GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Pytanie na inforamtykę.

01.06.2007
09:03
[1]

siekator [ Król Rybak ]

Pytanie na inforamtykę.

Tym, co pamiętają moje ostatnie pytania to nie muszą mnie dręczyć googlami, bo sam znalazłem odpowiedź na prawie wszystkie pytania. Zostało jedno. tj.

1. Na przedstawionym fragmencie kodu znajduje się między innymi:

var
i,j,k:integer;
...
k:=15;
i: =5;
j: =i + 7;
while (k<j) do
j: =j-k;
...
...



A. Instrukcja warunkowa (to napewno nie. Sprawdzałem, a może nawet?)
B. Pętla programowa dwunastokrotnie powtarzająca fragment kodu,
C. Pętla programowa powtarzająca fragment kodu nieokreśloną ilość razy.
D. Nie wykonująca się pętla programowa.


Zna ktoś odpowiedź?

01.06.2007
09:22
[2]

kastore [ Troll Slayer ]

D

Edit : daj chwile wrzuce w kod i sprawdze co robi
Edit2 : tak na pewno D

01.06.2007
09:25
[3]

yasiu [ Senator ]

jak dla mnie to instrukcje we while wykonaja sie raz, bo tylko raz jest spelniony warunek, ze k<j, potem j jest mniejsze od k wiec petla sie nie wykona

01.06.2007
09:27
[4]

kastore [ Troll Slayer ]

yasiu --> nie wykona sie nawet raz, bo warunek sprawdzany jest przed wykonaniem pętli, jakby to był repeat ... until , to wykonałby się raz i zmniejszył j.

01.06.2007
09:31
[5]

Mikur [ Konsul ]

while czyli dopoki - a warunek na dzien dobry nie jest spelniony wiec nie zadzaiala petelka

01.06.2007
09:34
smile
[6]

Isam [ Senator ]

To nie jest pytanie o informatykę tylko o programowanie!

01.06.2007
09:36
[7]

Mikur [ Konsul ]

a programowanie to dziedzina kulinarna?!

01.06.2007
09:59
[8]

legrooch [ MPO Squad Member ]

bo tylko raz jest spelniony warunek, ze k<j, potem j jest mniejsze od k wiec petla sie nie wykona
Niby kiedy ten warunek jest spełniony?

Nigdy nie będzie spełniony. 12 < 15
Odpowiedź D.

01.06.2007
10:04
[9]

swee [ Gunslinger ]

racja, nic się nie wydarzy bo while umieszczone nie w tym miejscu no i warunek zryty

01.06.2007
10:34
smile
[10]

Isam [ Senator ]

Mikur ---> że się wysilę na takie artystyczną analogie: a uderzanie w strunę to granie na gitarze?

01.06.2007
10:39
[11]

Lookash [ Senator ]

Ale temat wątku to przecież "pytanie NA informatykę" a nie "O informatykę"... Poza tym uderzenie w strunę to granie, pomijając jakość grania, jest to granie. Programując, porusza się człowiek w dziedzinie jak najbardziej informatycznej. Szukasz dziury w całym...

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.