GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Test Drive Unlimited | cz. 41 | W oczekiwaniu na patcha...

13.06.2007
19:41
[1]

szaszłyka? [ Prawdziwy Kibic ]

Test Drive Unlimited | cz. 41 | W oczekiwaniu na patcha...

Witamy w wątku poświęconym wspaniałej grze jaką jest Test Drive Unlimited!

Istniejąca od 1987 roku seria Test Drive przez lata doczekała się mnóstwa
kontynuacji. Najnowszą z nich jest gra o podtytule Unlimited. Pierwszą
zmianą jest możliwość stworzenia wizerunku kierowcy. Program zawiera pokaźny
zestaw gotowych kombinezonów, które odróżnią ich od innych użytkowników
Test Drive Unlimited podczas rozgrywek sieciowych. Każdy gracz otrzymuje na
starcie swój dom z garażem, który stanowi bazę wypadową do wszystkich
działań podjętych podczas zmagań. Swoje własne cztery kąty umożliwiają np.
odbiór wewnętrznej poczty elektronicznej, przeglądnięcie stale
uaktualnianego biuletynu informującego o nowych samochodach i wyścigach, a
także korzystanie z aukcji internetowych na modłę popularnego serwisu eBay,
gdzie inni użytkownicy wystawiają do sprzedaży swoje maszyny. Jeśli chodzi o
trasy, programiści firmy Atari postanowili powołać się na dobrodziejstwa
płynące z natury. Areną zmagań jest hawajska wyspa Oahu, gdzie na
przejechanie czeka ponad tysiąc mil dróg i szos, wiernie odwzorowanych i
pieczołowicie przygotowanych na podstawie zebranych wcześniej danych
satelitarnych. W grze zasiądziemy za kierownicą takich cudów techniki jak
Ferrari, Aston Martin czy Pagani Zonda.
Dzięki możliwości rozgrywek online, tysiące graczy może brać udział w
zmaganiach na wyspie w tym samym momencie, co zbliża Test Drive Unlimited do
produktów z gatunku MMO.

_____________________________________________________________________

Podstawowe informacje o grze:

Producent: Eden Studios
Wydawca: Atari / Infogrames
Dystrybutor PL: CD Projekt (wersja PC)
Kategoria: wyścigi / symulatory
Platformy: PC, PS2, Xbox 360, PSP
Tryb gry: single / multiplayer
Data Premiery:
Xbox 360: 8 wrzesień 2006
PC: 6 kwietnia '07 Polska, 16 marca '07 Europa
PS2: 16 marca '07 Europa
PSP: 23 marca '07 Europa
Wersja demonstracyjna: Nie ma i nie będzie

_____________________________________________________________________

Przydatne linki:

- oficjalna strona gry.
https://tdu.gry-online.pl - Serwis GOL poświęcony grze
- polskie centrum TDU
- strona wydawcy ( ATARI )
https://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=6716 - wpis o TDU w encyklopedii na GOLu
https://www.gry-online.pl/testdriveunlimited - tdu na gry-online.pl
- strona producenta
- strona dystrybutora PL
- pomoc techniczna CD Projekt
- tu także mapa wyspy Oahu
- Specyfikacja pojazdów w grze

______________________________________________________________________

Wymagania sprzętowe:

Minimalne:
- Pentium 4 2GHz
- 512MB Ram
- Karta graficzna 128MB kompatybilna z DirectX 9
- Windows XP

Zalecane:
- Pentium 4 3GHz lub AMD Athlon 64 3200+
- 1024MB Ram
- karta klasy GeForce 6800 Series
- Windows XP

Nie zadawajcie pytań w stylu "czy gra wyciągnie 30fps na takim i takim sprzęcie na max detalach".
Nie jesteśmy jasnowidzami, jedno jest pewne - gra potrzebuje mocnego sprzętu do płynnej gry,
jednak i na słabszych konfiguracjach gra chodzi przyzwoicie.

_______________________________________________________________________

Lista Pojazdów:

AC 289
Alfa Romeo 8c Competizione
Alfa Romeo Alfa GT 3.2 V6 24v
Ascari KZ1
Aston Martin DB4 GT Zagato
Aston Martin DB7 Zagato
Aston Martin DB9 Coupe
Aston Martin DB9 Volante
Aston Martin V8 Vantage
Aston Martin Vanquish S V12
Audi A3 3.2 quattro DSG
Audi A6 4.2 quattro
Audi S4 Cabriolet
Audi TT quattro sport
Caterham CSR 260
Chrysler 300C(r) SRT-8
Chrysler Firepower Concept Car
Chrysler ME FOUR-TWELVE
Dodge Viper SRT-10
Ducati 999R
Ducati Monster S4R
Ducati Supersport 1000DS
Farboud Supercharged GTS Prototype
Ferrari 288 GTO
Ferrari 575M Maranello
Ferrari Enzo
Ferrari F430 Spider
Ferrari F430
Ford GT
Ford Mustang GT-R Concept
Ford Mustang GT Convertible
Ford Mustang GT Coupe
Ford Shelby Cobra Concept
Ford Shelby GR-1 Concept
GM (Cadillac(r)) XLR-V
GM (Chevrolet(r)) Camaro(r) Z-28
GM (Chevrolet(r)) Corvette(r) C6 Coupe
GM (Chevrolet(r)) Corvette(r) Stingray 69
GM (Chevrolet(r)) Corvette(r) Z06 Coupe
GM (Chevrolet(r)) SSR
GM (Pontiac(r)) Firebird
GM (Pontiac(r)) GTO(r)
GM (Saturn) Sky
Jaguar Type E Coupe
Jaguar XJ220
Jaguar XK Convertible
Jaguar XK Coupe
Jaguar XKR Coupe
Kawasaki Ninja ZX-10R
Kawasaki Z1000
Koenigsegg CC8S
Lamborghini Gallardo SE
Lamborghini Gallardo Spyder
Lamborghini Miura P400 SV
Lamborghini Murciélago Coupe
Lotus Elise R
Lotus Esprit V8
Lotus Sport Exige 240R
Maserati 3500 GT
Maserati Gransport
Maserati MC12
Maserati Spyder 90th Anniversary
Maserati Spyder Cambiocorsa
McLaren F1
McLaren F1 GTR
McLaren-Mercedes SLR
Mercedes 300 SL Gullwing
Mercedes CLK 55 AMG
Mercedes CLK DTM AMG
Mercedes CLS 55 AMG
Mercedes SL 65 AMG
Mercedes SLK 55 AMG
MV Agusta F4 Tamburini
MV Agusta F4 Brutale 910S
Nissan 350Z Coupe
Nissan 350Z Nismo S-Tune
Noble M12 GTO-3R
Noble M14
Pagani Zonda C12S
Saleen S7 Twin-Turbo
Shelby Cobra Daytona Coupe
Shelby GT 500
Spyker C8 Laviolette
Triumph Speed Triple
TVR Sagaris
TVR Tuscan S
VW Golf R32
VW W12 Coupe
VW W12 Roadster
Wiesmann Roadster MF3

________________________________________________________________________

Prosimy o przestrzeganie regulaminu forum, wszystkie posty naruszające je
będą natychmiast zgłaszane do moderatora.
Prosimy także o nie zakładanie innych wątków poświęconych grze Test Drive
Unlimited, ten wątek powstał po to aby gromadzić wszystkie wiadomości
związane z tą grą nie zaśmiecając forum.
Nowy wątek powstaje po około 250 postach.

________________________________________________________________________

Lista graczy:

- ksywka na GOLu | ulubione auto( opcjonalnie :) | nick w grze

- Agent_007 | Audi A3 3.2 quattro DSG |
- Johy | Shelby GT 500 & Saleen S7 Twin-Turbo |
- master53 | Maserati 3500 GT | Master53[GOL]
- Barthez x | McLaren Mercedes SLR | barth89_PL
- czekers | McLaren-Mercedes SLR |
- Leon86 | Shelby GT 500 |
- dasintra | Alfa Romeo 8c Competizione |
- Armorgedon12 | Koenigsegg CCX | Armorgedon12 [GOL]
- Bioly74 | Aston Martin Vanquish S V12 |
- Viroxis | Audi A3 3.2 quattro DSG |
- jack | Aston Martin DB9 |
- hohner111 | Jaguar XK Coupe | hohner_GOL
- azok12 I Lamborghini Gallardo | AzoK GOL
- viesiek | Ferrari Enzo | viesiek
- szaszłyka? | Aston Martin DB9, Mercedes McLaren, GT500E, Lamborghini Gallardo, Ferrari Enzo | SZASZLYK_GOL
- Weakando | Ferrari 575M Maranello | Weakando
- kosik007 | brak | kosik007 (GOL)
- Michał Raven | Aston Martin DB9 |
- BE_WANTED | Ferrari F430 Coupe & Shelby GT 500 | gotcha
- Pr0Gh0sT | Ferrari Enzo | pr0Gh0st[GOL]
- Goofy23 | Mclaren F1 | Mr. Goofy23
- Wiewiórk |Mercedes Mc'Laren | Wiewiork
- Beaverus | Ferrari 430 & Ferrari Enzo|
- ProteZ |Mercedes SLR McLaren |
- iNfiNiTy! | Lamborghini Murciélago | szumowina
- zbm | Corvette Z06 & Ferrari 550 Maranello | boxerGOL, zbmGOLpl
- ~~BeniO~~|Ferrari 288 GTO|wuju
- pred4tor | MV Agusta Tamburini | KarolinaKar
- TyTuSPL | Lamborghini Gallardo Spyder | TytusPeL
- MaZZeo | Aston Martin V8 Vantage | MaZZeo.PL
- SwenG | Aston Martin DB9 | Sweenee
- max07 | jeszcze nic | max07_GOL_PL
- Fish_PL | Lamborhini Gallardo Spyder | Fish_92_PL
- Kompo | jeszcze nic | Kompo.PL
- Buby | nothin' | RomanGda
- mondralinski | Kawasaki Ninja ZX-10R | Zenolek_PL
- Kuki71 | Ferrari F430 | Kuki71
- sp33dy | Aston Martin Vanquish S V12 | sp33dyS
- Mateck | Shelby GT500 | Mateck_PL
- 2fast4u | Ferrari 288 GTO | krzych222
- marcinwin | Maserati GranSport | eagle1989
- Vector555 | Ferrari Enzo | Pawel01_PL
- qudlaty | Aston Martin DB9 | qudlaty.GOL
- Pvt. Creak | Saleen S7 Twin-Turbo | _CriavPL_
- The LasT Child | Shelby GT500 | GoorkA85
- pajkul | Ferrari F430 | pajkul_gol
- Gooffy | Ferrari 288 GTO | Gooffy2
- Batonpl | Ferrari F430 | Batonpl
- Michalek3922 | Ferrari F430 | Michalek3922
- DjJablko10 | Audi A3 3.2 quattro DSG | DjPeja
- wt_lesny | Ferrari 575M Maranello | wt_lesny
- Giezed| Mercedes CLS 55 AMG |Giezed
- Mad Meat PL | Ford GT | MadMeat_2
- MatiRonaLDo75| Mercedes McLaren | Matironaldo
- Gorillaz 2-D | Mclaren F1 | Gorillaz_GOL

Uprasza sie o nie przeklejanie calej listy w watku, w celu dodania gracza wystarczy wpisac w poscie jedna linijke wg. wzoru powyzej. To samo dotyczy poprawek.
________________________________________________________________________

Jak stworzyć własne radio w grze:

1. w folderze z posiadanym Profile'em tworzymy katalog o nazwie 'RADIO'. W nim umieszczamy kolejny katalog (lub w sumie maksymalnie 3) do którego wgrywamy mp3, z tego co wiem w dowolnej liczbie.
U mnie pełna ścieżka wygląda tak:

c:\Documents and Settings\<nazwa użytkownika>\Moje Dokumenty\Test Drive Unlimited\savegame\<nazwa profile>\radio\hopsasa\*.mp3

Później już tylko wrzucamy TDU, podczas jazdy wciskamy 'R'. Pojawi się mini-menu w którym:
'+' - głośniej
'-' - ciszej
'9' - kolejna stacja (ta dziewiątka z klawiatury numerycznej!!!)


________________________________________________________________________

Oficjalne dossier grupy cholernie zmotoryzowanych i doładowanych graczy - TURBOCHARGED!


________________________________________________________________________

Patch naprawiający błąd z lokalizacją Pu'uloa w wersji PL:


________________________________________________________________________

Mapa spotkań graczy GOL'a z zaznaczonym nowo założonym klubem by Mateck
Full size -->

Mapa Oahu by Google Maps by kajojo


Mapka wyspy. Jeśli jej nie ma oznacza to, że serwer padł


________________________________________________________________________

Wszystkie opinie o TDU można również wymienić na kanale #tdu-pl, irc://irc.quakenet.org/tdu-pl

________________________________________________________________________

Przydatny link - umozliwia sprawdzenie stanu serwerow TDU i Gamespy

________________________________________________________________________

Poprzednia część: https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=6469526&N=1

13.06.2007
19:46
[2]

Weakando [ Senator ]

Pierwszy? :P

Shifty widziałem Cie na mapie ale już na wyspie nie mogłem Cie znaleść :(

13.06.2007
20:11
[3]

Shifty007 [ 101st Airborne ]

Gdyby ktoś się pytał, dlaczego nie ma trzeciego screena w poprzednim wątku to - Invalid Request (Verb) czy coś takiego mi wyskoczyło, a nie zdążyłem wyedytować, bo musiałem pilnie wyjść.

Weakando --> Widocznie rzuciło Cię do innego basenu. Zdarza się. :)

Gdybyś chciał pośmigać, to zaraz zaczynam grać. Znajdziesz mnie. :)

13.06.2007
20:33
[4]

wt_lesny [ Pretorianin ]

ja bede troche pozniej, dostalem blok na gpu i teraz sprawdzam szczelnosc ukladu - to troche potrwa

13.06.2007
22:03
smile
[5]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

No i po kolei wszyscy sie zmyli :)

Jeden screenik i wracam do Dreamfalla ->

EDIT : No nikt, wszyscy pouciekali, a sam ze soba jezdzic nie bede :) Chyba ze chcesz testnac bloczek, jakie tempy pod obciazeniem w TDU?

13.06.2007
22:04
[6]

wt_lesny [ Pretorianin ]

no nikt juz nie jezdzi? spodziewalem sie ja zaczynam wy uciekacie !

13.06.2007
22:09
[7]

Giezed [ Pretorianin ]

Mam 2 dzisiejsze fotki:)



1.

13.06.2007
22:13
[8]

Giezed [ Pretorianin ]

2.

WV 12 Roadster, troche powolny, ale bojowy:)



na pierwszej fotce wystapili: qudlaty, Shifty007 i autor

13.06.2007
22:38
[9]

wt_lesny [ Pretorianin ]

qudlaty, blok swiftecha wiec nie tani a temp juz mowie. co prawda nie testowalem pod tdu tylko pod 3dmarkiem05 - 5x kazdy test (bez testu cpu) w ustawieniach 1280x1024; anizo x16; AAx6.
Wynik - max temp 49 st, max procesora 46 (przy testowaniu samego procesora 2xPrime95 przez ok 6h max temp 50st. - podkrecony z 2200 na 2750 @ 1.365v) porownujac z temperaturami na stockowym wiatrunie i zalmanie vf900cu - nie porownuj gowna do twarozku jak to moj kumpel zwykl mawiac. tam temp wynosily ok 80-90 st przy graniu/3dmarku, no i niektorzy wiedza co sie stalo 2 razy na vf900.

temp otoczenia w trakcie testu 26-27 st.

EDIT: jak skoncze robic co robie to wrzuce fotki jak to moje akwarium wyglada

13.06.2007
22:42
smile
[10]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

Niezle temperaturki, warte zabawy i wydatku :)

Tak na dobra sprawe moglbym zmontowac dowolny kibel u siebie, cena nie gra roli, problem w tym, ze nigdy tego nie robilem, wiec pewnie cos bym spieprzyl, a w najlepszym przypadku woda by mi zzieleniala i tyle by z tego wyszlo (albo pompki bym zapomnial wlaczyc ).

13.06.2007
23:39
[11]

wt_lesny [ Pretorianin ]

qudlaty ja tez nigdy tego nie robilem, kupilem zestaw thermaltake bigwater 745 za ok 400 zl i blok na grafe swiftech mcw60 za 190. woda by ci nie zzieleniala bo to borygo rozcienczone woda destylowana :). a pompa jest podlaczona do molexa wiec sie sama wlacza.

obiecane fotki:


EDIT: mysle ze jakbym zamiast tego bloku thermaltake'a zalozyl swiftecha apogee GT to bym jeszcze zjechal ze 2-3 stopnie z procesora, ten blok nie jest zbyt rewelacyjny - przestarzaly projekt strasznie gruba podstawa

podlaczylem tv do kompa (nareszcie). 23 cale rozdzialka 1280x768. musze powiedziec ze duzo fajniej niz na monitorze 4:3 mimo ze ma wieksza rozdzielczosc



fil po wrzuceniu na photobucket strasznie starcil na jakosci -wyglada o wiele lepiej

14.06.2007
14:28
smile
[12]

synek2 [ Centurion ]

gdzie można najtaniej kupić TDU i za jaką cenę??

14.06.2007
14:37
[13]

wt_lesny [ Pretorianin ]

pojedz do media markt tam za 89 zl bodajrze jest, czy gdzies bedzie taniej to nie wiem

14.06.2007
14:50
smile
[14]

synek2 [ Centurion ]

bo w AUCHAN też jest za 89. chyba że potaniało.

14.06.2007
14:51
[15]

Shifty007 [ 101st Airborne ]

Na allegro dostaniesz już za 60zł.

14.06.2007
14:54
[16]

synek2 [ Centurion ]

ale tam nigdy nie mam pewności że tam wszystko jest i działa

14.06.2007
14:59
smile
[17]

synek2 [ Centurion ]

a jakie masz auta w swoim garażu?? W TDU .

14.06.2007
15:00
[18]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

No to kup w sklepiku u dystrybutora. Jesli rejestrowales jakies gry CD-Projektu, wtedy na pewno otrzymales Wirtualne Pieniadze. Za 20 wPLN mozesz miec gre o 20 zl tansza, dolozysz jeszcze 20wPLN i masz wysylke gratis ;)

A jak nie to idz do mediamarktu i nie marudz :P

EDIT : A o auta to nie pytaj, mamy praktycznie wszystkie warte uwagi (i kilka nie by dobic do 50 aut i zaliczyc achievmenta)

14.06.2007
15:10
smile
[19]

synek2 [ Centurion ]

rozumiem

14.06.2007
15:25
smile
[20]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

A ja mam inne pytanie...

Nosze sie z zamiarem kupna monitora LCD 19". Cena gdzies tak do 1000 zlotych, wiecej bede musial dokladac z wlasnej kieszeni. Moglibyscie cos polecic?

Czytalem w nowym CDA test 28 monitorow i pierwsze miejsce w kategori do 1000 zl zajal Benq FP936G X i wlasnie tego chcialbym kupic (wg ich testu - jakosc obrazu 100, maksymalny czas reakcji 14 ms). Stoi za cale 869 zl.

Ewentualnie wezme to samo co ma moja siostra - czyli Philipsa 190 B7. Przemawia za nim gwarancja Perfect Panel na 3 lata - jesli ktorys z piskeli/subpikseli sie zwali przez ten okres, wymieniaja matryce na nowa (sprawdzone szwagrowi siadl jeden i wymienili matryce). Cena w sumie niewiele wyzsza. Zaraz zreszta go podlacze i sprawdze jak gry na nim chodza.

Wszystkie oczywiscie w rozdzielczosci 1280x1024, myslalem tez na panoramicznymi, ale wiekszosc pracuje w rozdzielczosci 1680x1050 i o ile teraz wszystko mi w takiej ruszy, o tyle za rok/dwa moze byc juz nieciekawie.

Jesli macie jakies sugestie, znacie jakis ciekawszy model, albo wiecie cokolwiek co mogloby pomoc w wyborze - piszcie, jestem otwarty na propozycje ;)

14.06.2007
15:35
[21]

wt_lesny [ Pretorianin ]

bierz benka i nie marudz, ewentualnie mozesz sie zastanowic nad jakims lg. ja osobiscie lg nie lubie i bym nie bral ale jezeli tobie nie przeszkadza to moze sie rozerzyj.

Z mojego punktu widzenia zawsze lubilem NECa, ale patrzac teraz na to co proponuje NEC i inne firmy takie jak LG czy Samsung, ew BENQ to teraz juz bym NECa nie kupil dlatego ze jest za drogi w stosunku do parametrow.

14.06.2007
15:52
smile
[22]

Shifty007 [ 101st Airborne ]

qudlaty --> Mam panel Benq FP91GP i muszę powiedzieć, że jest bardzo dobrym wyborem. :)

Czas reakcji ma nieco wolniejszy(8ms) od tego, który wybrałeś (2ms), ale dla takich szaraków jak my, to i tak jest niezauważalne. ;) Mój bije go natomiast w kwestii kontrastu oraz kątów widzenia. :)

Porównaj sobie.

FP91G P:
FP93G X:

14.06.2007
15:57
[23]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

Sam myslalem na Nec'iem ale cena skutecznie zniecheca. LG nie wezme - wszystko co kupilem tej firmy szwankowalo. Samsunga Syncmastera mialem - pochodzil pol roku i zaczal generowac jakies dziwne paski, jakby sie namagnesowal (a nie mial od czego bo gram na sluchawkach). Wyslalem na serwis, czekalem na niego 3 tygodnie, przy odbiorze poinformowali mnie ze wada nie wystapila. Zdziwiony wrocilem do domu, podlaczylem - paski znikly. Podzialal z trzy miechy i znow ta sama historia. Do tego zaczal ostatnio piszczec i trzeszczec - jak na dwuletni CRT to troszke smieszne. Dlatego Samsungowi tez mowie - nie. Zostane wiec przy tym Benqu chyba.

Wlasnie podlaczylem Philipsa siostry, zaraz beda tesciki, jakby ktos mial ochote smignac w TDU to zapraszam ;)

Dziwnie sie pracuje w rozdzielczosci 1280x1024, roznica ogromna :)

EDIT : Shifty -> Kolejny zadowolony klient Benqa? Zaraz obadam linki.

Jedno mnie jeszcze martwi - pamietam ze kiedys w LCD bardzo czesto zdychaly piskele. Pare miesiecy temu, gdy chodzilem po Mediamarkt szukajac tego Philipsa dla siostry, porozmawialem ze sprzedawca i z tego co mi mowil - w tej chwili jedyne bledy piskeli jakie sie pojawiaja, wynikaja z uszkodzen podczas transportu. Technologia ponoc tak poszla naprzod - ze jesli monitor od poczatku jest sprawny, to zostanie tak przez pare lat. Prawda to? Bo jesli mam spac spokojnie przez trzy lata, to tez wezme tego Philipsa...

14.06.2007
15:57
[24]

wt_lesny [ Pretorianin ]

akurat to ze jest napisane 2 czy 8 ms to gowno prawda (chyba ze kogos interesuja tylko reakcje g2g) realny czas matrycy reakcji matrycy to jakie 10-16 ms.

qudlaty ja chetnie pojezdze tylko ni bede gadal bo na tv gram

14.06.2007
16:06
smile
[25]

Shifty007 [ 101st Airborne ]

qudlaty --> Ba. Pracuje bez zarzutów od trzech miesięcy.

ps. Postawiłem już wóz pod klubem.

14.06.2007
17:32
[26]

wt_lesny [ Pretorianin ]

z tymi pikselami to nie do konca tak, otoz swojego czasu firmy takie jak lg i samsung mialy tak gowniane klejenia sciezek ze po jakims roku sie po prostu odklejaly i powodowaly badpixele, ew nie dzialaly subpixele.

na PB wrzucilem screeny z gry na telewizorze 16:9. w sumie duzej roznicy nie ma tylko wiecej po bokach widac

14.06.2007
17:44
[27]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

Wiecie co wam powiem? Ta gra dziala mi plynniej w wyzszej rozdzielczosci niz w nizszej. Klatek mam owszem mniej, ale nie ma skokow z 80 na np. 40 przy wjezdzie do miasta, dzieki temu "nie szarpie".

Ogolnie jestem zadowolony, monitor sprawuje sie dobrze, smuzenia nie dostrzeglem, zaraz odpale inne gry na test. Ale i tak wezme chyba benqa :P

lesny ->

14.06.2007
17:44
[28]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

Shifty ->

14.06.2007
17:45
smile
[29]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

Grupka ->

Pozniej dolaczylo do nas chyba z 6 innych Polakow :)

Dzieki za jazde, jakby co to krzyczec ;)

14.06.2007
17:48
[30]

wt_lesny [ Pretorianin ]

qudlaty,nie wiem przy okazji jakiej karty to bylo, wszak juz jakis czas minal ale duzo serwisow o sprzecie pisalo ze karta lepiej pracuje na wyzszych rozdzieloczsciach, widocznie z 8800 jest tak samo

14.06.2007
18:12
[31]

szaszłyka? [ Prawdziwy Kibic ]

Ej mam małe pytanko:
mojemu bratu na sprzęcie: Core 2 Duo 1,84 GF 8800 GTS 256MB i 2GB RAM, gra ścina się podczas zakrętu, brat próbował grać na najniższych detalach najwyższych i średnich i działo się to samo. I pytanie czy da się coś zrobić żeby się tak nie działo?

14.06.2007
18:18
[32]

wt_lesny [ Pretorianin ]

1 . nie ma takiej karty graficznej
2. a gdzie mu scina na kazdym zakrecie? w miescie? jakims konkretnym ?

sa takie miejsca w ktorych gra doladowuje mape, w tych miejscach najczesciej gra sie zawesza albo wystepuja szarpniecia. jezeli dzieje sie to na zakrecie niedaleko wyzwania jaguara (czy jak to sie tam nazywa) i wywala go do windowsa to sugeruje sciagnac patch poprawiajacy ten blad w wersji polskiej

14.06.2007
18:19
[33]

boro [ Senator ]

ja kuplem w MM za 85 PLN

14.06.2007
18:28
[34]

szaszłyka? [ Prawdziwy Kibic ]

1 . nie ma takiej karty graficznej
GTS sorry ;)

2. a gdzie mu scina na kazdym zakrecie? w miescie? jakims konkretnym ?
Po większości w mieście ale i poza nim się zdarza

14.06.2007
18:28
[35]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

Tak teraz sie zaglebiam w te monitory i wychodzi, ze monitor Shiftiego jest na matrycy MVA, a ta zapewnia znacznie lepszy obraz, kosztem jednak reakcji. Ten moj, nad kotrym myslalem to matryca TN+. Widze, ze chyba bede musial sie dobrze zastanowic i pewnie bez lektury forum mva.pl nie obejdzie sie...

EDIT : Poprawka, jest ponoc na jeszcze nowszej matrycy - PVA.

A co do scinania sie TDU na 8800 to tak niestety bywa na zasyfionym systemie i dawno nie defragmentowanym dysku. Innej mozliwosci nie ma, chyba, ze ma plyte na chipsecie 965 i mu sie po przetaktowaniu szyna PCI-ex z 16x na 1x przelaczyla :P

14.06.2007
18:35
[36]

Porucznik [ Centurion ]

Witam. Jakie znacie sposoby na umknięcie policji? Przecież chwila nieuwagi i można taki mandat dostać że gały na wierzch wyłażą...

14.06.2007
18:36
smile
[37]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

W multi nie ma policji - tzn. do trzech gwiazdek nikt Cie nie sciga, dopiero jak uzbierasz trzy to od razu mandat. Nie ma wiec tego problemu. Oczywiscie w wyscigach/wyzwaniach single policja juz jest i wtedy trzeba uwazac.

EDIT : 666 post >:)

14.06.2007
18:49
smile
[38]

Giezed [ Pretorianin ]

Witam stałych wyznawców TDU:) Mam takia sprawkę, mianowicie dzisiaj jak sobie przechodziłem jeden z wyścigów, to pokazała mi się w prawym dolnym rogu ikonka "masz wiadomość", pojechałem wiec na chate sprawdzic skrzynke, a to był oficjalny mail od Atarowców odnośnie nadchodzącej łatki, walki z chiterami (mają zresetować dotychczaso we statsy) i o wcześniej zapowiadanych nowych autkach - Audi i Nissanie. Niemam niestety zdjądka, ale napewno Wy też dostaniecie takie coś:). Łatka chyba juz blisko.

14.06.2007
18:53
[39]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

Pod koniec jazdy z lesnym tez mi sie pokazala ikonka nowej wiadomosci. Sam bylem ciekaw co to, ale jako ze jeszcze troche pojezdzilem, to pozniej po wyjsciu zapomnialem sprawdzic. Dobrze wiedziec, ze to to... A zreszta, zaraz sprawdze...

EDIT : Screen - nie wiem dlaczego do mnie przyszlo po francusku :/

14.06.2007
19:28
[40]

Shifty007 [ 101st Airborne ]

Po angielsku -->


szaszłyka? --> Pisząc nie ma takiej karty graficznej wt_lesny nie miał na myśli literówki, tylko fakt, że nie ma 8800 w wersji 256MB. Są tylko 320 i 640MB.

14.06.2007
19:55
[41]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

Moze jezyk ustawia sie po zalogowaniu na atari? Ja tam konto zalozylem, ale ze nie przyslali potwierdzenia to nawet nie wlazilem.

W kwestii monitorow - Monitor Shiftiego odpada i nie chodzi tu o jakosc, bo ta jest swietna tylko dostepnosc. Nigdy za duzo ich u nas nie bylo, a w tej chwili nie ma ich praktycznie wcale, przez to ze wszedl nowszy model FP93GP - praktycznie to samo, roznica jedynie w kontrascie.

Takze pytanie za sto punktow - FP93GP na MVA czy FP93GX+ na TN?

EDIT : A dlaczego plus a nie ten poprzedni? Bo to nowszy, poprawiony model - kontrast zostal troszke podciagniety i katy ciut lepsze, a cena praktycznie bez zmian.

14.06.2007
21:00
smile
[42]

Shifty007 [ 101st Airborne ]

qudlaty --> Ostatni sklep, który jeszcze oferuje tego Benka. :) lub allegro, jeśli wolisz


Tymczasem wrzucę kilka wypocin. :)

1

14.06.2007
21:01
smile
[43]

Shifty007 [ 101st Airborne ]

2

14.06.2007
21:03
smile
[44]

Shifty007 [ 101st Airborne ]

3. Artistic part! :P

14.06.2007
21:04
[45]

Shifty007 [ 101st Airborne ]

4

14.06.2007
22:48
[46]

MaZZeo [ LoL AttAcK ]

Szlag by to trafił :/ Zapomniałem zachować savy do tdu przed formatem... nie wiem jak, ale nie zachowałem :/

No cóż, czeka mnie znowu przechodzenie gry od nowa... zaczne do momentu, kiedy wydadzą patcha.

14.06.2007
22:55
[47]

wt_lesny [ Pretorianin ]

qudlaty tobie teztak nagrywarka rypie plyty? no moze nie az tak strasznie ze po 10 odpaleniach nie da sie jej nawet ogladac, ale moja plyta od tdu ktora siedzi w napedzie praktycznie caly czas odkad gra sie pojawila, juz tak doskonale nie wyglada.

14.06.2007
23:02
[48]

MaZZeo [ LoL AttAcK ]

Słuchajcie, a kiedy ma byc patch? Jakaś dokładna data podana? Czy tylko czerwiec 2007? :/

15.06.2007
00:10
[49]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

Lesny -> Nie, plytka od TDU nie ma nawet najmniejszej skazy. Podobnie inne, takze prawie na pewno cos z twoim egzemplarzem. Inna sprawa - ze to jest tak naprawde Pioneer 111D z logiem Asusa ;) A te nagrywarki byly bardzo popularne swojego czasu i prawie na pewno byloby glosno, gdyby robily cos niepozadanego z plytami.

15.06.2007
07:13
[50]

iNfiNity! [ NSX ]

ja rozwiązałem ten problem kupując TDU polskie i odpalając do gry Clona z wersji ang... wszystko śmiga, płytka w stanie nowym :-)

15.06.2007
07:50
[51]

wt_lesny [ Pretorianin ]

dobrze ze w cdprojekcie mozna w razie czego wymienic nosnik, co prawda to kosztuje ale i tak mniej niz cala nowa gra

15.06.2007
09:45
[52]

Shifty007 [ 101st Airborne ]

Mój 111D również nie zostawił żadnych śladów swojego urzędowania, czy to na płycie TDU, czy innych. :)

15.06.2007
10:59
[53]

Bart2233 [ Pretorianin ]

Mi by się łatka przydała bo wogule nie jeżdże przez neta bo na każdych ustawieniach od 800x600 bez AA do 1280x1024 z AAx4 gra chodzi bardzo podobnie!!! usunięcie z dróg pojazdów i efektów(jak ktoś chce mogę napisać jak) nie pomaga.
Oby tylko patch pomógł bo na Allegro instalowaną grę ciężko sprzedać nawet za 50 zł.

15.06.2007
16:28
smile
[54]

mondralinski [ Pretorianin ]

Bart2233-----> podaj jak usunąc

15.06.2007
17:28
[55]

The LasT Child [ MPO GoorkA ]

Czy jest już jakaś możliwość przerzucenia trybu konta z sieciowego na offlineowe? Teraz gram cały czas na sieciowym, ale w wakacje nie będę miał dostępu do neta i trochę mi zajmie czasu dojście do momentu w którym obecnie jestem (pomijając fakt, że nie mam na to zbytniej ochoty)...

15.06.2007
17:55
[56]

wt_lesny [ Pretorianin ]

nie ma ,musisz zaczac od poczatku.

15.06.2007
19:01
[57]

Bart2233 [ Pretorianin ]

mondralinski-->Aby usunąć ruch uliczny->otwierasz katalog z grą wcgodzisz w folder EURO/Bnk/Vehicules i do folderu Traffic dopisujesz BAK_ folder ma mieć nazwę BAK_Traffic i już na całej wyspie nie ma żadnego samochodu oprócz naszego i przeciwników.
Aby usunąć efekty typu ptaki,liście śmieci otwierasz katalog z grą EURO/Bnk i zmieniasz nazwę folderu Details na BAK_Details możesz pozbyć się poszczególnych efektów otwierając folder Details dopisując BAK_ do:
Birds.bnk-ptaki
Papers.bnk-śmieci
RoadPatch.bnk-nie pamiętam

15.06.2007
19:05
[58]

Mad Meat PL [ Konsul ]

The LasT Child --> Można! Nie można zmienić na konto off-linowe, ale można wyłączyć interakcję on-line. Po prostu wchodzisz w opcję i 'wyłącz interakcję on-line' (czy jakoś tak). Wtedy gra zachowuje się jak na off-line (zamiast graczy jeżdżą wygenerowane boty itp.)

15.06.2007
19:26
[59]

The LasT Child [ MPO GoorkA ]

Ale czy na samym początku nie będę musiał się i tak zalogować na moje konto?

15.06.2007
19:47
[60]

Mad Meat PL [ Konsul ]

Będziesz musiał, ale wydaje mi się, że gdy raz się wyłączy interakcję on-line, to potem juz się logujesz bez łączeniem się z netem.

15.06.2007
22:35
smile
[61]

TeadyBeeR [ Legend ]

Mnie znowu rozlaczylo, wiec chyba na dzisiaj koncze. Dzieki za wspolna jazde.

16.06.2007
00:49
smile
[62]

Shifty007 [ 101st Airborne ]

Wrzuciłem na PB trochę zaległych screenów.

16.06.2007
08:37
smile
[63]

mondralinski [ Pretorianin ]

Bart2233-----> dzięki wielkie

16.06.2007
15:13
[64]

polak111 [ T42 ]

Aby odblokwac salony motocyklowe trzeba ZNALEZC czy ODWIEDZIC wszystkie salony samochodowe ?

16.06.2007
15:22
[65]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

Znalezione to masz od poczatku - w sensie ze widac je na mapie. Ale jak tam podjedziesz to zrioba sie z szarych biale i wtedy bedzie zaliczone. A do srodka wchodzic nie musisz.

16.06.2007
16:05
[66]

wt_lesny [ Pretorianin ]

jednym slowem wystarczy przejechac droga przy ktorej stoja

16.06.2007
16:09
[67]

boro [ Senator ]

takl, ale tak, abys uslyszal "pikniecie" GPSa

16.06.2007
16:33
[68]

wt_lesny [ Pretorianin ]

niekoniecznie, wystarczy zeby droga zaznaczyla sie na niebiesko, w niektorych przypadkach nie trzeba nawet dojezdzac do salonu

16.06.2007
20:22
[69]

Bart2233 [ Pretorianin ]

Ja tam miałem frajdę z jeżdżenia po salonach samohodowych.

16.06.2007
20:24
smile
[70]

Shifty007 [ 101st Airborne ]

Gra ktoś? Pytanie kierowane przede wszystkim do członków TC. ;)

16.06.2007
20:31
[71]

TeadyBeeR [ Legend ]

Ja bym i pojezdzil, ale zaraz do mnie kumple na piwo wpadaja. :D
Moze i dolacze, najwyzej nagle znikne z gry.

16.06.2007
20:58
smile
[72]

mondralinski [ Pretorianin ]

Szykuje się rywal dla TDU :/

16.06.2007
22:20
smile
[73]

szaszłyka? [ Prawdziwy Kibic ]

Szykuje się rywal dla TDU :/

Eee jaki? NFS Pro Street?

17.06.2007
10:15
[74]

wt_lesny [ Pretorianin ]

przegladalem dzisiaj katalogi TDU i zauwazylem cos takiego



dla innojezycznych niz angielski pedestrians to przechodnie. czyzby w poczatkowej fazie projektowania gry atari uwzglednilo ruch rowniez na chodnikach ? jezeli tak to jedyne co mi przychodzi do glowy przemawiajace za ich usunieciem to problemy z wydajnoscia gry.

EDIT: pedestrian to takze przyziemny/nudny - w tym przypadku nie wiem o co moglo chodzic

17.06.2007
10:30
[75]

Shifty007 [ 101st Airborne ]

lesny --> W tym pliku mogą być także zawarte modelki/autostopowicze/sprzedawczynie itp. :)

17.06.2007
10:36
[76]

wt_lesny [ Pretorianin ]

no tak gdzie ja mialem mozg :)

17.06.2007
10:43
[77]

Shifty007 [ 101st Airborne ]

Wrzucę wczorajsze wypociny i idę się ogarnąć. :)

Burnout nowym nabytkiem. ;)

17.06.2007
10:53
[78]

Shifty007 [ 101st Airborne ]

17.06.2007
10:53
[79]

Shifty007 [ 101st Airborne ]

:)

17.06.2007
10:55
[80]

Shifty007 [ 101st Airborne ]

17.06.2007
14:33
[81]

polak111 [ T42 ]

Mój rekordzik prędkośći :)

17.06.2007
15:03
[82]

wt_lesny [ Pretorianin ]

poczekaj az pociagniesz 460 :)

17.06.2007
15:17
smile
[83]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

Wczoraj razem ze shiftym dwa razy okrazylismy wyspe, z tym ze nie jechalismy po okregu, a zaglebialismy sie troche by zaliczyc zakrety ;) Razem wyszlo z dobre 450-500 km i byl to chyba najdluzszy przejazd w mojej karierze.

Na poczatek jezdzilem tuscanem, ale juz mi przeszlo na te autko, wiec przesiadlem sie w Vanquisha. Pozniej wzialem gallardo - samochod tak samo "bezjajeczny" jak Murcielago. Ratuje go jeszcze wyglad, ale to ze dlawi sie na 6 biegu skutecznie przekresla go w moich oczach.

Z ciekawych rzeczy warto wymienic dynamike - praktycznie caly czas sunelismy z ta sama predkoscia, raz jeden jechal w cieniu drugiego, raz drugi w cieniu pierwszego. Cos wspanialego ;)

Zakrety zaliczylismy dwa razy - raz shifty dojechal pierwszy raz ja, dystansu wiekszego niz 200 m miedzy nami nie bylo, momentami byla mala walka "na lokcie" ;)

Takze fajnie sie jezdzilo, mimo ze tylko w dwie osoby - to przynajmniej nie trzeba bylo czekac na "ogonki"

Odnosnie zakretow jeszcze - Shifty wpadl na pomysl by stworzyc tam wyzwanie, ustawic w miare czas i umiescic w zajezdzie. Kandydaci do turbocharged musieli by albo czas pobic, albo zblizyc sie do niego, by zostac przyjetymi. Mysle ze to dobry pomysli i niezly tester przyszlych kandydatow. Nagrode ustawilo by sie jak najmniejsza, wpisowe dosc duze - po to by zniechecic cheaterow.

Jedyna fotka z wczorajszego przejazdu - niestety ciemna i przez to nieudana ->

17.06.2007
15:18
smile
[84]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

Tuscan ->

17.06.2007
15:19
smile
[85]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

Vanquish ->

Fajna bryka, chociaz elektronika w sumie mysli za kierowce ->

Na desce widoczne m.in. ESP.

EDIT : Widoczne ze srodka, bo na screenie nie ;)

17.06.2007
15:20
[86]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

Vanquish 2 ->

17.06.2007
15:20
[87]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

Gallardo ->

17.06.2007
15:21
[88]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

Gallardo 2 ->

17.06.2007
15:21
[89]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

Gallardo 3 ->

17.06.2007
15:24
smile
[90]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

Gallardo 4 ->

Mysle, ze starczy, zreszta cos sie sypie forum, bo po kilka razy musze dodawac az "zaskoczy"

Mam trzy godzinki na jazde, jakby co to szybka odpowiedz bo czekac nie bede, odpale po prostu Dreamfalla. O 19 zaczyna sie 36h maraton w pracy.

Co do monitora i g25 - kase juz mam, ale kupie dopiero pod koniec miesiaca, matka znow wyjezdza i pozyczylem jej :P Odda mi na wyplate, nie moge sie juz doczekac :)

17.06.2007
15:27
[91]

mondralinski [ Pretorianin ]

Ja moge przyjechac

17.06.2007
15:41
[92]

Shifty007 [ 101st Airborne ]

Dokończę obiad i możemy się przejechać.

17.06.2007
16:17
[93]

mondralinski [ Pretorianin ]

dzięki za jazde ale musze spadac

17.06.2007
17:40
smile
[94]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

A ja z kolei musze isc do pracy - 36h :/

Zaczalem w tym ->

17.06.2007
17:41
smile
[95]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

A skonczylem w tym ->

Tydzien na nie polowalem, ale jest, wreszcie :)

17.06.2007
20:18
smile
[96]

mondralinski [ Pretorianin ]

Jedzie ktoś? proponowana klasa jaką chcecie

17.06.2007
22:27
smile
[97]

Shifty007 [ 101st Airborne ]

Zapomniałbym! ;D

17.06.2007
22:31
[98]

Mad Meat PL [ Konsul ]

Shifty007 -> Czy mi się wydaje, czy na screenie wyżej też Ci się "stuknięcia" robią czarne?

17.06.2007
22:45
[99]

Shifty007 [ 101st Airborne ]

Mad Meat PL --> Wydaje Ci się. U mnie to tak wygląda.

18.06.2007
19:42
smile
[100]

Michał Raven [ Jeremy Clarkson ]

Nowy filmik:

18.06.2007
19:53
[101]

Suver [ Centurion ]

Jaką karte graficzną polecali byś cię do tej gry?

Dwa warunki:
1. Nic powyżej 1000zł :))
2. Dostępność w sklepach komputerowych

18.06.2007
19:58
[102]

Shifty007 [ 101st Airborne ]

Suver --> Przykładowo 7900GTO/GTX, Radeon X1950XTX.

Tak się składa, że tą pierwszą mam na sprzedaż na allegro. :)

18.06.2007
20:26
[103]

Suver [ Centurion ]

;)

Cena spoko ale ja będę sobie raczej w sklepie kompletował nowy komputer więc niestety nie kupie.

Na początku jak się zastanawiałem nad kupnem nowego kompa to myślałem o 8600 GT, jak myślicie jak by na takiej się grało?

18.06.2007
20:32
[104]

Shifty007 [ 101st Airborne ]

Suver --> Moim zdaniem nie warto pakować się w te karty, bo wydajnościowo zostają za 7900. Przemawia za nimi jedynie fakt obsługi 10 biblioteki dx. A z grami pod tą bibliotekę możesz mieć problem na tej grafice, bo będą pewnie sporo wymagały.

Nie pamiętam dokładnie jaka karta odpowiadała osiągami tym 8600, ale z tego co mi się wydaje, były to 7600.

Najlepiej będzie kupić teraz albo 8800 GTS/GTX, albo jakiegoś mocniejszego 7900, a dopiero później przenieść się na 8800.

18.06.2007
20:43
[105]

Suver [ Centurion ]

No w sumie racja, a i tak Visty nie będę miał to karta pod dx10 mi nie potrzebna.
Poczytam o tej 7900 i najprawdopodobniej się na nią skusze :)

Wielkie dzięki za rady

18.06.2007
20:54
smile
[106]

Stranger [Gry-OnLine] [ Metallicar ]

Polecam kartę, którą sprzedaje Shifty, bo sam ją mam i właściwie poza Colinem i paroma innymi gierkami ze zjebaną optymalizacją funkcjonuje wyśmienicie. :)

Btw, wrzuciłem ostatnio parę wcześniej nagranych filmików, tyle że teraz z nowym podkładem muzycznym :) nJoy :)


18.06.2007
21:00
[107]

Suver [ Centurion ]

Ale ogólnie dało się w colina grać? na colina też na pewno się skusze więc się pytam ;)

A grał ktoś z was na tej karcie w Gothica III? jak tak to czy dobrze się sprawowała?

18.06.2007
21:02
[108]

Shifty007 [ 101st Airborne ]

Suver --> U mnie Colin działał w miarę płynnie na średnio wysokich detalach z AAx4. Gothica nie posiadam, bo nie interesuję się zbytnio takimi grami.

18.06.2007
22:40
[109]

wt_lesny [ Pretorianin ]

suver, nie ma kompa ktory pociagnie ladnie gothica 3 :) niby smieszne ale fakt. na moim kompie rwalo nawet w srednich detalach. co do 1950XTX to bym sie zastanowil. mam model nizsza karte i wszystko fajnie dopoki sie nie odpala nowych gier, zupelnie jakby tracila cala moc obliczeniowa a przerabiala ja na cieplo, (tylko i wylacznie cieplo). w tej chwili jedynym rozsadnym rozwiazaniem jest 8800 gts 320 (i wyzsze). nie ma sensu kupowac kart ze starego dx nawet jezeli nie planujesz kupic visty. do tego zastanow sie czy twoj komp jest w stanie zutylizowac nowe mocne karty, bo moze byc tak ze mimo kupna jakiegos potwora jego moc bedzie przyblokowana przez wydajnosc procesora albo za mala ilosc ramu zeby w pelni wykorzystac mozliwosci karty (dla niedowiarkow radze poczytac o bottleneckingu)

18.06.2007
22:56
[110]

..::Geralt::.. [ MOTÓR ]

Podłączyłem ostatnio kierownicę ale działa jakoś niemrawo trzeba przekręcić prawie do końca aby cokolwie skręcić. Jak ustawić aby działała od początku?

18.06.2007
22:58
[111]

wt_lesny [ Pretorianin ]

wlaczyc kierownice to raz, ustawic linearity na max to dwa, ustawic wieksze sensitivity to trzy

19.06.2007
10:01
[112]

Suver [ Centurion ]

suver, nie ma kompa ktory pociagnie ladnie gothica 3 :)
To, to ja wiem ;)

w tej chwili jedynym rozsadnym rozwiazaniem jest 8800 gts 320 (i wyzsze).
Fiu fiu ponad 1tys za karte to raczej nie na moje zarobki (a w zasadzie moich rodziców :P).

19.06.2007
10:25
smile
[113]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

Na moim 8800 Gothic 3 chodzi dosc dobrze na maxymalnych. Oczywiscie nie obylo sie bez grzebania w ini, glownie zwiekszylem cache i zasieg widzenia przeciwnikow, bo wnerwialo mnie jak slyszalem stado np. wilkow, ktore sobie powarkiwalo w glosnikach, a widac ich nie bylo, bo engine nie wyswietla dalej niz 30 m. Jedyne scieca mam podczas wyzwalania miast z orkow, ale tego chyba nawet komputer NASA nie pociagnie. Ogolnie gra - srednia. Pogralem troche i mialem dosc. Jesli chodzi o optymalizacje, to ta gra powinna dostac czerwona kartke. Na zewnatrz 40-60 klatek w miastach zaraz po wejsciu 25-pozniej podlatywalo do 35. Najbardziej boli system walki - strasznie nieprzemyslany, no i jak atakujesz grupke orkow - to klepiesz jednego a reszta grzecznie czeka - przez co zaden ork Ci nie straszny, a to sprawia, ze cala ta rzekoma "okupacja" jest mocno naciagana i klimat sie ulatnia.

Natomiast do TDU spokojnie wystarczy juz 7600 GS/GT.

Jakos w pazdzierniku zeszlego roku mialem brac X2 i wlasnie GTO. Mialem okazje sprawdzic ten zestawik bo kumpel sobie sprawil. Calkiem ladnie mu gothic dzialal, ale raczej preferowal srednie ze wzgledu na miejscowe przycinki.

A - rozumiem ze kompa bierzesz z 2 GB RAMu? Bo z jednym to sie nawet za Gothica nie zabieraj ;)

Jako ze zrobil sie taki malusi offtop, to ja tylko rzekne, ze jestem chetny pojezdzic, ale to dopiero za chwile, ze wzgledu na siersciucha i zakupy ;)

19.06.2007
11:05
[114]

wt_lesny [ Pretorianin ]

najtanszy gf 8800 gts 320 kosztuje 1100 zl. mysle ze nie ma sensu kupowac na szybko karty do 1000, tylko lepiej dozbierac troche i kupic 8800. jak popatrzysz to moze znjdziesz nawet taniej (galaxy jest bodajze najtanszy). co do gothica to jest orzej zoptymalizowany niz tdu, a to juz sztuka

19.06.2007
11:10
[115]

Mad Meat PL [ Konsul ]

Wczoraj próbnie zainstalowałem TDU na laptopa, i tam walnięte samochodzy nie robią się czarne. Na piecu przeinstalowałem, ale jest tak, jak dawniej. Czy to wina sprzętu, czy nie mam jakiś sterowników (których nie mam zamiaru szukać)?

19.06.2007
11:14
smile
[116]

Kaka11 [ Konsul ]

Ja mam Amd Athlon 64 3000+ nvidia 6150 640 ram i mi sie tnie....

19.06.2007
12:08
smile
[117]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

Zdziwilbym sie gdyby dzialalo plynnie. Uklady pokroju 6100 sa montowane w plytach jako integry :)

19.06.2007
12:15
[118]

wt_lesny [ Pretorianin ]

mad meat -> omg rzeczywsicie teraz sa takie czasy ze zeby znalezc sterowniki trzeba miec tydzien wolnego.
Nvidia

ATI

19.06.2007
12:23
smile
[119]

Mad Meat PL [ Konsul ]

wt_lesny -> Zwłaszcza jak się ma już wakacje... ;)

BTW czy te sterowniki naprawdę mogą cokolwiek zdziałać? Szczerze mówiąc, nie wierzę w ich "magiczną" moc. W 95% przypadkach nic nie dawały, a niektóre nawet psuły.
Jedyny sterownik który zadziałał z 27 sterowników jakie ściągałem, to sterownik do karty dźwiękowej (nie było dźwięku).

Czy coś da, jeżeli wymienię kartę graficzną na np. tego GeForce 8800GTS, czy to NIE JEST "nietolerancja" sprzętu? Chodzi mi o to, czy niektóre karty mogą nie działać prawidłowo przy danej grze?

19.06.2007
12:27
[120]

wt_lesny [ Pretorianin ]

a co ty masz wogole ?

19.06.2007
12:45
[121]

Mad Meat PL [ Konsul ]

NVIDIA GeForce 6600
Intel Pentium 4 CPU 3.20GHz

19.06.2007
12:50
[122]

Shifty007 [ 101st Airborne ]

qudlaty i reszta, stoję pod zajazdem(znajdziecie na mapie). :)

19.06.2007
12:54
[123]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

Zaraz podjade ;)

Wgram tylko muzyczke :)

19.06.2007
13:19
[124]

mondralinski [ Pretorianin ]

Ja tez przyjade

19.06.2007
13:29
smile
[125]

iNfiNity! [ NSX ]

a ja zapytam inaczej:

jest 19 czerwca, gdzie jest kurwa patch?!!

19.06.2007
14:43
[126]

mondralinski [ Pretorianin ]

Zjazd czerwonych Ferrari

-------->

19.06.2007
14:44
[127]

mondralinski [ Pretorianin ]

Obiadek u Lisy----->

19.06.2007
14:47
smile
[128]

mondralinski [ Pretorianin ]

Dzieki za jazde

19.06.2007
15:22
smile
[129]

Giezed [ Pretorianin ]

iNfiNity!>>>Dobre pytanie, a propos Atari to pamięta ktoś jeszcze takie słynne ongiś powiedzonko:"Atarowca wal z gómowca"? - chyba pora by ono powróciło, bo to co wyprawia Atari z czekającymi na patcha fanami TDU, to poprostu żenada i obciach.

19.06.2007
15:30
[130]

wt_lesny [ Pretorianin ]

czyta ktorykolwiek forum atari ? patch jest gotowy, w fazie ostatnich testow, trafildo microsoftu po to zeby .... no wlanie nie wiadomo po co ale trafil

19.06.2007
15:56
[131]

Giezed [ Pretorianin ]

Forum Atari nie czytam, to fakt i przyznaje sie do tego bez bicia:), a to że łatka do TDU trafiła do małomietkich może świadczyć o tym że Bill Wielki też jest fanem tej gry i chce sobie pierwszy pośmigać na swojim wypasionym piecyku w upaczowaną wesje nowego Test Drive:)
Oby sie jednak nieokazało że patch wyjdzie tylko pod Viste i będzie działał tylko z DirectX 10, bo firma Atari tak rozpaczliwie potrzebuje kasy, że dogadało sie z Microsoftem, ale to chyba tylko moje czarnowidztwo he, he:)

19.06.2007
17:03
[132]

boro [ Senator ]

jesli by tak bylo to bym sie zaczal powazenie zastanawiac nad przesunieciem terminu mojej przesiadki na Viste z jesieni na lato...

19.06.2007
17:50
[133]

wt_lesny [ Pretorianin ]

nie sadze, to ze wyslali go do micro moze miec zwiazek z vista ale jak dla mnie tylko w celu sprawdzenai kompatybilnosci z tym jakze durnym i nikomu niepotrzebnym systemem

19.06.2007
18:16
smile
[134]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

To wy se tu slodko popierdujcie, a ja sobie wkleje pare zdjatek ;p

Na poczatek screeny, sztuk dwie.

Alfa ->

19.06.2007
18:17
smile
[135]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

Wyscig mydelniczek ->

19.06.2007
18:17
[136]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

Ferro ->

19.06.2007
18:18
[137]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

Czerwono mi ->

19.06.2007
18:18
[138]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

Sugar we're going down ->

19.06.2007
18:19
[139]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

Backflip :P ->

19.06.2007
18:19
[140]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

Artystyczne ->

19.06.2007
18:20
smile
[141]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

Panorama Kahunska ->

19.06.2007
18:21
[142]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

Ptaky ->

19.06.2007
18:22
[143]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

Widok na gore ->

Na ktora nie udalo sie wjechac...

19.06.2007
18:22
smile
[144]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

A potem to mi tak obrzydlo to maseratti, ze postanowilem je utopic ->

Dziekuje za uwage.

19.06.2007
18:47
smile
[145]

Shifty007 [ 101st Airborne ]

Ja też trochę wrzucę. ;)


Zacznę od kilku starszych zdjęć.

19.06.2007
18:48
smile
[146]

Shifty007 [ 101st Airborne ]

Wizyta na stacji.

19.06.2007
18:49
smile
[147]

Shifty007 [ 101st Airborne ]

Następnie w myjni.

19.06.2007
18:50
smile
[148]

Shifty007 [ 101st Airborne ]

A teraz dzisiejsze. :)

Zlot Ferrari.

19.06.2007
18:52
smile
[149]

Shifty007 [ 101st Airborne ]

Zlot z innej perspektywy.

19.06.2007
18:53
smile
[150]

Shifty007 [ 101st Airborne ]

Tu się relaksuję w przerwach. ;)

19.06.2007
18:53
smile
[151]

Shifty007 [ 101st Airborne ]

I kilka fotek w ładnych lokalizacjach.

19.06.2007
18:54
smile
[152]

Shifty007 [ 101st Airborne ]

19.06.2007
18:54
smile
[153]

Shifty007 [ 101st Airborne ]

19.06.2007
18:55
smile
[154]

Shifty007 [ 101st Airborne ]

Na koniec Aston w biegu...

19.06.2007
21:35
[155]

geniusia [ Chor��y ]

Dzisiaj postanowiłem trochę podriftować w SL 65 AMG z wył. asystą i na G25 z manualem . wkleję kilka zdjęć z zabawy.

19.06.2007
23:56
[156]

wt_lesny [ Pretorianin ]

siedzialem na youtubie i znalazlem cos takiego
cos jak fast and furious tylko tym razem nie o importach ale egzotykach, bajka pewnie taka sama jak f&f.

dodam ze podczas krecenia filmu rozdupczyli ferrari enzo i podobno carrere GT - to drugie niepewne a to jak eddie griffin rozwalil enzo mozna znalezc na youtubie

20.06.2007
09:27
[157]

Shifty007 [ 101st Airborne ]

Tylko pytanie po co? Chyba każdy widział to w wiadomościach, tak o tym fakcie trąbili. :)

20.06.2007
10:56
[158]

wt_lesny [ Pretorianin ]

oj to przegapilem widocznie, no nic moze ktos tez przegapil

20.06.2007
12:45
smile
[159]

mondralinski [ Pretorianin ]

Jak by co to ja Gram

20.06.2007
14:22
smile
[160]

Johy [ - A State of Trance - ]

Mam problem. Gdy śmigam sobie z 2-3 osobami gra chodzi ładnie, zero problemów, ale gdy pojawi się ponad 4-5 wozów gra zaczyna ostro ścinać. Normalnie gra działa u mnie z prędkością 35-40fps. Nie sądzę, że te ścinki są spowodowane połączeniem z netem bo gdy pykam sobie w takie gierki jak Guild Wars itp. przy wręcz setkach graczy wszystko gra. Proszę o pomoc.

20.06.2007
14:36
[161]

wt_lesny [ Pretorianin ]

gra jest dosc slabo zoptymalizowana, zapowiadamy od wiekow patch ma to poprawic, w jakim stopniu nie wiem

21.06.2007
09:16
smile
[162]

mondralinski [ Pretorianin ]

Serwery padły :/

21.06.2007
16:51
[163]

Michał Raven [ Jeremy Clarkson ]

Nowe filmy:


21.06.2007
17:06
[164]

The LasT Child [ MPO GoorkA ]

i chyba nadal leżą ;/ może jest to dobry znak, że je updatują...

21.06.2007
19:21
[165]

The LasT Child [ MPO GoorkA ]

Serwery już działają (nie wiem czemu innych graczy widzę tylko w trybie mapy ;/)

A obok dwie zdobycze z dzisiejszego spaceru...

21.06.2007
19:23
[166]

The LasT Child [ MPO GoorkA ]

i druga...

Zdjęcie Wiesmana mam też z przodu, ale na aparacie, a kabla nie mam ;/

21.06.2007
20:28
smile
[167]

Michał Raven [ Jeremy Clarkson ]

W końcu zacząłem grę online :)

szaszłyk:
Popraw we wstępniaku:
- Michał Raven | Aston Martin DB9 | MG_Raven

A to szkoda, to zrobi to kolejna osoba.

21.06.2007
20:31
[168]

szaszłyka? [ Prawdziwy Kibic ]

Nie mam już abonamentu

21.06.2007
20:44
smile
[169]

Shifty007 [ 101st Airborne ]

Ma ktoś ochotę na przejażdżkę? Będę chwilę pod Turbocharged, jeśli ktoś się zainteresuje.

22.06.2007
07:53
smile
[170]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

Mam juz Benqa Fp93GP w ramach prezentu :)

Zapodalem pierwsze testy i nie ma ani jednego wadliwego piksela/subpiksela - to trzeba miec farta ;)

Mialem wlasnie okazje porownac na kilku fotografiach o roznym stopniu naswietlenia i o ile na Philipsie z matryca TN przejscia pomiedzy kolorami byly takie sobie - tak tutaj jest naprawde dobrze.

Zaraz testy w "ruchu".

Teraz pozostaje tylko kupic g25 - jest juz miejsce na biurku ;)

Jakby co to jestem do dyspozycji, do zobaczenia na drodze.

22.06.2007
10:12
[171]

wt_lesny [ Pretorianin ]

Zapodalem pierwsze testy i nie ma ani jednego wadliwego piksela/subpiksela - to trzeba miec farta ;)

niekoniecznie od razu farta, trzeba kupic gowniany monitor zeby miec od razu BP, poza tym niektore firmy prowadza polityke zero BP wiec nawet jakby cos bylo to od razu na wymiane leci (przynajmniej NEC tak robi - przez 3 lata zadnych BP albo wymiana)

22.06.2007
10:27
smile
[172]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

Gwarantuje Ci ze nawet w NECu albo jeszcze lepiej - Eizo - nie masz nigdy gwarancji ze po wyciagnieciu monitora z pudla nie bedzie BadPixeli. Na uszkodzenia podczas transportu nie ma mocnych i tyle, nie pomoze tu cena monitora, jakosc matrycy ani rodzaj gwarancji.

Siostra ma Philipsa i wszystko ladnie smiga od poczatku. Szwagier kupil identyczny model dwa tygodnie po niej i niestety na starcie mial juz badpixele, a przeciez monitor gowniany nie jest - matryca pierwszej klasy - wymienili, ale ile sie naczekal i naklal to jego.

Takze mowiac fart duzo nie przesadzilem ;)

Skonczyl sie defrag, moge posmigac.

22.06.2007
11:06
[173]

wt_lesny [ Pretorianin ]

juz od dawna nie slyszalem zeby ktos wyciagnal monitor i mial od razu badpixele. trzeba miec wrecz niefart zeby takowe byly.

22.06.2007
17:03
smile
[174]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

Kupilem Triumpha by zrobic zalegly wyscig, nie ujechalem nawet kilometra a juz znalazl sie chetny do jazdy ;)

Potem zakupilem jeszcze Chalupe w Kanionie, bo sie dziwnie ciasno zrobilo, dokupilem Saleena - zrobilem kolejny wyscig - i voila - Chrysler Me-Twelve do odebrania ;)

22.06.2007
17:04
smile
[175]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

Wiejska dyskoteka ->

22.06.2007
17:32
smile
[176]

Michał Raven [ Jeremy Clarkson ]

Jakby ktoś chciał ze mną pośmigać, to kręcę się rejonach zaznaczonych na mapie. Nick: MG_Raven

22.06.2007
17:54
[177]

Shifty007 [ 101st Airborne ]

Panowie z TC, jeździ któryś? Czekam pod zajazdem. ;)

22.06.2007
18:02
smile
[178]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

A tak dobrze mi sie w Dreamfalla gralo ;) Zaraz podjade, tylko zapale - fajke i silnik :P

22.06.2007
19:40
smile
[179]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

Wkleje cos z dzisiejszej jazdy - ku pamieci ;)

Pod palma ->

24.06.2007
00:03
[180]

wt_lesny [ Pretorianin ]

juz zadawalem to pytanie dzisiaj podczas jazdy z miskiem, ale zadam je na forum. nie wydaje wam sie ze gra zaczyna umierac ? nie mowie tylko o aktywnosci na forum ale o czestotliwosci grania, oraz obserwacji innych serwisow o tdu. od dluzszego czasu absolutnie nic sie nie dzieje. podajac siebie jako przyklad, jezeli TRD3 daje mi wiecej frajdy z jazdy niz TDU to znaczy ze gra sie (troche to malo powiedziane) przejadla. jak tak dalej pojdzie (patch, dlc - bo mysle ze glownie to jest powodem spadku popularnosci) to gra nie dozyje polowy wakacji

24.06.2007
09:41
smile
[181]

Porucznik [ Centurion ]

Spoko spoko. Ludzie wyjeżdżają do pracy na wakacje tylko po to, aby kupić sobie nowego kompa, TDU i wrócą dobre czasy... ;p

24.06.2007
10:55
[182]

Mad Meat PL [ Konsul ]

wt_lesny -> Każda gra kiedyś się musi znudzić... Mi osobiście TDU się nadal bardzo podoba, ale nie czerpię przyjemości z gry na moim sprzęcie. Więc narazie ja odstawiłem.

24.06.2007
11:05
[183]

ddza [ WasabiHubert ]

Cześć szukam jakiejś fajnej gry na wakacje, czy TDU jest warte świeczki? Na czym mniej więcej polega?

Mój sprzęt:

karta:Radeon 9550
DDRAM: 512
PROCESOR: AMD SEMPRON 64 2800/800
Windows XP

24.06.2007
11:28
[184]

ddza [ WasabiHubert ]

Dobra już wiem o co chodzi w grze teraz tylko mi powiedzcie czy nie będę miał problemów z jej odpaleniami na moim kompie.

24.06.2007
11:41
[185]

wt_lesny [ Pretorianin ]

bedziesz mial, pierwsze co sie rzuca w oczy to za malo ramu.

24.06.2007
11:43
[186]

ddza [ WasabiHubert ]

Jeśli puszczę na detalach minimum to będzie przycinało? Cholera gra się zdaje fajna jak mi nie pójdzie to będzie trzeba grać w coś innego, pewnie gorszego.

24.06.2007
11:50
[187]

wt_lesny [ Pretorianin ]

obnizenie detali niewiele pomoze, 512 ramu to za malo na dzisiejsze gry (1024 miejscami nie wystarcza) nawet te mniej wymagajace, nie mowiac juz o tdu. tdu potrafi szarpnac nawet na mocnych kompach, podam przyklad mojego ktory rakieta moze juz nie jest ale w miescie fpsy potrafia spasc do 20 na max detalach.

24.06.2007
11:51
smile
[188]

Michał Raven [ Jeremy Clarkson ]

Ja tam ledwie zacząłem grę po necie, więc gra mi się nie znudzi, ja chcę ciągle grać. :P

24.06.2007
11:53
smile
[189]

ddza [ WasabiHubert ]

Ech... Ściągnę i zobaczę jak to będzie... Dzięki za pomoc.

24.06.2007
20:46
smile
[190]

Bart2233 [ Pretorianin ]

Wiadomość pochodzi z serwisu
I po raz kolejny poruszam temat nadchodzącej łatki do gry Test Drive Unlimited. Dla tych którzy juz nie mogą doczekać sie patcha dostałem informacje ze jest on już gotowy ale jeszcze nie został opublikowany. Atari oddała patch firmie Microsoft aby sprawdziła poprawność kodu. Patch miał wyjść w połowie czerwca ale wydanie zostanie chyba troszkę opóźnione.

24.06.2007
21:53
[191]

boro [ Senator ]

mi sie gdzies obilo o uszy, ze ma zostac udostepniony 29 czerwca...

24.06.2007
23:39
smile
[192]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

Lesny jak zwykle trafil w sedno - przejadlo sie. Kazdemu chyba troche - ale moze zaczne od siebie...

Lubie TDU w zasadzie od poczatku. Przejechalem juz tysiace kilometrow i objechalem prawie kazda bryke, srednio 500 km. Chcialbym cos nowego - jakis wozek z charakterem, poprawe trybu multi, dodanie jakiegos lobby, na ktorym moznaby sie spokojnie wygadac i umowic na jazde. Gra jest juz pare miesiecy na rynku (liczac bete) i Atari nie robi nic zeby ja usprawnic. Liczylem na DLC, liczylem na porzadne wyzwania multi - w becie nie mialem klucza i jak wyglada multi to moglem sie tylko domyslac i wyczytac na forum. Multi jest zle, zeby nie powiedziec tragiczne. Wieczne problemy z rozlaczaniem, z nie trafianiem we wlasciwa sesje, z cheaterami - to wszystko zniecheca, zwlaszcza ze nic sie nie robi. Po dwoch miesiacach Atari wreszcie zdecydowalo sie na patcha - i na dwa (marne swoja droga) samochody. To malo - stanowczo za malo.

Prawda jest taka - ze podobnie jak lesnemu przyjemniej jezdzi mi sie w Toca Race Driver, a teraz jeszcze doszedl nowy Colin, ktory wessal mnie na pare godzinek i to do tego stopnia, ze spac poszedlem na dwie godziny przed pojsciem do pracy...

Nie zrozumcie mnie zle - TDU to nadal swietna gra, ale jezdzac codziennie od paru miesiecy po kilka godzin, czlowiekowi powoli zaczyna wychodzic bokiem. I najgorsze jest to, ze nie zapowiada sie na poprawe.

Wiecie jaki jest glowny problem TDU? Ta gra jest skierowana w... no wlasnie nie wiem jaki target. Fani symulacji zabija gre smiechem. Fani motoryzacji zawyja z rozpaczy jak uslysza odglosy silnikow wiekszosci maszyn, a jak jeszcze zobacza jak cudownie spieprzone sa osiagi wiekszosci (wszystkie Lambo, Mercedesy...) to pozostanie im sie tylko powiesic. A co z ludzmi lubiacymi arcade? Tutaj tez nie jest za rozowo - poza swoboda TDU nie zapewni im ucieczek przed policja ala MW, nie pozwoli sie wyzyc jak we Flatoucie i nie zabierze w historyczna podroz jak Porsche ;)

Tak naprawde to TDU daje poza swoboda malo, a wymaga wiele - ale wiecie co? I tak ja kocham i dlatego caly moj powyzszy belkot zignorujcie ;) Pozdrawiam - i do zobaczenia na drodze...

24.06.2007
23:44
[193]

wt_lesny [ Pretorianin ]

qudlaty skoro ity grasz w TRD3 (przynajmniej tak zrozumialem) to moze sie scigniemy, jakis DTM albo GT ?

24.06.2007
23:55
smile
[194]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

Mozemy :) Ale przyznam sie bez bicia ze multi jeszcze nie jezdzilem. No i druga sprawa ze wiecej siedzialem w TRD 2, a trojke kupilem niejako przy okazji i na przyszlosc. Przez co nie jezdzilem za duzo. W sumie obojetne mi jaka seria - czy GT, czy DTM, czy moze OpenWheel - i tak driver ze mnie jak z koziej rzyci traba :) Ale mala rywalizacja sie przyda, bo z komputerem sie troche nudno jezdzi. Inna sprawa ze pewnie grasz w trybie symulacji zawodowej, a na to musialbym kiere kupic, co nie omieszkam zrobic lada dzien.

W skrocie - TRD 2 i 3 mam, pojezdze chetnie - ale na cuda z mojej strony nie licz, przynajmniej do czasu ;)

25.06.2007
00:02
[195]

wt_lesny [ Pretorianin ]

no to ewentualnie moge sie podlozyc i grac w tym "prostszym trybie", grunt zeby pojezdzic z zywym czlowiekiem, jeszcze nie mam odblokowych wszystkich dyscyplin, w sumie niedawno wrocilem do gry. mozemy sie tez umowic ze jezdzimy bez zmiany ustawien, nie bede robil z tego problemu.
A dorzuce ze na padzie da sie grac w sim, trzeba sie tylko przyzwyczaic do mniejszych ruchow joyem.

25.06.2007
00:12
[196]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

Ja na padzie musialem zwiekszyc na maxa sensitivity i troszke martwa strefe zmniejszyc - bo strasznie duzo tracilem na zakretach, ktore zamiast brac poprawnie, niemal scinalem, rwac przyczepnosc.

Mam jeszcze analogowego joya Saiteka - zapewnia wieksza precyzje, ale niestety nie ma drugiej galki do gazu i hamulca, co sprawia ze duzo sie traci na starcie i po hamowaniu gdy zablokuje kola. Oczywiscie daloby sie ustawic gaz i hamulec pod wychyl joya w przod i tyl - ale niewygodnie mi sie tak jezdzi.

Z dwojga zlego nie wiem co wybrac, jutro nad tym pomysle.

A co do ustawien - to wszelkie pulapki piaskowe, realistyczne uszkodzenia i tym podobne zabawki moga byc wlaczone. Zreszta mysle ze wypracujemy kompromis.

Jeszcze w kwestii TDU - ze Shiftym umowilismy sie wstepnie jutro na poludnie, jakbys dolaczyl byloby milo.

No i z tego co z nim rozmawialem posiada Flatouta 1 i 2 - moze male destruction derby na odstresowanie od czasu do czasu? ;)

Mam jeszcze Cross Racing Championship 2005 - chcialbym kiedys smignac w multi po terenach.

25.06.2007
10:43
[197]

wt_lesny [ Pretorianin ]

tych ostatnich nie posiadam, wiec ja odpadam. co do 12 jak sie wyrobie to bede. nie czekajcie na mnie najwyzej dolacze.

25.06.2007
10:46
smile
[198]

TeadyBeeR [ Legend ]

Ja wpadne kolo 12. :)

25.06.2007
14:45
[199]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

Ze trzy z dzisiejszej jazdy.

1->

In good company - 350z gang ->

25.06.2007
14:45
[200]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

In good company - z zewnatrz ->

25.06.2007
14:46
[201]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

Astonem przez swiat ->

Dziekuje, polecam sie na przyszlosc :P

A teraz czas na DiRTa

25.06.2007
14:47
smile
[202]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

Jakby ktos nie wiedzial to chodzi o TO ->

Polecam ;)

25.06.2007
21:33
smile
[203]

Snorty [ Raszyński Wariat ]

Witam!
Głupie pytanie, gram na PS2 i nie wiem jak sprzedać samochód, który wygrałem w innym wyścigu. Wiem, że głupie pytanie, ale nie moge tego ogarnąć...Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

25.06.2007
23:48
[204]

Porucznik [ Centurion ]

Oglądam i oglądam te wasze screeny i jedna rzecz mnie ciekawi... Z jakim widokiem jeździcie? Ja w samochodówkach staram się wybierać widok zza kierownicy, jednak najczęsciej jazda z tą kamerą nawet na kierownicy to hardcore:/ Na screenach i filmikach ten tryb kamery wygląda świetnie, tylko czasem widać takie przechyły widoku. Może to i realistyczne ale na pewno przeszkadzało by mi w prowadzeniu. Czy ktoś jeździ nonstop na tym widoku? Da sie oswoić z nim tak, żeby wiedzieć że do barierki czy tam mijanego samochodu jest 20cm odstepu? :> Jakie są wasze odczucia na temat tego widoku? Czy nie jest skopany, jak to zazwyczaj w grach samochodowych bywa... Na podstawie tego co zobaczyłem na screenach i filmikach to mam wrażenie, że grzechem jest jazda na innej kamerze niż ta zza kierownicy :) Pytanie tylko czy na niej uda się powalczyc o dobre czasy...

25.06.2007
23:53
[205]

TeadyBeeR [ Legend ]

To ja pospamuje troche mniej i bardziej starymi fotkami.

25.06.2007
23:54
[206]

TeadyBeeR [ Legend ]

25.06.2007
23:55
[207]

TeadyBeeR [ Legend ]

25.06.2007
23:56
[208]

TeadyBeeR [ Legend ]

25.06.2007
23:57
[209]

TeadyBeeR [ Legend ]

25.06.2007
23:58
[210]

wt_lesny [ Pretorianin ]

owszem da sie, sa ludzie ktorzy wymiataja jezdzac tylko zza kierownicy, problem w tym ze drogi w tdu sa "troche" zrypane i prowadzac zza kierownicy czasami mocno telepie i malo co widac. po drugie sa niedorobki, np przy wlaczonym hdr miejscami nie widac zegarow bo akurat wpadly w czarna dziure, predkosciomierz po uprgadzie zamyka regularnie szafe. niemniej jednak widok przyjemny, czasami go uzywam ale glownie w wolniejszych wozach. co do look apexu to nie da sie tego wylaczyc ale przestaje przeszkadzac jak troche pograsz. sprawa wyczucia... nie da sie :) a to za sprawa poteznych lagow wiec jak ci sie wydaje ze siedzisz komus na zderzaku to nagle lag i siedzisz mu w kufrze, nastepnie obaj wykrecacie baka (tutaj sa tez inne mozliwosci niemniej denerwujace)

26.06.2007
00:03
[211]

TeadyBeeR [ Legend ]

Widok zza kierownicy jest bardzo klimatyczny i jak czasem chce sie 10 minut odprezyc i po prostu przejechac kilka kilometrow przed siebie, to jade zza kierownicy. Ale jak juz przychodzi do scigania sie czy szybszej jazdy z golasmi, to przelaczam sie na najbardziej oddalona kamere zza wozu, po prostu duzo wiecej wtedy widac i imo lepiej kontroluje sie sytuacje na drodze.

26.06.2007
00:05
smile
[212]

Shifty007 [ 101st Airborne ]

Panowie, może śmigniemy kilka kilosków przed snem?

26.06.2007
00:05
smile
[213]

TeadyBeeR [ Legend ]

Ja chetnie. :)

27.06.2007
10:30
smile
[214]

Selman [ opuszczony ]

kurde problema mam i nie wiem co mam zrobic... Gra wczoraj chodziła dobrze na low ale zawsze dało sie pograc... a dzisiaj odpalam gre a tu "artefakty" gra skacze i nie da sie grac... probowałem wyłączać antuvirusa, firewalla ... bez internetu(o dziwo jak mam włączony do gra działa lepiej w trybie offline)... Próbowałem uaktualniać stery od karty graficznej ale to nic nie dało... wie ktos o co chodzi?

27.06.2007
10:43
[215]

Robcio1222 [ Ubinator ]

-robcio1222 | ----- | Psikus_PL

27.06.2007
10:50
smile
[216]

mondralinski [ Pretorianin ]

Kiedy ten patch :/:/

27.06.2007
11:14
[217]

wt_lesny [ Pretorianin ]

artefakty ci wyskakuja ? jedyna sytuacja kiedy artefakty wyskakuja w grze to jak sie przegrzewa gpu albo vram. spadek wydajnosci w tym przypadku moze byc spowodowany przez drviery ktore automatycznie obnizaja taktowania zeby zapobiec zniszczeniu karty. podkrecales ja ? jezeli nie to zobacz czy sie wiatrak kreci, jezeli masz pasywnie chlodzona to zadbaj o to zeby jednak byla czyms przewiewana zwlaszcza w gorace dni, jezeli masz wode no to jedynym wytlumaczeniem bedzie ze albo blok zle przylega albo ci sie rurka zalamala i jest za slaby przeplyw.
Jezeli nic z tego nie zadziala zdejmij radiator z karty wymien paste pod nim i zaloz jak nalezy.

27.06.2007
15:09
[218]

boro [ Senator ]

nie zawsze przyczyna jest przegrzewanie sie karty czy tez RAMu - ja nie mam kreconej karty, temperatura w normie (sprawdzalem logi) i mimo to od czasu do czasu jakis artefakcik strzeli.. do czasem konczy sie to zwisem gry, ale nie zawsze.. a temperaturka w normie

27.06.2007
15:24
[219]

wt_lesny [ Pretorianin ]

no w sumie tak ale skoro mial do tej pory wszystko dobrze... ja tez nie narzekalem na zalmana w okresie jesienno zimowym ale jak tylko zaczely sie upaly to zaczal odstawiac cyrki. w kazdym razie mysle ze warto sprawdzic ta opcje a jezeli okaze sie ze to nie to to szukac gdzie indziej

29.06.2007
10:09
smile
[220]

mondralinski [ Pretorianin ]

Nara ziomy bede za dwa tygodnie


EDIT: Mam nadzieje że patch juz bedzie

29.06.2007
10:17
smile
[221]

Selman [ opuszczony ]

Dobra już jest lepiej... wyłączyłem wszystkie aplikacje i gra już rzadko włącza sie z artefaktami:)

czy jest jakiś sposób żeby gra chodziła bez płyty, próbowałem imaga alkoholem120% zrobić ale nie działa... Znacie jakiś sposób?

29.06.2007
10:39
[222]

Rafał L [ Legionista ]

Hello!!!

Dawno nie byłem w miedia markt, orientujecie się może ile bedzie tam kosztować??

29.06.2007
13:16
[223]

wt_lesny [ Pretorianin ]

1. owszem mozesz sciagnac nocd .... ale wtedy wystepuja problemy typu
a. ceny samochodow powyzej 100 tysiecy mnozone sa x10
b. problem z kontrolerami
c. gra chce sie updatowac mimo ze nie ma patcha
d. nie odpalaja sie wyscigi
nie wszystkie musza wystapic ale jest duza szansa ze ktorys napewno

2. w media pewnie jak zwykle miedzy 80 a 90 zl

29.06.2007
14:04
smile
[224]

Giezed [ Pretorianin ]

hejka, jeździ dziśaj który, lub która??właśnie stworzyłem wyścigi "mydelniczek" czyli Chevy SSR, kto chce jechać, ruszać tyłki:)))

29.06.2007
15:36
smile
[225]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

Sry - ale mialem okazje pojezdzic w nowym Driverze - i teraz lecze depresje - nie wsiade w nic przez najlbizsze kilka godzin, a tym bardziej do wanny :P Inna sprawa, ze niedlugo do pracy na 36 h i siadac, by za chwile sie odrywac - to mi sie nie chce ;)

EDIT : Albo smigne czyms i wylecze traume :p

29.06.2007
15:57
smile
[226]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

Moglbys powiedziec, w ktorym zajezdzie ten wyscig i jaka dokladnie ma nazwe... Bo tak to troszke za duzo mozliwosci :P No i nagrode podac, bo jak jakas lipna to dziekuje, wysiadam.

29.06.2007
16:41
smile
[227]

Giezed [ Pretorianin ]

qudlaty->-> masz na myśli Driver 3 czy może tego najnowsiejszego Parel Lines czy jakoś tak??
A wyscig to była zwykła jazda w wyzwaniach dla wielu graczów czyli w multi, ale nikt sie niepodłączał przez kilka minut to se dałem z tym spokuj, apropo: Trauma to całkiem niekiepski deathmetalowy polski zespół, fajnie łoją chłopaki. Apropo 2: można by sie umówić na jakieś wyścigi w multi, bo sama jazda po wyspie troche już nudzi i trzeba od niej troszkę odpocząć.

29.06.2007
16:43
[228]

ddza [ WasabiHubert ]

Cześć, mam pytanie: Gdzie ustawić detale itd na minimum bo w opcjach gry tego nie widzę.

29.06.2007
17:25
smile
[229]

Giezed [ Pretorianin ]

ddza->->dajesz ESCAPE w czasie gry, włazisz do OPCJE i jedziesz do GRAFIKA, lub WYŚWIETLANIE (już niepamiętam , dawno nieprzestawiałem tych ustawień:), tam możesz ustawić rozdziałke , antialasing i detale. Mam nadzieje że troszke pomogłem. Pozdro

29.06.2007
17:45
[230]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

Mialem na mysli Parallel Lines, bieda z nedza :P

A co do wyzwania to myslalem, ze w zajezdzie umiesciles, dlatego szukalem jak glupi :)

Byly swego czasu wyscigi w klubie, calkiem fajnie sie jezdzilo. A w te standardowe w multi to sie nawet nie bawie - ze wzgledu na to, ze jak sie zwykle podlacze i odczekam swoje to po dojechaniu do mety gospodarz wychodzi i nici z jazdy. Raz tak ktoregos dnia godzine stracilem podpinajac sie i liczac, ze sobie pojezdze... Niedoczekanie moje.

29.06.2007
18:12
smile
[231]

Giezed [ Pretorianin ]

Czyli że Driver skończył się na dwujeczce. BTW 2 pierwsze części na PSX (pleystacja pierwszej generacji jakby kto niewiedżiał:) były przednie, podobnie jak Gran Turismo 1 i 2 oraz Colin MCRee 2 to wtedy byla zajawka jeśli chodzi o samochodówki:))

29.06.2007
18:33
[232]

Bart2233 [ Pretorianin ]

Oglądałem wczoraj program motoryzacyjny (na discovery oczywiście).
I się zastanowiłem czemu TEGO auta nie ma w TDU??!
Fanom motoryzacji chyba wystarczy obrazek.

29.06.2007
18:45
smile
[233]

ddza [ WasabiHubert ]

Bart pewnie w Bugatti się nie zgodzili lub za dużą stawkę krzyknęli :)

29.06.2007
18:51
[234]

boro [ Senator ]

podobnie jak BMW, Porsche, Subaru, Mitsubishi itd...

29.06.2007
18:59
smile
[235]

Bart2233 [ Pretorianin ]

Szkoda,szkoda ale bugatti tyle wyciąga że silnik gry pewnie nie nadążałby z rysowaniem obiektów.

29.06.2007
19:32
[236]

wt_lesny [ Pretorianin ]

otoz, porsche nie ma dlatego ze prawa do marki na EA, BMW tak samo (M3 w NFSIE) subaru i mity nie ma dlatego ze atari doszlo do wniosku ze sa za mlo egzotyczne na tdu ma byc o egzotykach. pytanie tylko jak wytlumacza ze audi A3 jest wiekszym egzotykiem niz subaru i mita, ktore jak wiadomo w tdu jest. do co bugatti, w sumie nalezy do VW a skoro golf jest to nie widze preszkod zeby veyron tez sie znalazl. widocznie VW nie ma zamiaru "oddac" tego modelu.

EDIT: porsche jest na XBOXIE w postaci marki RUF - czyli tunera Porsche

29.06.2007
19:37
[237]

boro [ Senator ]

pewnie nie wiedzieli do jakiej grupy wastawic STI i Evo - w koncu moga kokurowac z lambo :)
smiesznie by to wygladalo - super maszyny vs. 4-drzwiowy sedan :D

29.06.2007
19:46
[238]

wt_lesny [ Pretorianin ]

ta pewnie, zwlaszcza ze skyline jest w grupie E, widac jak traktuja takie samochody.

29.06.2007
22:00
smile
[239]

ddza [ WasabiHubert ]

Gierka nie zacina ani trochę na najmniejszych detalach i rozdzielczości :)

512 ramu
Radeon 9550
Procek 2800

29.06.2007
22:21
smile
[240]

Giezed [ Pretorianin ]

ddza->->->chyba coś kręcisz, ale jeśli naprawdę dobrze Ci chodzi to gratuluje, a prubowałeś może grać w multi przez net??ciekawe jakby wtedy szła.



EDIT:a jako że dawno niebyło fotek z gry ......

29.06.2007
22:28
smile
[241]

Giezed [ Pretorianin ]

i jeszcze jeden obrazek, na zachętr dla młodzierzy;D

30.06.2007
08:56
[242]

geniusia [ Chor��y ]

Giezed ---- najpierw sięgnij po słowik jęz. polskiego , a potem pisz !!!

30.06.2007
11:24
[243]

wt_lesny [ Pretorianin ]

co to jest SŁOWIK jez. polskiego ? :) tak tylko bo mam dobry humor i sie czepic musialem :)

30.06.2007
12:17
smile
[244]

TyTuSPL [ The World Is Mine ]

dalej nie ma patcha, ale ja już nie mogę wytrzymać ;) czas wrócić do gry ;)

30.06.2007
15:29
smile
[245]

TeadyBeeR [ Legend ]

Dla tych co sie zastanawiaja nad kupnem xboxa 360 --> - Kilka fotaczy z Forza motorsport 2.
"Na zywo" wyglada to jeszcze duzo lepiej, a grywalnosc jest niesamowita.

30.06.2007
15:38
[246]

Selman [ opuszczony ]

wiadomo już coś więcej o patchu? są jakieś przecieki:)

30.06.2007
15:43
[247]

geniusia [ Chor��y ]

SELMAN ----- wejdź sobie na www.tdu.com.pl i tam monitoruj sprawę , tutaj się nic nie dowiesz...

30.06.2007
16:18
[248]

wt_lesny [ Pretorianin ]

teady gralem w FM2 w media markt - wystawili xboxa z forza wlasnie. musze powiedziec ze to druga gra dla ktorej kupilbym 360, pierwsza to PGR3. niestety fundusz operacyjny nie pozwala mi na zakup xkloca

30.06.2007
17:01
smile
[249]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

Tez mialem okazje zobaczyc Forze na zywo i jest to dla mnie must have :) Tak sie zasiedzialem przy konsoli ze pan ekspedient po godzinie podszedl i kazal mi odejsc, bo inni tez by chcieli sprobowac ;)

W sumie kupilbym tego X-kloca, ale nie mam zadnego telewizora HD... a monitor tez wzialem nie panoramiczny... I wychodzi mi na to, ze musialbym wziac kloca + plus jakies w miare telewizor a to troche traci... kretynstwem, zwlaszcza ze niedawno kupilem blaszaka za spore pieniadze. Takze pozostanie mi chyba obejsc sie smakiem, tak jak kiedys przy Gran Turismo ;)

A zeby nie bylo calkiem nie na temat to powiem jeszcze, ze nie mam juz wiecej dodatkow i wiecej nie zamierzam brac, takze teraz wszystko powinno wrocic do normy i posmigamy czesciej ;)

01.07.2007
02:20
[250]

TeadyBeeR [ Legend ]

qudlaty --> Gadanie, ze do x360 czy ps3 nie ma co podchodzic bez hdtv, to bajka. Ja gram na x360 na normalnym (nie panoramiczynym) LCD od PC i jestem zadowolony. Wszystkie gry w 1280x1024 i maks detale i niczym nie musze sie przejmowac. Xboxa kupilem po prostu zamiast update'a PCta. Na tym kompie co mam moge spokojnie ogladac sobie seriale i surfowac w sieci (albo i nawet w TDU pograc ;) ), a na xboxie bede gral w najnowsze gierki przez najblizsze kilka lat.
Za taka kase, ktora wydalem na konsole, to moglbym sobie teraz kupic najwyzej karte graficzna, wiec wnioski nasuwaja sie same.

01.07.2007
11:14
smile
[251]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

Kurcze Teady - to zmienia postac rzeczy... Naprawde - myslalem ze sa dostepne rozdzielczosci HD jedynie i bez panoramki sie nie obejdzie, no ale skoro dziala na zwyklym, to chyba nie ma sie co zastanawiac. <liczy kabze - brzdek, brzdek> Moge go wziac na dniach, mialo byc G25 plus X-fi, ale to moze jeszcze chwile poczekac, musze sie powaznie zastanowic - mam gdzies GOW czy inne bajeczki, ja chce Forze ;)

01.07.2007
12:20
smile
[252]

TeadyBeeR [ Legend ]

qudlaty --> Z tego co slyszalem, to w marketach jest teraz calkiem ladna promocja na xboxa. Xbox w wersji Premium (a innej nie oplaca sie kupowac) z dodatkowym padem (czyli w sumie dwa pady) oraz z PGR3 i Forza2 za 1699.

Pamietaj tylko, ze jezeli zdecydujesz sie kupic xboxa, to aby podlaczyc go pod monitor musisz miec dodatkowy kabel VGA, ktorego nie ma w zestawie. MS sprzedaje swoje kable za ponad 100 zeta, ale w zupelnosci starcza taki z allegro za okolo 40 zlotych.

01.07.2007
14:30
smile
[253]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

Ale mowiac market masz na mysli MediaMarkt czy tez Saturn? Bede sie musial przejechac, bo w zwyklych komputerowych jest sam premium za jakies 1550 zl. Jutro powinienem dostac "zwrot" tego co pozyczylem na wakacje, a pare dni pozniej kolejna wyplate, bo za jedna (1200) to mi nie starczy. Monitor ma dwa wejscia DVI i VGA i te drugie jest wolne. Kabel chyba kupie oryginalny, z allegro nigdy niczego nie bralem.

Takze - mam jeszcze pare dni do rozmyslan...

Jakby ktos chcial dzis pojezdzic to jestem wolny caly dzien/wieczor no i troche nocy - jakby cos info tutaj, albo na gg poprosze.

Aha, dzieki Teady, ze mi sprawe "naswietliles" - popytal bym w watkach o konsolach, ale tam jakby zobaczyli mojego siga, to bym sie musial pewnie tlumaczyc dlaczego i po co ;) A przeciez to wszystko dla Forzy...

EDIT : Zapomnialem podpytac - mutli na X jest dostepny tylko w Livie Gold, czy tez na Silverze (darmowym) tez bede mogl pokrecic kolka?

01.07.2007
15:26
[254]

TeadyBeeR [ Legend ]

Chyba w Saturnie, ale glowy nie dam. Info mam od kumpla, ktorego nakrecam na xboxa. :)

Kabel spokojnie mozesz kupic na allegro, nie ma po co przeplacac. Mozesz kupic np. od uzytkownika Robson.pl. To calkiem spory sklep ze sprzetem do xboxa.

Aby posmigac z ludzmi musisz miec golda "niestety" (no ale 12 zeta miesiecznie, to chyba nie majatek).

01.07.2007
16:11
[255]

MR.MANIAK [ Senator ]

Można umówić się na jakiś wyścig multi na mapie w kilka osób...

01.07.2007
16:37
[256]

iNfiNity! [ NSX ]

X360 Premium, dwa pady, PGR3 i Forza za 1650 zł? Fuck, sam bym wziął...

Ma ktoś szersze info?

01.07.2007
16:46
smile
[257]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

Ale lolek, nie dodalo mi posta :/

To tak w skrocie :

-abonament - 12 zika to pikus
-kabel- zamiennik maja nawet w komputroniku, zaoszczedze na kurierze - jakies 60 zika stoi

Teraz pozostaje mi znalez te promocje i cieszyc sie gra ;)

Dalbym jeden z oficjalnych screenshotow, ale zaraz powiecie ze zdjecia wklejam ;)

Zreszta my tu mielismy o TDU :P

MANIAK -> Ciezke znalezc dwie osoby do freeride'u, a co dopiero kilka do wyscigow...

01.07.2007
18:27
[258]

MR.MANIAK [ Senator ]

qudlaty= wiem... wiem ... nadzieja matką głupich... ale także umiera ostatnia...

01.07.2007
19:29
[259]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

Fotka z dzisiejszej jazdy ->

W enzo shifty, w kompletnie spieprzonym SLR - ja



02.07.2007
08:53
[260]

Robcio1222 [ Ubinator ]

Qudlaty-->czemu spieprzonym>? Mam 460tys i właśnie chciałem kupić sobie tego SLR'a

02.07.2007
09:05
[261]

zbm [ Atlantis Crusader ]

Robcio --> a słyszałeś odgłos silnika SLR prawdziwy i ten z gry?:)

nie zaglądam tu ostatnio, ale czy pojawił juz się pacz? :)

02.07.2007
09:19
[262]

Robcio1222 [ Ubinator ]

zbm--->nie,ale czy to jedyny powód dla jakiego miałbym nie kupować SLR'a? :)

02.07.2007
11:16
[263]

ddza [ WasabiHubert ]

Kurde mam jakąś dziure w grze bo jak jestem w domu i wchodzę w zakładkę "Character" wiecie może czym to jest spowodowane.

btw co to Za patch na którego czekacie?

02.07.2007
11:22
[264]

wt_lesny [ Pretorianin ]

1. jaka dziure bo nie skonczyles co sie dzieje jak wchodzisz w postac
2. a jak myslisz co to jest patch ?

02.07.2007
11:25
[265]

ddza [ WasabiHubert ]

Nie wiem co to jest patch bo ja sie na grach nie znam :D gram od święta :D ostatnio grałem w carbona. Zamyśliłem się i nie skończyłem więc jak wchodzę w postać to mnie wyrzuca z gry i gra się zamyka.

02.07.2007
11:31
[266]

wt_lesny [ Pretorianin ]

Łata, Łatka (ang. patch) – jest to poprawka lub uaktualnienie do programu bądź gry (rzadziej danych), przeznaczona do usunięcia pewnych problemów, błędów, rozszerzenia funkcjonalności programu albo zwiększenia wydajności (ang. performance) wcześniejszej wersji programu.

z wikipedii

02.07.2007
11:38
[267]

ddza [ WasabiHubert ]

No spoko, tylko co ma załatwić ten na którego czekacie? No i wiesz co poradzić na ten błąd w mojej grze?

02.07.2007
11:41
[268]

wt_lesny [ Pretorianin ]

chyba faktycznie malo grasz bo juz po kilku godzinach tdu mozna zauwazyc mase bledow ktore zostaly po konwersji z xboxa, problemy z wydajnoscia, sypaca sie gra, mozliwe zwiechy w pewnych punktach mapy, dlugo by jeszcze wymianiac

02.07.2007
11:42
[269]

ddza [ WasabiHubert ]

Nie jestem takim nałogowym graczem i się na grach nie znam, gram tylko dla przyjemności. Więc jak z tą postacią? tez masz taki problem?

02.07.2007
11:48
[270]

wt_lesny [ Pretorianin ]

nie ja nie mam, zreszta ja mam tyle szczescia ze z tdu mam minimalne problemy (2 zypane savy, czasami zwiecha). nie mam pojecia dlaczego tak ci sie dzieje, jak juz mowilem gra ma tyle bzdur i niedorobek na pc ze nigdy nie powinna wyjsc od developera w takim stanie.

02.07.2007
11:52
smile
[271]

ddza [ WasabiHubert ]

Ok, dzięki. Może jak wyjdzie ten patch to i moją dziurę załata. A teraz idę grać.

02.07.2007
12:00
[272]

ddza [ WasabiHubert ]

Mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie jak sie robi zdjęcia do albumu?

02.07.2007
12:03
[273]

wt_lesny [ Pretorianin ]

po osiagnieciu ktoregos tam poziomu (bodajrze drugiego) podczas gry wchodzisz do menu pauzy i tam masz zdjecia.

eh co za bzdura, wystawilem samochod na handel, sprzedal sie ale mimo to caly czas jest w garazu zaznaczony jako do sprzedania. w oknie handlu widnieje jako sprzedany i teraz ani go wycofac ani nim jezdzic. zawala mi garaz tylko

02.07.2007
19:43
smile
[274]

Mateck [ Generaďż˝ ]

Hehe, fotka z dzisiejszej gry ->
W Enzo Robcio1222 (AKA Ps!kus), w podobno kompletnie spieprzonym SLR - ja.

02.07.2007
22:52
smile
[275]

qudlaty [ Generaďż˝ ]

Spieprzone w SLR sa :

-odglos silnika
-hamulce (dokladnie droga hamowania, kto ogladal Top Gear ten wie, ze to auto zatrzymuje sie przy 200 km/h krocej niz wiekszosc sportowych z setki)
-handling - auto cienko driftuje, przesadnie duzego skretu tez nie ma, dla mnie odpada
-wywazenie - nikt nim nie skakal kilka metrow w gore ;) Ale w grze przod jest ciezszy i laduje jako pierwszy, przez co nieraz mozna wyrznac

A tak - wyglada ladnie, jezdzi w miare szybko... no ale skoro skrecania nie dali w standardzie to ja dziekuje :P

02.07.2007
22:59
[276]

Beaverus [ Bounty Hunter ]

co do dzwieku aut, to wszystkie sa spieprzone, dzwiek f430 jest nienaturalny, a w prawdziwym swiecei jest to chyba najpiekniejszy odglos samochodowy jaki slyszalem
to samo z Enzo, Lamborghini itd.

03.07.2007
00:32
[277]

wt_lesny [ Pretorianin ]

dobry dzwiek ma ford GT i w sumie na tym koniec

03.07.2007
21:13
[278]

iNfiNity! [ NSX ]

Alfa GT też jest ok...

Słyszałem dwa dni temu Gallardo i jest zupełnie co innego niż w grze. Dźwięk dużo bardziej chropowaty i z lekką domieszką basu :-)

BTW, ciekawe jak tam patch? %-)

04.07.2007
18:02
[279]

Bart2233 [ Pretorianin ]

Proszę
Patch jest gotowy ale M$ go sprawdza i trzeba jeszcze poczekać.

04.07.2007
19:08
[280]

SpamBear [ Legionista ]

Mam mały problem. Po zainstalowaniu TDU i próbie uruchomienia wyskakuje błąd...
(Win XP sp2)

04.07.2007
20:07
[281]

wt_lesny [ Pretorianin ]

ciezka sprawa, przede wszystkim zaktualizuj wszystkie drivery, jezeli to nie pomoze... to ja juz nie wiem co. na forum atari sporo osob mialo podobne problemy, ale nie pamietam co im pomoglo (lub nie)

04.07.2007
20:58
[282]

kajojo [ Wersenian disodowy ]

A ja właśnie próbuję powrócić do TDU (powstrzymałem się ze sprzedażą ;) ) i mam problem..
Wcześniej też się to zdarzało, ale sporadycznie i na ogół gra działała dobrze.

Mianowicie nie działa mi antyaliasing w TDU. Kartę mam już wysłużoną (X800GTO), ale miałem ten komfort, że przed kupnem gierki mogłem sprawdzić, czy będzie u mnie płynnie działać i w 1024x768 i AAx4 było OK. Karta nie obsługuje HDR, więc tu o konflikcie nie ma mowy (HDR w opcjach jest po prostu nieaktywny), a mimo to, czy AA jest wyłączone, czy też x2 lub x4, krawędzie są tak samo postrzępione..

Nie ma jakiś na to rady? Spotkaliście się z tym problemem? Może jakiś patch, albo zmiana sterowników?

04.07.2007
21:00
smile
[283]

Selman [ opuszczony ]

A mi TDU też nie działa... Pare dni temu dało sie dobrze grać, a teraz to w ogóle nie da sie grac... więc tym bardziej na patcha czekam, niech sie pośpieszą!

04.07.2007
21:32
smile
[284]

TeadyBeeR [ Legend ]

A ja nie moge sie od Forzy oderwac. :)

04.07.2007
22:20
[285]

kajojo [ Wersenian disodowy ]

Chyba zbyt szybko napisałem powyższego posta. :)
Zacząłem pisać o sterownikach i przyszło mi do głowy, że nie instalowałem Control Center Panel. No i rzeczywiście, zainstalowałem i już jest wszystko jak trzeba. Do tego gierka po dość dłuugiej przerwie, znów się podoba :)

05.07.2007
07:44
smile
[286]

Davidian [ Konsul ]

Ufff wreszcie zmodernizowalem sprzet i teraz moge sie na spokojnie zapoznac z gra

Narazie wczoraj zalozylem konto na spygames i pierwsze doswiadczenia zbieram w necie.

Narazie smigam Alfa ale zmienio to prawdopodobnie dzisiaj.

Do zobaczenia na wyspie


Davidian | Shelby GT500 | QQrr

05.07.2007
08:08
smile
[287]

Michał Raven [ Jeremy Clarkson ]

Za kilka minut założę nową część. ;)

05.07.2007
08:20
smile
[288]

Michał Raven [ Jeremy Clarkson ]

Nowa część:
https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=6605038&N=1

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.