GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

film - Władca Pierścieni|cz.1|wątek seryjny

02.05.2007
19:04
smile
[1]

pirat007 [ Centurion ]

film - Władca Pierścieni|cz.1|wątek seryjny

Mam nadzieję,że takiego wątku nie ma i że mój wątek jest ten jeden jedyny.Któż z nas nie słyszał o trylogii Tolkiena(którą czytam).Doczekała sie ona wspaniałej ekranizacji.Pierwsz część dostała 4 Oscary.druga część 7,a trzecia zdeklasowała wszystkich i dostała aż 11 Oscarów.Książka doczekał tez się swojej wersji animowanej,która nie raz była w tv.A tak na wstepie podam o czym jest ten film.Więc ten film opowiada o trwajacej 11 miesięcy wyprawy do Góry Przeznaczenie aby zniszczyć Pierścień Władzy którego stworzył pan ciemności,Sauron.Do wyprawy zgłosiło się 9 piechórów:
Frodo Baggins(Elijah Wood)
Sam Gamgee(Sean Astin)
Pipin(Billy Boyd)
Merry(Dominic Monaghan)
Aragorn(Viggo Morsten)
Gandalf(Ian McKellen)
Legolas(Orlando Bloom)
Gimli(John Rhys-Davies)
Boromir(Sean Bean)

Władca Pierścieni:Drużyna Pierścienia

Najnowsza i z największym rozmachem zrealizowana ekranizacja kultowej książki J.R. Tolkiena, pierwszej części trylogii "Władcy Pierścieni". Hobbit Frodo wraz z wiernymi przyjaciółmi wyrusza na wyprawę, której celem jest unicestwienie najgroźniejszego z Pierścieni Mocy - Jedynego Pierścienia, którym chce zawładnąc Sauron, władca Ciemności, aby zdobyc panowanie nad światem.

Władca Pierścieni:Dwie Wieże

#
Druga część trylogii. Drużyna Pierścienia rozpada się. Frodo i Sam podążają ku Mordorowi, a śladem ich podąża Gollum. Tymczasem reszta w swej wędrówce odwiedza krainy Rohanu i Gondoru, a wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują nieuchronność wielkiej wojny z Mordorem ...

Władca Pierścieni:Powrót Krola

Trzecia część Trylogii Władcy Pierścieni, w której dochodzi do konfrontacji sił Władcy Ciemności Saurona ze zjednoczonymi siłami Ludów Śródziemia. Film opisuje ostateczne rozwiązanie, ciągniętej z epickim rozmachem, historii Pierścienia. W tej części wyjaśni się czy Frodowi uda się wykonać powierzoną mu misję, a mianowicie zniszczyć Jedyny Pierścień. Ci którzy czytali już wiedzą, Ci którzy mają książkę przed sobą - zapraszam do kin.

Władca Pierścieni Wersja animowana:

Bakshi, wprowadzając na ekrany kin w 1978 roku swoją animowaną wersję WŁADCY PIERŚCIENI, obalił funkcjonującą od lat tezę, że jest to literatura, której nie da się sfilmować. Świadom wartości literackiej i fenomenu kultowego dzieła Tolkiena, Bakshi, przystępując do kręcenia filmu postawił sobie zasadniczy cel: zachować większość oryginalnych dialogów i wątków znanych czytelnikom z książki. Ostatecznie udało się ten cel osiągnąć jedynie w pewnym stopniu, ponieważ piętrzące się problemy z finansowaniem produkcji, uniemożliwiły reżyserowi sfilmowanie wszystkich trzech części powieści. W rezultacie, twórca przeniósł na ekran dwie części trylogii Drużynę Pierścienia i Dwie Wieże. Film opowiada o losach grupy podróżników przemierzających krainy śródziemia, aby zniszczy przeklęty Pierścień.

To tyle jeśli chodzi o filmy.Teraz co tunbedziemy robić.A więc tu bedziemy rozmawiać o filmie,dodawac swoje tematy do dyskusji(grubym drukiem) itd. itp.

02.05.2007
19:08
smile
[2]

PC99 [ ]

A nad czym tu można dyskutować? Tym bardziej, że pierwszej młodości to ten film nie jest.
Już lepiej jakiś quiz o tym zmotać.

02.05.2007
19:10
smile
[3]

ValkyreX [ Cesarz ]

https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=6232055&N=1

Zapraszam :)

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.