GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Ciekawe rekordy Guinesa

28.05.2007
16:08
[1]

Ktosik [ Konsul ]

Ciekawe rekordy Guinesa

Czy wiecie że ... ?

Najcięższy człowiek ważył 635 kg

Najdłużej żyła pewna Japonka - 120 lat i 237 dni

Najwyższa temperatura naturalna zmierzona została w Libii 58 stopni Celsjusza. Najniższą zanotowaną jest -89,2 - na Antarktydzie

Najwyższa osiągnięta przez człowieka temperatura wynosiła ok. 400 mln stopni - podczas wybuchu bomby jądrowej.

Najwyższy dźwięk wydał najprawdopodobniej kryształ szafiru uderzony promieniem lasera. Było to ok. 60 GHz. Było to 'A' 28-kreślne.

Najgłośniejszy dźwięk miał najprawdopodobniej 210 decybeli i był słyszalny z odległości 60 km. Był to odgłos startującej rakiety Saturn 5.

Najwyższa wysokość na jaką wskoczył pies to 2.85m. Dokonał tego pies rasy border colie wskakując na ułożone jedna na drugiej opony.

W każdej sekundzie przez cm2 powierzchni naszego ciała przelatuje 10 000 000 000 neutrin słonecznych. Raz na 8 godzin jedna z tych cząstezek zderza się z cząsteczką naszgo ciała

Najmniejszym mięśniem człowieka jest mięsień zawiadujący strzemiączkiem i kosteczką słuchową mierzący 0,127 cm

Najczęściej mówionym językiem świata jest ... mandaryński.

Najwyższy naród (najwyższa średnia wzrostu) to plemię Tutsi zamieszkujące w Burundi i Rwandzie.

Biblia została przetłumaczona na 2.233 języki.

Najstarszymi roślinami na ziemi są paprocie. Najmniejsza ma ok. 5 cm, największa - drzewiasta 20 m. Istnieją także paprocie pnące i pasożytnicze.

Największy dzwon świata waży 196 ton. Nigdy nie był użyty.


z Encyklopedia Zjawisk XXIw "OKIEM"

28.05.2007
16:10
smile
[2]

Tomal_P [ Konsul ]

dobre...

spoiler start
pierwszy
spoiler stop

28.05.2007
16:11
[3]

SzymX_09 [ Pretorianin ]

Powiem ci ze ja slyszalem ze jedna kobieta we francji zyla 147 lat i to jest rekord.

28.05.2007
16:12
[4]

Axl2000 [ Hohner ]

The longest unambiguously documented lifespan is that of Jeanne Calment of France (1875–1997), who was aged 122 years.

wikipedia

28.05.2007
16:13
smile
[5]

Jim Raynor [ Pretty Fly ]

:) Mógłbys jakieś inne jeszcze dać.. :D

28.05.2007
16:14
[6]

Ktosik [ Konsul ]

Tyle tylko znalazłem. Jakbyscie cos mieli to wklejajcie:)

Axl2000 ---> Pewnie się cos zmienilo przez ten czas :)

28.05.2007
16:17
smile
[7]

kkkkkkrystian [ Generaďż˝ ]

Najczęściej mówionym językiem świata jest ... mandaryński.
hahahhaha, nie znam takiego

28.05.2007
16:20
[8]

karas_PL [ Kotwica Kołobrzeg ]

krystian ---> to jeden z rodzajów chińskiego :)

28.05.2007
16:21
[9]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

kkkkkkrystian ---> Dokształć się. Dialekt chiński.

28.05.2007
16:23
smile
[10]

marcing805 [ Senator ]

Najcięższy człowiek ważył 635 kg

Żeby jeszcze zdjęcie tego człowieka pokazali....

28.05.2007
16:25
[11]

Zeus1990 [ Generaďż˝ ]

gdzieś w necie krążył filmik z największym wytrzeszczem oczu to był dopiero rekord :D

28.05.2007
16:34
[12]

Zeus1990 [ Generaďż˝ ]

Największe gałki oczne - Kim Goodman z Chicago potrafi wysunąć oczy z oczodołów na odległość 11 cm.


sory że jeden post pod drugim ale nie zdążyłem edytować :/

28.05.2007
16:40
[13]

j.a.c.k [ Heroes ]

marcing805 >>
Ten waży ponad 400, jeszcze żyje chyba

28.05.2007
16:42
[14]

marcing805 [ Senator ]

j.a.c.k-okropnie to wygląda.:[
Ciekawe po co ludzie tyle tego jedzenia jedzą?

28.05.2007
16:42
smile
[15]

Wiewiórk [ - Syska ! ]

jack - ciekawe jak by wyglądał 600 kilowiec xD

28.05.2007
16:44
smile
[16]

Mutant z Krainy OZ [ Legend ]

Ciekawe jak ten Manuel Uribe funkcjonuje. Chodzić pewnie nie może, ciekawe czy może sobie sięgnąć ręką by się podetrzeć, wątpię. Masakra.

28.05.2007
16:47
[17]

Madzia02 [ Pretorianin ]

Najczęściej mówionym językiem świata jest ... mandaryński.

O tym to ja nie wiedziałam :/

28.05.2007
17:24
smile
[18]

Janczes [ You'll never walk alone ]

635 kg..... Chciałbym go zobaczyc...

28.05.2007
17:26
[19]

Axl2000 [ Hohner ]

[14]marcing805 [ Generał ]

j.a.c.k-okropnie to wygląda.:[
Ciekawe po co ludzie tyle tego jedzenia jedzą?


tak, od małego jadł po 30kg tłuszczy dziennie.....ech, taka otyłość wywołana jest zwykle choroba a nie jedzeniem...

29.05.2007
19:48
smile
[20]

Ripcord [ Legionista ]

U mojego dziadka WSK-a stała całą zimę w szopie a na wiosnę odpaliła za pierwszym kopniakiem..... co tam jakaś japonka....

29.05.2007
19:59
[21]

Tal_Rascha [ Ilythiiri ]

Parenascie lat temu chyba w Miedzyzdrojach czy gdzies tam gdzie jest muzeum fiugur woskowych byla figura jakiegos chinczyka wazacego o ile pamietam ok 500 kg

29.05.2007
20:13
smile
[22]

Mr.Eko [ Michael Scofield ]

Najcięższy człowiek ważył 635 kg
LOL

31.05.2007
13:33
smile
[23]

Tiger999 [ Chor��y ]

FAJNE

31.05.2007
13:36
smile
[24]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

Zeus 1990 ---> Cosik Ci się potentegowało :) Nie 11 cm, tylko 11 mm.
Co Ty myślisz, że miał oczy na szypułkach jak ślimak, albo krab ? :D

Tu go macie :P ----------------------------------->

[edit] ok, ok - to był cytat z tego co widzę. Pomylili się zatem tam skąd wziąłeś cytat :)

01.06.2007
18:21
[25]

...NathaN... [ The Godfather ]

- W 1987 r. Japończyk Hideaki Tomoyori zapamiętał liczbę Pi (3,14...) do czterdziestu tysięcy (!) miejsc po przecinku. Wymienienie z pamięci wszystkich cyfr zajęło mu 17 godzin i 21 minut.
- W 1993 r. Brytyjczyk Dominic O'Brien zapamiętał po jednym spojrzeniu przypadkowy układ potasowanych czterdziestu talii kart, co daje razem 2080 kart.

01.06.2007
18:26
smile
[26]

3w [ Konsul ]

niektore naprawce niezłe

01.06.2007
18:42
[27]

Zeus1990 [ Generaďż˝ ]

Hellmaker ---> ja tą notkę z strony o rekordach wziąłem ale zależało mi właśnie na zdjęciu :P

01.06.2007
18:44
smile
[28]

Aenye [ Pretorianin ]

Ja wiem tyle, że za chwilę na pewno wypiję kilka Guinessów ;P - ale imponujące rzeczywiście, szczególnie te oczy ;]

02.06.2007
23:24
[29]

wstydze się [ Pretorianin ]

najwyższy człowiek miał 2,70 m wzrostu(w wieku 12 lat miał 2 m)

02.06.2007
23:58
smile
[30]

S1KoR© [ surf or die ! ]

z ta liczba pi to dla mnie maly szok. jestem ciekaw ile mu zajelo zapamietanie tylu liczb :o

03.06.2007
00:07
[31]

pawel2369 [ Pretorianin ]

No naprawde niezle z ta liczba Pi

spoiler start
tak przy okazji
spoiler stop

03.06.2007
00:09
smile
[32]

Tomal_P [ Konsul ]

niektóre są naprawde niewiarygodne!!!

03.06.2007
00:38
smile
[33]

Kozi89 [ Senator ]

niektóre naprawdę ciekawe :) Ale chciałoby sie więcej :)

03.06.2007
00:43
[34]

Beaverus [ Bounty Hunter ]

Chcecie wiecej to prosze :

03.06.2007
01:00
smile
[35]

Łyczek [ Legend ]

To co dał Nathan niesamowite :)

03.06.2007
01:06
smile
[36]

Kompo [ aka dajmispokoj ]

Ze strony podanej przez Beaverusa:
10 września 1945 roku, kurczakowi Lloyda Olsena z Fruita, USA, odrąbano głowę, jednak żył on jeszcze przez 18 miesięcy. Właściciel Mike'a, Lloyd Olsen karmił i poił strzykawką prosto w przełyk bezgłowego kurczaka.

Ponieważ Lloyd wysoko przymierzył topór, większość gałezi mózgu zostało w górnej części kręgosłupa. Także jedno ucho ocalało. Mike stracił możliwość widzenia i kwokania, jednak nadal mógł słyszeć i myśleć. Nadal rósł, ważąc 1.1 kg, gdy stracił głowę, nabrał wagi do około 3.6 kg do czasu gdy zdechł.

03.06.2007
01:16
smile
[37]

Kozi89 [ Senator ]

Kompo ---> O k***a. Dlaczego on go nie dobił??

03.06.2007
01:23
[38]

ddza [ WasabiHubert ]

To co dał paweł to dopiero... omG

03.06.2007
08:06
smile
[39]

White Star [ Legend ]

fajne sa tez ciekawostki:
W 1959 roku 29-letni farmer z Harrington w amerykańskim stanie Delaware, zasnął za kierownicą, zjechał z szosy i dostał się między dwa drzewa. Dzięki temu wyszedł cało z wypadku i skończyło się tylko na protokole policyjnym. Trzy lata później wydarzył mu się identyczny wypadek w tym samym miejscu. Protokół spisał ten sam policjant.

a co do rekordow:

Życie dla owłosionych braci Victora "Larry'ego" i Gabriela "Danny'ego" Ramos Gomez jest nudne. Regularnie latają w powietrzu jako akrobaci. Duet miał szanse zostać gwiazdami telewizyjnymi, gdy dostali ofertę zagrać w "Z archiwum X" (The X-Files"). Nie przyjęli tej roli. "Nie chcemy być postrzegani jak kosmici", mówią. Oprócz swojego wyglądu, są zwykłymi facetami. Gdy nie są zajęci cyrkiem, Danny lubi grać w gry video, a Larry robi kurs astronomii.

fotka>>>


edit:
ddza>> z darwina zapamietalem jedno fajne.. ziomek sie chcial powiesic na urwisku... wzial na wszelki wypadek pistolet i trucizne... jak juz wisial chcial se strzelic w leb a wczesniej wypil ową trucizne ale przestrzelił line i spadł do wody ktora wymyła mu trucizne z ust(jeszcze nie przełknał widocznie) a zmarł bo... sie utopił :D

03.06.2007
08:39
smile
[40]

Igierr [ Gwynbleidd ]

ciekawe

03.06.2007
09:04
[41]

Narmo [ 42 ]

White Star --> Poprawna wersja brzmi tak:
Stał na urwisku, do szyi przywiązał sobie kamień, polał się benzyną i wypił truciznę. Podpalił się, rzucił kamień i skoczył. W powietrzu chciał się zastrzelić. Trafił w sznurek i odciął kamień. Wpadł do wody która ugasiła ogień. Woda spowodowała też wymioty i wyrzygał truciznę. Nie utopił się bo niedaleko była łódź rybacka. Rybacy zobaczyli go, wyłowili i dostarczyli do szpitala gdzie zmarł w skutek odmrożeń.

03.06.2007
09:08
[42]

jetix200 [ Konsul ]

Super ciekawostki.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.