GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Seriale online w... 5 minut

01.05.2007
13:02
[1]

pecet007 [ Talk to the claw ]

Seriale online w... 5 minut


Czy stare seriale mogą jeszcze przynieść większy dochód niż ich setna emisja w stacjach telewizyjnych? Sony uważa, że tak i zamierza wkrótce udostępnić swe "złote" produkcje w internecie - w bardzo zredukowanej wersji.


Co właściwie jest wartościowego w takich klasykach telewizji, jak "Aniołki Charliego" czy "Starsky & Hutch"? Dokładnie... 5 minut rozrywki. Tak przynajmniej uważa kierownictwo Sony Pictures Television, które wkrótce udostępni w Sieci swe powtarzane do upadłego tasiemce.

Już w czerwcu pojawi się tak zwana "Minisode Network" (w wolnym tłum.: sieć miniodcinków), w której będzie można obejrzeć odcinki popularnych serii w ok. 5-minutowych streszczeniach. Każdy będzie miał swój początek, rozwinięcie, a także zakończenie akcji. W ten sposób "Aniołki Charliego", już chwilę po otrzymaniu kolejnego zadania od szefa, będą mogły błyskawicznie rozprawić się z przeciwnikiem - bez zbędnego gadania i plotkowania.

Ten mały zabieg montażowy ma skłonić młodych odbiorców do sięgnięcia po stare produkcje, które (zdaniem Sony) złe przecież nie są, ale wraz z upływem czasu wymagają lekkiego podkręcenia akcji.

Koncern nie zamierza poprzestać tylko na jednym formacie telewizyjnym. Talk-Show "Ricki-Lake", który polscy widzowie mieli okazję poznać za sprawą telewizji kablowej, również doczekał się swej mini-formy.

Inspiracją dla koncernu były fragmenty seriali pojawiające się w rozmaitych serwisach pokroju YouTube, gdzie internauci tworzyli przykładowo z 77-minutowego odcinka "Rodziny Soprano" 7-minutowe zlepki.


Przesłanie jest jasne - jeśli odbiorcy chcą oglądać tylko najlepsze fragmenty, to Sony chce im to ułatwić. Powstaje tylko pytanie - skoro z każdego odcinka warto zobaczyć tylko 5 minut, dlaczego przez tyle lat producenci z Sony karmili nas pozostałą, mniej wartościową częścią obrazów?


-------------------


IMO: Kretynizm, równie dobrze mogliby pełnometrażowe filmy redukować do 10 minut. Taki np. matrix, neo podąża za króliczkiem, ćwiczy, a później kopie d.py w tej takiej hali, no i końcówka, happy end.

01.05.2007
13:06
smile
[2]

techi [ Kami ]

Mogliby Modę na Sukces skrócić;)
Zawsze chciałem wiedzieć o co tam dokładnie chodzi:D

01.05.2007
13:10
smile
[3]

darek_dragon [ 42 ]

techi --> Materiału za mało. Z tego, co wiem, 1000 odcinków Mody na sukces da się streścić w jakieś 30 sekund. Wyjdzie tylko 2,5 minuty ;)

01.05.2007
13:10
[4]

pecet007 [ Talk to the claw ]

Akurat MnS to mogliby nawet skracać tak że na 5 minut przypadałoby 10 odcinków IMO ;]

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.