GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Twin Peaks - proszę o spoiler - (UWAGA)

03.06.2007
03:01
[1]

stanson [ Szeryf ]

Twin Peaks - proszę o spoiler - (UWAGA)

Kto jest mordercą?
Nie jestem w stanie przebrnąć przez tą denną fabułe i te całe przynudzanie. KTO ZABIŁ?

UWAGA SPOILER PONIŻEJ BYC MOŻE :P

03.06.2007
07:06
[2]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

Denną fabułę? Herezja! Na stos!

spoiler start
A mordercą jest Leland Palmer, którego ciałem zawładnął Bob.
spoiler stop

03.06.2007
08:18
[3]

Behemoth [ Ayrton Senna ]

spoiler start

"A mordercą jest Leland Palmer, którego ciałem zawładnął Bob."

Zawładnął?
Tu nie chodzi o żadne zawładnięcie. To drugie, skrajne oblicze ojca Laury. Głównym przesłaniem Twin Peaks jest to, że każdy ma dwie strony swojego życia (np. karzeł i wielkolud) i któraś z nich może bardziej zdominować drugą. O "zawładnięciu" możemy mówić tylko w takim sensie, że gorsza strona ojca Laury zdominowała tą słabszą i w efekcie mamy m.in. zabójstwo Laury.
spoiler stop

03.06.2007
08:27
smile
[4]

dj4ever [ Czekam na LOST 4 ]

Pomęcz 1 sezon, drugi jest o wieeeeele lepszy.

03.06.2007
09:20
[5]

daro [ Konsul ]

na stos ,na stos!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

03.06.2007
11:11
smile
[6]

ronn [ moralizator ]

nie ma litości dla wrogów TP!

03.06.2007
11:26
[7]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

Behemoth ---> Zgadza się. Prawie.

spoiler start
Tylko, że w grę wchodzi jeszcze bliskość Czarnej Chaty, dzięki której Bob jest silniejszy. Należałoby teraz zapytać, czy jest on istotą materialną, czy tylko innym imieniem tego, co nazywa się złem. IMHO może być jednocześnie jednym i drugim, o czym świadczy zarówno "opętanie" Lelanda, jak i fakt, że Laura i jej matka widziały jego postać w swoim domu (chyba, że to też był Leland, już nie pamiętam, Twin Peaks oglądałem już dawno temu).
spoiler stop

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.