GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Chcesz przyspieszyć Internet? Zmodyfikuj DNS!!!!!!!!!!

01.06.2007
20:33
smile
[1]

bagis_ek [ Pretorianin ]

Chcesz przyspieszyć Internet? Zmodyfikuj DNS!!!!!!!!!!

Twój komputer kontaktuje się z serwerami DNS i prosi je o przetłumaczenie adresów na numer IP. Oczywiście komputer, by połączyć się z serwerem DNS, również musi znać jego numer IP. Jest on albo dostarczany na bieżąco przez twojego dostawcę Internetu, albo też wpisywany raz na stałe, podczas konfigurowania połączenia sieciowego.

Jeśli komunikacja z serwerem DNS trwa zbyt długo, albo gdy serwer ten zbyt długo tłumaczy adresy, oczekiwanie na stronę WWW, z którą chcesz się połączyć, będzie trwało dłużej. Tak więc nawet wówczas, gdy masz najszybsze na świecie łącze, komunikacja z Siecią może trochę potrwać.

Adres podstawowego serwera OpenDNS to 208.67.222.222, a serwera alternatywnego - 208.67.220.220.

Żeby z nich skorzystać musisz poinformować swój komputer, że chcesz ich używać. W systemie Windows XP naciśnij Start | Ustawienia | Panel sterowania | Połączenia sieciowe. Następnie kliknij prawym klawiszem na swoje połączenie i wybierz "Właściwości". Pojawi się nowe okienko dialogowe.

Lewym klawiszem kliknij na "Protokół internetowy TCP/IP", a następnie naciśnij przycisk "Właściwości". W kolejnym okienku, które zobaczysz, zaznacz opcję "Użyj następujących serwerów DNS". W miejsce "Preferowanego serwera DNS" wpisz 208.67.222.222, a jako "Alternatywny serwer DNS" - 208.67.220.220. Po wpisaniu naciśnij OK, a później Zamknij i jeszcze raz Zamknij. Następnie uruchom ponownie komput

Akurat wczoraj bawiłem się zmianą DNS, i skorzystałem ze strony::

Tu akurat opis pod XP...


Może ktoś zechce się pobawić ustawieniami?? ja spróbowałem. I chyba warto..::) Można jeszcze założyć konto,,i są jakieś dodatkowe ustawienia, usługi bezpłatne!!ale jeszcze z tego nie korzystałem..

01.06.2007
20:37
[2]

wornock [ Generaďż˝ ]

Są jakieś wyraźne efekty

01.06.2007
20:47
[3]

Lookash [ Senator ]

Efekt będzie na pewno porażający! ;]

01.06.2007
21:18
smile
[4]

bagis_ek [ Pretorianin ]



wornock ....odnośnie tych widocznych efektów// za mało otwierałem stron, i za krótki okres czasu aby generalizować< jest wiele innych czynników wpływających na szybkość sieci>

Wydaje mi się że tak, jest efekt pozytywny <<< ale nie jestem do końca przekonany, że do tego przyczyniła się zmiana DSN... jestem na etapie testów....>> No i jestem laikiem w tej dziedzinie..

01.06.2007
21:24
[5]

MatiRonaLDo75 [ LO GANGSTA ]

sprawdź ściągając jakieś programy czy cóś w tym stylu!!

01.06.2007
21:29
smile
[6]

Apocaliptiq [ Parapsychic Man ]

Osz kurcze! Pingi spadły mi z 900ms do 650ms! ;o To chyba pomogło;) Dzięki chłopie!:D

01.06.2007
22:23
[7]

rafaleon 2.1 [ Pretorianin ]

A to w ogóle jest bezpieczne.

01.06.2007
22:37
smile
[8]

ES_Lechu [ Piw Paw Elo 320 ]

szczerze? widze róznice :O powaznie.

01.06.2007
22:40
[9]

mons [ FLCL ]

bezpieczne?

01.06.2007
22:41
[10]

ES_Lechu [ Piw Paw Elo 320 ]

a niby w jakim sensie? jeszcze dziala hehe xD

01.06.2007
22:43
[11]

Biały_695 [ Konsul ]

Już to kiedyś robiłem i nie zauważyłem różnicy...
To chyba zależy od dostawcy neta

02.06.2007
11:08
smile
[12]

wornock [ Generaďż˝ ]

Zauważyłem różnice! Naprawdę!

02.06.2007
11:22
smile
[13]

szaszłyka? [ Prawdziwy Kibic ]

Nie odczuwam na razie różnicy

02.06.2007
11:28
[14]

BIGos [ bigos?! ale głupie ]

jesli aktualnie macie wolne dnsy to zamiana na szybsze oczywiscie przyspieszy laczenie ze stronami www, albo wlasciwie czymkolwiek jesli nie uzywacie do polaczen adresow ip. NIE przyspieszy na pewno sciagania programow, czy grania po sieci. To tak nie dziala. Po prostu adres z literowego 'gry-online.pl' bedzie szybciej zamieniany na cos zrozumialego przez komputer, czyli adres ip

02.06.2007
12:50
smile
[15]

Rosenkreutz [ Generaďż˝ ]

No więc pomaga przy ściąganiu czy nie ??

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.