GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

"Padanie" Internetu przy ściąganiu plików

09.06.2007
10:00
smile
[1]

BKozal [ Centurion ]

"Padanie" Internetu przy ściąganiu plików

Sprawa wygląda tak, że kiedy ściągam jakiś plik (torrent, ftp, www - ogólnie obojętnie skąd) i pobieranie zaczyna osiągać w miarę przyzwoity transfer to mniej więcej po minucie resetuje się połączenie z siecią (lampki na modemie przestają świecić, trzeba odłączyć i ponownie włączyć kabel zasilający od modemu). Internet mam założony w kablówce osiedlowej ( - pakiet "C") i z tego co się dowiadywałem od innych osób, również mających neta od tego samego dostawcy, to u nich taki problem nie występuje. Podejrzewam, że coś nie tak może dziać się z routerem (Internet dzielony na sieć radiową w domu między komputerem stacjonarnym a laptopem, router Linksysa: Ktoś ma pomysł jakby to naprawić?

09.06.2007
10:30
[2]

Bajt [ Ariakan ]

Widze, ze nie tylko ja mam taki problem. Tez jestem z tej sieci osiedlowej i rowniez dziele lacze przez router (D-Link DI-524). Co ciekawe nie mam tego problemu przy sciaganiu z www czy ftp, jedynie z sieci torrent. Nie mam pojecia co moze byc tego przyczyna.

09.06.2007
10:38
[3]

Lutz [ Senator ]

BKozal bardzo prawdopodobne ze masz gdzies router do wymiany, niekoniecznie twoj, zapytaj sasiadow podpietych w twojej klatce/bloku/jakkolwiek.

09.06.2007
10:39
[4]

BKozal [ Centurion ]

Bajt ->Wg. mnie na 100% coś nie współgra z routerem, bo kilku znajomych nie ma z tym netem żadnych problemów (i żadnego routera :P). Przy ściąganiu z www, ftp większych plików robi się dokładnie tak samo, przynajmniej u mnie.

09.06.2007
10:46
[5]

Gryffin [ Entil'Zha ]

jak dla mnie moze byc problem z iloscia polaczen, www czy ftp to masz na raz jedno/dwa polaczenia jednoczesne, w torrentach jak nie masz przestawionych parametrow to mozesz miec ustawiona na nieskonczonosc.

mozliwe ze router ci nie wyrabia przy jakiejs ilosci polaczen i sie rozlacza/zawiesza

rada: ograniczyc ilosc jednoczesnych polaczen w parametrach klienta torrenta (np 30 down/15 up ) albo podobnie.

09.06.2007
11:56
[6]

Kubek2006 [ Pretorianin ]

jaka sieć??

09.06.2007
16:37
smile
[7]

BKozal [ Centurion ]

podbicie :P

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.