GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Procesor na Socket A z SSE2 i 512 L2 cache

31.05.2007
13:56
smile
[1]

Pl@ski [ Forever Confused ]

Procesor na Socket A z SSE2 i 512 L2 cache

Ponieważ na razie nie stać mnie na zakup nowego kompa postanowiłem wymienić najsłabsze jego ogniwo - procesor.

Szukam dobrego procka na Socket A z obsługą SSE2 i 512kb pamięci L2 cache.

Myślałem nad Barthonem 2500+, ale on nie ma obsługi SSE2 i teraz w ogóle zastanawiam się czy są takie procki na Socket A które obsługę SSE2 mają? :/

Jeszcze jedno: zależy mi na tym, żeby procek miał dobre możliwości jeżeli chodzi o podkręcanie.

PS: Dlaczego tak zależy mi na obsłudze SSE2? Słyszałem że najnowsze gierki (dema Lost Planet czy DiRT) nie chcą działać na moim pececie właśnie z powodu braku obsługi SSE2 przez mojego procka, ale ile jest w tym prawdy to nie wiem? Może tutaj chodzi jedynie o to że mój aktualny procek (Athlon XP 2400+ [2100Mhz]) jest po prostu za słaby? Jeżeli ktoś mógłby mi to wyjaśnić byłoby mi miło.... :)

01.06.2007
08:56
[2]

Pl@ski [ Forever Confused ]

[UP]

01.06.2007
09:02
[3]

Axl2000 [ Hohner ]

na Socket A nie ma prockow z SSE2, dlatego tez niektore gry nie dzialaj ana tych procesorach.
Mój znajomy miał Bartłomieja 2500+, pare gierek nie działało, występował błąd i komunikat o braku instrukcji SSE2 i tego nie obejdzie się programami...

najtanszym procesorem z SSE2 jest AMD Sempron na Socket 754

01.06.2007
09:08
smile
[4]

Pl@ski [ Forever Confused ]

Ech, to nie dobrze - nie chce zmieniać płyty, bo to mi się już nie opłaci... :/

W takim razie czy jest w ogóle sens zmieniać mojego procka na coś mocnejszego (np. na Barthona 2500+)?

01.06.2007
09:12
[5]

Axl2000 [ Hohner ]

W chwili obecnej nie ma absolutnie sensu, barton 2500+ kosztuje ~200zł

- kupisz to i bedziesz zadowolony :) o ile masz pamięci DDR i AGPx8 ale sądze ze tak jest, trzeba pamietac ze Sempron ma 128 kilo pamieci, ale cos za cos

01.06.2007
09:17
smile
[6]

Pl@ski [ Forever Confused ]

Hmmm... Może to jest jakieś rozwiązanie, pomyślę nad tym, dzięki za radę. :)

01.06.2007
09:27
[7]

grish_em_all [ Hairless Cobra ]

Jeszcze co do procesora, nie ma na co narzekać, mam takowy i powiem wam coś bardzo ciekawego. Wchodzę sobie do BIOSu (płyta Gigabyte GA-K8VT800), a tam mnożnik odblokowany, bez problemu zmieniłem mnożnik i mam taktowanie równo 2000MHz bez wyraźnego wzrostu temperatury - raptem kilka stopni

Oczywiście miałem na myśli ten który podałeś w linku :)

01.06.2007
09:29
[8]

Axl2000 [ Hohner ]

grish - ale o jakim procesorze mowisz...

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.