GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Mobility Radeon X1600

01.06.2007
23:55
[1]

john_himself [ krush, kill n' destroy ]

Mobility Radeon X1600

witam,
mam pytanie jakie ustawienie bylo by lepsze do gier w rozdzielczosci 1280x800?

moj X1600 ma 256MB swojej pamieci i ew. dobiera kolejne 256 z ramu

768MB RAM + X1600 512MB
czy
1024MB RAM + X1600 256MB

no i gdzie to sie ustawia? w biosie chyba, nie?

02.06.2007
00:00
[2]

Kabraxxis [ Pretorianin ]

1024MB RAM + X1600 256MB

Jest lepsze.

Nie ma w tym momencie na rynku gry ktora by potrzebowala do plynnej pracy wiecej niz 256 RAMU na karcie graficznej.
A zwykly RAM zawsze sie przyda - nie tylko do gier. Im wiecej tym lepiej.

I tego chyba nie ustawia sie w biosie tylko w momencie gdy braknie tego 256 RAMU (co przez najblizszy rok jest malo prawdopodobne), to karta skorzysta z RAMu glownego(jesli bedzie wolny). CO i tak przy wielkosci plansz w nowoczesnych grach i odchdzenia od napisu :loading: jest malo prawdopodobne.

IMHO i tak 256 graficznego RAMu wystarczy a zwyklego RAMu jak najwieksza ilosc. Bo to on sie najpier zapycha.

02.06.2007
00:01
[3]

QrKo_ [ ]

Raczej 1024MB RAM + X1600 256MB.
Chyba zadna gra w takiej rozdzielczosci nie wymaga 512mb na karcie.

Swoja droga, jezeli mozna wiedziec - co to za laptop?

02.06.2007
07:18
[4]

john_himself [ krush, kill n' destroy ]

Tzn. problem w tym ze np. Everest podaje iz mam na karcie 512MB (domyslnie tak bylo) jak rowniez podaje iz mam 1024MB ramu (nie odlicza tych 256 zajetych przez karte). Nie wiem gdzie to zmienic, w biosie nie znalazlem takiej opcji, chyba bede musial przekopac chalupe i instrukcje dorwac.

QrKo -- Benq P52, wbrew pozorom niezly lap, ponad pol roku bez zadnej awarii, ani martwych pixeli ;p Acer by tyle nie wytrzymal ;]

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.