GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Problem z dzwiękiem...

18.05.2007
21:11
smile
[1]

Oxydrene [ Konsul ]

Problem z dzwiękiem...

Otóż... jak np. włączam Winampa i nic nie robie to muzyka leci normalnie nic nie przerywa, ale jak włączę tylko Youtube lub co innego to już dzwięki jakoś dziwnie przerywają... jak włączam gry to też to się dzieje lub całkiem już nie działa ( trzeba restartować kompa żeby znowu działało... )

To się dzieje od kiedy wsadziłem inna kartę graficzną... z Radeona ( nie pamiętam jaki to był ale chyba chłodzenie nie działało i się komp zawieszał... ) na Geforce 4 MX 440-SE... i teraz byle co się ładuje nawet jak włączam jakiś folder to sie przycina...

Sterowniki do karty graficznej poinstalowałem

Więc o co chodzi?? Trzeba coś zainstalować czy coś...

spoiler start
To się zaczyna robić wkur***jące...
spoiler stop

18.05.2007
21:13
[2]

Taikun44 [ NDSL ]

Reinstalacja sterowników od dźwięku ? :)

18.05.2007
21:22
smile
[3]

Oxydrene [ Konsul ]

A gdzie sprawdzić jaką mam kartę dzwiękową...?

18.05.2007
21:40
[4]

super game fan [ ranga ]

Panel Sterowania --> Dżwięki i urządzenia audio--> Sprzęt. Jak nie jesteś pewien które z tych urządzeń to karta dźwiękowa (będzie ich tam wiele), to podaj ich liste.

18.05.2007
21:56
[5]

Oxydrene [ Konsul ]

Eh... Dupa... Odinstalowałem zainstalowałem nowsze sterowniki i dalej się tnie dźwięk... To chyba już lepiej jak wsadzę starą karte i niech się ten zasrany komp zacina a żebym mógł muzyki normalnie słuchac... -.-

18.05.2007
22:48
[6]

mirencjum [ operator kursora ]

Należałoby zacząć od dokładnego usunięcia sterowników Radeona. Jeżeli tego nie zrobiłeś, to mogą być konflikty ze sterami Nvidi. Do usunięcia polecam:

Driver Cleaner 3.3

Driver Cleaner to program mający za zadanie pomóc przy usuwaniu zbędnych plików i wpisów w rejestrze systemowym, pozostałych po odinstalowaniu sterowników. Czyści pozostałości sterowników do kart graficznych opartych o chipsety ATI i nVidia, kart muzycznych Creative oraz oprogramowania ATI Multimedia Center. Wraz z programem dołączony jest Cab Cleaner - przeznaczony dla Windows XP program usuwający nadpisywane przez Service Packi pliki CAB. Przed uruchomieniem dobrze jest się zapoznać z instrukcją obsługi (niestety tylko w języku angielskim).Radzę znaleźć instrukcję do tego programu, bo można coś sknocić.

Następnie wyczyścić rejestr programem:

jv16 PowerTools 1.3.0.195

Ostatnia bezpłatna wersja rozbudowanego programu narzędziowego, który powstał na bazie RegCleaner'a tego samego autora. Zawiera zbiór czterech narzędzi: RegCleaner - służącego m.in. do zarządzania rejestrem systemowym i usuwania programów z listy "Dodaj/Usuń Programy" w panelu sterowania Windows, File Tool - do zarządzania plikami programów, usuwania nieużywanych, uszkodzonych i dublujących się programów i bibliotek DLL, rozszyfrowywania plików, a także masowej zmiany ich nazw i atrybutów, Temp File Tool - do kontroli nad folderami z plikami tymczasowymi oraz Backup - do przywracania danych z kopii bezpieczeństwa wykonanych za pomocą trzech pierwszych narzędzi. Pracę z programem bardzo ułatwia polskojęzyczny interfejs.Jak znajdzie błędne pozycje radzę wybrać opcję "pozycje, które można bezpiecznie usunąć.

Następnie zainstalować stery z dźwiękiem (jak dźwięk zintegrowany, to sterowniki powinny być na dołączonej płycie), sterowniki do karty graficznej i DirectX.

Jak to nie pomoże, to proszę użyć Service Pack 3 --->

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.