GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

.:Wrażenia z gry:America's Army Operations:. Cz.11:.

02.08.2002
23:05
[1]

merkav [ Aguś ]

.:Wrażenia z gry:America's Army Operations:. Cz.11:.

watek miał ponad 100 postów wiec czas na kolejna czesc:))
Jak zwykle na poczatek FAQ stworzony przez zodiaca i Goostaffa :
wersja v1.2 - podziękowania dla [Juzio] [Kirkos] [mateusz2] [merkav] [Spk]

*** America's Army: Operations RECON v1.01 FAQ ***

Czym jest America's Army: Operations?
AA to niesamowicie realistyczna, drużynowa gra taktyczna oferujący widok z pierwszej osoby (FPP). Oparta na zmodyfikowanym silniku Unreala, oferuje na dzień dzisiejszy największą dawkę realizmu spośród wszystkich gier akcji. Jest całkowicie darmowa, można ją ściągnąć choćby z www.nvidia.com. Więcej o samej grze znajdziecie w encyklopedii GRY-OnLine:
https://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=1799

System:
- Unreal engine
- brak wsparcia pełnego 3Dsound (chwilowo, można zmienić w opcjach na własne ryzyko)
- aktualna wersja engine'u: bulid 927 (spora ilość bugów, lista poniżej)

Znane bugi:
- znikanie broni (nie widać jej, czasami nie słychać strzałów, ale wszystko działa - da się walczyć)
- blokowanie gracza na stracie (zdarza się, że gra po włączeniu kolejnej rundy uniemożliwia graczowi poruszanie się - rzadko)
- NVG (noktowizor) nie dziala (zdarza się, że zamiast rozjasnic przyciemnia obraz)
- brak broni (czasami po rzuceni granatu i po przelaczeni na M16(ew M249) bron znika i trezba ja ponownie wybierac) [merkav]
- rozładowana broń (czasem rozpoczynajac runde broń jest rozładowana. Należy pamiętać o sprawdzaniu i ewentualnym przeładowaniu) [merkav]
- zmiana strony (jeśli za dużo razy wybierzesz zmianę strony konfliktu np. z Defense na Assault, to gra nie przerzuci Cię zawsze na tą wybraną stronę)
- problemy z autoryzacja (patrz <II INTERNET *2*>)
- problemy z autoryzacją po ukończeniu treningu (mimo gry na oficjalnym serwerze MOUT nie można zaliczyć Infantry Training - coraz rzadsze)


*** Frequendly Asked Questions ***

I TRENING

*1* Dlaczego nie mogę od razu grać w multi-palyer na oficjalnych serwerach HomeLAN i innych serwerach autoryzowanych (brak autoryzacji -> patrz tez <II INTERNET *2*>)?
Autorzy AA wprowadzili pewne ograniczenie - by móc zagrać w trybie multi-palyer należy najpierw ukończyć trening na danej mapie.

Cala gra nie wazne czy czesci single czy multi wymaga dostepu do netu. Po kazdym udanym treningu twoje wyniki zapisywane sa w bazie na oficjalnym serwerze (po utworzeniu wczesniej swojego konta...rzecz jasna) i po pomyslnej autoryzacji (problemy z autoryzacja --> patrz <II INTERNET *2*> ) odblokowujac nastepny.

*2* Basic Training. Na czym polega?
Trening podstawowy (basic) ma za zadanie wprowadzić gracza do świata zasad panujących w grze. Nauczymy się tutaj strzelać (wydaje się śmieszne, ale jak zobaczycie na własne oczy że to nie to samo co Unreal przestaniecie się śmiać), kierować żołnierzem (bieganie, czołganie ("X"), kucanie ("C"), wspinanie się), korzystać z dostępnego arsenału (granaty, granatniki, karabiny maszynowe, automatyczne) oraz postrzelacie trochę do tekturowych celów na mapie MOUT (Military Operations in Urban Terrain - czyli "dzialan wojskowych w terenie zabudowanym" w sumie nie takim wolnym tlumaczeniu - [Goostaff])

*3* Jak przejść pierwszą misję Basic Training (Rifle Marksmanship)?
To jest proste zadanie. Słuchaj dowódcy, strzelaj dopiero jak Ci rozkaże. By lepiej trafiać, zerknij w celownik (standardowo klawisz "Z"). Poćwicz trochę, na początku dostaniesz 2x po 2 magazynki. Potem rozpocznie się sam trening. By go zdać, należy korzystając z 40 naboi i mając 40 celów trafić co najmniej 23. By dostać miano Sharpsooter nalezy trafić więcej niż 30, a Expert Marksman więcej niż 36.

*4* Jak przejść drugą misję Basic Training (Obstacle Course)?
Najpierw możesz poćwiczyć. Rozpoznaj kolejne przeszkody, by dobrać odpowiednią technikę podczas sprawdzianu. Pamiętaj, by cały czas przechodzić przez BIALE bramki i by niegać jak najczęściej (dwukrotnie nacisnij klawisz chodzenia do przodu, standrtadowo "W"). Gdy dojdziecie do siatki...nalezy tylem po niej zejsc (nie skakac w dol bo mozna sie polamac) [Goostaff].

*5* Dlaczego nie mogę włączyć Infantry Training?
Ten trening po prostu musi być wykonany w wersji on-line, na oficjalnym serwerze AA - HomeLAN + autoryzowane serwery nieoficjalne. Całość musi się rozgrywać na mapie ćwiczebnej MOUT McKenna z uzyciem systemu MILES (zamontowane lasery na broni) - 2 druzyny wystepujace przeciwko sobie - celem kazdej ... zdobycie i utrzymanie 3 kluczowych lokacji na mapie (wciskając i trzymając przy nich klawisz use - "E") [Goostaff].

*6* Grałem na mapie McKenna na oficjalnym serwerze i nie mam zaliczonego treningu! Co jest grane?
Obecnie system autoryzacji kuleje (przeciazenie). Nie zawsze twoje dane o pomyslnym ukonczeniu misji docieraja do serwera autoryzujacego (patrz <II INTERNET *2*>).

*7* Dlaczego pisze że pozostałe treningi są niedostępne?
Pozostałe mapy i treningi zostaną dodane w kolejnych modułach.

Informacja o dostepnych mapach:
Po odbyciu wszystkich treningow (z autoryzacja) odblokowuje sie 8 lokacji.

1) 3 z nich to dwa treningi (Sniper School - M-24 Range; Airborne School - 250' Tower) oraz mapa Mountain Ambush dla Rangersow ....Chociaz odblokowane w Report for Duty ---> Soldier Training, to nie da sie na nich grac...nie zostaly jeszcze dolaczone od gry.

(zgodnie z tym co na oficjalnej stronie AA:O 'Recon' - 25 lipca ma wyjsc dodatek Sniper School - treningi z M-24 i M821A Barret - na 22 wrzesnia kroi sie dodatek z Airborne School i Ranger School...odpowiednio - 2 mapy singlowe: 250' Tower i skok z C-130 oraz dwie mapy multi: trening Rangersow w gorach i na bagnach)

2) Natomiast na 5 pozostalych mapach mozna juz grac.

Z dzialan 172nd Sep. Infantry BDE dostepne sa:

- Pipeline (Pipeline.aao)
Akcja na tej mapie dzieje sie w zime. Mapa ta składa sie z małego obszaru odkrytego,wielkiego budynku oraz podziemnych kanałow.W kanałach znajduja sie 3 zawory które to ASSAULT maja zakrecic, drugim zadaniem jest pobranie informacji z komputera w jednej z sal w budynku.Wykonanie obojetnie którego z tych dwóch zadan daje drużynie assult zwyciestwo [mateusz2]
- Bridge (Bridge.aao)
Dominujaca czesc mapy stanowi most, na jego powierzchni sa 3 budynki: baza ASSAULT, budynek neutralny w którym żołnierze obu team'ow moge wejsc po drabince na górę i ostrzeliwać przeciwnika oraz baza DEFENSE.
Zadaniem ASSAULT jest przedostanie sie na drugi koniec mostu i przekazanie dyskietki (za mostem stoja zaparkowane samochody), DEFENSE oczywiscie ma do tego nie dopuscic.[mateusz2]

Z dzialan 10th Mountain Division

- POW Rescue (HQ_Raid.aao)
Maly oboz w duzym lesie - DEFENSE nie moze dopuscic do uwolnienia zakladnika, ASSAULT robi wszystko zeby go uwolnic. Akcja w nocy, DEFENSE bez NVG (Noktowizorow)

- Collapsed Tunnel (Tunnel.aao)
Hmm...cos jak tunele podmiejskie. DEFENSE blokuje ucieczke (z tych wlasnie tuneli) ASSAULT

- Insurgent Camp (Insurgent_Camp.aao)
Mapa na pustyni.Jej obszar stanowia liczne skarpy i wzniesienia oraz baza DEFENSE. W tej bazie zanajduja sie 2 komputery: jeden na pietrze a drugi w piwnicy zadaniem ASSAULT jest pobranie informacji z któregos z wyżej wymienionych komputerow, DEFENSE jak zwykle maja do tego nie dopuscic. Akcja na tej mapie dzieje sie w nocy wiec niezastapiony jest noktowizor [mateusz2]


II INTERNET

*1* Gdzie można grać w AA:O?

a) Serwery AA:O dziela sie na autoryzowane i nieautoryzowane.

- Autoryzowane serwery
umozliwiaja graczom zaliczanie poszczegolnych etapow (treningow, misji) i dziela sie na oficjalne oraz nieoficjalne. Oficjalne to wszystkie serwery HomeLAN (stawiane przez armie), nieoficjalne to serwery "prywatne" (mozliwosc stawiania takich serwerow dodal patch v1.01b ... do sciagniecia chociazby stad https://download.nvidia.com/downloads/Army/101_Patch/aao_patch_100to101b.exe). Wszystkie serwery autoryzowane wymagaja AA:O w wersji 1.01b.

- Serwery nieautoryzowane
Opcja stworzona do grania w LAN czyli "prywatne" serwery z wylaczona autoryzacja graczy. Na nich nie zaliczysz treningow/misji ale mozesz uniknac problemow z nieudana autoryzacja.

b) Jak rozpoznac rodzaj serwera
HomeLAN/Army - w prawym gornym rogu wyswietla "RECON 1.0.1"
"prywatny" autoryzowany - w prawym gornym rogu wyswietla "Unofficial RECON 1.0.1"
serwery z uruchomiona opcja "cheat" - w prawym gornym rogu wyswietla "(Cheats) Unofficial RECON 1.0.1" - na tych serwerach mozliwy jest wybor kazdej broni

c) do przeszukiwania serwerow uzywaj Game Spy lub All Seeing Eye poniewaz gra nie posiada jeszcze wbudowanej przegladarki serwerow. Polecam tez zagladanie na forum GOL ( https://www.gry-online.pl/S008.asp ) mozna czasem znalezc adresy dobrych polskich serwerow. Pod adresem https://www.americasarmy.com/ops/serverlist/list.php znajduje sie lista serwerow autoryzowanych.

*2* Problemy z autoryzacja
Pomimo dokladania przez HomeLAN nowych serwerow oraz powstawania "prywatnych" dalej mozna spotkac sie z problemami przy polaczeniach. Gdy juz uda ci sie polaczyc zawsze mozesz (serwery autoryzowane) natrafic na komunikat "authorization faild". Niestety nie ma na to rady. Trzeba probowac. Sytuacja taka wynika prawdopodobnie z przeciazenia systemu autoryzujacego graczy (master servers) oraz zdolnosci szybkiego wyslania twoich danych przez serwer na ktorym chcesz grac.

*3* Chcę grać na GameSpy. Dlaczego cały czas pojawia się "conection failed"?
Najczęściej spotykane na oficjalnych serwerach HomeLAN. Przestaja one odpowiadac z powodu przeciazenia (ilosc chetnych do gry + ciagle pingowanie ich przez uzytkownikow GameSpy). Czasami zeby sie na nie dostac dziala sposob manualny...zapisz ip serwera (moze byc nawet z 0 iloscia graczy...po prostu nie identyfikuje sie poprawnie w GameSpy) --> odpal AA --> nacisnij "~" --> napisz open "zapisane ip" [Goostaff].

*4* Dlaczego mam duże pingi? Nie mogę sobie spokojnie pograć!
Obecnie serwerów do gry jest ciagle za mało, do tego często przestaja odpowiadać (sytuacja caly czas sie poprawia).

III GRA W TRYBIE MULTI-PLAYER

*1* My jesteśmy dobrzy a oni źli, tak?
Zawsze grasz jako zolnierz armii amerykanskiej (bez wzgledu ktora z druzyn wybierzesz ASSAULT/DEFENSE). Twoj przeciwnik "ubrany" jest w skiny terrorystow (chociaz on sam siebie widzi jako zolnierza amerykanskiego). W zaleznosci od mapy skiny przeciwnikow sa rozne. Wspomniane ciuszki Talibow wystepuja na mapie HQ-Raid [Juzio] [Goostaff].

*2* Co oznacza współczynnik ROE?
ROE to skrót od "rules of engagement" - po prostu zasady walki. Są to punkty karne - za zranienie ludzi z własnej drużyny.

*3* M16 i M16 + M203. Jak tego używać?
Broń doskonała na średnie dystanse. Może strzelać w dwóch trybach (zmiana prawym przyciskiem myszy): SINGLE - pojedyyńczy nabój, oraz BURST - seria. Pojedyńczy nabój przydaje się na większe dystanse, gdzie liczy się celność. W trybie burst zwiększa się rozrzut, a "utrzymanie" karabinu w rękach i kierowanie ogniem jest bardzo utrudnione. Granatnik to swietna broń do czyszczenia z daleka pomieszczeń - jednak przedtem trzeba potrenować. Pamiętajcie, by NIE STRZELAĆ z granatnika gdy w okolicy celu są sojusznicze jednostki!!!

*4* Granaty.
a) Dlaczego przed rzutem wyciągać zawleczkę...
W AA są trzy rodzaje granatów: FRAG (klawisz "2") - odłamkowy, ma baaardzo duży zasięg, więc należy SZCZEGÓLNIE uważać by nie zranić nim kolegów z drużyny. SMOKE (klawisz "3") - drugi z kolei rodzaj to granat dymny. Po rzuceniu tworzy chwilową zasłonę dymną. Bardzo przydatny do osłaniania się przy przejściach do silnie bronionych miejsc (mapa Bridge). Minusem jest to, że przeciwnik na 99% będzie pewny, że strzelając w dym może kogoś trafić. Ostatnie - FLASHBANG (klawisz "4") - to granaty ogłuszające. Przed wejściem do większego pomieszczenia, jeśli istnieje ryzyko spotkania z przeciwnikiem, warto wrzucić wpierw granat ogłuszający. Przy dobrym wykorzystaniu i odpowiednim zgraniu czlonkow druzyny moze byc smiertelna bronia. Nalezy bardzo uwazac poniewaz wybuchaja one po bardzo krotkim czasie. [Juzio] [Goostaff]

b) Sposoby rzucania:
Wszystkich granatów można używać w dwóch trybach odbezpieczania i dwóch trybach techniki rzutu co daje 4 rozne kombinacje.[Juzio]

- RZUT GÓRĄ:
1. Zwykły rzut. Naciskasz LPM , ustawiasz kąt, puszczasz przycisk i granat leci wysokim łukiem
Przydatne przy atakowaniu dalekich pozycji wroga, lub tez położonych wyżej niż nasza pozycja.
Im wyższy kąt , tym dalej leci granat ( oczywiście bez przesady).
Minus - długi czas od wyrzutu do detonacji - wrogowie mogą mieć czas na ucieczke
2. Rzut ze zwolnioną zawleczką. Naciskasz LPM i trzymasz , nastepnie naciska sie PPM co powoduje zwolnienie zawleczki. Informuje o tym napis migający w lewym dolnym rogu LIVE GRANADE. Nastepnie zwalnia sie LPM dokonując rzutu.
Plusy - Przy dobrze obliczonym czasem opóżnienia ( sugestia dla FRAG to jakies 2-3 sek), wrogowie nie mają szans na ucieczke lub też ew. możliwosci ukrycia sie.
Minusy - No coż , jak sie przekombinuje z czasem opóżnienia, to granat może eksplodować w bliskiej odległości od rzucającego. Również śmierć osoby rzucającej w tym trybie a trzymającej jeszcze granat w ręku, moze spowodować szybka eleiminacje reszty teamu.[Juzio]

- RZUT DOŁEM:
Eh to może nie zbyt trafna nazwa,ale nic innego nie przychodzi mi do głowy.
Generalnie ta technika pozwla na atakowanie celow polozonych nizej niz nasza pozycja - np. wrzucanie granatow do otworow w podlogach , zrzucanie z dachow i itp.
Aby przejsc do tego trybu rzucanie nalezy wybrac odpowiedni granat (2,3,4), a nastepnie nacisnac PPM.
W lewym dolnym rogu pojawi sie napis ROLL, a reka naszego dzielnego wojaka zmieni polozenie ( taki bajer ,ale bardzo sympatyczny). Aby powrocic do zwyklego trybu strzelania nalezy ponownie nacisnac PPM , napis ROLL zniknie a zolnierz zmieni polozenie reki wyrzucajacej granat.
Jesli chodzi o odbezpieczanie to rzecz sie ma analogocznie jak w przypadku rzucania lukiem. Oczywiscie sa roznice , ale raczej kosmetyczne i sa oczywiste.[Juzio]

- UWAGI:
Przy rzucie nie ma pokazanego miejsca celowania - tak wiec nalezy zachowac duza ostroznosc, poniewaz, granaty a w szczegolnosci FRAG, odbijaja sie od scian jak pileczki kauczukowe i potrafia bardzo skutecznie uszczuplic team.
Oslona - jesli obok was spadnie granat i macie to szczescie ze nie jest wczesniej odbezpieczony, jest chwila czasu aby poszukac oslony. W grze naprawde dobrze sprawdzaja sie roznego rodzaju skrzynki , wraki samochodow i itp.
Wystarczy skrecic za rog budynku, sciany, kucnac za wrakiem aby granat nie wyzadzil nam szkody, mimo ze eksploduje zaraz obok.
Generalnie, jakakolwiek oslona jest lepsza niz bieg na otwartej przestrzeni.
Jesli nie ma za co sie schowac, no coz , pozostaje szybki bieg, ale ze wzgledu na sile razenia ( caly czas mowa o FRAG) szanse ucieczki sa dosc niewielkie. [Juzio]

*5* SAW - 249. Niezła kosiara, ale czemu taka niecelna?
Automatyczna broń wsparcia, wbrew pozorom BARDZO celna. Ale trzeba zrobić mały trik - znajdź sobie dogodne miejsce, skąd możesz ostrzeliwać przeciwnika, połóż się na ziemi (klawisz "X") i wyciągnij podpórki karabinu (standardowo "H"). Teraz dzierżysz w rękach najbardziej celną broń w całej grze! ;-) Normalnie opłaca zabierać się ją na misje rozgrywane w pomieszczeniach, gdzie odległość między Tobą a celem jest niewielka.

*6* Skąd wziąć bazookę? Widziałem coś co strzela bez zbędnego "loba".
W sumie nie ma (jeszcze?) takiego sprzętu w grze, ale jeśli weźmiesz przecienikowi (po jego wcześniejszym ubiciu) broń (najeżdzasz na nią celownikiem i wciskasz "E"), to bardzo prawdopodobne że dostaniesz kałasza z granatnikiem strzelającym na wprost. Można mieć tylko dwie rózne giwery [Kirkos].

*7* Pisze i pisze, a oni mnie nie "słyszą"! Coś jest nie tak!
Jeśli zostaniesz zabity, możesz porozumieć się z innymi martwymi żołnierzami, również tymi po przeciwnej stronie. Ale grający ludzie nie przeczytają tego. Takie małe zabezpieczenie przed wspomaganiem swoich kumpli z drużyny. Do komunikacji w grze sluzy (nominalnie) klawisz "G". Mozliwe sposoby to
--> "Whispered Message" - szept - uslysza cie tylko stojacy najblizej,
--> "Hand signal" - gesty uzywane przez amerykanskich zolnierzy,
--> "Chat/Global" - w trakcie gry "T" - team chat; Jako "spectator" rozmawiasz z wszystkimi nie grajacymi,
--> "Radio" - i wszystko jasne ... lol [Goostaff].

*8* Rozroznianie wrog/przyjaciel.
Przy bliskiej odleglosci - w zasadzie nie ma problemu (na poczatku zwroc uwage na skin twojej druzyny).
Sredni dystans...hmm...po prostu sredni - patrz na celownik (czerwony- wrog; zielony - przyjaciel) i wyswietlana informacje na dole ekranu (na zielono nick przyjaciela; na czerwono, wroga) .
Przy duzych odleglosciach - sam smak realizmu :) - po prostu bez wspolpracy w druzynie i odpowiedniej komunikacji moze dojsc do tragicznych pomylek. Przy okazji - na oficjalnych serwerach gdy twoje ROE osiagnie 400 dostajesz kicka (wedrujesz do Leavensworth --> takie wieznienie). Ponoc przy powtarzajacym sie TK (Team Killing) twoje konto moze zostac zabanowane (a raczej na pewno tak sie stanie) [Goostaff].
Do rozroznienia wrog/przyjaciel moze tez posluzyc kompas na gorze ekranu (ale do tego trzeba byc jednym z dowodzacych...patrz *10*) [Spk]

*9* Bronie/klasy.
Kazdy oddzial sklada sie z roznych klas zolnierzy, a co za tym idzie bron jakiej beda uzywac. Klase wybierasz z menu pod "F2". Istnieje ograniczenie dostepnych miejsc w danej klasie (w zaleznosci od ilosci graczy). Klasy sa przypisywane na poczatu kazdej rundy. Mozesz zobaczyc w menu ile osob chce dostac dana klase. Ten system eliminuje np. granie samymi karabinami snajperskimi np. na Bridge (mozliwe ze beda mapy na ktorych wybranie snajperki w ogole nie bedzie mozliwe).
Nie kazda klasa bedzie dostepna dla kazdego --> aby moc uzywac karabinu snajperskiego nalezy zaliczyc trening "Rifle Range" jako "Expert Marksmen" (36+ celnych strzalow...mozna probowac juz teraz) zeby moc odblokowac "Snipers School" (na razie nie dostepna...pojawi sie w dodatku 25 lipca) [Goostaff].

*10* Dowodzenie
1. Jak byc Squad Leaderem?
Wciskajac F2 , mamy dostep do menu wyboru broni . W tym samym menu mozna rowniez zaznaczajac kwadrat "Prefer Team Leader", zglosic sie na Leadera. Jesli bedzie wiecej chetnych wybor bedzie sie dokonywal poprzez porownanie osiagniec i RoE, poszczegolnych kandydatow.
2.Podzial Leaderow
W druzynie moze byc tylko jeden Squad Leader, natomiast jesli bedzie wiecej graczy , zostana wybrani tzw FireTeam Leaders.
3. Po co te podzialy
I tu dochodzimy do sedna sprawy ,czyli do wspolpracy w oddziale.
Squad Leader na wyswietlaczu ( kompas na gorze ekranu ) widzi swoich ludzi, a co najwazniejsze moze zaznaczac cele ( klawisz O ), a nastepnie wydawac odpowiednie w zwiazku z tym dyspozycje ataku czy tez innych dzialan.
Squad Leader na swoim wyswietlaczu widzi FireTeam Leaderow (chyba ze sam automatycznie jest jedynym leaderem ), natomiast kazdy FireTeam Leader widzi swoich ludzi , jemu podleglych, jednoczesnie oni widza jego.[Juzio]

IV INNE

*1* Producent nie przewiduje wypuszczenia edytora, natomiast deklaruje rozwijanie AA:O przez nastepne kilka lat.
*2* Polecenia konsoli. Konsole wywlouje sie "~"
open "ip" - laczy z serwerem o danym "ip" <bez "">
stat fps - podaje ilosc klatek/s [Tropic]
stat net - podaje aktualne parametry polaczenia z serwerem
stat none - kasuje wyswietlane statystyki

V CIEKAWOSTKI

Bieg - nacisnij dwa razy klawisz poruszania się do przodu (standardowo "W").

Turlanie - nacisnij dwa razy prawo/lewo będąc w pozycji leżącej (standardowo "X") [Goostaff].

Gesty - patrz gra w tybie multi-player pyt nr7.

Druga bron - Wiele osób chciało postrzelac sobie z kałacha,wybierajac team nigdy ci sie nie przydazy aby na poczatku rundy miec własnie owa bron,ale mozna ja zdobyc. Gdy zobaczysz zmarłego przeciwnika podejdz do niego na cisnij przycisk "akcji" domyslnie "e" wtedy twój żołnierz podniesie ta bron, gdy chcesz wyrzucic swoja stara bron to nacisnij domyslnie "backspace" [mateusz2]

Uchylanie dzwi - Standardowo otwieranie dzwi ustawione jest pod klawiszem E. Aby uchylic dzwi trzeba wcisnac E i kiedy dzwi sie otwieraja ponownie E co spowoduje zatrzymanie sie dzwi w miejscu. Kat rozwarcia bedzie proporcjonalny do czasu miedzy pierwszym a drugim nacisnieceim E, tak wiec uzyskanie malych szparek, bedzie wymagalo szybkiego naciskania E i malej praktyki. Ponowne nacisniecie E w czasie kiedy sa dzwi uchylone spowoduje ich zamkniecie - moze to byc przydatne do obrony przed granatami, ale troche uciazliwe gdy chcemy szybko przejsc przez dzwi - wtedy po prostu musimy jeszcze raz wcisnac E, aby wpelni otworzyc dzwi.[Juzio]

Link do poprzedniej części.

02.08.2002
23:23
smile
[2]

wich3r [ Sprzedam nerkę ]

Pierwszy ;) !!!!!

02.08.2002
23:27
smile
[3]

Spk [ Generał ]

yy .. siedemnasty ?? a tak pozatym zaraz bede trenowal m24 :)))) ale jest niezly bug , mianowicie : ustrzelilem 37 razy , mialem 2 missed i zaliczyli mi na expert ... hm hmm ... ok , ide trenowac ...

02.08.2002
23:41
smile
[4]

Midgardsorm [ Generał ]

cos tu nie gra na treningu juz na 20 naboji trafiam tak ~~ 17 a na tescie jeszcze ani razu nie zaliczylo mi zadnego celu ! co jest grrr

02.08.2002
23:44
[5]

merkav [ Aguś ]

A na tescie strzelasz do bialego czy czerwonego. Chyba masz wielkiego PECHA:(((

03.08.2002
00:15
[6]

Midgardsorm [ Generał ]

Multimedia Polska Army Ops Server (153.19.194.10:1716)

03.08.2002
00:56
smile
[7]

Spk [ Generał ]

mozecie mowic do mnie sniper zaliczylem m24 i m82 a z m16 tez sie da snipowac , kazdy kto gral na insurgent camp dostal conajmniej raz snipa z m16 :) hyhyh no koniec , nie bede sie tak zachwalał jaki to ja mastah jestem :P buahahaha no nic , jaram sie ze to przelazlem .. :)

03.08.2002
01:03
smile
[8]

Spk [ Generał ]

hm, wlasnie looknąłem server ktory podal Midgardsorm , noi , brak autoryzacji hm...

03.08.2002
01:40
smile
[9]

Gall [ Chorąży ]

Mam pytanko do tych, co zakończyli trening snajpera, a konkretnie M-84 czy to co jest na rysunku jest celem a jeżeli tak to jak ustawić kursor.

03.08.2002
01:59
[10]

Azirafal [ Konsul ]

Tak. To co jest na rysunku jest celem. Celuj w cel i będzie OK. :)

03.08.2002
04:12
smile
[11]

Zodiac [ ex-gladiator ]

Dziś klan Majestic rządził ;) Najpierw w składzie Zodiac i Markowal, który przerodził się w dreamteam Zodiac i Goostaff. Więcej informacji jak i dlaczego na naszej klan sajt (dostępna rano jak wstane i włącze kompa) :)))

03.08.2002
09:16
[12]

merkav [ Aguś ]

Rzadzil tylko dlatego ze mi sie spac chciealo i nie dotarlem:PPP Gall-->>celuje w to ciemnie przy dole tego patyka:))

03.08.2002
09:44
[13]

nighthawk [ Pretorianin ]

Najpierw celowalem w niewypal, ale mi nie zaliczylo, wiec strzelalem w ta biala tabliczke i wtedy uznalo.

03.08.2002
10:03
smile
[14]

Spk [ Generał ]

hehmm :P ja za pierwszym razem trafilem , celowalem w tą podstawe , w srodek podstawy i SUCCESS (czy jakos to tak sie pisze:P) gracie moze teraz ??? Zodiac ----> zjechal bym cie tylko ze se prawą reke wczoraj na rowerze rozpieprzylem to trudno mi teraz trzymac myszle , bo boli , ALE POGRAC TERAZ MOZEMY :)

03.08.2002
12:52
smile
[15]

Zodiac [ ex-gladiator ]

Errata - nie Malkoval tylko Ghost (ta sama osoba ale ja mam skleroze) :) spk --> tu chodzi o co większego niż moją chęć chwalenia się :) to bardziej coś jak interwencja Obcych w Rooswell tylko że ważniejsze ;) czytaj uwaznie nasz sajt a sie dowiesz :P

03.08.2002
12:56
smile
[16]

Spk [ Generał ]

zodiac ---> mialem cos czytac ??:P:P:P hueheh , nic nie czytalem hyhyhy, tylko o co ci chodzilo z tym rozłel to nie wiem :P aaa kij , zaraz se pogram w makao :)))))))))

03.08.2002
14:24
[17]

nighthawk [ Pretorianin ]

zodiac> Czytam wlasnie wasza stronke klanowa i zauwazylem, ze macie zamiar,a moze juz uzywacie roger wilco. Duzo osob z tego korzysta? Bo mam mikrofon (w stanie czesci pierwszych ale dziala :) ) i zastanawiam sie czy jest sens podlaczania go. Wiadomo ze musi byc przynajmniej kilka osob zeby moglo to sprawnie funkcjonowac. Aha jeszcze jedno.. jak bardzo zwieksza to obciazenie lacza ?

03.08.2002
16:07
smile
[18]

Zodiac [ ex-gladiator ]

nighthawk --> z rogerem to całkiem inna gra, zapominasz o brawurze rambo, czekasz na drużyne, rozważasz możliwe opcje... po prostu masakra! :) obciążenie łącza można regulować, w dwójke działało bez problemu na sdi ale u mnie był serwer głosowy (rozsyła dane do innych) i poza lekkimi lagami nie było problemów planujemy znaleźć jakiś serwer specjalnie na głos, wtedy pogramy w więcej osób btw - jeśli jesteś tym najtem z którym tak fajnie wymiatało mi się na hq raid juz jakis czas temu to zgłoś sie na gg - pogramy razem z rogerem :)

03.08.2002
17:36
smile
[19]

nighthawk [ Pretorianin ]

HQ Raid rzadzi! Pochwale sie,ze przedwczoraj w ciagu 2 rund zabilem 11 osob :P

03.08.2002
17:43
smile
[20]

wich3r [ Sprzedam nerkę ]

Demko DF: Black Hawk Down SSSSSSUUUUUPPPPPPPEEEEERRRRRRRRRRRR

03.08.2002
18:04
[21]

Spk [ Generał ]

yyy, co , to jest gra ??? o czym ??:) daj jakies screeny :)

03.08.2002
19:05
[22]

xjaniux [ Centurion ]

Filmu nie ogladales? Poczytaj sobie:

03.08.2002
19:53
smile
[23]

wich3r [ Sprzedam nerkę ]

==>

03.08.2002
19:54
smile
[24]

wich3r [ Sprzedam nerkę ]

==>

03.08.2002
22:19
smile
[25]

Spk [ Generał ]

hmm dobrze ze to jest beta , bo jest totalnie do dupy , nie rowna sie z AA bleeeh

03.08.2002
23:37
smile
[26]

piniusz [ Generał ]

wich3-->To są screeny z Black Hawk Down.Nie wstyd ci???

04.08.2002
02:28
smile
[27]

wich3r [ Sprzedam nerkę ]

nnnnnnnnnniiiiiiiiiiiiiiiieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

04.08.2002
03:36
[28]

sheld0n [ Wujek Dobra Rada ]

piniusz --> on wie. nie wstyd ci? a powinno, bo gdybys dokladnie przeczytal watek, w ogole nie zadalbys tego pytania. :P musze przyznac, bhd to bardzo fajna gra. co prawda narazie bardziej przypomina counter strike'a, ale nie szkodzi. przedziez to dopiero beta. no i w sumie z grywalnoscia tez nie jest wcale zle. najgorsze jest to, ze nie mozna sterowac helikopterami. :> ale faktycznie, AA jest narazie lepsze. a kiedy dodadza pojazdy itp (a planuja), trudno bedzie konkurencji dorownac grze. ale pisze z innego powodu. mianowicie, sciagnalem wczoraj patch dla snajperow. no i fajnie, mialem jedno pudlo w tym podstawowym treningu celnosci. slyszalem ze tyle wystarczy. ale widac nie, bo szkola sie nie otwiera. no to patrze, brakuje mi zaliczenia hq raid i colapsed tunnel. spox. bez problemu przeszedlem hq raid, zabieram sie za tunel i co? gucio. gram, gram i nic. ciagle wygrywam (no, prawie :)), a gra wcale mi misji nie zalicza. strasznie sie wkurzylem, bo bardzo nie lubie tej mapy. wiecie moze czy da sie jakos obejsc ta misje i dostac sie do szkolki snajperskiej?

04.08.2002
05:07
[29]

Goostaff [ Centurion ]

sheld0n --> jezeli miales rifle range zaliczone 39/40 to powinna ci sie otworzyc szkola snajperska ... (btw- juz poprawili i przy 36/40 tez zalicza sie na expert)...reszta map nie ma nic do rzeczy .. ja tez nie mam HQ Raid ani Tunnel zaliczonych a szkola mi sie otworzyla. Moze ci wynikow nie uploadowalo ... no ale to bys chyba zauwazyl. :P Ciekawy jestem na jakich zasadach dostaje sie snajperke ... dzisiaj gralem z Ashura na Bridge i nie bardzo mialem ochote na snajpowanie wiec nie wybieralem.. a poza tym cialge wszyscy ja chcieli (5/1 non stop hehe). Po pewnym czasie stwierdzilem jednak ze sprobuje wylosowac i ... hehe ... za pierwszym razem dostalem i tak 4-5 rund z rzedu ... nie sadze z to bylo szczescie. Ash staral sie o nia dlugo i w koncu wylosowal ale po kilku rundach dopiero. I tak bylo juz za kazdym razem (prawie...raz bylo inaczej) .. chcialem snajperke i dostawalem. Moze to ma zwiazek z treningiem (zaliczylem obydwa snajperskie za pierwszymi podejsciami) ... hmm ... nie wiem. Sprawa jest ciekawa.

04.08.2002
05:13
smile
[30]

mirasek [ Pretorianin ]

Failed to enter Entry: Can't find file for package 'M2-Fx' History: UGameEngine::Init <- InitEngine to jest moj problem moze ktos mi pomoc!!

04.08.2002
06:02
[31]

sheld0n [ Wujek Dobra Rada ]

Goostaff --> no to naprawde ciekawe, bo gra wyslala informacje ze zaliczylem na serwer... przynajmniej teraz wiem ze nie musze przechodzic tego glupiego tunelu. dzieki. :)

04.08.2002
06:03
[32]

sheld0n [ Wujek Dobra Rada ]

mirasek --> brakuje ci jakiegos pliku... popros kogos zeby ci go przeslal...

04.08.2002
06:04
smile
[33]

sheld0n [ Wujek Dobra Rada ]

powiedz mi czy masz plik "M2-Fz.usx" w folderze "Static Meshes" w katalogu z gra.

04.08.2002
06:05
[34]

sheld0n [ Wujek Dobra Rada ]

jak go nie masz, to bedzie to. moge ci go przeslac.

04.08.2002
06:17
smile
[35]

wich3r [ Sprzedam nerkę ]

BUACHACHACHA ZALICZYŁEM WSZYSTKO YEA!!!! ;) Teraz tylko czekam z niecierpliwością na AIRBORNE school :))))) HOAH !!!!

04.08.2002
06:22
smile
[36]

wich3r [ Sprzedam nerkę ]

ide pograc w DFBHD ;)

04.08.2002
12:25
smile
[37]

Spk [ Generał ]

zodiac ---> mowiles ze uzywacie roger wilco , czy to nie jest deczko oszukiwanie ?? zaluzmy , jest taka sytuacja idziecie w trzy osoby razem grupka (gadacie przez rogera) i ni z kad ni z owąd zarypali 2 osoby , zostaje jedna i ... te dwie ktore nie zyja moga odwalic hamowe i podpowiadac temu trzeciemu gdzie jest przeciwnik itd, w takiej sytuacji to jest hujnia. jezeli juz tego uzywacie to nie podpowiadajcie zywym bo gra straci wtedy sens... armia powinna zrobic wlasny komunikator w grze , zeby mozna bylo urzywac mikrofonu zamiast klepac w klawiature , na tych samych zasadac co jest teraz chat -- mowisz do tych ktorzy jeszcze zyją , a zabici rozmawiaja z zabitymi

04.08.2002
12:28
smile
[38]

Spk [ Generał ]

ahh ta moja ortografia :)

04.08.2002
13:49
smile
[39]

Midgardsorm [ Generał ]

Spk - takie cos jak w cs'ie bylo by idealne tam sie swietanie sprawdzilo!!

04.08.2002
14:36
smile
[40]

Ashura [ Generał ]

Spk --> Nic nie stoi na przeszkodzie, abyście Wy również używali Roger Wilco... nie wiem zresztą skąd pomysł o podpowiadaniu, czyżbyście w 1st.PB już wcześniej opatentowali ten sposób? Wszystko zależy od tego, czy chcesz oszukiwać, czy wolisz, aby gra była realistyczna. Narazie jeśli nie masz innych pomysłów poza bezpodstawnymi oskarżeniami i rzucaniem "hujniami" na lewo i prawo, to daruj sobie resztę. Albo załatw sobie Roger Wilco i oszukuj, jeżeli nie wierzysz w nasze podejście do gry. Dopóki w grze nie wyjdzie komunikator głosowy, doputy my nie zrezygnujemy z RW, pozostaje Ci tylko ufać w to, że lubimy grać, a nie za wszelką cenę wygrywać.

04.08.2002
16:01
smile
[41]

wich3r [ Sprzedam nerkę ]

Ashura czy Ty musisz wszystko poważnie traktować? czilałt men ;)

04.08.2002
16:10
smile
[42]

wich3r [ Sprzedam nerkę ]

Oo Ashura widze że masz urodzinki WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO od klanu dużo fragów i szybkiego niezawodnego hiper łącza życzy klan 1st PB :)

04.08.2002
16:20
smile
[43]

Ashura [ Generał ]

wich3r --> ja wszystko na poważnie? gdzieżby :P jest luzik... aha, dziękuję za życzenia, naprawdę jest mi niezmiernie miło ;)

04.08.2002
17:08
[44]

Goostaff [ Centurion ]

Do wszystkich majacych problemy z uploadem danych z Rifle Range Nie wiem ale moze to bedzie rozwiazanie problemu - sciagnijcie sobie patcha z oficjalnej strony (tzn. uzywajac oficjalnych linkow). Byc moze patch ktory wszyscy sciagalismy (zanim jeszcze pojawil sie news na stronie AA) jest przeciekiem i jest wczesniejsza wersja. Czytalem na forum AA:O ze wydanie patcha bylo wstrzymana w koncowce wlasnie dlatego ze znalezli i chcieli poprawic blad zwiazany z wysylaniem danych na serwer (w niektorych przypadkach nie dzialalo prawidlowo). Wnioskuje z tego ze moze mamy wczesniejsza wersje patcha (chociaz u mnie dziala ok..ale jak napisalem blad wychodzil tylko w niektorych przypadkach) To tyle - moze to bedzie rozwiazaniem ... nie wiem. Aha... jeszcze propos Roger Wilco --> powinni zmienic system podgladu tego co dzieje sie na mapie (chociaz nie sadze zeby to szybko nastapilo) ... powinno byc dostepne tylko sledzenie czlonkow swojej druzyny i to z zablokowana kamera (np. tak jak jest to zrobione w MoH:AA). Tak jak jest teraz faktycznie sprzyja (hehe daje ogromne mozliwosci) "cheatowania". Nie zmienia to jednak faktu ze przy odpowiednim podejsciu (czyt. nie odbieraniu sobie przyjemnosci z gry) mozna grac uczciwie. I dokladka - geez - ale mi pisania sie zebralo :PPPP W odpowiedzina moje wlasne pytanie - hehe - o zasady przyznawania broni. Decydujacym czynnikiem podczas losowania jest tzw. TRUST Value. Co na niego wplywa konkretnie nie wiem. Na pewno ROE go zmniejsza. Znalazlem jeszcze w oficjalnym FAQ info nastepujacej tresci: Q: Co oznacza nr po lewej stronie mojego nicka na liscie wynikow ? A: Jest to "Trust value". Jezeli nie grales wczesniej, bedziesz mial "Trust value" rowny 0. Grajac twoje "Trust value" bedzie sie podnosic. Punkty ROE obnizaja "Trust value". Gracze z wyzsza "Trust value" maja wieksza szanse podczas starania sie o Klase i Przywodztwo. Wnioski wyciagnijcie sami.

04.08.2002
18:27
smile
[45]

mirasek [ Pretorianin ]

sheldon---dzieki za pomoc , ale ja mam ten plik "M2-fz.usx" Moze to nie tego brakuje pliku?

04.08.2002
18:31
smile
[46]

xjaniux [ Centurion ]

tos sie opisal:)

04.08.2002
18:32
smile
[47]

wich3r [ Sprzedam nerkę ]

To podmien plik ktory dostales ze swoim i zobacz czy działa a jak nie to reinstall :(

04.08.2002
19:21
smile
[48]

Ashura [ Generał ]

Jeśli możecie, to spotkajmy się na serwerze Braincrusha o godzinie >20 ... podaję info tutaj, bo GG padło i nie zanosi się, aby miało wstać...

04.08.2002
19:25
[49]

merkav [ Aguś ]

Bede na 110%:)))

04.08.2002
19:34
smile
[50]

wich3r [ Sprzedam nerkę ]

Ja jak zwykle zamotany nie pamietam IP :) Musze sobie wszystkie spisać;)

04.08.2002
19:50
[51]

Ashura [ Generał ]

Wicher porób sobie skróty do każdego serwa na którym grasz, ja mam z sześć ;P

04.08.2002
19:56
smile
[52]

wich3r [ Sprzedam nerkę ]

Taaaa tylko ip zapomniałem :) gdzies mi kartke z adresami wciełoo :(

04.08.2002
20:31
smile
[53]

Spk [ Generał ]

odp do 14:36 ashura hhmm, czy ja mowie ze podpowiadacie ?? poprostu stwierdzam fakt ze jest taka mozliwosc i ze zodiak zacieszal tym progiem , ja nie uzywalem jeszcze roger wilco w grze i KUFA NIE OSKARŻAJ mnie o oszukiwanie bo gadasz gupoty ( ja nikogo o to nie ostakrzalem tylko powiedzialem ze jak uzywacie to nie podpowiadajcie ) totalnie mnie rozjebales swoim postem dalej: hapi birtdaj, nie dopisywalem sie w tamtym watku , nie dopisze , celnych strzalow , dobrego kamuflarzu z m24 dalej: goostaff ---> dobrze wiedziec :) bede musial sprawdzic ile ja mam dalej: zaraz wskocze na serverek i przygiercamy

04.08.2002
20:56
smile
[54]

Zodiac [ ex-gladiator ]

spk --> Zodiac "zacieszał sie" bo program jest genialny, a że Tobie przychodzi od razu na myśl że czitujemy świadczy właśnie o Twoim sposobie rozumowania :P Oficjalnie mogę powiedzieć że NIE BĘDZIE czitowania, gracz który zginie po prostu nie będzie się odzywał do następnej rundy.

04.08.2002
22:19
smile
[55]

Spk [ Generał ]

no , o to mi wlasnie chodzi... a czy to byla pierwsza mysl ? hmm nie .. pierwsza byla : " nie bedzie przestojow w grze zeby sie porozumiec : oooo lewe okno strzelaj z sawa 2 naboje bo chyba jest czerwony " (lol:P) a czitowanie , jedna z dalszych mysli , bo po prostu taka prawda , niektorzy mogli by odwalic hamowe i podpowiadac , no ale chyba nie my , no nie ??:)

05.08.2002
11:01
smile
[56]

Rycho [ Konsul ]

Witam jeszcze raz :) Z powodów netowych mnie nie było.... Ale właśnie z mojego mieszkania wyszdł gość z pomocy technicznej - po 2 tygodzniach niedziałającego netu wreszcie działa :) Sorry za "nieobecności", właśnie ściagam patch 1.11 i "wracam do służby" :) BTW. Podajcie adresy serwerów na których akutualnie gracie...

05.08.2002
11:21
smile
[57]

Ashura [ Generał ]

Spk --> Zawsze wiedziałem, że mogę u Ciebie liczyć na coś ... hmmm ... konstruktywnego. Następnym razem postaram się nie "rozjebywać" Cię totalnie swoimi postami. PS. Jeżeli Twój pierwszy post o Wilco nie był oskarżeniem, to czym miał być? Wydaje mi się, że właśnie próbą nieśmiałego zasugerowania pozostałym, że "Ci z Majestic nie są pewni". I mówicie, że ja tu buduję niemiłą atmosferę. PS2. Pamiętaj... wątek AA to nie jest enklawa na Forum, tutaj moderatorzy też czasem zaglądają. Być może częściej niż sądzisz. Jeżeli więc ja rozmawiam z Tobą kulturalnie, to postaraj się odwzajemnić tym samym. PS3. Dzięki za życzenia. Pozdrawiam.

05.08.2002
12:09
[58]

merkav [ Aguś ]

No nareszcie jestes:))) serwy: Ashura--217.113.229.168 Zodiac--217.99.130.165

05.08.2002
12:11
smile
[59]

Rycho [ Konsul ]

Ptam jeszcze raz: NA JAKICH SERWERACH GRAMY?!

05.08.2002
12:13
[60]

Rycho [ Konsul ]

thanks merkav :) Mam opóźnienie troche:) Serwery są w wersji 1.11? I jeśli łaska...dajcie mi screen z treningu na barret gdzie jest ten moździerz... ALbo to nie to co znalażłem albo juz nie ta celność :) Ashura i Spk--> skończcie te idiotyczne kłutnie, to ma być wątek o AAOP a nie o dwuch klanach których członkowie sobie skaczą do gardeł :/

05.08.2002
12:19
[61]

merkav [ Aguś ]

Serwer Ashurtu jest w 1.11 Co do mozdzieza to celuj w to ciemne przy podstawie:))

05.08.2002
12:26
[62]

nighthawk [ Pretorianin ]

Rycho> w srodku tego watku jest post Galla i obok screen z tym mozdziezem

05.08.2002
12:42
smile
[63]

Rycho [ Konsul ]

Więc poprawnie zidentyfikowałem cel... Ale za nic nie moge w niego trafić! :( Robie tak: -Support dla snajpery -Wydech -Wdech -w tym czasie celuje (najdłuższy czas bezruchu kursora) w podstawe pocisku -strzał! -qualifie failed :( Znacie jakiś sposób na przejście? Jak na razie spróbuje wyleiminowc ruch myszką podczas strzału - ustawie fire na klawiaturze :)

05.08.2002
12:46
smile
[64]

Spk [ Generał ]

a w ktoro strzelasz ?? w "ludzika" czy w "moździez"?? w ludzika fuxem trafilem ... jakos wycelowlalem w srodek i jakos trafilem a w moździez hmmm .. w podstawe , w srodek podstawy (nie w kijek) LOL:)

05.08.2002
12:50
[65]

nighthawk [ Pretorianin ]

Jak juz pisalem wczesniej celowalem w ta biala tabliczke i mi uznalo, ale zeby sie upewnic to zaraz przejde to jeszcze raz.

05.08.2002
12:55
[66]

nighthawk [ Pretorianin ]

Jednak celem jest to czarne.

05.08.2002
13:14
smile
[67]

Rycho [ Konsul ]

Już, ustawienie na klawiaturze "fire" i celowanie troche wyżej niz podstaw dało efekt :P

05.08.2002
13:28
[68]

Rycho [ Konsul ]

JEdna sprawa...czy mógł by ktoś z Was załatwić mi konto serwerowe? już były 2 próby założenia na mój mail, teraz nie moge już rejestrowac się :( Plees help!

05.08.2002
13:54
[69]

Rycho [ Konsul ]

To już nie aktualne... Mam już autoryzacje, potrzebne mi tylko server.ini, to co miałem w wersji 1.1 nie działa na nawszej (nie znajduje "TelNet Package"i nie wiem co z tym zrobić...

05.08.2002
16:32
smile
[70]

wich3r [ Sprzedam nerkę ]

<<UP>>

05.08.2002
19:21
[71]

merkav [ Aguś ]

Panowie dzis po 22:))) <<UP>>

05.08.2002
19:45
smile
[72]

Zodiac [ ex-gladiator ]

W ramach relaksacji wszystkich walczących, tudzież uaktywnienia szarych komórek przed wieczornymi bojami przygotowaliśmy dla Was mały test sprawnościowy. Pierwszy żołnierz który znajdzie odpowiedź na zadane na naszej stronie pytanie może śmiało nazywać siebie mianem snajpera ;) Do dzieła panowie (i panie!) :)

05.08.2002
20:24
smile
[73]

nighthawk [ Pretorianin ]

MAM! Znalazlem znajduje sie to w logu waszej stronki daje screena i nie mowie co jest jak sie kliknie :)

05.08.2002
20:27
smile
[74]

nighthawk [ Pretorianin ]

Wy zbo... ;)

05.08.2002
20:28
smile
[75]

wich3r [ Sprzedam nerkę ]

buachachachacha

05.08.2002
20:32
[76]

merkav [ Aguś ]

Demoralizujecie pozadnych ludzi:PPP

05.08.2002
21:01
smile
[77]

Zodiac [ ex-gladiator ]

And the winner is... gooo... NIGHTH4WK ;) Brawo, nagrodę prześlemy pocztą :)

05.08.2002
21:03
smile
[78]

Rycho [ Konsul ]

Oooo....macie własny serwer na strone? 217.99.130.165 - czyj to ip?

05.08.2002
21:07
smile
[79]

Rycho [ Konsul ]

A w ogóle to ładnie wygląda... Hmmm, a co tu wiecej komentarza? Treść jak treść bo w końcu strona klanowa :P

05.08.2002
21:11
smile
[80]

Zodiac [ ex-gladiator ]

oooo mój :) obecnie bawie sie na nim w domciu, dlatego nie zawsze działa (tylko jak mam włączonego kompa) ale do robienia stronki jest wypasik, jak dobrze pójdzie to zmienimy na nowszy... właśnie mi przypomniałeś że godzinę temu miałem z gościem w tej sprawie rozmawiać...

05.08.2002
21:18
[81]

Rycho [ Konsul ]

Zodiac lub Ashura--> posiadacie serwery w AAOP... Please przyślijcie mi na mail poprawnie skonfigurowany server.ini , u mnie coś ciągle się chrzani z UTelnet Package... Jeśli wiecie co z tym zrobić...

05.08.2002
21:20
smile
[82]

Rycho [ Konsul ]

Chodzi o to że 1stpb musi mieć jakis treningowy serwer, i ja mam zamair założyć, pomożecie?

05.08.2002
21:21
[83]

Zodiac [ ex-gladiator ]

Rycho --> ok, mogę (Ashura nie ma serwera, cały czas mówicie o serwerze Braincrusha) tylko jeszcze potrzebuję twojego mejla :P btw - luknij do działu download u nas i ściągnij cpaczkę do serwa, nie pożałujesz

06.08.2002
00:38
smile
[84]

nighthawk [ Pretorianin ]

W nagrode wolalbym TO co lezy obok tego dinozaura :) Chyba da sie zalatwic ? ;)

06.08.2002
01:04
smile
[85]

Zodiac [ ex-gladiator ]

nightawk --> powiedzmy że po znajomości Ci panią statystkę udostępnie (ale jak nie będziesz nigy do Zodiaca strzelał :P ) :) btw - wpadnij na gg dostaniesz inny prezent ;)

06.08.2002
01:05
[86]

Zodiac [ ex-gladiator ]

sorki za przekecenie nika - póxno jest...

06.08.2002
09:46
smile
[87]

nighthawk [ Pretorianin ]

Nie strzelac do ciebie byloby trudno bo jestes moim ulubionym przeciwnikiem :) .

06.08.2002
13:43
smile
[88]

wich3r [ Sprzedam nerkę ]

UP

06.08.2002
14:29
smile
[89]

Zodiac [ ex-gladiator ]

nighthawk --> i vice versa (tak to się chyba pisze :P ) :))) niestety muszę Was zasmucić - jutro (tj. we środe) rano wybieram się na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy (bez zbędnych pytań...) i wracam w niedziele, więc do tego dnia możecie spać spokojnie - poza resztą zespołu [Majestic] oraz najtem nikt Wam nie zaszkodzi podczas gry ;)

06.08.2002
16:09
smile
[90]

Goostaff [ Centurion ]

To jak juz tak sobie slodko poslodziliscie to ja mam pytanie do Zodiaca - bierzesz swoje M16 ?? ....... lol

06.08.2002
16:58
smile
[91]

Zodiac [ ex-gladiator ]

Goostaff --> a po co? :P ... każdy zbędny kilogram podczas tego 100 kilometrowego spacerku może mnie zabić... dltaego Kirkos bedzie mnie osłaniał ;)

06.08.2002
20:11
[92]

wich3r [ Sprzedam nerkę ]

^

06.08.2002
20:25
smile
[93]

nighthawk [ Pretorianin ]

Ciagle mnie wyrzuca z tego serwera barincrusha :( chyba za duzo luda jest.

06.08.2002
20:32
smile
[94]

Rycho [ Konsul ]

Dziś sobie próbowalismy do około 18 wejść na serw braincrusha, ale widać ze coś strasznie zwolnił, nie da się grać :( Bym chętnie postawił serw...ale...jedno ale...o 21:00 chce sobie pograć w T2 i obawiam się ze serwer to zbytnie obciążenie... pisać na GG albo forum kto będzie grał, jak przynajmniej 4 osoby to założe a dalej się zobaczy :P

07.08.2002
13:05
smile
[95]

Rycho [ Konsul ]

Jest ! MAM! Zdjęcie i sylwetki sprzętu! AK47, M16, M203, M249, SVD Dragonuv, M21 (może robić za M24 bo wygląd podobny)... Wszystko to sie nadaje na strone, moze by trzeba było jakies opisy broni? Zamieszczam to jako "aaop-zdjęcia.rar" na edysku Spk, ok?

07.08.2002
13:28
smile
[96]

Rycho [ Konsul ]

Okazało się że na nic to nie przydatne- trudno... Brakuje nam jeszcze screenów broni w grze... Potrzebował bym z 2 osoby, założe serwer z cheatami i będziemy robić screeny broni (najlepiej na bridge)

07.08.2002
17:03
[97]

Pitek_PL [ Pretorianin ]

witam, czy mozecie podac liste polskich adresow serwow na ktorych gracie?mozna by tez dodawac update takiej listy w kazdym watku o AA. Wiem ze jestem leniuch ale nie odsylajcie mnie do wczesniejszych watkow, plizzz :)

07.08.2002
17:08
[98]

merkav [ Aguś ]

Serwy: BrainCrusha:217.113.229.168 Zodiac:217.99.130.165

07.08.2002
17:41
[99]

Rycho [ Konsul ]

Rycho.Hamil_Hamster - 62.179.14.171 Ten sam ip to serwer w team speake... Jak się towarzystwo obudzi to na pewno odpale w okolicach 20:00 bo trzeba porobić screeny broni... LUDZIE OBUDZCIE SIĘ! PRawie jako jedyny pisze w tym wątku!

07.08.2002
17:46
smile
[100]

wich3r [ Sprzedam nerkę ]

Mam durne pytanie ale krew mnie zalewa :( sztrzelam bardzo nie celnie trudno mi kogos ubić w multiplayera jak wy celujecie?? Ja jak widze gościa to wale bez celownika, celuję tylko tą kropką :) Jaki typ ognia jest skuteczniejszy według was pojedynczy czy seria????

07.08.2002
17:46
smile
[101]

wich3r [ Sprzedam nerkę ]

A może to lagi :(

07.08.2002
17:55
smile
[102]

Spk [ Generał ]

wicher ---> pojedyncze strzaly , kladziesz sie , wciskasz "Z" (zeby koles przystwil kaczan do swojej "fury") i celujesz jak w markshipie ... przynajmniej ja tak robie i m16 w moich rekach to sniperka :) a w Insurgent Camp z M4A1 dajesz auto kladziesz sie i strzelasz ... tez sniperka :) rycho ---> no comments

07.08.2002
17:58
[103]

merkav [ Aguś ]

Jak widze kogos to zalewam go tonami olowiu z mojego kochanego SAW-a:))))

07.08.2002
18:01
smile
[104]

Spk [ Generał ]

saw sux :) m4a1 na leząco z auto ... yeah ta bron miel;i :))))))

07.08.2002
18:04
smile
[105]

Rycho [ Konsul ]

Spk--> głupoty chrzanisz, wystarczy znaleźdź dogodne miejsce z M249, położyć się, rozstawić "nóżki"(support) i już masz prawie snajpere plującą tonami ołowiu! :)

07.08.2002
18:08
smile
[106]

Spk [ Generał ]

ale tylko jedna osoba ma sawa ... ja osobiscie wole m4a1 i m16 bo jak sie biegnie z sawem to se mozna przypadkiem nogi poodstrzeliwac tak neicelne jest , a m4a1 !!!HUH to jest wypasnik

07.08.2002
18:11
[107]

merkav [ Aguś ]

Część 12 zapraszam:)))

07.08.2002
18:12
smile
[108]

Rycho [ Konsul ]

Mi się podoba RPK w grze :P Wypas szybko strzelność, da się celować, a zmeinia się magazynek z podobną szybkością co M16 (w M249 trwa to kooooszmarnie długo), a i bym zxapomniał, kałasz zwykły też ma tryb automat, wystarczy zabić wroga i sie ma :)

07.08.2002
18:20
smile
[109]

Spk [ Generał ]

ale , na stojąco to to jets za bardzo rozrzutne , przynajmniej dla mnie , moze po prostu nie umiem celowac ??:P

23.08.2002
11:49
smile
[110]

Zysio [ Konsul ]

wlasnie wrocilem z wakacji... skad sciagnac tego patcha na snajperke??? to raz... a dwa... moze mi ktos wytlumacczyc o co chodzi: instaluje army ops, potem chce zainstalowac patcha ale mowi mi ze jakiegos pliku nie ma czy cos i nie zainstaluje tego dopoki sie zgadzac nie bedzie...

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.