GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Przebudził się po 19 latach śpiączki

02.06.2007
00:03
[1]

master53 [ PSP User - Sony Fan ]

Przebudził się po 19 latach śpiączki

W 1988 r. Jan Grzebski, pracownik kolei, w trakcie podczepiania wagonów doznał silnego urazu głowy. Nieprzytomny trafił do szpitala. Przy okazji ujawniły się również zmiany nowotworowe mózgu. Mężczyzna został sparaliżowany. Nie chodził, nie mówił, zaczął tracić wzrok, po czym zapadł w śpiączkę. Lekarze nie dawali mu szans.


Jednak dzięki zabiegom rehabilitacyjnym 12 kwietnia wybudził się, niedługo potem odzyskał mowę i zaczął samodzielnie poruszać się. O wydarzeniu poinformowała "Gazeta Działdowska".

[...]


źródło:

Nadal jesteście za eutanazją ?

02.06.2007
00:04
[2]

mannan [ Stormtroopers ]

Nadal jesteście za eutanazją ? nigdy nie byłem
To dobrze że się przebudził. Cud

02.06.2007
00:05
[3]

QrKo_ [ ]

master53 - nikt nigdy nie wciskal nikomu eutanazji na sile. Chciano by byla dostepna na zyczenie 'pacjenta'. Ten Pan nie mogl by sobie jej zazyczyc bo byl nieprzytomny, wiec nie widze zwiazku.

02.06.2007
00:05
[4]

Mazio [ Mr Offtopic ]

poczekaj - jeden się przebudził, przypomniał sobie, ze zna aikido i potem się mścił na tych przez których spał...

jestem za eutanazją nadal - tych, którzy są śmiertelnie chorzy, bardzo cierpią i tego chcą... choć tyle możemy im dać. Celowo używam prostych słów bym mógł zrozumieć co piszę...

i jestem za odsunięciem od władzy Giertycha

02.06.2007
00:05
[5]

Kabraxxis [ Pretorianin ]

"Nadal jesteście za eutanazją ?"

Dla mnie eutanazja jest dopuszczalna wtedy gdy jest swiadomym wyborem chorego/umierajacego/osoby ktora chce umrzec.

A co do tego przypadku to naprawde nie mozna powiedziec nic nnego jak to ze sa na tym swoicie rzeczy ktore sie NIKOMU nie snily. :-)

02.06.2007
00:07
[6]

barejn [ El Magnifico ]

Mazio z calym szacunkiem, czy to offtopicowanie nie wychodzi Ci juz troche tzw. bokiem?

02.06.2007
00:08
[7]

Mazio [ Mr Offtopic ]

tylko na tyle na ile Tobie słabo idzie czytanie ze zrozumieniem

02.06.2007
00:09
[8]

Rotfl_N_Lol [ Centurion ]

Jak jest śmierć mózgu to jestem jak najbardziej za odłączaniem od sztucznego podtrzymywania, jednak w tym przypadku nie doszło do śmierci mózgu więc nikt normlany by się do eutanazji nie posunął.

02.06.2007
00:11
[9]

Vidos [ Senator ]


master53 --->''Nadal jesteście za eutanazją ?''
Tak , ale jeżeli osoba wyrażająca na to zgodę jest przytomna i świadoma swojego wyboru.
Nie, jeżeli jest to osoba w śpiączce , a decyzję podejmuję rodzina.

02.06.2007
00:12
[10]

misztel [ +0,10gr! ]

Heh, niezły szok musiał być dla niego. Żył jeszcze w czasach komunizmu a tu taka odmiana.

02.06.2007
00:13
[11]

barejn [ El Magnifico ]

może za malo abstrakcyjnie myśle zeby odnalesc konotacje Giertycha z eutanazją. na polityce sie nie znam i specjalnie sie nią nie interesuje. zakladajac ze Giertych miał cos wspolnego z eutanazja, rozumiem post [7] (musialem sie pochwalic)

02.06.2007
00:14
smile
[12]

Wiewiórk [ - Syska ! ]

02.06.2007
00:14
[13]

Taikun44 [ NDSL ]

Ja jestem za eutanazją ... jestem tym samym za wolnym wyborem, i jeśli ja nie miałbym kontaktu z otoczeniem przez powiedzmy rok , pół roku chciałbym żeby moja rodzina mnie odłączyła, a organy przekazała potrzebującym.

misztel >> jeden czort ... dziś też komuna tylko się inaczej nazywa, i sklepy są pełne ;)

02.06.2007
00:17
smile
[14]

yestri [ Pretorianin ]

dziwne że tylko wydarzenia o tym mówiły....
wydarzenia:
"pan XXX( nie pamiętam imienia) nie śledzi poczynań polityków bo nie chce się denerwować"
ledwo co sie człowiek obudzi i już go wkur****ą :D
gość sie obudził a tu 11 wnuków ehhh cud

02.06.2007
00:17
[15]

Harrvan [ Legend ]

Giertych z calym swoim elektoratem i poplecznikami jest przeciwny eutanazji ...
Jako ze jest koalicjantem PiSuaru jego zdanie w pewnym sensie stanowi zdanie calej koalicji ... bo jesli pis bylby za aborcja to koniec rzadu i koniec koryta ...

W obecnej sytuacji ani pisowi ani romkowi nie zalezy na oddaniu wladzy ... zyja w cholernej symbiozie z samoobrona w ktorej jesli polegnie jeden element caly organizm umiera

02.06.2007
00:18
smile
[16]

Mazio [ Mr Offtopic ]

na historii też się nie znasz... :* ;)

,,a zresztą uważam, że Kartagina musi być zburzona'' - caeterum censeo Carthaginem delendam esse.

to faktycznie offtopic - "a zresztą uważam, że Giertycha powinno się izolować" - ktoś to przetłumaczy na Łacinę?

02.06.2007
00:21
smile
[17]

Caine [ Książę Amberu ]

Opieka paliatywna nad umierającym przez ostatnie pół roku kosztuje ubezpieczalnię drugie tyle, co wszystkie jego choroby, jak wyliczył pewien francuski pulmonolog. Ekonomicznie eutanazja jest jak najbardziej uzasadniona. A przy tym może dać kupę cennych narządów.
I nie pieprzyć mi tu o humanizmie, prawie do tego czy owego. Money makes this world running around. Or sth.

02.06.2007
00:22
smile
[18]

ES_Lechu [ Piw Paw Elo 320 ]

pwned :D

swoja droga, gosciu musial przezyc lekki szok, jak zobaczyl ze za oknem nie ma juz 20 maluchow pod rzad ^^

02.06.2007
00:24
[19]

barejn [ El Magnifico ]

ja typowy bichem jestem :] ignorant historyczny inaczej mówiąc.

02.06.2007
00:27
[20]

MaZZeo [ LoL AttAcK ]

Ja również jestem za eutanazją, oczywiście za zgodą pacjenta.

02.06.2007
00:29
smile
[21]

Mazio [ Mr Offtopic ]

i tak Cię lubię

02.06.2007
00:30
[22]

Kabraxxis [ Pretorianin ]

Caine --> Czyli dopuszczasz ekonomicznie uzasadniona niezalezna od woli chorego eutanacje?
Coz.... w takim razie mam nadzieje ze nigdy nie bedziesz w takiej sytuacji aby zycie zweryfikowalo twoje poglady, co zdaze sie nader czesto.

Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia.

A Eutanazja TYLKO i WYLACZNIE za zgoda (w pelni swiadoma) zainteresowanego. Koniec.

Zycie ludzkie jest naprazde waroscia ktora warto chronic za wszelka cena... bo tak naprawde nic innego nie mamy. Tylko te marne kilkadziesiat lat na tym swiecie.

02.06.2007
00:41
[23]

barejn [ El Magnifico ]

miło z Twojej mańki ;)

Kabraxxis --> mądrze prawisz, ale jest jedno ale:P jak kolo leży w śpiączce to z nim o eutanazji ciezko bedzie pogadac (o historii i polityce tez:P). sa dwie opcje zatem:
- pisanie jakichs oswiadczen za wczasu, typu: "gdyby zostało ze mnie warzywo zgadzam sie na autoeutanazje"
- wykonywanie "zabiegu" osobom cierpiącym i świadomym dziejących sie wokół spraw
generalnie eutanazja nie jest żadną nowością chyba, tylko że skoro żyjemy w kraju prawa (czysto teoretycznie) to musi byc jakiś przepis regulujacy tego typu czynnosci. sa chwile w zyciu kiedy najprostsze srodki (jak podejmowanie decyzji o dalszej egzystencji) sa najlepsze.

02.06.2007
00:51
[24]

Kabraxxis [ Pretorianin ]

Z tego co mi wiadomo to w polsce nie ma przepisow o eutanazji bo jest ona najzwyczajniej w swiecie zabroniona.

Sa podobne przepisy o jakich piszesz, ale dotycza pobrania zdrowych narzadow po smierci. Na zasadzie "Zgadzam sie aby po smierci moje nerki wykorzystano do przeszczepu".

Niestety przypuszczam ze jeszcze troche poczekamy zanim w naszym pieknym kraju osiagnimy taki poziom swiadomosci jak ja to nazywam "ogolnej", aby np. sejm zajal sie regulacja prawna takich spraw jak eutanazja. Oczywiscie pomijajac LPR i "to jest niekatolickie" itp...

"tylko że skoro żyjemy w kraju prawa (czysto teoretycznie)"

HeHe.... no chyba nie praktycznie. :P

02.06.2007
00:55
[25]

Trzeci Bliźniak [ Pretorianin ]

Twardy sen miał ten gość, 19 lat....

02.06.2007
01:05
[26]

Aen [ MatiZ ]

A jak właściwie wygląda sprawa starzenia się podczas śpiączki? Działa tak samo, czy może włączają się jakieś "zwolnione obroty"?

02.06.2007
08:58
[27]

alexej [ Piwny Mędrzec ]

Chetnie bym uslyszal za kilka miesiecy wrazenia tego czlowieka. Mimo wszystko kraj i swiat zmienil sie dosc znaczaca w ciagu tych 19 lat.

02.06.2007
08:59
[28]

Agent_007 [ Normalnie Nienormalny ]

Prawdziwy najprawdziwszy cud...

02.06.2007
09:11
smile
[29]

Igierr [ Gwynbleidd ]

miał szczęście

02.06.2007
09:18
[30]

Rozner99 [ Konsul ]

Nadal jesteście za eutanazją ?
Tak. Eutanazja miała by byc dokonywana na życzenie pacjenta. Zdaje mi się że nie do końca rozumiesz to pojęcie.
Jako że on był nieprzytomny to jak ktoś już powiedział, nie mógł zażyczyc sobie eutanazji.
Ten przypadek to prawdziwy cud.

02.06.2007
09:21
[31]

Madzia02 [ Pretorianin ]

To naprawde był cud....

02.06.2007
09:29
smile
[32]

cotton_eye_joe [ maniaq ]

Nadal jesteście za eutanazją ?

tak.
wiesz, na czym polega eutanazja? pacjent musi WYRAZIC ZGODE. ten koles byl w SPIACZCE.

02.06.2007
09:30
smile
[33]

fireworm [ Rising Star ]

Prawie jak Steven Segal :)

02.06.2007
09:47
[34]

pioo7 [ Generaďż˝ ]

Ustrój mu się zmienił ;) Pierwsze co pewnie wziął kartki i w kolejkę po mięso :) A tu proszę... TESCO.

02.06.2007
10:03
[35]

gladius [ Subaru addict ]

Mógł jeszcze dwa lata zaczekać, to by na kacze bydło nie trafił...

02.06.2007
10:20
[36]

Paul12 [ Buja ]

Dla takiego człowieka "kacze bydło" to i tak wielka zmiana na lepsze. Chociaż są tacy ludzie, którym do komuny tęskno...

02.06.2007
10:23
smile
[37]

WisiekNaCzitach [ Konsul ]

[1]master53 ---Nadal jesteście za eutanazją ?


TAK, ale co to ma do rzeczy ?

02.06.2007
10:29
[38]

koobon [ Konsul ]

gladius --> straszny optymista z Ciebie. Przyszły parlament widzę w równie czarnych barwach.

02.06.2007
10:46
[39]

kamyk_samuraj [ Senator ]

"a zresztą uważam, że Giertycha powinno się izolować" - ktoś to przetłumaczy na Łacinę?
ja nie wiem, jak to bedzie po lacinie, ale bardziej swojsko to bedzie: "Giertych musi odejsc"

Mógł jeszcze dwa lata zaczekać, to by na kacze bydło nie trafił...
eee tam... piec latek by sobie jeszcze pospal mialby Euro w Polsce - choc moglby sie zzalamac poziomem gry reprezentacji

Nadal jesteście za eutanazją ?
Tak. Ale to cos zmienia?

02.06.2007
10:47
smile
[40]

raper741 [ Legend ]

Cud :) Pozostaje tylko się cieszyć :)

02.06.2007
11:15
smile
[41]

r_ADM [ Generaďż˝ ]

Fajna historia; gosc zasnal w glebokim PRLu i obudzil sie w zupelnie innym swiecie. Wolna Polska, pelne polki, UE, NATO, kazdy ma komorke... taki polski Rip Van Winkle, a wy tu pieprzycie o jakisch Giertychach.

02.06.2007
11:15
[42]

Vader [ Legend ]

master53 -->

Nadal jesteście za eutanazją?

Tak. A co?

02.06.2007
11:26
smile
[43]

marcing805 [ Senator ]

To sie nazywa drugim życiem.Tak między nami to prawdziwy cud, a wy tu o jakichś Giertychach i innych takich...

02.06.2007
12:10
smile
[44]

Misiaty [ Konserwatywny liberał ]

Jakoś nie widze związku między eutanazją a tymi którzy są w śpiączce. Autor wątku chyba za bardzo nie wie co mów.

02.06.2007
12:22
[45]

pablo397 [ sport addicted ]

no ja tez jestem w szoku. widzialem w tv fragment reportazu o tym panu, lezal w lozku i tylko przez okno obserwowal co sie dzieje na swiecie (a raczej na podworku) i wiedzial to co mu rodzina mowila (bo chyba tv to jeszcze nie moze ogladac). fajne rzeczy mowil, cos w stylu: 'ludzie caly czas lataja z komorkami ze soba i w ogole jest swietnie, a oni wszyscy narzekaja', w sensie, ze on tego nie rozumie :)
widac, sa jakies powody aby cieszyc sie z tej rzeczywistosci w ktorej zyjemy :)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.