym. W nagrodê wezm¹ udzia³ w szkoleniach biznesowych w ramach presti¿owego programu Microsoft Imagine Cup Innovation Accelerator. "

11.08.2007
17:21
smile
[18]

£yczek [ Legend ]

Gratulacje :) Polacy to mózgi jednak :)

11.08.2007
17:31
[19]

You tube my space. [ Konsul ]

Tzymische_3:

Spedzilem dziesietki godzin na rozmowach szukajac kandydatow ktorzy by mieli solidne podstawy na tyle solidne zeby mogli sie nauczyc na stanowiskach "junior". Niesety wiekszosc z nich byla zajebistymi matematykami z oczekiwaniami finansowymi conajmniej na glownego programiste... A to jest bardzo glupie.

Ino ludzie bez wy¿szych pewnie nie mieli nawet szans wejœcia na taki "casting"?

11.08.2007
20:02
smile
[20]

Nyhos [ Droogie ]

Nic tylko gratulacje dla naszych ;)

11.08.2007
20:54
[21]

albz74 [ Legend ]

Racja, przyznaje Ci racje. To w³aœnie te 5% wygrywa konkursy, a reszta ma sieczkê we ³bie. Ale to wynika w³aœnie z braku pieniêdzy, bo gdy uczelnia nie ma funduszy, to tuszuje braki w sprzêcie przedmiotami teoretycznymi.

To o czym rozprawiacie jest chyba typowe dla ca³ego naszego systemu akademickiego. Osobiœcie uwa¿am ¿e do kabelków, domen i innych umiejêtnoœci zawodowych wystarcz¹ kierunki licencjackie albo zawodowe - a nasi studenci infy niech dalej ucz¹ siê algebry nieliniowej i wygrywaj¹ te konkursy. Mam kilku znajomych po MISMAPie i widzê, ¿e nie mieli nigdy ¿adnych problemów z zajêciem mimo ¿e siê nie znaj¹ na zarz¹dzaniu serwerem Active Directory czy szafie z kabelkami - od tego s¹ 'murzyni'.

© 2000-2024 GRY-OnLine S.A.