GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Karta motorowerowa

23.05.2007
18:09
smile
[1]

cichy_kojot [ Legionista ]

Karta motorowerowa

Mam pytanie

Czy kartę motorowerową można zdać na policji? lub w szkole jazdy? Bo chyba nie tylko w szkole....

I jak to wygląda taki egzamin?

23.05.2007
18:32
[2]

cichy_kojot [ Legionista ]

UP

23.05.2007
18:41
smile
[3]

Madzia02 [ Pretorianin ]

Jak za rok zadam to ci powiem...ale pewne nie jest ze zdam (zdaje w szkole w 1 gim.)
A czemu w szkole nie możesz zdać??

23.05.2007
21:08
[4]

Gorillaz 2-D [ Miejsce Na Twoją Reklamę ]

Możesz zdać w ośrodku szkolenia kierowców jeśli masz ukończone 13 lat.
Albo w szkole (gimnazjum) tak jak ja. W sobote mam egzamin (praktyke) ;)
Teorie zdałem 19/20 pkt.

23.05.2007
21:10
[5]

rrrr [ Error File Not Found ]

a ja na kartę zdaje w poniedziałek w szkole

23.05.2007
21:14
[6]

Dominik1991 [ Bezimienny ]

Ja już dawno zdałem na tą kartę u siebie w szkole.

23.05.2007
21:17
[7]

|LoW|Snajper [ Generał ]

Moj kuzyn dzisiaj zdal na karte motorowerowa w szkole. Z tego co wiem to mozna isc na policje i oni ci wszyscy powiedza ze mozna zdawac.

23.05.2007
21:41
smile
[8]

marcin94 [ Piesiec ]

Dzisiaj zadawałem w szkole i zdałem :D

23.05.2007
21:51
[9]

PC99 [ ]

W gimnazjum możesz zdać. W szkole jazdy trzeba zapłacić.

23.05.2007
22:17
[10]

X-Cody [ Zabójca z Liberty City ]

Takie pytanie troszke off topic. Nie wiecie, czy na motorowerach ( do 50 cm) mozna jezdzic bez karty ani prawa jazdy majac ukonczone 18 lat? Bo obiło mi sie o uszy, ze tak :)

23.05.2007
22:23
[11]

Vidos [ Senator ]

X-Cody - prawdopodobnie tak.

23.05.2007
22:27
smile
[12]

marcin94 [ Piesiec ]

Jak ma ktoś 18 lat i ma dowód to może chyba jeździć na takich do 50ccm np. na skuterze.

23.05.2007
22:27
smile
[13]

szuru-buru [ Konsul ]

X-Cody<-- chyba tutaj piszą o czymś takim..


Zgodnie z dyspozycją art. 88 ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym Dz.U. Nr 58 poz. 515 z 2003r., z póź. zmianami, kierujący motocyklem winien posiadać i okazywać na żądanie uprawnionego organu, prawo jazdy określonej kategorii, uprawniające do kierowania pojazdem silnikowym:

A – na motocykl,

A1 – na motocyklem o pojemności skokowej silnika nieprzekraczającej 125 cm3 i mocy nieprzekraczającej 11 kW.

Należy nadmienić, że w myśl art. 2 cyt. ustawy:

"motocykl" – to pojazd samochodowy jednośladowy lub z bocznym wózkiem - wielośladowy;

"motorower" – to pojazd jednośladowy lub dwuśladowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm3, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h.

Z przytoczonych przepisów wynika wprost, że obowiązek posiadania prawa jazdy kat. A lub A1, jest wymagane w przypadku gdy „skuter” ma pojemność skokową silnika przekraczającą 50 cm3.

23.05.2007
22:37
[14]

Fett [ Avatar ]

czyli wychodzi na to ze mozna jezdzic dso 125 ? Czyli 50.. bo nic pomiedzy chyba nie ma :) Z tego co pamietam to na rowerze i motorowerze mozna jezdzic z dowodem :)

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.