
ES_Lechu [ Piw Paw Elo 320 ]
Pomoc w wyborze czesci
hey :)
no wiec po 4 latach uzywania mojego kochanego kompa ( Asus agp x4, P4 2.0 i 1gb sdr dimm ram, zasilacz 300w rubikon )
grajac w wowa z 20 fpsami, uznalem ze nadszedl czas na zmiany.
mam ok 400zł na procka, zasilacz i plyte głowna.
wymagania co do plyty głownej to agp x8 i jak sie da to 3 porty na ram ;p
procek tez byle jaki, bo za ta kase to nic ciekawego sie nie kupi ( na allegro widzialem atlony 3.0 po 109zł O.O ( Nówki ) )
mam jakis ram na chacie ( 3 kosci po 512mb ddr -> )
z góry dzieki za jakies porady, jesli napisalem cos glupiego ;p przepraszam, nei znam sie zbytnio.
pozdro
ES_Lechu [ Piw Paw Elo 320 ]
up
Toolism [ GameDev ]
no to powodzenia..;) za 400zl nie zlozysz nic sensownego, albo przynajmniej nic co da ci jakiś odczuwalny zysk FPSów w WoWie..
ES_Lechu [ Piw Paw Elo 320 ]
nie masz racji, sugerujesz ze przeskok z agpx4 na agpx8 i z 1gb sdr 133 na 1gb ddr 400 nie da nic?
heh
p.s moj kumpel z 768mb ddr ramu , takim samym prockiem, gorsza grafika i agpx8 na plycie glownej ma 30-40 fpsow a nie jak ja 15-20-25
xanat0s [ Wind of Change ]
Wg mnie lepiej na razie ustawić wszystkie ustawienia WoW-a na low i cieszyć się 30-40 fps-ami (chodzi jak złoto, żadnych zaciachów podczas mass-pvp), niż wydawać 400 zł na w sumie niewielki skok jakościowy. Lepiej dozbieraj jeszcze trochę kasy i kup coś porządnego, a do tego momentu graj na "low".
Toolism [ GameDev ]
sama pamięć aż tak dużo nie zdziała. Co więcej nie robisz przeskoku z DDR na DDR2.. więc tym bardziej.. zyski nie będą za duże.. Może podaj obecną konfigurację swojego kompa? Pomyślimy.
ES_Lechu -> ogólnie moje zdanie jest takie.... że nieznaczy upgrejd za 400 złotych to 400 złotych wyrzuconych w błoto.. Nie robisz żadnego przeskoku technologicznego.. tracisz pieniądze w zasadzie, lepiej pozbierałbyś sobie trochę więcej kasy i zainwestował w jakiś bardziej sensowny upgrejdzik..
ES_Lechu [ Piw Paw Elo 320 ]
granie na low nie wchodzi w gre ;x
testowalem to nie raz, i skos fpsów niby jest, ale ja chce widziec na horyzoncie huntera ktory do mnie strzela ;p
pozatym jak mowie, u mojego kumpla z moimi ustawieniami jest 30-40 fpsów, a kupno takiej plyty jak on to max 150zł
do tego mozna by cos dorzucic za reszte kasy.
Tool@
podalem w 1szym poscie
Asus agp x4, P4 2.0 i 1gb sdr dimm ram, zasilacz 300w rubikon
mam 1gb sdrów o taktowaniu 133mhz, mowisz ze przeskos na 1gb ddrów z taktowaniem 400 mhz nie da duzo? O.O a tym bardziej przeskok na agp x8 z agpx4 co jest w sumie najgorsze w tym wszystkim.
QrKo_ [ ]
Kasa wywalona w bloto, bo za niewiele wiecej mozesz kupic Athlona X2 3600+ i podkrecic nawet do 6000, do tego niedroga plyta i pamieci DDR2 ktore teraz sa bardzo tanie, ale Twoj wybor.
procesor: AMD Athlon 64 3200+ 120zł
zasilacz: Chieftec HPC-360-202-DF 112zł
plyta: ECS NFORCE3-A939 120zł
Nie napisales jeszcze jaka masz karte graficzna.
ES_Lechu [ Piw Paw Elo 320 ]
radeon 9600 atlantis 256mb ;p
QrKo_
podaj prosze gg, albo odezwij sie na 2194764.
pozdro
QrKo_ [ ]
Nie mam gg na tym kompie, pisz tutaj :)
ES_Lechu [ Piw Paw Elo 320 ]
procesor: AMD Athlon 64 3200+ 120zł
zasilacz: Chieftec HPC-360-202-DF 112zł
plyta: ECS NFORCE3-A939 120zł
cos takiego by mnie bardzo zadowalalo, glownie dlatego ze ja chce miec to 30-40 fps tylko i wylacznie w WoWie, to nie ma byc komp do nowych gier.
wiec jak QrKo_?
do moich wymagan to co podales bedzie wystarczajace?
p.s skad wziales te ceny? mogl bym prosic jakies linki?:)
ES_Lechu [ Piw Paw Elo 320 ]
aaa i jeszcze 1 pytanie,
czy zasilacz 300w pociagnie taki zestaw?
procesor: AMD Athlon 64 3200
plyta: ECS NFORCE3-A939
grafika: Radeon 9600 Atlantis 256mb
ram: 2x Kingstone 512mb ddr
?
czy moze lepiej jednak sie wyplacic na nowy?
QrKo_ [ ]
Zasilacz - Teoretycznie pociagnie, w praktyce lepiej nie ryzykować. Ten Chieftec kosztuje grosze a jest porzadny.
Ceny - ze skapiec.pl, ale wszedzie sa podobne.
Ja w WoWa gralem na A2500+ 512DDR i 9800Pro i chodzilo gites, wiec mysle ze i w tym wypadku te 40fps powinno byc, ale o to musisz zapytac kogos kto ma takiego kompa i gra w WoW-a :)
ES_Lechu [ Piw Paw Elo 320 ]
ok zdecydowalem sie ^^
biore taki zestaw, dziekuje Ci QrKo_ bardzo za pomoc :)
a na takim zestawie 40fps bedzie bez problemu ;p kumpel na podobnym do mojego obecnego i plyta glowna z agpx8 + ram ddr ma 30-40 ^^
QrKo_ [ ]
Aaa, i nie zapomnij o chlodzeniu na proca :P
ES_Lechu [ Piw Paw Elo 320 ]
Wersja [Box / Oem]: OEM
to jest wersja z boxem :P went. + radiator
marcing805 [ Senator ]
Ten chieftec jest nieopłacalny.Za taką kasę można mieć mocniejszego Modecoma MC-350W PFC.Pomijam już fakt, ze na allegro można kupić bardzo dobrego Fortrona 350W za 50zł.
QrKo_ [ ]
Ja tam widze OEM, czyli sam procek :)
marcing805 - a po co mu lepszy/mocniejszy?
marcing805 [ Senator ]
Po co?. Np. do podkręcania, może sie przydać do rozbudowy komputera.Poza tym to jest tylko moje zdanie.
ES_Lechu [ Piw Paw Elo 320 ]
oh...
a mozesz moze podac linka do chlodzenia? :d nie znam sie :P
QrKo_ [ ]
Najlepszym wyborem by bylo to:
Ale jak nie masz kasy to poszukaj czegos na allegro, w sumie ten proc taki mocny nie jest wiec bedzie go mozna schlodzic czyms mniejszym.
marcing805 - czyli ten Chieftec 360W jest slabszy od Modecoma 350W ? xD
marcing805 [ Senator ]
Jest mocniejszy, co NIE oznacza, ze ten Chieftec jest zły.Po prostu, jeśli mam w tej samej cenie coś mocniejszego, to wybrałbym to.

ES_Lechu [ Piw Paw Elo 320 ]
moj kumpel chyba kupi mojego starego proca ;p wiec sie juz wyplace i na to ^^ i tak wyjdzie tanio :)
bedzie to wszystko pasowac?
QrKo_ [ ]
marcing805 - spoko, jak tak mowisz. Nie znam sie na modecomach wiec pytam.
Lechu - Wszedzie jest Socket: 939 pin wiec MUSI :)
ES_Lechu [ Piw Paw Elo 320 ]
ok thx :)
i jeszcze 1 pytanie,
widzialem screeny na google tej plyty ( jakies innej wersji ) ktora ma 3 sloty na pamiec, wtedy bym sobie mogl wpakowac swoje 3 kosci 512 ddr :P czy lepsze bedzie 2x 512 w dualu?
p.s screen ->

marcing805 [ Senator ]
Ta płyta wygląda zachęcająco.Sam mam AGPx8 i GF6600.Gdybym tak sobie kupił taką płytkę razem z jakimś Athlonem 3500+ to miałbym znaczny wzrost wydajności.No ale na razie nie zamierzem modernizować kompa.
QrKo_ [ ]
2x512 w dualu nie bedzie lepsze niz 3x512.
Tutaj plytka z 4 socketami, nieco drozsza, ale IMO warto doplacic zeby wsadzic te 512mb wiecej.
ES_Lechu [ Piw Paw Elo 320 ]
nooo ! i o to chodzi ;D
super dzieki ^^
juz zamawiam wszystko :P
p.s
wezme sobie ten, moze drozej niz na allegro, ale chociaz przyjdzie 1 paczka, a tak to cena paczki z allegro mnie wyjdzie tyle ile roznica miedzy tym ;p

ES_Lechu [ Piw Paw Elo 320 ]
albo jeszcze sie wstrzymam, poczekam na wasze opinie.
ps. czy tylko ja nie moge sie zalogowac na allegro? :O

QrKo_ [ ]
Mi dziala.
ES_Lechu [ Piw Paw Elo 320 ]
hmm...
moze to dlatego ze nie zaplacilem rachunku juz 100 lat :P
ale chyba nie blokuja przez to mozliwosci kupowania? O.O w meilu mi nic takiego nie napisali

ES_Lechu [ Piw Paw Elo 320 ]
wlasnie sobie zdalem sprawe , ze te 3 kosci ramu ktore mam na chacie, maja po 1gb a nie po 512 :P
no to bede mial 3gb ramu hehe ^^
ES_Lechu [ Piw Paw Elo 320 ]
hmm...
jestem chyba uposledzony xD
mogl by mi ktos znalezc Amd Athlona 64 3200 bez zadnego chlodzenia na stronie sirius.pl? bo juz nie wiem xD za duzo tego tam jest, nie wiem czym to sie rozni etc.
z góry dziekuje ^^

ES_Lechu [ Piw Paw Elo 320 ]
dobra, znalazlem.
czy ten zasilacz ->
bedzie ok dla zestawy
AMD Athlon 64 3500
Radeon 9600 Atlantis
3gb ddr ram
nagrywarka, cd rom, 2 dyski?
czy moze lepiej wziasc 400w? biorac pod uwage ewentualne krecenie procka?
p.s sorry za 4 posty 1 pod drugim xD
edit:
dobra, biore ten ->