
-27fps- [ Konsul ]
VAT Marża - o co chodzi?
Koleś chce sprzedać na Allegro nowy dysk na gwarancji. Pisze, że wystawia fakturę VAT Marża.. Gdzieś czytałem, że nie można wystawiać takiej faktury na nowe towary. Czy mając taką fakturę można odpisać "cokolwiek" od podatku?
TAILEREKK [ Senator ]
koles kupuje dysk za 200zł
sprzedaje tobie za 250zł
fakture dostajesz na te 50 zł roznicy :)
pozdrawiam
-27fps- [ Konsul ]
dzięki..
...czyli pisząc w info że dyski są nowe, oryginalnie zapakowane bla bla to wali w ch.. znaczy kłamie? bo ma je z innej ręki
Kabraxxis [ Pretorianin ]
Przeciez mogl je kupic nowe i oryginalnie zapakowane.
A dolicza sobie to 50 zeta, przykladowo za sprowadzenie towaru z zagranicy (mogl nawet na e-bayu kupic) bo w polsce nie ma dystrybutora i towar oficjalnie jest niedostepny.
NA kwestiach prawnych sie nie znam ale uwazam i wydaje mi sie ze nie ma w tym nic nielegalnego jesli ma na wszystko papiery.