GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Pomoc w wyborze czesci

01.06.2007
20:07
smile
[1]

ES_Lechu [ Piw Paw Elo 320 ]

Pomoc w wyborze czesci

hey :)

no wiec po 4 latach uzywania mojego kochanego kompa ( Asus agp x4, P4 2.0 i 1gb sdr dimm ram, zasilacz 300w rubikon )
grajac w wowa z 20 fpsami, uznalem ze nadszedl czas na zmiany.

mam ok 400zł na procka, zasilacz i plyte głowna.

wymagania co do plyty głownej to agp x8 i jak sie da to 3 porty na ram ;p
procek tez byle jaki, bo za ta kase to nic ciekawego sie nie kupi ( na allegro widzialem atlony 3.0 po 109zł O.O ( Nówki ) )

mam jakis ram na chacie ( 3 kosci po 512mb ddr -> )

z góry dzieki za jakies porady, jesli napisalem cos glupiego ;p przepraszam, nei znam sie zbytnio.

pozdro

01.06.2007
21:36
[2]

ES_Lechu [ Piw Paw Elo 320 ]

up

01.06.2007
21:43
[3]

Toolism [ GameDev ]

no to powodzenia..;) za 400zl nie zlozysz nic sensownego, albo przynajmniej nic co da ci jakiś odczuwalny zysk FPSów w WoWie..

01.06.2007
21:45
[4]

ES_Lechu [ Piw Paw Elo 320 ]

nie masz racji, sugerujesz ze przeskok z agpx4 na agpx8 i z 1gb sdr 133 na 1gb ddr 400 nie da nic?

heh

p.s moj kumpel z 768mb ddr ramu , takim samym prockiem, gorsza grafika i agpx8 na plycie glownej ma 30-40 fpsow a nie jak ja 15-20-25

01.06.2007
21:48
[5]

xanat0s [ Wind of Change ]

Wg mnie lepiej na razie ustawić wszystkie ustawienia WoW-a na low i cieszyć się 30-40 fps-ami (chodzi jak złoto, żadnych zaciachów podczas mass-pvp), niż wydawać 400 zł na w sumie niewielki skok jakościowy. Lepiej dozbieraj jeszcze trochę kasy i kup coś porządnego, a do tego momentu graj na "low".

01.06.2007
21:48
[6]

Toolism [ GameDev ]

sama pamięć aż tak dużo nie zdziała. Co więcej nie robisz przeskoku z DDR na DDR2.. więc tym bardziej.. zyski nie będą za duże.. Może podaj obecną konfigurację swojego kompa? Pomyślimy.

ES_Lechu -> ogólnie moje zdanie jest takie.... że nieznaczy upgrejd za 400 złotych to 400 złotych wyrzuconych w błoto.. Nie robisz żadnego przeskoku technologicznego.. tracisz pieniądze w zasadzie, lepiej pozbierałbyś sobie trochę więcej kasy i zainwestował w jakiś bardziej sensowny upgrejdzik..

01.06.2007
21:49
[7]

ES_Lechu [ Piw Paw Elo 320 ]

granie na low nie wchodzi w gre ;x

testowalem to nie raz, i skos fpsów niby jest, ale ja chce widziec na horyzoncie huntera ktory do mnie strzela ;p

pozatym jak mowie, u mojego kumpla z moimi ustawieniami jest 30-40 fpsów, a kupno takiej plyty jak on to max 150zł

do tego mozna by cos dorzucic za reszte kasy.

Tool@

podalem w 1szym poscie

Asus agp x4, P4 2.0 i 1gb sdr dimm ram, zasilacz 300w rubikon

mam 1gb sdrów o taktowaniu 133mhz, mowisz ze przeskos na 1gb ddrów z taktowaniem 400 mhz nie da duzo? O.O a tym bardziej przeskok na agp x8 z agpx4 co jest w sumie najgorsze w tym wszystkim.

01.06.2007
22:11
[8]

QrKo_ [ ]

Kasa wywalona w bloto, bo za niewiele wiecej mozesz kupic Athlona X2 3600+ i podkrecic nawet do 6000, do tego niedroga plyta i pamieci DDR2 ktore teraz sa bardzo tanie, ale Twoj wybor.

procesor: AMD Athlon 64 3200+ 120zł
zasilacz: Chieftec HPC-360-202-DF 112zł
plyta: ECS NFORCE3-A939 120zł

Nie napisales jeszcze jaka masz karte graficzna.

01.06.2007
22:21
[9]

ES_Lechu [ Piw Paw Elo 320 ]

radeon 9600 atlantis 256mb ;p

QrKo_

podaj prosze gg, albo odezwij sie na 2194764.

pozdro

01.06.2007
22:48
[10]

QrKo_ [ ]

Nie mam gg na tym kompie, pisz tutaj :)

01.06.2007
22:56
[11]

ES_Lechu [ Piw Paw Elo 320 ]

procesor: AMD Athlon 64 3200+ 120zł
zasilacz: Chieftec HPC-360-202-DF 112zł
plyta: ECS NFORCE3-A939 120zł

cos takiego by mnie bardzo zadowalalo, glownie dlatego ze ja chce miec to 30-40 fps tylko i wylacznie w WoWie, to nie ma byc komp do nowych gier.

wiec jak QrKo_?

do moich wymagan to co podales bedzie wystarczajace?

p.s skad wziales te ceny? mogl bym prosic jakies linki?:)

01.06.2007
23:09
[12]

ES_Lechu [ Piw Paw Elo 320 ]

aaa i jeszcze 1 pytanie,

czy zasilacz 300w pociagnie taki zestaw?

procesor: AMD Athlon 64 3200
plyta: ECS NFORCE3-A939
grafika: Radeon 9600 Atlantis 256mb
ram: 2x Kingstone 512mb ddr

?

czy moze lepiej jednak sie wyplacic na nowy?

01.06.2007
23:15
[13]

QrKo_ [ ]

Zasilacz - Teoretycznie pociagnie, w praktyce lepiej nie ryzykować. Ten Chieftec kosztuje grosze a jest porzadny.

Ceny - ze skapiec.pl, ale wszedzie sa podobne.

Ja w WoWa gralem na A2500+ 512DDR i 9800Pro i chodzilo gites, wiec mysle ze i w tym wypadku te 40fps powinno byc, ale o to musisz zapytac kogos kto ma takiego kompa i gra w WoW-a :)

01.06.2007
23:19
[14]

ES_Lechu [ Piw Paw Elo 320 ]

ok zdecydowalem sie ^^







biore taki zestaw, dziekuje Ci QrKo_ bardzo za pomoc :)

a na takim zestawie 40fps bedzie bez problemu ;p kumpel na podobnym do mojego obecnego i plyta glowna z agpx8 + ram ddr ma 30-40 ^^

01.06.2007
23:25
[15]

QrKo_ [ ]

Aaa, i nie zapomnij o chlodzeniu na proca :P

01.06.2007
23:27
[16]

ES_Lechu [ Piw Paw Elo 320 ]

Wersja [Box / Oem]: OEM

to jest wersja z boxem :P went. + radiator

01.06.2007
23:27
[17]

marcing805 [ Senator ]

Ten chieftec jest nieopłacalny.Za taką kasę można mieć mocniejszego Modecoma MC-350W PFC.Pomijam już fakt, ze na allegro można kupić bardzo dobrego Fortrona 350W za 50zł.

01.06.2007
23:28
[18]

QrKo_ [ ]

Ja tam widze OEM, czyli sam procek :)

marcing805 - a po co mu lepszy/mocniejszy?

01.06.2007
23:30
[19]

marcing805 [ Senator ]

Po co?. Np. do podkręcania, może sie przydać do rozbudowy komputera.Poza tym to jest tylko moje zdanie.

01.06.2007
23:31
[20]

ES_Lechu [ Piw Paw Elo 320 ]

oh...

a mozesz moze podac linka do chlodzenia? :d nie znam sie :P

01.06.2007
23:35
[21]

QrKo_ [ ]

Najlepszym wyborem by bylo to:


Ale jak nie masz kasy to poszukaj czegos na allegro, w sumie ten proc taki mocny nie jest wiec bedzie go mozna schlodzic czyms mniejszym.

marcing805 - czyli ten Chieftec 360W jest slabszy od Modecoma 350W ? xD

01.06.2007
23:38
[22]

marcing805 [ Senator ]

Jest mocniejszy, co NIE oznacza, ze ten Chieftec jest zły.Po prostu, jeśli mam w tej samej cenie coś mocniejszego, to wybrałbym to.

01.06.2007
23:38
smile
[23]

ES_Lechu [ Piw Paw Elo 320 ]

moj kumpel chyba kupi mojego starego proca ;p wiec sie juz wyplace i na to ^^ i tak wyjdzie tanio :)

bedzie to wszystko pasowac?





01.06.2007
23:41
[24]

QrKo_ [ ]

marcing805 - spoko, jak tak mowisz. Nie znam sie na modecomach wiec pytam.

Lechu - Wszedzie jest Socket: 939 pin wiec MUSI :)

01.06.2007
23:45
[25]

ES_Lechu [ Piw Paw Elo 320 ]

ok thx :)

i jeszcze 1 pytanie,

widzialem screeny na google tej plyty ( jakies innej wersji ) ktora ma 3 sloty na pamiec, wtedy bym sobie mogl wpakowac swoje 3 kosci 512 ddr :P czy lepsze bedzie 2x 512 w dualu?

p.s screen ->

01.06.2007
23:46
smile
[26]

marcing805 [ Senator ]

Ta płyta wygląda zachęcająco.Sam mam AGPx8 i GF6600.Gdybym tak sobie kupił taką płytkę razem z jakimś Athlonem 3500+ to miałbym znaczny wzrost wydajności.No ale na razie nie zamierzem modernizować kompa.

01.06.2007
23:55
[27]

QrKo_ [ ]

2x512 w dualu nie bedzie lepsze niz 3x512.

Tutaj plytka z 4 socketami, nieco drozsza, ale IMO warto doplacic zeby wsadzic te 512mb wiecej.

01.06.2007
23:59
[28]

ES_Lechu [ Piw Paw Elo 320 ]

nooo ! i o to chodzi ;D

super dzieki ^^

juz zamawiam wszystko :P

p.s

wezme sobie ten, moze drozej niz na allegro, ale chociaz przyjdzie 1 paczka, a tak to cena paczki z allegro mnie wyjdzie tyle ile roznica miedzy tym ;p

02.06.2007
00:09
smile
[29]

ES_Lechu [ Piw Paw Elo 320 ]

albo jeszcze sie wstrzymam, poczekam na wasze opinie.

ps. czy tylko ja nie moge sie zalogowac na allegro? :O

02.06.2007
00:11
smile
[30]

QrKo_ [ ]

Mi dziala.

02.06.2007
00:17
[31]

ES_Lechu [ Piw Paw Elo 320 ]

hmm...

moze to dlatego ze nie zaplacilem rachunku juz 100 lat :P

ale chyba nie blokuja przez to mozliwosci kupowania? O.O w meilu mi nic takiego nie napisali

02.06.2007
15:11
smile
[32]

ES_Lechu [ Piw Paw Elo 320 ]

wlasnie sobie zdalem sprawe , ze te 3 kosci ramu ktore mam na chacie, maja po 1gb a nie po 512 :P

no to bede mial 3gb ramu hehe ^^

03.06.2007
13:01
[33]

ES_Lechu [ Piw Paw Elo 320 ]

hmm...

jestem chyba uposledzony xD

mogl by mi ktos znalezc Amd Athlona 64 3200 bez zadnego chlodzenia na stronie sirius.pl? bo juz nie wiem xD za duzo tego tam jest, nie wiem czym to sie rozni etc.

z góry dziekuje ^^

03.06.2007
13:27
smile
[34]

ES_Lechu [ Piw Paw Elo 320 ]

dobra, znalazlem.

czy ten zasilacz ->

bedzie ok dla zestawy

AMD Athlon 64 3500
Radeon 9600 Atlantis
3gb ddr ram
nagrywarka, cd rom, 2 dyski?

czy moze lepiej wziasc 400w? biorac pod uwage ewentualne krecenie procka?

p.s sorry za 4 posty 1 pod drugim xD

edit:

dobra, biore ten ->

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.