GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Co wybrać Socket 775 (Pentium 4/Cel.) | Socket AM2 (Athlon 64, Sempron)?

31.05.2007
13:17
[1]

MatiRonaLDo75 [ LO GANGSTA ]

Co wybrać Socket 775 (Pentium 4/Cel.) | Socket AM2 (Athlon 64, Sempron)?

Chcę zakupić nową płytę główną w takim celu aby można było ulepszać też przyszłościowo komputer ale mam taki jeden dylemat czy wybrać Intela czy AMD może wy podacie jakieś argumenty na obie strony i które wy byście wybrali...może które macie??

31.05.2007
13:24
[2]

Garbol [ Pretorianin ]

Ijak intel to tylko Core 2 Duo... socket nie ma większego znaczenia bo to tylko socket...

ale brał bym intela

31.05.2007
13:26
[3]

IntelFAN [ Konsul ]

ja bym wziął płytę z socketem 775 i pentiuma IV 3,4ghz a potem jak byś chciał ulepszać kompa to byś wziął core 2 duo

31.05.2007
13:29
[4]

MatiRonaLDo75 [ LO GANGSTA ]

hmmm wy dwaj uważacie że intel <szczerze mówiąc to słyszy się że athlony...wydajniejsze itd>
hmmmm

31.05.2007
13:59
[5]

IntelFAN [ Konsul ]

athlony sa wydajniejsze ale od core 2 duo nie wiec jesli kiedys ulepszysz na ten proc to bedziesz miał wydajniejszy niz jakikolwiek amd

31.05.2007
14:11
[6]

MatiRonaLDo75 [ LO GANGSTA ]

czyli amd przewściga w jednordzeniowych prosto mówiąc ale w dwóch patrzy tylko na plecy pentium!!

31.05.2007
14:21
[7]

Axl2000 [ Hohner ]

Ijak intel to tylko Core 2 Duo... socket nie ma większego znaczenia bo to tylko socket...

o co chodzi?

athlony sa wydajniejsze ale od core 2 duo nie wiec jesli kiedys ulepszysz na ten proc to bedziesz miał wydajniejszy niz jakikolwiek amd

pisz z interpunkcją, zeby mozna było Cie zrozumieć...

MariRonaldo75 - zyjesz 3 lata temu...kiedy to Athlony byly szybsze od Intela, teraz sie nie uzywa Celeronów i Pentium 4...teraz uzywa sie Core2Duo od Intela ktore sa znacznie szybsze od Athlonow64 X2 i FX...C2D uzywaja podstawki S775 wiec wybor jest prosty

31.05.2007
16:29
[8]

MatiRonaLDo75 [ LO GANGSTA ]

dzięki za pomoc i teraz już chyba nie mam wątpliwości| i z całą pewnością wybiorę amd ni no zbyty oczywiście ze pentium!!

31.05.2007
16:46
[9]

EG2006_43107114 [ Generaďż˝ ]

Bierz Socket 775, ale koniecznie C2D, nie P4 albo C.

31.05.2007
16:48
[10]

Axl2000 [ Hohner ]

jaki znowu pentium...mowie jak człowiekowi ze pentium to kupa a ten dalej, bierz core 2 duo :|

31.05.2007
16:49
[11]

MatiRonaLDo75 [ LO GANGSTA ]

znaczy core 2 duo |mówiąc pentium chodziło mi o intela |pomyłka czego się drzesz:P

31.05.2007
22:39
smile
[12]

HARY76 [ Centurion ]

Panowie Core duo jest dobre po oc,to raz.Dwa że cena dobrej płyty i procka jest wieksza o raz od Amd.A trzy że intel potwierdził nowy procek nowa podstawka ,a to równa sie wymianie płyty.Wiec prosze tu pisać logicznie a nie szalec ze słowami.Bo ja mam abita i amd x2 4600 za 700 zł i leci mi na 3000 a to jest x2 6000.I pod koniec roku kiedy wyjdzie nowy amd to na ta płyte wsadzam nowy procesor a wy wymieniacie płyte.A z intela warto brac e 6600 ale kosztuje 800.I w grach jest o 10-15 klatek szybszy.Co przy 8800 gts niema żadnego znaczenia.Wiec bajdu bajdu,a zima nadejdzie i sie zobaczy.Ale z przykrością stwierdzam że panowie za intelem nie MAJĄ RACJI.I tym oto miłm akcentem mówie Dobranoc Intelowcom.

31.05.2007
22:47
smile
[13]

HARY76 [ Centurion ]

Ja jeszcze napisze tylko tyle.Jakie plecy pokazuje w grach intel ,amd oprócz intela 6600 bez oc do mojego 4600 amd x2 ,to sa róznice do 4 klatek w ta czy w tamta.Po oc to sie zgodze.ALe nie kazdy bedzie podkrecał.I tak jak mówie te róznice przy dobrych kartach sa znikome.Wiec powiem tak do oc to intel ale to równa sie wydatek.A bez oc to amd a to cena.

31.05.2007
22:48
[14]

MatiRonaLDo75 [ LO GANGSTA ]

hary <---ja np od początku byłem przekonany że amd jest lepszy i szczerze mówiąc trochę mnie zdziwiła większość komentarzy przemawiających za intelem ale tera zdanie są podzielone i znowu wątpliwości ale chyba i tak wezme amd socket AM2

31.05.2007
23:00
smile
[15]

HARY76 [ Centurion ]

facet jesli masz kase i chcesz szpanerowac bierz intela.Ale jesli tak jak ja nie masz jej to bierz amd.Pare dni temu pisałem z ludzmi i wiekszosc jest za amd .Cena cena i jeszcze raz cena ,a różnice bez oc pare klatek.Przy dobrej karcie niema to znaczenia.Paru kolesi tu oslepiło że na intelu można wykrecic 3000.A ja sie tak zastanawiam czy wszyscy tak leca z tym oc.Mi sie udało kupic abita w promocji za 250 i procek za 400.Sprzedałem stare graty i dołożyłem do 8800gts i niech sie intel schowa wiem bo wielu mi pisało że super wybór.Do tego została mi zasiłka a na intela niektórzy musza ja zmienic.Itd itd a róznice tych procesorów intela z niskiej półki to 2 może 3 albo 4 klatki .A cena 400 albo wiecej.Daj spokój z intelem wiesz ilu ja znam ludzi którzy swiata nie widza za intelem.Tylko intel i intel.Gdyby amd nie obcieło cen,i cena płyt by nie spadła to brałbym intela.Ale po tym co sie stało.To zapłaciłem mniej a zadowolony jestem tak samo.Ciekawe co ludzie powiedza kiedy procka intela bedzie trzeba zmieniac.

31.05.2007
23:11
[16]

Axl2000 [ Hohner ]

HARY - lol, sorry ale masz jakies dziwne podejscie...kupujesz E6300/6400 i krecisz do 2,8-3Ghz i zjada Twojego @6000+ :) A cena? sam sprawdź :)

Inna sprawa ze nowe AMD nie wejdą na AM2 :) wiec ta podstawka jest juz jakby nia patrzeć przestazala, na S775 wchodzą i Celerony i Pentium 4 i C2D i C2D 4 jajowe...wiec ja nie widze powodu dla ktorego by nie kupic C2D...ale wejdzie taki hary, napisze wywód jakie to my Intel fani (A SPOJRZ NA MOJA SYGNATURKE) i bedzie polecał AMD...ale kupujacy i tak zrobi swoje...

i nikt tu nie mowi o 8800GTS...ktore takie super znowu nie jest i w nowych grach na maxa te 15fps sie moze duzo przydac...

za AMD przemawia teraz tylko cena...

31.05.2007
23:28
[17]

QrKo_ [ ]

hohner - wiekszosc z tego co piszesz to prawda, ale nie robmy sie przesadni ze X2 to gowno.
Tutaj i w kazdym innym tescie tam widac ze jednak potrafia dac czadu.


Innymi slowy, jezeli ktos decyduje sie na X2 to kupuje X2 3600+ Brisbane i Abit KN9 i kreci na 6000+. Wydawanie wiecej kasy na X2 to bezsens.

31.05.2007
23:32
[18]

Axl2000 [ Hohner ]

Qrko - spojrz na moj podpis ;P Czekam az bede mial inne pamięci i cooler na NB mobo, zeby ostro @ :)

Absolutnie nie skreslam X2, sam uzywam, dobry proc, inna sprawa jest ze C2D lepszy i to chcialem zauwazyc tylko :)

i jednak napisze tak: jesli to ma byc komputer typowy średniak a nie wymiatacz ;) to mozesz smialo kupic X2 w sumie i ostro @ do tego 2GB Ramu i cos pokroju mocnego 7900 / 1900xt i bedziesz zadowolony...

jesli chcesz cos co starczy na dluzej to C2D moim zdaniem

31.05.2007
23:36
[19]

QrKo_ [ ]

Dokladnie :)

Sam wlasnie zmontowalem ciekawy zestawik z C2D za 3.5k, ale w ostatniej w chwili przed zamowieniem naszla mnie mysl czy nie lepiej kupic laptopa... Tylko czy da sie kupic dobrego laptopa (mowiac dobry mam na mysli taki na ktorym pojdzie pograc w nowe gierki), z duzym dyskiem (~300gb) i 2gb ramu nie wydajac przy tym duzo kasy? :> Chyba nie :(

31.05.2007
23:41
smile
[20]

HARY76 [ Centurion ]

Niechce mi sie szukac ale intel zmienia socketa czy ci sie to podoba czy nie a amd po drobnym okrojeniu włożysz do starej płyty wiec prosze cie niesiej dziwnych przekonan.Jak bedzie zobaczymy w zimie. A już niedługo nowe gniazdko na karty a to ddr 3 itd itd bla bla bla róznie może jeszcze być.A co do ,cena wydajność.Amd x2 5200-(580zł)-Intel e6400 (654zł) płyty amd Abit kn9 sli mam ja za 250 z Apollo a płyta intel Abit NI8 SLI 480 podobno taniej sie nie da.A co do procka kupujesz tak jak ja amd x2 4600 za 400.Wtedy masz jeszcze taniej i róznice w cenie przeznaczach na 8800.A że zapytam masz jakas lepsza teraz karte do gier bo niewiem.Jesli ktoś kupuje nowa?A tu potwierdzenie róznice na dzis sa niewielkie w klatkach, a w cenie!!!





I te ok 500 zł płyta procek wydałem na 8800gts.Jesli dla ciebie w call of duty 2 przy 100 i wiecej klatkach ,20 klatek róznicy ma znaczenie to prosze bardzo ale dla mnie ma znaczenie te 500zł.A procka wykreciłem do x2 6000 i choc ty wykrecisz swojego to ja mam dalej 500,a ty możesz sie pochwalic np.na forum że ma 180 klatek.Daj spokój kolego intel jest dobry ale cena przemawia za amd. I róznice nie sa takie straszne.Co innego jak sie kupi intela z górnej pólki tu intel króluje.I to by było warto kupić.Ale cena i jeszcze raz cena.I za te ceny kocham amd.Bo dzieki temu można kupic intela taniej.Gdyby ich nie było oj to byś płacił za pomysły intela.Płacił byś grubo.

31.05.2007
23:43
[21]

QrKo_ [ ]

HARY76 - 400zł - tyle kosztuje dobra plyta pod intela jaką jest Abit AB9. E4400 kosztuje 480zł. Mozna go na tej plytce wykrecic bardzo mocno.

Wiec odejmujac te 260 (180 mniej na procku i 80zl mnie na plycie) od Twoich 500 zostaje nam juz tylko 240zł różnicy.

31.05.2007
23:48
[22]

Axl2000 [ Hohner ]

HARY - czy ty czytasz co ja pisze? mam X2...wiec nie wiem co mi tu intelujesz :) Ja tylko mowie ze intel jest szybszy bo tak jest i choćbyś stanął na głowie to tak aktualnie będzie :)

I mam GF6800GT i mi starcza bo nie gram prawie wogole...

wlacz nowego Colina w Ultra i 1600x1200 i zobaczymy czy sie moc C2D nie przyda :)

31.05.2007
23:52
[23]

BossManPL [ Konsul ]

Bierzesz komputer do garania tylko? --->
wniosek: brać procesor tańszy.

31.05.2007
23:55
[24]

Axl2000 [ Hohner ]

piersze przykazanie: NIGDY NIE BIERZ POD UWAGE TESTÓW NA BENCHMARK.PL :)

Nie ma znaczenia, czy będziemy mieć Athlona X2 2.2 GHz, Pentium D920 2.8GHz, czy najnowszego Core2 2,93GHz. FPS w grze będzie mniej więcej taki sam.

dobreeeeeeeeeee xD

01.06.2007
00:03
smile
[25]

HARY76 [ Centurion ]

Gdybym tak miał pisać że można uciać na płycie na pamieciach itd.I za 150 kupuje Msi + amd x2 3800 i też go wykrece że hej.Ale nie oto chyba chodzi.Podałem ceny na dzis z podobnych procków.Nie w zegar zegar bo tu już róznice siegaja 400zł na prockach na korzyść amd.I płyty pod prawie tym samym chipsetem.A wybacz ale te płyty sa zbliżone chipsetami i jest jak jest.Dodam że paru moich znajomych miało problemy z zasilaczami swoimi starymi i też musieli je zmieniać po przesiadce na intela.A pod amd nie trzeba by było .Dlaczego sam nie wiem a to kolejny koszt.

ps.Na koniec napisze że lubie Amd za ceny.Nie jestem fan-boyem ani amd ani intela kupuje dobre a tanie i zawsze zostaje mi pare setek w kieszni.I wiecie dlaczego bo intel sztucznie winduje ceny żeby sie na chapać.A wiecie dzieki komu,my jestesmy pionkami w tej grze ale firma dell do niedawna wspierała tylko intela.A kaska leciała.To zaś wydawali po optymalizacje gier i oprogramowania.I potem jeden miś z drugim misiem wydali pare złoty wiecej i cieszyli sie z 10 klatek wiecej .I z tego że w super pi intel konczy pierwszy.Żenada jak dla mnie .A dla was ?Ale to tylko moje zdanie i setek artykułów z internetu gdzie ludzie zjedli na tym zęby.Bo my jesteśmy pionkami w tej grze.A róznice w cenie wole ulokować gdzie indziej.

01.06.2007
00:17
smile
[26]

HARY76 [ Centurion ]

Axl2000-wiem co ty piszesz i rozumie że 1.miejsce intel a 2.amd.Ale dla biednego misia takiego jak ja który bawi sie po 30 w gry liczy sie kaska a nie laurki i 10 do 20 klatek w grach .I gdzieś na dwóch stronach w sieci było porównanie najkorzystniej dla ludzi.Czyli cena .I nie stety tam wygrał amd.Po jakoś tam to przeliczyli i wyszło jak wyszło.A nowy colin .No cóż ,jak tak dalej beda robic gry to ja wysiadam i kupie sony playstation 5 i lcd 50 cale(do tego czasu bedą tanie jak barszcz) bede miał to czego ostatnio brakuje grom na pc.A komputer bedzie mi służył jako maszyna do pisania.Bo jeśli kupuje sie za 100 zł gre Silent Hunter 4 a ta ma tyle błedów i sie wiesza.To prosze mi wybaczyć ale ktoś tu sie mija z powołaniem.A to nie jedna gra a co już druga ma problemy.Za własna kase kupuje bubla.Gdybym ja sprzedał w pracy bubla to ide z torbami.Dla kasy odwalaja coraz wiekszą maniane.I uważam że to sie żle skończy.


Ps.A nowa podstawka pod karty a nowe sockety poco to komu.Wszystko sie robi żeby kieszenie były pełne.Pciexpresa mi trza 2 jak do niedawna miałem agp x8 i nie było róznicy.A zapomniałem bo watów dostarcza mało.Ide spać bo jutro w Tesco beda procki rozdawać do mąki a do cukru pamieci. :-)

01.06.2007
00:22
[27]

Axl2000 [ Hohner ]

doszlismy do wniosku ze teraz lepiej kupic X2, chyba ze ma sie za duzo kasy i chce sie potwora to kupic QE6800 ;)

tym akcentem koncze i ide spac ;P

01.06.2007
00:34
smile
[28]

HARY76 [ Centurion ]

No właśnie i tym miłym akcentem kończymy ten wywód bo jutro sie obudzimy i bedzie Amd x10 i Intel core 15 kto lepszy będzie to nad tym niech pracują technicy.No i oczywiście jak dla mnie ludzie od marketingu.A niech te procki smażą kotlety byle by były tanie i nie sprawiały problemów.

ps.Jeszcze mi sie marzy żeby amd-ati utarło nosa nvidi bo tam panowie też zaczynają za dużo krecić.Ale mam nadzieje że już za niedługo tak będzie i nowego pc kupimy za 1 wypłatę a nie za 4.

Dobranoc Pecetowcy.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.