GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

scanning bios image in hard drive aaaaaaaaaaaaaaaa !!!!!

19.05.2007
01:21
[1]

musman [ TOOL ]

scanning bios image in hard drive aaaaaaaaaaaaaaaa !!!!!

Witam i pytam,

wlasnie zrobilem upgrade biosu do wersji f11 ... i cosik padlo
sam upgrade byl bez problemow ale po restarcie juz sie maszyna nie podniosla :(
zamiast post screenu mam scanning bios image in hard drive
oczywiscie przelecialem google ... strone gigabyte ... jedyne co mi sie nawinelo to cos takiego

no i koles mial taki sam problem - okazalo sie ze pamieci padly

btw komunikat wskazuje raczej ze cos jest nie tak z biosem ;/ i chce sobie odszukac backup na jakiejs ukrytej partycji a potem na CD ... oczywiscie tego nie robi jak zapodam CD z biosem

w poniedzialek nie pozostaje mi nic innego jak sprawdzic z innymi pamiatkami czy odpali ... jak nie to abo bios ... abo procek ... aaaaaaaaaaale jestem zly

Czy moze ktos z Was napotkal kiedys cos takiego ?
mam jeszcze wszystko na gwarancji ... ale i tak jestem zly !!! weekend a tu maszyna padla

Plyta Gigabyte GA-P965P-DS3 reszta jak w stopce (pamieci Patryjotki na 800)

edit. znalazlem wiecej na googlach ale nic z tego nie wynika ...

19.05.2007
06:06
[2]

Narmo [ 42 ]

Próbowałeś wrócić do starej wersji BIOSu?

19.05.2007
09:18
[3]

musman [ TOOL ]

no raczej to nie jest mozliwe jak komp nie bootuje

19.05.2007
10:02
[4]

mirencjum [ operator kursora ]

Strajk BIOS-u - pierwsza pomoc

BIOS stanowi podstawowy system operacyjny każdego peceta. Modyfikując cokolwiek, wprowadzasz zmiany bezpośrednio do konfiguracji podzespołów sprzętowych. Ani Windows, ani żaden sterownik nie naprawi błędnych ustawień, z którymi nie radzą sobie składniki komputera. Zatem co począć, gdy pecet odmawia posłuszeństwa, bo za bardzo przetaktowałeś procesor lub przesadnie skróciłeś czas dostępu do pamięci RAM? Poniżej przedstawiamy pięć sposobów radzenia sobie w takich sytuacjach.

Ostatnia deska ratunku - z opałów spowodowanych błędnymi ustawieniami BIOS-u uratuje cię chwilowe wyjęcie baterii (na ilustracji jest oznaczona czerwoną ramką).
1. Wczytanie ustawień domyślnych Zrestartuj system, naciskając przycisk Reset na przedniej ścianie obudowy peceta. Jeśli uda ci się wejść do ustawień BIOS-u, przywróć jego pierwotną konfigurację. Przywołaj w tym celu polecenie Load System Default Settings, Load Fail-Safe Settings lub Load Fail-Safe Defaults (nazwa zależy od wersji BIOS-u).

2. Wielokrotny restart W niektórych płytach głównych BIOS samodzielnie wraca do ustawień domyślnych po kilku nieudanych próbach zrestartowania. Nie poddawaj się po pierwszym restarcie. Podejmij cztery lub nawet pięć prób, może uda ci się uruchomić system.

3. Specjalne właściwości BIOS-u Niektóre płyty główne Asusa są wyposażone w funkcję C.P.R. (CPU Parameter Recall, czyli przywracanie parametrów procesora). Gdy komputer zawiesi się w wyniku błędnych ustawień BIOS-u (np. nadmiernego przetaktowania), BIOS automatycznie przywróci bezpieczne ustawienia podczas kolejnego rozruchu peceta.

4. Przestawienie zworek Jeśli sytuacja jest na tyle poważna, że nie udaje się przywołać BIOS-u, trzeba otworzyć obudowę komputera i przestawić jedną ze zworek na płycie głównej. Zworka ta nosi zazwyczaj miano Clear CMOS. Właśnie w układzie CMOS są przechowywane ustawienia użytkownika, których dokonał w BIOS-ie. Gdy usuniesz zawartość tej pamięci, BIOS będzie zmuszony sięgnąć po konfigurację domyślną. Sprawdź w instrukcji obsługi płyty, gdzie znajduje się wspomniana zworka i jak ją przestawić, aby skasować pamięć układu CMOS. Oprócz tego zapoznaj się z pozostałymi wskazówkami producenta. Na przykład w wypadku wielu płyt trzeba wyłączyć komputer, przestawić zworkę w daną pozycję, a potem odczekać kilka bądź kilkanaście sekund przed ustawieniem jej w pierwotnej pozycji. Niekiedy należy włączyć komputer z przestawioną zworką i wyłączyć go, gdy na ekranie pojawi się komunikat potwierdzający opróżnienie pamięci. Dopiero potem można przywrócić pierwotne ustawienie zworki i ponownie uruchomić komputer. Jednak w każdym razie przed przestawianiem zworki całkowicie wyłącz komputer (nie wystarczy przełączyć go w stan gotowości czy tryb oczekiwania) i wyciągnij wtyczkę z gniazda zasilania.

5. Wyjęcie baterii Czasem nie wystarcza przestawienie zworki i trzeba jeszcze wyjąć baterię zasilającą układ CMOS. Instrukcja obsługi płyty poinformuje cię, gdzie jest umieszczona bateria i po jak długim czasie można ją włożyć na miejsce.

19.05.2007
16:05
[5]

musman [ TOOL ]

mirencjum - juz wczoraj te zabiegi robilem ... i co najwazniesze nie nie podkrecalem
tylko upgrade biosu i to zakonczony testem i sukcesem - chyba bede zly do czasu az oddam na gwarancje
a jak jeszcze pomysle ze w komutroniku moge czekac miesiac ... to mnie trafia

edit. no i mobo juz oddane na serwis ... mam nadzieje ze sie uporaja w 2 tygodnie :)

© 2000-2024 GRY-OnLine S.A.